» »

Pocakati z nakupom novega sistema:da ali ne?

Pocakati z nakupom novega sistema:da ali ne?

mamamia ::

Moj prastar sistem je postal premalo, zato mislim kupit nov komp.

Sem pa v dilmi, da bi zdaj kupil plato. Namrec zdaj pridejo athloni64, ki imajo drugo podnozje...

Tako da ne vem, ali se splaca pocakat athlone64, ter ga kupit, ali kupit nforce 2 plato pa proc, ko pride novi amd in bo vse cenejse????

Ali pa nakup zdaj :\
  • spremenil: boštjan ()

Zheegec ::

Po mojem se kar splača počakati, pa če nameravaš kupiti P4 (Prescott) ali pa Athlona64.
Vseeno pa nForce2 + Barton kombinacija ni ravno zgrešena, tako da se kar sam odloči...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mamamia ::

Jaz sem imel v mislih tale sistem:

ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW 32.280
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX 27.500
TT VOLCANO 7+ 5.400
256MB DDR400 Corsair 15.960
256MB DDR400 Corsair 15.960
MAXTOR 120GB 7200 SATA 8MB 36.600
RADEON 9600 128MB 38.600 SIT

Tole je za Jae... Pa se -10 majo, tak da si lahko privoscim r9600PRO :)

Hm, ne vem... Povejte ce se splaca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mamamia ()

mamamia ::

aja, a mislite, da bi Half life 2 delal na taki mašini?

Fury ::

definitivno bi delu.

mamamia ::

Ja kr so v Jokerju napisal, da bojo zraven prodajal nek radeon 9900 k naj bi bil k 3 R9600PRO...

Sam spil pa res ne more tok dobre graficne zahtevat...

Zheegec ::

No, če so v Jokerju nekaj v takšnem stilu napisali, naj pa kar nehajo izdajat tist cajtng.
Half-Life2 bo gotovo zahteval minimalno konfiguracijo - 1GHz, 256MB RAM, GF3. To sem napisal približno, mislim da so uradne specifikacije še malo nižje :D
Bi me pa bolj za Doom3 skrbelo, samo to bo pa čez eno leto najbrž.
Sicer pa R9900 ne bo veliko boljši od R9800, bo samo predelan R350:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

mamamia,se grem stavit da bodo athloni64 na začetku kar precej dragi od sedanjih modelov,zato ti priporočam da si kupiš omišljen system, kajti sam si bom podobno. Pa seveda vprašaj se ali sploh rabiš 64bitni proc. Če boš navijal pa razmisli o boljšem hlajenju proca.kako volcano11+ ali pa zalman7000a-cu ali pa kaki thermalright cooler,mogoče pa coolermaster XDream SE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

mihhec ::

Jest mislim da se ne splaca cakat na athlon64 to je tk ce bos caku ma athlon64 to je tk mogoce se bo ze ker kej spomnu kej druga pol bos pa spet caku pa spet isto.

mamamia ::

Hm, tale zalman je zloo drag :)

Jst mam pol tole v mislih:

http://www.zalman.co.kr/english/product...


Bi blo dost za bartona pri 2200mhz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mamamia ()

mihhec ::

Slin tale zalman.Ne sodi po velikosti.

frenk ::

mamamia: če maš probleme s financami je najbol da nabavš trenutno nforce2 + barton

za hlajenje pa tud poskrb...ti ne bo žal

nodes ::

vedno se splaćča čakat posebno še v tejle branži. Vprašanje je samo, koliko časa zdržiš?
:8)

Tale tvoj sistem bo deloval zelo bogo na kakšnem večjem zaslonu, 19" bi danes še šlo.

Z doom kloni bo uporabna doba tega sisitema za igranje klavrno kratka.

Sistem za igre.... bi počakal na preste in kakšn 9700... :)

mamamia ::

Tale tvoj sistem bo deloval zelo bogo na kakšnem večjem zaslonu, 19" bi danes še šlo.

Yeah right. Ce bi pol tko gledal, pol moj celeron 466, pa gf2 mx 400 ne bi delala na 17'...

Če je pa Barton, pa ena med boljšimi nforce 2 platami pa hudimi rami ze bl tko tko, ne vem kak sm pol prezivel z 466mhz, ter gf2 :\

Jao, zdle si me pa u slabo voljo spravu, pa se razumu nisem vsega kar si napisal...

nodes ::

Heh, ne bit žalosten, nisi še nič kupu. :)

Ja, z Celeronom se je dalo preživet nekaj let. Ne vem, tile Quake pogoni so se vlekli kar štiri leta. Z zadjimi renovacije so mal zakomliciral in se že vlečejo že na 9700PRO, pri ločljivosti 1600. Prakticiranje FSAA in anisota se takoj razblini.


3DMark2003 še na najmočnejši mašini , pri polovičnem FSAA-ju in anisotu, pade pod 10fps in to samo 3DMark, igre bodo zahtevale še več.

Bo šlo na GF3, samo vizualno je potem bisveno lepše izgledal Quake III.

Zdi se mi, da prihaja nova generacija iger, ki lahko traja dalj kot štiri leta. :\

nodes ::

Aja, tist tvoj sistem je trenutno čist vredu, sam eno 9500PRO bi mogu najt.

nodes ::

>Yeah right. Ce bi pol tko gledal, pol moj celeron 466, pa gf2 mx 400 ne bi delala na 17'...

Če bi delal ne bi kupoval novega.
vse kar je naprej od Return to Castle Wolfenstein ta sistem zbrca na tla.


Za ločlivost 1024x762, v večino iger še 1280x1024,
polovičnim FSAA-jem in anisotom, high details,
procesorjem 2500+, 512MB RAM-a in 9500PRO ali 9700 trenutno še tekoče dela.

Pomembna je velikost monitorja, ker na 21" je ločlivost 800x600 že grda.

nodes ::

>Vseeno pa nForce2 + Barton kombinacija ni ravno zgrešena, tako da se kar sam odloči...

kompletni multimedijski sistem (+ Logitech 640) za sobo... in sedaj gre PAL ===> Divx v realnem času. :)

Z igrami bo vedno križ.

mamamia ::

Cuj, men tale komp dela cist ok na 17', 1024x768, 32 bit. Delal mi je vse do zdej. Mohaa, wolf, trenutno spilam ET, GTA3... Vglavnem vse do Vice city.

Pa ja no. In misls da bo folk kupvat zacel r9800pro pa p4, zato da bo hl2 delu, pa doom3?? Ma dej no. Tega si zalozniki ne morjo prvoscit.

Kje so casi, ko sem spilal vse spile s kartico za 15k? :\

Ma tole bom kupu, pol pa za 3 leta mir... No, razen, ce se bo zard winsew kaj menalo...

Odpadnik ::

Upam, da mi ne bo nihče zameril za sledečo izjavo:
Kupiti ali počakati z nakup je rahlo trapasto vprašanje. Če hočeš čakati in dobiti čimveč za čimmanj denarja, potem je bolje, da sploh nikoli ne kupiš compa. Kar je danes 50 jurčkov bo čez pol leta 25 jurčkov. Seveda, pa boš takrat dobil za 50 jurjev nekaj hitrejšega. Samo potem ti je pa omenjena pol-letna pavza pokazala, da se izplača počakati še pol leta in se boš lahko takrat odločil za nakup iste komponente za pol nižjo ceno ali pa si omislil hitrejšo komponento. Seveda pa je sedaj že eno-letna praksa pokazala, da se izplača počakati, kajti čez pol leta ...
Do you get my point?:D

mihhec ::

Jest mislim da doom3 sploh nebo meu takih hudih zahtev mislim ene 512rama,2000mhz proc pa ene 128 grafika bi kr znal zahtevat.

boštjan ::

in to niso hude zahteve:O:\

Sahel ::

ah... igrajmo pasjanso pa bo... nimaš nobenih stroškov... jst si bom tudi kupu novo računalo že vem približno kaj... ne bom ga kupoval glede na zahteve doom3... važno da jst napišem kak prog zmountam kak film... zripam dvd... zripam CD ... pišem na Slo-tech forum in pečem kak CD... pa Unreal Tournament 1 more šibat gor... če tega ni... kaj ti bo komp... če hočeš stvar samo za igre si kupi konzolo... prideš dosti ceneje skozi pa še vse dela brez problemov... vsi neki ocenjujete računalnike z nekimi radeoni 9800 ki so dragi za popenit... še doro da vam očka da dnar... pomisli malo... kupi si raje avto al motor da boš peljal punco na počitnice... :D sedim ure in ure za računalnikom... še vedno pa vem kaj je smisel življenja... živet
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

mihhec ::

odpadnik zadel si v crno

Crimson_Shadow ::

3DMark2003 še na najmočnejši mašini , pri polovičnem FSAA-ju in anisotu, pade pod 10fps in to samo 3DMark, igre bodo zahtevale še več.


Če bi malo spremljal kolobocijo okoli tega 3D marka bi vedel, da igre nisto tako zanič napisane. 3Dmark 2003 je program ki pokaže KAKO SE NE DELA grafičnih pogonov. Celo članek je bil nekje, mislim na Beyond3D, kjer so pokazali na popolnoma neučinkovito uporabo računskih virov tako CPU kot GPUja. John Carmack bi jim že pokazal vetra :D.

nodes ::

In kdo bo potem delu pogone??? če so ti zanič.

Od Microsofta... Flight Simulator 2003 na 3200+ in Radeonu 9800 s polovičnim FSAA in anisotom že danes samo zariba.
Ne mislit, da bodo od zdaj naprej začel tetrise izdajat.

nodes ::

Kupiti danes ali jutri ni trapasto vprašanje, če gredo cene v nekaj mesecih čez pol.


Reku sem za ločlivost 1600x1200. Za 800X600 je potrebno skoraj polovico manj zmogljiv sistem.

Kdo pa danes še kupi 17" diagonalo.

Sahel ::

To pa tudi ni res... Procesor je pri višjih ločljivostih la malo več obremenjen kot pa pri nizkih
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

nodes ::

To si ti reku.

>če hočeš stvar samo za igre si kupi konzolo

Igranje C&C pri PAL ločlivosti na TV-ju, ne nemorem si predstavljat.

Sahel ::

To je pa tvoj problem...
kupi si boljšo televizijo...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Crimson_Shadow ::

Reku sem za ločlivost 1600x1200. Za 800X600 je potrebno skoraj polovico manj zmogljiv sistem.


1600x1200 ima 4 krat več pik kot 800x600 tako da tisto o polovično zmogljivi mašini ne more držati. Če je samo pik 4x več je tudi drugih podatkov občutno več. Predstavljal si, da za vsako piko GPU računa/preračunanva trikotnik, sosednje barve (FSAA), z buffer, aniso, ... . Kar naenkrat imaš občutno več podatkov kot samo 4x več pik na ekranu. Tu pride še kako do izraza, višja hitrot vodila kot tudi hitrejša T&L enota. Da ne omenim razne druge varčevalne finte.

Poglej, 800x600 ima 480.000 pik, 1600x1200 pa 1.920.000 pik. Vklopiš 4xFSAA (popravte me, če se motim, lahko da je samo 2xFSAA) in pride v 1600x1200 kar 7.680.000 pik, medtem ko pri 800x600 dobiš tako 1.920.000 pik. Za premetavanje skoraj 8 milijonov pik pa res potrebuješ Radeon 9800Pro ali FX5900Ultra za 60fpsjev (odvisno od igre) in zmogljiv CPU (3Ghz pentium). Za 800x600 (32bitne barve) brez FSAA bi moral biti dovolj že Geforce 2 Pro (tehnično gledano - DX7 špil) in 600 - 800 Mhz procesor (spet zelo odvisno od igre).

Koliko pa je CPU obremenjen pri višjih ločljivostih pa ne vem, vsekakor pa to ni odvisno od CPUja ampak od hitrosti vodila samega. Predvsem pa je to odvisno od pogona igre in kako je igra narejena (interakcija z okoljem, AI, fizikalni model, dinamika okolja in usklajevanje prikaza z grafiko).

mamamia ::

Hm, a se splaca kupi SATA disk, ali vzet ATA133 disk in namesto SATA malo boljse rame od corsaira za razliko tistih 6600SIT?

Jst bi rad, da disk zdrži še ene 3 leta. Takt pa mislm da ne bo vec IDE kablov, pa ATA standardov?

Kaj menite?

Samuel ::

ce kupujes za tri leta, kupi najmanj kar zadostuje, da je sistem hiter. Oziroma, ne kupuj komponente z namenom morebitne prihodnje, nadgradnje.

torej, ce danes kupi SATA disk (ki ni nic hitrejsi od IDE), potem je skoda dat 6k sit vec, ker bo cez tri leta cist drug diskovni standard, oziroma bo tvoj disk obupno zastarel (ce bo spoh se delal). Enaka zgodba je z rami. Cez tri leta bo PC3200 DDR zalostno zastarel, pa ce bo en noname ram al pa Corsair.
Ne meci dnarja cez oken za stvari, ki jih ne bos mogel uporabiti na novi masini cez tri leta...

a je kdo tole zastopu, kar sem napisu? 8-)

mamamia ::

Jst bi za to rad, da bi mel ornk kompjuter in brez da bi ga nadgrajeval do recimo longhornov (zelo optimisticno :D ).

Ma ce ne druzga se bom izognu IDE kablu :D

nodes ::

Rekel sem komplet sistem. Ker če daš notri grafo s štirikrat večjim transferjem, cel sistem ni avtomatsko 4X hitrejši, kot nekateri napačno pričakujejo.

Je pa nazorno prikazan, da izbor grafične močno zavisi od velikosti monitorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456724 (25456) LittleDevil
»

Nakup

Oddelek: Kaj kupiti
22879 (623) JustVi
»

22" samsung NF

Oddelek: Kaj kupiti
241064 (813) M4TECH
»

NV35 (GFX 5900 Ultra) - koliko bi mogla stat,da bi jo kupl? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
623712 (3017) morphling1
»

Razmišljanje: Ali se splača za graf. kartico dati več kot 40k

Oddelek: Kaj kupiti
13988 (710) nodes

Več podobnih tem