» »

Wifi in varnost

Wifi in varnost

Tayphoon ::

Imam prenosni računalnik in navadni PC in prenosni računalnik ima vgrajen modri zob in kartico za brezžični prenos podatkov.

Imam siol adsl in sagem 3344 modem ki omogoča dodajanje kartice za brezžičen dostop.

Sedaj pa malo kolebam če bi vzpostavil brezžino povezavo v stanovanju (bilo bi zelo praktično) a ker sem doma v bloku kjer je morje nadebudnih šmrkavcev se bojim da bo mi kdo koristil to povezavo ali še bolje kljub zaščiti vdrl v omrežje in delal bedarije.

Plačujem dosti preko spletne banke in tudi zasebnost imam rad pa me skrbi pač ker se na to še ne spoznam kaj se da in kaj ne.

Zdaj me pa zanima če se da to omrežje že z samim sagem modemom zaščititi z kakšnim kodiranjem in če naj naložim na pc kak program ki bi skrbel za zaščito. Zaščitnega zidu ne uporabljam in ga tudi v bodoče ne bi rad.

Pa tudi zanima me če se da to omrežje izklapljati ko ga ne uporabljaš ali je vedno prižgano? Brez seveda da bi izklapljal adsl modem.

Pa tudi kako bi potem preko tega brezžičnega omrežja vzpostavil povezavo med prenosnikom in navadnim namiznim računalnikom. Preko mape za izmenjevanje? Katere nastavitve vse moram nastaviti uporaljam pa okna XP.

Pa še glede kartic a je bolje kupiti tistoo ki jo prodaja za svoj modem siol ali je katerakoli kartica lahko uporabljena. In kakšna je razlika med karticam katere stanejo 5.000 sit ali tistimi ki stanejo 15.000 sit. Razdalja v stanovanju je pa vedno majnša od 10 metrov in vmes je vedno le eden tanjši zid.

shock ::

Kupi si router.

jeggybl ::

Kupi router, nastavi MAC filtering in določi varno geslo za dostop do nastavitev routerja.

jurre ::

na sagemu imas tudi moznosti, tam pod wifi setup, ko si aktiviral kartico ti spodaj pise tip zascite, pa imas moznosti None, WEP in WPA. Ko izberes eno se ti odprejo se spodaj dodatne moznosti.

amigo_no1 ::

Obstajajo tudi navodila
http://storitve.siol.net/internet/adsl-...

Skrij SSID , nastavi MAC filtering, za kodiranje signala pa uporabljal samo wpa-psk ali wpa2-psk (AES) z doooolgim random geslom

Če vpišeš v google: "wpa generator" boš našel kakšno stran z dolgimi random gesli


Sagem 3344 je tudi router, zato se mi zdi nesmiselno kupovati še en router :D


Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave
Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tayphoon ::

In katero je boljše? WEP ali WPA predvsem pa ali je dovolj da ti kak nadebudnež ne vdre in zaobide zaščito?

Potem sowtwersko se nič ne namešča na računalnik kak program prav za to?

Zdaj nisem še kupil te kartice za sagema 3344 pa me zanima če je ta wifi kartica katero ponuja siol kvalitetna za svojo ceno?

Siol Wifi kartica

Cena: 33,17 Evrov ali po starem 7.950 Sit.

Kako pa potem naredim povezavo med obema računalnikoma ki se nahajata v mreži? A z mapo v skupni rabi? Tako da ne rabiš potem več snemati na cd in prenašati podatkov ampak preprosto in varno pošlješ preko mreže?

Tayphoon ::

Aha si me prehitel z opisom. Bom pogledal malo te stvari ki si napisal.

Zdaj pa samo še če se splača kupiti to kartico siolovo ali ne?

amigo_no1 ::

samo wpa(2) z doooolgim random geslom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tayphoon ::

Zdaj danes grem po kartico in me zanima zakaj tako velika razlika v cenah (od 4000 do 30.000 sit?)

Recimo kaj manjka temu modelu za slabe 4.000 sit?

Comshop

Ker razdalje v stanovanju so majhne in omogoča wpa zaščito (vendar vrjetno ne 2?) in zdaj če podpira vse tako kot mora nevem zakaj bi dražji model kupoval? Vaše mnenje?

Pa potem če dam wpa zaščito kot ste rekli pa zelo dolgo random geslo bo težko kak mulc vdrl mi v mrežo?

Ker to me malo moti da lahko sosed ti cele dneve vdira v mrežo in ima za to vse pogoje. (tu gre za brute force attack sistem ali drugačen?) Ta funkcija pa vrjetno ne obstaja da bi ob povečanem številu neveljavnih povezav omrežje zablokiralo in onemogočilo nadaljne poskušanje vdora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tayphoon ()

shock ::

Samo tako za info program aircrack zna skrekat wpa in wep zaščito. Poskusi kaj dobit z wpa2.

bartmatej ::

Najbolš da kupiš PCMCIA kartico pri Siolu ker dela.
Ni vseeno kaj vtakneš notri(Sagem ima naložene driverje za Siolovo kartico).
Sicer dela tudi z nekaj drugimi, osebno sem imel na zalogi 3 različne in z nobeno ni delal.

LP Matej

Tayphoon ::

Pa ta siolova kartica ima Wpa2 zaščito skupaj z sagemom 3344?

Skratka zdaj ste me čisto odvrnili od brezžičnega omrežja ker če se da vdreti v omrežje v nekem dostojnem času pol se v blokovskem naselju res nebom z tem izpostavljal.


Pa čez čas ko niti vedel ne bom pa bodo še v wpa2 začeli vdirat uspešno.

Gwanaroth ::

V tem modemu delujejo le Sagemove kartice (lahko jih dobiš na siolu).

Sagem 3344 je tudi router, zato se mi zdi nesmiselno kupovati še en router :D


Že res, da je klasificiran kot router.. kako pa dejansko deluje, je prav druga štorija.

Tayphoon, priporočam ti, da kupiš en Linksys ali Asus wifi router in tega sagema uporabiš samo kot modem in nič drugega.
Res je, da boš imel eno škatlo več v omari, ampak bo delovalo vsaj stabilno in varno, za razliko od Sagema, ki ne pozna pojma stabilnosti..
Toliko sivih las kot mi je naredil ta j****i sagem z njegovim zmrzovanjem, sesuvanjem, pregrevanjem...
Lights often keep secret hypnosis..

amigo_no1 ::

doooolgega random gesla (wpa 1 ali 2) (63 znakov) ti tudi aircrack ne bo odkril (uporablja pa dictionary attack oz brute_force) v doglednem času seveda.

Seveda je nesmisleno upati da tudi če uporabljaš wpa2 (aes ) z geslom "12345" :D da si kaj bolj varen kot z wep.


http://www.mojmikro.si/?n=article&month=2006-05-01

Napadi na omrežja WLAN
Vdori v brezžično omrežje v praksi


//link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa: Uporaba brezžičnih omrežij

Oddelek: Loža
385158 (4423) Yacked2
»

Wifi in prijavljanje v winXP

Oddelek: Omrežja in internet
231980 (1652) bluefish
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543257 (18797) imallears
»

Teroristi uporabljajo tuja nezaščitena brezžična omrežja

Oddelek: Novice / Zasebnost
496302 (3905) madviper
»

Slabost Wireless-a

Oddelek: Omrežja in internet
333261 (2977) Vice

Več podobnih tem