» »

SIOL Duo paket

SIOL Duo paket

madviper ::

Da se ne bo še kdo opekel, tako kot sem se jaz in šel k SIOL-u naročat Duo paket (internet in telefon).

Ugodna ponudba je zavajajoča in jaz sem ji pač nasedel. Sedaj pa sem že en teden brez telefona.
Ko sem se odločil za ta evoluciski korak sem celo popoldan presedel za telefonom in računalikom ter zbiral informacije. Ob vsakem klicu sem se predstavil, tako, da je operater imel vse moje podatke in je točno vedel kakšno opremo imam in kje se nahajam.

Vse je bilo lepo in prav, dokler ni prišel dan preklopa številke. 5. decembra je prišel ta dan. "Telefonska številka je bila prenešena k operaterju SIOL", sliši vsak, ki me poskuša dobit na stacionarno številko.
Kličem še isti dan SIOL in mi mlada dama zagotovi, da bi moral paket priti že ta dan, vendar bo prišel najkasneje čez dva dni.
Po dveh dneh čakanja sem bil še vedno brez telefona. Ponovno kličem in tokrat mi operater pove, da ne dobim ničesar, da moram sam kupit IP telefon oz. pretvornik za analogne telefone. Sledeči klic na Telekom mi povrne malo upanja, ki pa že naslednji dan pade v vodo.
Klic na Urad za varstvo protrošnikov, posreduje naslednje nasvete:
1. pisna pritožba, kateri mora v roku 8 dni sledit odgovor
2. vztrajati, ker kljub usti obljubi morajo obljubo držat
3. iti v njihovo trgovino in vztrajat dokler ne dosežem kompromisa

Danse sem nabavil ta pretvornik, ki pa ne deluje. Klic na tehnično pomoč pa je dal nove informacije, ki pa so v protislovju z informacijami objavljenimi na internetu. Na SIOL-ovem portalu priporočajo ob Iskrinega Gaymenda uporabo tega pretvornika, saj naj bi bila oba popolnoma združljiva. Na tehnični pomoči pa pravijo, da je treba le to vklopit na centrali in prilagodit.

Pravtako je zanimiv sledeč podatek. V Rogaški Slatini naj ne bi bila možna IP telefonija, saj nimamo za to infrastrukture.
Ne gre mi pa v glavo kako lahko sosedje na enaki infrastrokturi pri T2 gledajo celo IPTV in telefonirajo?

Pritožba na SIOL sledi, pravtako na Telekom in pa na Urad za varstvo potrošnikov.

Lp, madviper

Edit: Typo //madviper
I'd like to do something crazy!
  • spremenilo: bastadu ()

amigo_no1 ::

Pošlji ZS storz-u na siol forumu
http://forumi.siol.net/showthread.php?t...


pretvornik za analogne telefone ?
Pri kolegu, ki ima modem Sagem fast 3344 sem samo priklopil navaden telefon (Panasonic nekaj) na eth2 in tel. dela (tel št. 0599xxxx)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Buggy ::

Kot so meni razlagali naj bi Iskrim modem potreboval ta pretvornik, da delujejo DECT telefoni na njemu. Sagem tega ne potrebuje in telefon dela ko je priklopljen v Phone vticnico na modemu.

madviper ::

@jeje997
Kaj mu naj napišem v ZS? Recimo, da mi ni jasno, kaj bom s tem dosegel.
Ja Sagem ima vgrajen pretvornik, Iskrino čudo pa ne.
I'd like to do something crazy!

bosmla ::

Lahko ti posredujem se svojo izkusnjo - no da ne bom predolg - mesec dni trdega truda (telefoniranja, osebnega tezenja pri telekomu in siolu, ...) pa mi je telefon zacel delat, sedaj dela se kar v redu (samo ce je povezava - torrent - hudo obremenjena prekinja besede, pa tudi vcasih ne dela kar tako za kaksno uro)...

joza20 ::

Zanima me , če mata razvezan dostop ali ne ?

'FireSTORM' ::

kje so pa te to nakurili da dobiš ip telefon zraven?:D

in ti majster si vzel še ganymede modem tako da niti analognega telefona ne moreš gor štekat?

mal si se sam nategnil, malo pa si bil slabo informiram, probaj z varstvom potrošnikov slovenije kaj rešit

edit:
@jeje977: navaden analogni telefon na eth2 port? misliš na phone1?
IP telefone je treba registrirat pri siolu se mi zdi...
vsaj z Siemens Gigaset sxnekaj IP je treba
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Ma kaj???
Mis mo doma naročili Duo paket in ne rabiš nobenega IP telefona?!? Sam prklopiš ga direkt na modem in to je to... Nevem kaj si ti motal...
Vzameš pa normalno boljši modem-oba sta zastonj...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Klemzz ::

nevem no, sagem je en jajc nemarn, k je občutliu k sto hudičeu (ga mam tut)...ganymede je pa tak robusten, res pa je da morš met IP telefon

amigo_no1 ::

Zdajle sme šel še enkrat preveriti.
Ja na phone1 in ne eth2 je priklopljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

'FireSTORM' ::

sagem...dej lepo te prosim....
to je pa res jajc od jajca...
sicer ganymede ni neka super zadeva
dokler ga ne uštimaš kot router...
ko je enkrat vkloplen kot router niti portov ne moreš normalno odpret...

sicer pa pravim že od vsega začetka ko so se začeli routerji "vgrajevat" v modeme
modem naj bo modem

kar se pa telefonije tiče, je sagem res cenejša stvar, ampak če maš srečo ti nebo crkoval
Those penguins.... They sure aint normal....

norcuron ::

Zgleda, da sem eden redkih krompirjevcev, ki mu sagem dela brez problema od prvega dne. :D
Great are mysteries of the mind ... or not?

'FireSTORM' ::

saj mi tud mamo sagem pri punci
1 comp wire
2 wireless
in 1 amino so gor
pa še do zdaj brez problemov....
edino kar moram nabavit je wireless router ker ta brezžična kartica rada zafrkava in kar pomeče računalnike dol iz wireless
moram potrkat po lesu...tok tok tok

doma mam pa ganymede in še tut brez problemov...spet tok tok tok
Those penguins.... They sure aint normal....

migič ::

Ma jaz sm bil tudi mal nepazljiv pri naročanju duo paketa in sem zraven dobu Iskrin modem, ki pa nima priklopa za IP telefonijo. Ras, da nism pogledal in bil pazljiv pa vseeno misli, da bi moral prodajalec vedet kaj ponudi, a ni res?
In kaj naj zdej? Sm poklical, če se da modem zamenjat, pa ne gre.:( Zgleda, da bom moral kupit pretvornik, ki pa ni kaj prida poceni, mislim da nekje okrog 50€.
A se da še kateri drugi modem gor dat, ali samo tista dva ki jih ponuja Siol??
V Lj mam namreč T2 internet in tisti modem ima priključek za IP telefonijo. Če bi ju zamenjal bi to delovalo??:\
thx
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

jkosen ::

Jaz sem pa zahteval pri prehudu na duo študent razvezan dostop in prenos tel. št. In kaj sem po 1 mesecu čakanja dobil? To, da prodajalc na pogodbo ni napisal, da hočem razvezan dostop in prenos tel. št. na siol. Do zdj večjih pritožb čet telekom in siol nisem imel. Tole me je pa zjezilo. In sedaj naj spet grem podpisat novo pogodbo in naj čakam cel mesec, da bojo majstri razvezal in prenesel št. Če bi bil prikluček na mene bi blo ok. Je pa na fotra in spet kdaj bo imel čas. Pa še naročnino bo treba plačat za ISDN, kar je glavni problem (ker pogovorov imamo za 100 do 300 sit na mesec). Banda lopovska. Kolk časa imajo po zakonu, da razvežejo in prenesejo št.?
Rock N Roll

Medica ::

ja so bili tudi primeri ko so iz teletrgovine klicali na telekom pa spraševali kaj morajo vnesti v program da bo tako in tako, in zakaj je tako in kako je to, in kateri modem more izbrat ipd bedarije :\ Ti kar slabo rata od teh bedakov... tak da:

ko naročate pakete je važno predvsem to: da tisti modem ki ga v prvo naročite vam ostane tudi če greste na Trio paket, torej če ste na pizzicato, solotu, vam priporočam da vseeno nekaj doplačate in kupite modem ki podpira ip telefonijo oz. lahko brez problemov priklopite tudi navadne telefone na modem. ker pretvornik na ganymedu stane (baje) okoli 15 tisoč (bivših) sit.

in res je dobro da se informirate prej preden naročite, saj vsaj (po izkušnjah) na 080 8000 redkokdaj povejo oz. samo da naročite so tiho in poslušajo želje stranke, samo da dobijo vlogo... nekateri (izjeme) vam povejo vse in še več, če le sprašujete, torej ne na slepo naročit kar en modem ki je samo 1€ ker nikoli ne boste vedli če boste hotl it na trio paket in boste mogli potem doplačat za vmesnik... ipd...

farko ::

Poglej pod tasebna sporočila.
farko

Medica ::

a to ti men? jaz nimam nobenga zasebnega sporočila če misliš mene

farko ::

glej v kolikor še nisi rešil pojd na siolovo stran pod moj siol tam klikni telefonske storitve vpiši user in našel boš boljspodaj namesti klikneš ter bi moral delati telefon če ne pa 0801000/3 pa ti bojo pomagal sam mal je včasih za počakat.
farko

farko ::

ne medico, tisti ki je začel to temo.
farko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310663 (9365) Lonsarg
»

Montaža Siol DUO

Oddelek: Omrežja in internet
121877 (1757) Prometnik
»

Polno razvezan dostop

Oddelek: Omrežja in internet
53409 (3287) 'FireSTORM'
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036356 (15763) Primoz78
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619072 (8515) Nejc Pintar

Več podobnih tem