» »

Dela komu 6600 GT v speedfanu?

Dela komu 6600 GT v speedfanu?

Icematxyz ::

V control panelu mi zazna pravilno temp. A speedfan pa ne zna prebrat senzorja.

A komu dela z 6600 GT?

Urc ::

Speedfan ne zna prebrat senzorja ? Heh, saj ni bil narejen da bi ga znal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Icematxyz ::

Zakaj ne? Seveda je bil. Spedfan je bil narejen da zna prebrati prav vse senzorje za katere ima podporo. In nekatere 6600 GT ki imajo LM75 senzor prav lepo delujejo v speedfanu.

AUX postavka je namenjena GPU temperaturi. In nekaterim srečnežem dela nekaterim pa ne. Obljublja pa avtor boljšo podporo nvidia grafičnih kartic že v naslednji verziji.

Gre se le za to da včasih si moral prej pognat kakšen everest ali kaj podobnega in je potem speedfan pravilno odčital gpu vrednost.

Zato sem vprašal če kdo pozna take vrste trik.

Jst ::

Če se prav spomin, ima NiBiTor (program za spreminanje biosa nvidinih kartic) eno postavko v stilu 6600GT fan (ali senzor) trick. Poglej malo v tej smeri.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

Da imam omogočeno. V nvidia control penelu recimo mi zazna normalno ali riva tunerju.

A speedfan pa ne zazna pravilno in je vrednost AUX maximalna kar pomeni da ni pravilno prebral senzorja.

Jst ::

Mislil sem, da poglej kaj to pomeni. Več možnosti imaš za rešitev problema, če boš vedel, kaj to pomeni.

---

By the way. SpeedFan? A je to mogoče Abitov SpeedFan? Če je, potem ti lahko povem, da ta aplikacija *ne* kaže nič v zvezi s grafično.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

Da vem kaj to pomeni. Pomeni to da vse 6600 GT kartice imajo temperaturni senzor ampak določeni proizvajalci so jih v biosu namenoma izklopili. In Nibitor omogoča da da s to funkcijo kartica potem prikazuje tudi temperaturo.

Speedfan je pa zastojn program ki ga razvija zasebnik in dobena večja firma. Je super program saj dovoljuje marsikaj, če ima podporo za tvojo matično ploščo. Deluje mi trenutno vse le grafična ne.

Je pa mi to pomebno, ker bi rad dodlil en ventilator, ki se nahaja na matični plošči za hlajenje grafične kartice in bi rad da mi se vrti le toliko koliko je potrebno glede na temperaturo.

Ampak tega ne morem narediti dokler mi ne zazna temperature grafične kartice pravilno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234130 (11345) BaRtMaN
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291907 (1508) joker16_7
»

Branje temperatur iz grafičnih kart

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181593 (1228) kuglvinkl
»

temperatura sata diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302905 (2279) Jan987

Več podobnih tem