» »

Notesnik non-stop vklopljen?

Notesnik non-stop vklopljen?

jerneju ::

V kaki meri laptopu škoduje, če imam 24 ur na dan vklopljenega in mi laufa disk (zaslon se pa ugasne)? Pri navadnem PCju ni bilo kakh problemov...

amigo_no1 ::

Ena taka tema je že bila.

sodjdobe ::

Jaz imam svojega ibm-a nenhno vklopljenega, ko sem doma in imam dostop do elektrike.
Je pa na netu veliko različnih mnenj o tem. Menda naj novim "pametnim" baterijam to ne bi škodilo. Prvo baterijo sem zamenjal po dveh letih in kupil novo 9-cell baterijo za 25k SIT. 25 jurjev na dve leti se mi pa ne zdi veliko. Pa tudi računalnik že počasi zastara s konfiguracijo izpred treh ali štirih let.

Vem, da ti stem postom nisem veliko pomagal, vendar to je pač moj pogled na to...

LP
julio

jerneju ::

Računalnik je nonstop priključen na elektriko. Se pri tem baterija kaj dosti obremenjuje?

sodjdobe ::

Aja, odgovoril sem ti samo za baterijo. No, za druge komponente mislim, da ni problema, saj so prenosniki narejeni tako, da se čim manj grejejo. Če imaš intelov pentium M, potem lahko poizkusiš programček "notebook hardware control". Omogoča ti, da znižaš voltažo procesorja, tako da se manj greje.
Uporabljam ga že kar nekaj časa in je res super. Če imam voltažo na default, se procesor pri max obremenitvi ogreje tudi do 80 stopinj celzija, pri zmanjšani pa do max 65.

Nižja temp = daljša življenska doba :)

LP
julio

jerneju ::

Se z nižjo voltažo spremeni kaka funkcionalnost procesorja?

sodjdobe ::

Ne, funkcionalnost se ne spremeni. Vendar moraš paziti, da ne znižaš preveč, v tem primeru se bo računalnik besil, in bo potreben reset. Za test stabilnosti sistema obstajajo različni programu, nek osnovni test je že v omenjenem NHC-ju. Drugače pa mislim da je poseben program prime95 al neki takega.

Aja, poleg tega, da znižuješ s tem temperaturo, ti tudi baterija zdrži dlje, ker porabiš manj energije.

Meni se pozna za kakšne pol ure.
julio


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xeon vs i7

Oddelek: Strojna oprema
202222 (1889) kogledom
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323646 (18336) Jst
»

med igranjem CPU na 100% - kako znižati uporabo?

Oddelek: Igre
112361 (2198) ant
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575582 (4308) venetu
»

A je že kdo naviju ?

Oddelek: Navijanje
421429 (1128) MEDENA2

Več podobnih tem