» »

Hitrost???

Hitrost???

the_game ::

Js imam Amis ADSL paket 1024/256 kbps.Imam modem ISKRATEL Callisto821 povezan v ruter Canyon CN-BR1 na njem sma dva (2) uporabnika pa nama zlo dolgo odpira internetne strani pa naprimer pri downlovdanju filma oz. igre v programu BitComet ali pa katerem drugem hitrost ne preseže več kot 110kb/s, če je pa samo en (1) uporabnik priključen pa je okol 120kb/s. zakaj je tako ali kaj ni pravilno nastavljeno???

zee ::

tako je prav in tudi pričakovano. pri tvojem paketu je največja hitrost, ki jo lahko pričakuješ pri DL, cca 110-120 KB/s.

še nekaj, če ti bitcomet pobira s hitrostjo 110-120 KB/s, se ti bodo posledično tudi strani odpirale počasneje (tudi nalaganje strani je neke vrste DL). rešitev: omeji hitrost DL-ja v BitCometu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

primmy ::

to ne more bit kr tko samo po sebi umevno! Moj prjatu ma isti paket sam da ma novejši modem pa mu vleče s 155kb/s. To je nekje ena težava. Men je pred kakšnim letom vlekl dol še s 140kb/s zdj pa max 110. A res nebi nobeden vedu kaj je vzrok? Jst sm sicer spreminjal ene nastavitve v registru ampak ni bistvene razlike
Hvala za pomoč!

Fizikalko ::

8 x 120 = 960, kar je približno 1M. Kaj ti tukaj ni jasno? Če komu, ki ima 1M paket, dela hitreje, je to kvečjemu dobra volja njegovega operaterja...

primmy ::

a nisi dobr prebral? Operater je isti!! Kot drugo pa, kaj ma dobra volja operaterja veze s tem da sm mel pred pol leta 140kb/s zdj pa 110??? Pa ne pisat traparij lepo prosim.

Fizikalko ::

Glej: operater ti zagotavlja tisto, za kar plačuješ. Če je pri komurkoli hitreje, kul z njega. Če si imel včasih hitrejšo linijo, si bil takrat pač v plusu glede na paket. Še vedno pa dobivaš toliko, kolikor plačuješ.

steev ::

Prej si imel mal več, zej pa mal manj.
:|

primmy ::

Bom še enkrat napisal ker Fizikalko pa steev nista čist razumela: ZAKAJ sem imel prej 140kb/s sedaj pa 110kb/s. Pa ne spet pisat da tko pač je, al pa podobne butaste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primmy ()

NiMH ::

Primmy kai ti ni jasn??? Sei sta ti pa steev in Fizikalko lepo povedala...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Operater ti zaagotavlja tisto, za kar plačuješ.

Kater del tega ti ni jasn???
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

A nism jasno napisal? Zakaj se mi je zmanjšala hitrost iz 140 na 110? Namig: kot pomoč bi mi prav prišli možni razlogi zakaj je do tega prišlo. Vi pa mi ne navajate razlogov a ne?

NiMH ::

glej ga...Očitno so zaznali da dobivaš 140 downloada (domnevam da imaš 1Mb povezavo) in spravili na 110/120 Kb/s...Kaj ti tu ni jasn??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Ti plačuješ 120 Kb/s Ne pa 140 Kb/s...Zaj tvojega prijatelja še niso razkrinkal...Sicer si pa mel srečo da ti sploh s 140 dol vlačilo...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

Dokaži da si nisi tega izmislu. A se ti ne zdi da bi operater pač kr vsem naenkrat znižal hitrost ali pa že na začetku omejil? Al so si rekl: dejmo jim pustit mal veselja pol jim bomo pa znižal hitrosti:D :D >:D . Lepo te prosim!

NiMH ::

A dej no...Če bi bil ti pameten nebi tega spraševal...Sploh pa lahko da prej ni blo omejitev...Ali pa je bilo omejeno na določeno...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

Jst pač to vprašam ker tega ne vem, Vem pa da tvoja teorija skoraj zagotovo ne drži, če pa že, je zelo trapasta in dvomim da ta sistem deluje na tak način. Rabim pa mnenje nekoga ki bi dejansko o teh stvareh kj vedu.

NiMH ::

Pol se pa prvo prepričaj in se ne kregaj...Ko boš vedu malo več se potem delaj pametniga ja??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Sej res da jaz ne vem dosti več o tem...ampak domnevam da je tako...ampak prvo se prepričaj o nečem šele potem se kregaj :D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

jurre ::

umirite se, drugace pa ima cascada prav. Saj lahko izracunas, ce pravis da ima paket 1024/256, je to 1024kb/s (kbitov), delis z 8 in dobis 128kB/s (kbajtov) in to je maximum, ki gre na tem paketu! Poleg tega je se nekaj izgub, tako da je 120kB/s popolnoma normalna hitrost za tak paket. Pri downloadanju je pa normaln da ti bremza, ker ti zabase se ves upload, sploh skozi cenejse ruterje, ki se vcasih se sesuvajo ob polnem download (in canyon ni neka vrhunska firma). Ce ti je vec vleklo si bil pa lahko vesel prej in tiho:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

NiMH ::

Hvala jurre da si bolj nazorno predstavil to...ker bi meni skor živci popustili:D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

No jst sm prepričan o tem da ima siol omejeno hitrost za isti paket za vse uporabnike enako, kolkr pač to že je, in je protizakonito da namenoma nekomu pušča višjo hitrost in jo ne, bodi brez skrbi, ker imajo vse svoje uporabnike pod nadzorom. Kot drugo, men se je hitrost postopoma zmanjševala in ne naenkrat: tukaj tvoje mnenje ne drži, ker če bi mi znižal hitrost, bi mi jo naenkrat. Če se s tem ne strinjaš, mi obrazloži zakaj se ne, in to utemelji

primmy ::

jurre, jst drgač nimam routerja

NiMH ::

Ja no zdei si pa tak sam povedal...Jaoo primmy...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

cascadaa, moje osnovno vprašanje se je glasilo: zakaj ima lahko nekdo konstantno 155kb/s nekdo pa 140kb/s in zakaj se ta vrednost zmanjšuje? Čist nič drugega me ne zanima in pa kaj ima ruoter veze z mano? Router je imel user the_game, jst sm po tem dodal komentar

NiMH ::

Za to pa se obrni na Siol...Mogoče ti bodo znali pomagati ker jaz ti nevem več kako...:D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

sm jih poklical pa so rekl da je to še kao normalno, če je nad sto kilo, sam men se počasi znižuje, pa jih bom poklical pa bom reku d mam pod sto da bojo kj ukrepal. ZAENKRAT se morm sprijaznit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primmy ()

NiMH ::

no sicer pa če se že sprijaznjuješ...pol pa ne jamraj...pač tak je kaj zaj ne moreš nič...:D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

Pravim da zaenkrat. kaj te muči?

NiMH ::

Ti me mučiš...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

primmy ::

jst mislim da se sam mučiš. Bom odstopil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primmy ()

Gr0unD Zer0 ::

mogoče si bil blizu centrale(koliko sem slišal, baje pogost vzrok za DL, višji od tistega, ki ga plačuješ; za par kB)
bzrok za padec pa je lahko obremenjenost centrale ali pa kaj drugega... 100% vzrok pa ve samo siol

amigo_no1 ::


S PPPoE lahko preneseš največ 1518 bytne pakete:


18 bytov je MAC zaglavja (ethernet paket)

1500 bytov je PPPoE vsebina, od tega:


8 bytov PPPoE zaglavje

1492 bytov IP paket, od tega:


20 bytov IP zaglavje

20 bytov TCP zaglavje

1452 bytov podatkov


Če ne bi uporabil PPPoE, bi lahko prenesel 1460 namesto 1452 bytov podatkov, ker ne bi bilo 8 bytnega PPPoE zaglavja.

To pomeni, da pri PPPoE za prenos 1452 bytov podatkov potrebuješ 1518 bytov, torej imaš približno 4.3% "režijskih stroškov". Teoretično bi na 1 Mbps povezavi lahko prenesel 128 kilobytov na sekundo, zaradi zgornjih režijskih stroškov je teoretični absolutni maksimum čiste PPPoE povezave torej 128*(1452/1518)*(1000/1024) = 119,56, pri tem sem upošteval da "kilo" pomeni 1000 in ne 1024.

Sam ADSL na zadnjem skoku (od DSLAMa do modema) uporablja tudi ATM protokol, ki podatke pošilja v 52 bytnih paketih. Če 1518 deliš z 52, dobiš 29.19, torej potrebuješ 30 paketov za prenos 1518 bytov, kar je 30*52 = 1560, kar so še dodatni 3%.

Izračun sedaj pove da je v optimalnih razmerah absolutno maksimalna hitrost prenosa največjih možnih IP paketov čez 1 Mbps ADSL povezavo pri uporabi PPPoE protokola:

128 * (1000/1024) * (1452/1518) * (1518/1560) = 116,34


http://www.amis.net/forum/viewtopic.php?t=520

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

optika Telekom vs. VDSL T-2

Oddelek: Omrežja in internet
444698 (3496) BlueRunner
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135818 (19764) Bug
»

hitrost adsl-ja

Oddelek: Omrežja in internet
51000 (975) Cjek
»

ADSL hitrost v Litiji - povratni info ?'

Oddelek: Loža
61060 (923) OZZY
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332268 (1712) Vrvy

Več podobnih tem