» »

Postavljanje z racunalom

Postavljanje z racunalom

jRk0 ::

Hm, ko sem prebral oni post o pederisenju mi je to vseeno dalo malo misliti. Zdi se mi, da nekateri ljudje samo nekaj kupuje in nekaj testirajo taj v tri dni, tega pa sploh en rabijo. Za danasnje spile je potrben athlon 1ghz pa kaki gf2gts/pro in ti vse dela super! cemu sluzi xp2000+ ter gf3ti500??? za postavljanje pred sosolci oz. za vojno s 3dmarki?? Pa ce igrs igro itak ne opazis razlike, ce ti leti z 60fps al 150... Vsi samo se gledajo na te fps, pa 3dmarke pa raznorazne benche, iger pa v bistvu nekateri sploh ne igrajo. Druga pesem so razne aplikacije pa delo s slikami pa to, ampak teka za moje pojme kaki 13-15 letni otrok ne rabi. ali pac?
You fuck up once, you loose two teeth.

[BISI] ::

V bistvu je za danasnje igranje dovolj ze geforce 2mx (in C433). Pederisenje? Hja, eni pac ne morejo brez tega.

p.s.: Hitro se kaj napisi, dokler se lahko, da ne bo prej zaklenjen!! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

Thomas ::

Tole ne bom zaklenil. Je po formi za en razred ali dva boljše od zaklenjene teme.

Me pa zanima, s čim se je pa dovoljeno hvaliti?

Z lepoto in inteligenco se ni. Z avtomobili in računalniki tudi ne. S čim pa?

Kaj je slabega v tem, da nekateri pedenajo računalnike (ali vrtove ali bajte) in se hvalijo s tem?

Je "dovoljeno" edinole jamrati in jokati in se pritoževati nad nesrečno usodo?!

Naj cveti 100 cvetov!

Plevel, ki strupi druge rožce bo po populil vrtnar. (Thomas ali Tomi ali že kdo)

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

sendvich in jrko:
Prav imata, da ljudje zares pretiravajo. Ampak vseen pa ni čist res to, da med 60fps in pa 120 ni nobene razlike.
To je že odkar je prišel quake2. Da uspejo nekateri circle jumpi rabiš najmanj 84.7fps. Podobno pri quaki3.
Res je pa, da je pravih "hardcore" gamerjev bistveno premalo in da je večina dobrih domačih računal samo za 3dmark vojne in podobne fore.
Najbolj se smejim komu, ki ima zelo hiter računalnik za katerega je dal velik $$$ in se zelo hvali z njim, pol mu pa v quaki2 napišem v konzolo timerefresh in napiše 60. Še za nvidia refresh rate fix ne vejo, tak da majo v vseh špilih 60fps. Pa glih taki se najbolj hvalijo s tem, da so fps pomembni. Posledica komerciale...
To, da daš pa velike denarce za računalo po nepotrebnem je pa odločitev posameznika.
Nekateri si kupimo slabši procesor samo zato, da ga lahk potem navijemo in da nam ostane $$$ za farbovito ohišje in plexi stekla ter podobne fore. Lahko verjameta, da lepo ohišje popestri celotno sobo in da ni ta varianta samo za pozerje.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

goba ::

Nekateri pa si omislimo SCSI in nam tako ni treba vsako leto menjavat diskov. Semtertja raje le se kaksnega dodamo ;)

jRk0 ::

Jaz mam tudi rajsi lepse ohisje pa malo bolj zrihtano pa vse kvalitetno (vsaj kolko tolko). Naprimer na zvok ljudje itak vedno pozabljajo.

Na zivce pa mi gre, da nekdo, ki nima pojma o racunalniku in njegovi vsebini znotraj kiste govori, kako zelo dober racunalnik mam. Npr. moj sosoelc si je kupo athlon xp 1600+ in samo govori kak ma dober racunalnik pa kak mu igre super delajo, graficno pa je kupo mx200! Pa se kiste ne sme odpirat zaradi garancije tak a itak ne ve kaj je drugega notri.
You fuck up once, you loose two teeth.

ahac ::

Men je pa fotr Aptivo kupu zdej pa skoz motoracerja igram.
Full je dobr.

To sem na vlaku slišu od enga tamauga. :))



Drugač mam pa 512 rama. Full sem frajer, a ne?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mercier ::

Js mam pa giga pa pol rama, pa pejđfajla nimam sploh, he he! :P:D

Bit det kid!!! :P:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Tomi ::

Postavljanje pred drugimi je tipična slovenska lastnost, in tega ne verjamem, da se bomo kar tako znebili..
Recimo ena od zadev, s katerimi se folk še hvali, je seveda seti time ( avegare ) in pa število paketov. Tu pa se recimo zelo pozna procesor C400 ( 18 ur ), ali pa P3 900 ( 8 ur ). To vem iz lastnih izkušenj..
Sicer pa imam doma še vedno C400 in V3 3000, pa me prav nič ne moti, ker igram tako ali tako ne..
metrodusa.blogspot.com

LojzePek ::

Men je Seti že 3 aliene najdu. Sam so bli iz NSA-ja hitro pr men in mi zasegli vse podatke. Poleg pa seveda enga trojanca, ki sem ga v assemblerju napisu, s katerim sedaj preglejujem vse njihove tajne dokumente. Sam se z njimi ne mislim hvalit. Men tud grejo neki pametnjakovici tle na forumu ornk na živce.

Double_J ::

Ja men tud najde ene 3 povprečno na dan.

Yohan del Sud ::

Men pa winse tolko hitro naloži da niti v bios ne morem. Res ene 0,12 sekund rabi. NFS gre tako hitro da ne zvozim niti prvega ovinka. Pri RTCW pa strelam z navadno puško hitrej kot z venomom.

Spajky ::

Jest sm pa enkrat masino tolk navil, da je bla tok hitra, da se winsi sploh niso uutegnili nalozit... :-) 8-)

Dami ::

Je pa razlika med tistimi ki kupijo močno (in drago) mašino in jo majo pol ene 3,4 leta. Takrat je itak še sam za prodat. In pa taki k si kupujejo nove dele vsake 6 mescov. Jst spadam med prvo grupo:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

ns-miha ::

jest delam v en racunalniski stacun. vidim ka pride fulk kupt masino pa jih vprasam zakva jo bodo rabil pa takoj fuknejo ven de za doma in naslednja njihova beseda je dej nej jim damo atlona xp 1700 al pa 1800, ker da so vidli pr prjatlih kako to leti !!!
vse vredu in prav, potem pa jih vprasam za disk sploh ne vedo kaj bi radi isto jim je vseeno za tipkovnico,in misko, kaj sele za monitor. Ma enga 15 al pa 17 bi tko za ene 50 jurjev !!!!
ko jim mal pojasnim de za 50 jurjev se ne dobi vredu monitorja, nej rajs mal bel pocasn procesor vzamejo in bols monitor te pa se kir napizdi de kva ga ucis, de mu je ze prjatu povedu de aj nej kup !!!!!

mislim preseravanje !!!

al pa ena druga: pride eden kao racunalnicar z enga podjetja pa zahteva p4 1400 za tajnico de bo lahko tipkala !!! ka bi imela baba dost ze celerona 300 al pa recmo ka se prodaja nove stvari 800 celeron !!!!


FULK NIMA PAMET IMA SAMO KES !!!!

zile ::

Ja ce ji bo prnesu P4, bo v zahvalo vsaj kej dubu >:D

BaRtMaN ::

Ta je pa dobra. :D

[BISI] ::

Mogoce pa bo tajnica, ko je ne bo v pisarni, "laufala" SETI... Kdo pa ve?
ns-miha: Taksni pac so kupci. Na sreco ni pri monitorjih tako hitrega razvoja kot pri drugih komponentah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

TylerDurden ::

A je avtor posta mogoče pomislil, da ljudje ne uporabljajo samo igric in 3d marka, ker če ga sam potem , sorry, eni imamo računalnik za boljše namene. Mogoče ga mantra, ker ni prvi v 3d marku, pa bi rad zbil moralo ostalih kolegov. Meni ni vseeno, ali mi računalnik zrenderira preview v 2 urah ali pa 15 minutah, od 1999 pa se ne bavim več z render farmami, zahvaljujoč hitremu procesorjem, katerega zamenjava je cenejši od 10 sistemov.

Kar se tiče grafičnih kartic imaš pa povsem prav. Moja je stara 3 leta in deluje perfektno. Če bi hotel slediti, bi porabil pa že cca. pol milijona tolarjev pa ne vem če bi bil veliko na boljšem.
Let\'s make some soap ...

Zgodovina sprememb…

TylerDurden ::

Kje si jih kupil in koliko stanejo?
Let\'s make some soap ...

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

TylerDurden:Ce bi malo boljse prebral, bi videl, da sem napisal, da so razne druge aplikacije in delo z raznimi programi druga pesem. Ampak ti ljudje vedo kaj kupujejo in zakaj in se tudi ne hvalijo s tem kar majo.

pa v 3dmarku itaq nikol ne bom prvi, ker je to enostavno nemogoce in se sploh ne sekiram zaradi tega.
You fuck up once, you loose two teeth.

krneki0001 ::

Fantje in dekleta, jst mam od oktobra 1999 računalnik s SCSI kontrolerjem in dual proc sistem - od takrat sem uložil samo 40k sit in si izboljšal procesorja iz 2X 450 na 2X 800 - na računalniku še vedno delam s programi s katerimi sem pred tremi leti in stvar še vedno deluje lepo tudi z novejšimi igrami - ne vem zakaj bi si šel kupit nov sistem in porabil za to full $$$ , ta denar lahko koristno uporabim za kaj drugega. Sej včasih se je dobro pohvalit - da bi pa to vsak dan delal in se preseraval je pa brez veze.
LP
Nebivedu

LojzePek ::

Miha :

Kot prodajalec ti je itak boljše, če kupijo dražje mašine, Slovenci smo itak pojave. Če majo sosedi dober avto ga mormo mi tud met. Pa čeprav bo pol sam za štoke v garaži podpirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD splavil Athlon X2 6400+ Black Edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
729898 (6950) necromncr
»

30 FPS vs 60 FPS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1149340 (7564) Dr_M
»

ATI goljufa

Oddelek: Novice / Grafične kartice
482768 (2768) Karaya 52
»

Pocakati z nakupom novega sistema:da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
341645 (1148) nodes
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
615030 (4026) Paramedic

Več podobnih tem