» »

med igranjem CPU na 100% - kako znižati uporabo?

med igranjem CPU na 100% - kako znižati uporabo?

ant ::

čao

imam prenosnik sony vaio. že tako imam probleme s hlajenjem procesorja, saj je najnižja temperatura okoli 58 stopinj C, če pa igram kakšno igrco pa CPU deluje na 100% in temperatura naraste tudi do 80 stopinj.

Zanima me ali je možno kako omejiti uporabo cpu, da se nebi tako grel, druga varianta pa je, da bi dobil takšne igre, da CPU nebi bil polno obremenjen. ali kdo kaj ve kkje dobiti takšne igre. nisem zahteven, rad bi le nekaj, da si kdaj pa kdaj krajšam čas.

samo ne mi predlagat kakšne karte ipd. :D

grafična je samostojna: geforce fx5600 64mb.
512 ram
p4 2,8ghz

thx

kixs ::

Edina varijanta je, ce gre na tem prenostniku, da s kaksnim programckom znizas frekvenco procesorju.

Ker vse igre, razen kaksne Pasijanse in podobnih, ti bodo zasedle CPU 100%, ce tudi ga ne rabijo.

lp

dzinks63 ::

:)) Če misliš resno igrati igre, pol prenosnik ni najbolj primeren. Za manj denarja kupi rajši PS3.

kixs ::

Kaj pa ce on ze ima prenosnik? 8-O

ant ::

prenosnik že imam0:)
sem pa pri punci doma in imam s sabo prenosnik, da mi ni treba okol škatle prenašati. ker bom še nekaj časa pri njej, bi rad kdaj zaigral tudi kakšno igrco. sprobal sem že moto GP UTR3, bus driver in worms armagedon in vse te igre mi kurijo 100%. še celo mario 3 mi kuri 100% cpuja. :D 8-O :O

LP

kixs ::

Sej ti pravim. Vse igre kurijo 100% tudi, ce ne rabijo (prav gotovo se katera najde, ki ne, ampak to bos tezko nasel).

Zato raje isci kaksen program za znizanje CPU frekvence, s tem se bo manj grel in igre, stare, bodo se vedo dobro delovale.

lp

ant ::

jah sej tudi ta program že kr neki časa iščem pa ni nič pametnega na vidiku.
vsi iščejo programe za navijanje, jaz pa za odvijanje:D :D :D

a ima kdo kakšno idejo. sprobal sem že speedfan pa še ene par sem jih sprobal, samo brez uspeha.

LP

Tr0n ::

Igraj Flash igre or something. :)

Orbit89 ::

Kaj nimaš v BIOS-u možnosti, da znižaš FSB?!
Drugače idina stvar, ki bo spustila temperaturo je voltaža. Probaj jo znižat.

LP

Mavrik ::

Dečki, pri laptopih ne gre znižati FSBja.

Prvo kot prvo, se prepričaj da ni blokirani ventilator, ter da hladilni sistem ni zaprašen. Ker recimo moj laptop ne gre veliko čez 70, tudi ko je maksimalno segret. Zatem se prepričaj na ne blokiraš rež. Ker taka visoka temperatura je verjetno krivda neoptimalno delujočega hlajenja.

Če to ne zaleže, si dobi NHC (Notebook Hardware Control) ter z njim spusti voltažo na procesorju (boš že sam videl, koliko se bo dal prej kot bo zadeva postala nestabilna). Prav tako lahko zakleneš zadevo na nižjo frekvenco, samo to ti ne priporočam, ker boš dejansko naredil prenosnik kriplast.
The truth is rarely pure and never simple.

ant ::

mislim, da sem že enkrat nekaj delal s tem NHC pa mi je cel laptop zmešalo. če sem hotel imeti samo na bateriji je kar zaštekal zaradi grafične. bom še enkrat stestiral pa bom pustil nastavitve za grafično pri miru.

poročam kasneje. upam:D :D :D

LP

ant ::

no sem zdaj zagnal NHC in ni nekih hudih možnosti razen spremljanja sistema.

lahko spreminjam cpu modulation: sem dal na 50% in sedaj mi kaže, da cpu deluje na 1,4 ghz samo je temperatura enaka.
sem sedaj stestiral igrco in deluje procesor spet na 100%, vendar se ne segreje za več kot 65 stopinj C.

SUPER. najlepša hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vroč prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
202514 (1867) svizec4
»

HP Pavilion notebook se pregreva ?

Oddelek: Strojna oprema
112245 (2091) klemennn000
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575582 (4308) venetu
»

Imam prenosnika. Kaj pa zdaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
102140 (1587) p4
»

Segrevanje prenosnika!!!

Oddelek: Strojna oprema
242667 (2145) BaRtMaN

Več podobnih tem