» »

Montaža Siol DUO

Montaža Siol DUO

Prometnik ::

Živjo,

ima kdo izkušnje z lastnoročno montažo paketa Siol duo? Je to kakšna zahtevna stvar, ali pa samo prestaviš telefonski kabel, ki je bil do sedaj v centrali v modem, do telefona pa spelješ UTP kabel namesto telefonskega. Ter seveda UTP kable do računalnikov.

Kako se pa nastavi modem? Je to neke vrste router-modem, kjer prek naslova (npr 192.168.1.1) vpišeš uporabniško ime in geslo?

b0j3 ::

Odvisno kakšne imaš izkušnje. Jaz sem montiral zadevo brez problemov.
Nastavljaš pa, tako kot si napisal, preko 192.168.1.1

Prometnik ::

Jah, znam porihtat modem in router.

A dobiš zraven tudi kakšno prenapetostno zaščito za napajanje modema?


P.S.: Po starih forumih piše da siol IP telefonija šumi in odmeva. Je to res?

b0j3 ::

Ne, telefonija nič ne šumi in odmeva. Mogoče je včasih - sedaj sigurno ne.
Preizkušeno na dveh IP telefonih na dveh različnih lokacijah in še na IP Centreksu.

Za prednapetostno se ne spomnim, se mi pa zdi, da dobiš škatlico zraven.

kihc ::

Kakšen telefon si imel prej? Ne moreš ti kar navaden UTP kabel (RJ45) v navaden (PSTN) telefon vtaknit.
Če imaš navaden klasičen telefon in si naroču modem z klasičnim priključkom potem ja - telefon samo preklopiš.

Drgač pa ko smo pri nas zamenjal iz ISDN na voip, ni blo nikakršne spremembe v kvaliteti zvoka čutiti.
x

Prometnik ::

Ne moreš ti kar navaden UTP kabel (RJ45) v navaden (PSTN) telefon vtaknit.
Če imaš navaden klasičen telefon in si naroču modem z klasičnim priključkom potem ja - telefon samo preklopiš.


1. Aha, torej je pomembno, da je tak modem, ki ima PSTN izhod za na telefon?
Upam, da je tako v tem primeru (nisem jaz naročal in bom samo pomagal montirat).

2. Ali lahko dobiš tudi modem z UTP izhodom za v telefon? Potem je treba kupit nov tel...

3. Ali lahko ISDN telefon uporabiš, če imaš modem z PSTN izhodom za telefon? ...verjetno da ne v nobenem primeru, ali pač?

WamPIRe- ::

Ne, telefonija nič ne šumi in odmeva. Mogoče je včasih - sedaj sigurno ne.
Preizkušeno na dveh IP telefonih na dveh različnih lokacijah in še na IP Centreksu.

Za prednapetostno se ne spomnim, se mi pa zdi, da dobiš škatlico zraven.



Meni je pa ravno sodelavka tožila, da ji sedaj telefon ne deluje kot bi moral.. da dosti prekinja. Mislim, pa da je njena težava nekje v njeni bajti, glede na to da je vsaj 4 km bliže centrale kot pa jaz.

WamPIRe- ::

1.Modem pri Siol DUO paketu ima PSTN izhod.
2.Še nisem zasledil Siolov modem z UTP izhodi za telefon.
3. ISDN telefon ne deluje na PSTN izhodu modema.

jurre ::

montaza ni komplicirana..modem vklopis na linijo, telefon pa v modem.
Modemi imajo 2 analogna vhoda - za analogne telefone. Ce imas IP telefon ga vklopis z mreznim UTP kablom v enega izmed 4 vhodov na modemu (s tem da moras port na modemu nastaviti na voice in nato javit na tehnicno podatke o telefonu, da ga lahko skonfigurirajo). Nekateri IP telefoni lahko delujejo tudi kot navadni analogni, v tem primeru ga spet z navadnim telefonskim kablom vstekas na analogen vhod.

modem lahko nastavis kot ruter, ce sam zelis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

WamPIRe- ::

IMP Modem nima UTP prikljucka za telefona ampak navadnega telefonskega in je že prednastavljen v nastavitvah (vsaj en od obeh)

Vsaj jaz sem to videl na dveh različnih Siol modemih (SAGEM f@st in pa en novejši bel, ki ima tudi WLAN).

Recimo AMIS ADSL pa ima na modemu en UTP port nastavljen za telefonijo na katerega priklopiš IP adapter in potem v njega telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

jurre ::

imp modem?
Na vsakem siolovemu modemu si lahko nastavljas vhode poljubno! Sagem f@st ima 2x ETH1, ki sta privzeto na DATA za priklop racunalnika in 2x ETH2, ki sta privzeto na VIDEO za priklop komunikatorja, Sinope modema (starejsi in novejsa verzija R2 - ta beli z WLAN) pa imata ravno tako vhod 1,2 na DATA in 3,4 na VIDEO. Da pa se v nastavitvah katerikol vhod spremenit iz DATA/VIDEO na VOICE...Privzeto za VOICE ima nastavljen samo ganymede modem, ki je malo starejsi in nima analognih vhodov (1,2 - data, 3 - voice, 4 - video).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Senitel ::

A bi že nehal s temi "UTP priključki". UTP je standard za kabel in ima zelo malo s tem kaj se po tem kablu prenaša. Modemi imajo lahko klasične PSTN priključke (RJ11 konektor) za analogne telefone. Lahko pa, tako kot je že jurre napisal, na ethernet priključke (RJ45 konektor) priključiš IP telefon ali pa raznorazne pretvornike iz PSTN/ISDN v IP telefonijo, ampak moraš za telefonijo uporabljen ethernet port posebej označit v nastavitvah modema kot voice.

Prometnik ::

Hvala za pomoč, upam da mi bo uspelo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL Splitter

Oddelek: Omrežja in internet
192109 (1981) Malajlo
»

optični switch

Oddelek: Omrežja in internet
102629 (2377) xdejvid
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637256 (6184) shock
»

Kje dobit spodobne VoIP telefone z Ethernet vmesnikom ( za T-2 rabim)

Oddelek: Omrežja in internet
203188 (2306) netko
»

ADSL + analogni telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
202400 (2037) oversc0re

Več podobnih tem