» »

Varčevalni račun - katera banka

Varčevalni račun - katera banka

iro ::

Pri kateri banki se mi splača odpreti varčevalni račun.Koliko pribilžno pridejo obresti za dobo 1 leta, če bi vezal 2000€ .

vasquez ::

Na SKB je pri tistem, kjer mora vsak polog obležati 30 dni obrestna mera 2,75. Se pa spreminja. Nekaj časa je bila celo višja kot pri depozitih.

Sumo ::

Delavska hranilnica ima na varčevalnih knjižicah obrestne mere 3 - 3.1%, kar je več od vseh bank, ki sem jih pregledal. Drugače pa, če mene vprašaš, bi jaz ta denar raje vložil v kakšen sklad. Redkokakšen mešani vzajemni sklad ima manjši letni donos kot 3%, z malo sreče pa lahko dobiš veliko več.

kixs ::

Definitivno sklade.

Banke imajo na letni ravni 3% - inflacija in prides ravno na isto.

Skladi pa okol 10% z ze upostevano inflacijo.

Seveda, donosa si noben ne garantira!

LP

Fizikalko ::

Govorit takole čez palec o donosnosti skladov je velik, velika neumnost.

iro ::

Koliko si vezan na sklad, da ne plačaš davka na dobiček. 3 ali 5 let ?

kixs ::

Veliko je neumnosti na tem svetu... skladi pa po moje to niso.

Donosa ti noben ne garantira. To sem napisal. Lahko pa svoj denar nalozis v razlicne sklade in s tem rizik eventuelne izgube zmanjsas.

Kaj naredit z denarjem?

Ce ga imas dosti, je najslabsa varijanta, da sedi v banki. Od njega dejansko nimas nic. Banka ga pa lepo na tvoj racun obraca.

Kupi si avto in glej kako tvoja investicija vsako leto pridobi na zgubi 20% garantirano. Z drugimi stroski (zavarovanje, gorivo...), se dodatno oplemenitis izgubo.

Kupi kaksno zemljisce, ki bo v prihodnosti zanimivo za prodajo. Seveda moras imet malo pameti in kar nekaj sredstev. Seveda ti noben ne garantira, da ti bo ratalo.

Kupi stanovanje in ga oddajaj za velike denarje.

Kupi si vecje stanovnje in oddajaj sobe.

Kupi palice zlata, srebra in jih obcuduj.

Kam z denarjem je odvisno od vsakega posameznika! Eni bodo zapravili vsak evro, ki ga dobijo. Drugi bodo zeleli varcevati, pa Evre vseeno ne bodo vlozili. Tretji so denar vlozili ze pred nekaj leti in imajo danes zelo oplemeniten donos. Cetrti se vedno znova zadolzujejo pri bankah in placujejo enormne obresti.

Ja, vsega je! Vse je odvisno od tebe in tvojih zmoznosti.

Kar je za enega neumnost, je za drugega lahko zlato jajce...

LP

ZLOky ::

iro: Če bi rad vezal za SAMO eno leto, potem ti bo najbolj VARNO (najmanj donosno) vezat na banko. Katero porečeš, malo poišči po netu: Seznam bank v SLO in Hranilnice. Če imaš pa drugačne namene, kot samo vezavo za eno leto, pa kar povej. Obstaja še veliko enostavnih in donosnih načinov plemenitenja, vendar so povečini bolj rizični (možnosti delne/popolne kapitalske izgube, kakor seveda tudi možnosti velikih dobičkov).
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

ZLOky ::

Davka od dobička iz skladov ne plačaš šele po 20ih letih (progresivna lestvica od 20% potem vsakih 5 let 5% manj).
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

ZLOky ::

Beri 132. člen ZDoh-2 glede obdavčitve kapitalskih dobičkov.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722147644 (10702) kombinezon
»

varčevanje - delavska hranilnica

Oddelek: Loža
93576 (3172) dronyx
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7015949 (13074) MIHAc27
»

varno varčevanje

Oddelek: Loža
152873 (2392) amigo_no1
»

Največje obresti na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799466 (5777) Okapi

Več podobnih tem