» »

Aktivirajte Visto pri svojem lokalnem piratu

Aktivirajte Visto pri svojem lokalnem piratu

Slashdot - Slashdot poroča, da so računalniški pirati že ugnali Microsoftov sistem za obvezno aktivacijo nove Viste. Vista je namreč za razliko od XP ukinila zloglasne corporate različice, ki ne potrebujejo aktivacije in so namenjene večjim uporabnikom. Ti imajo na voljo dve možnosti aktivacije. Multiple Activation Key (MAK) je enkratna aktivacija na Microsoftovih strežnikih, medtem ko je novost Key Management Server (KMS), ki omogoča aktivacijo kopij na lokalnih strežnikih v podjetju, tako da klienti ne komunicirajo z Microsoftom. Slednji način zahteva ponovitev aktivacije vsakih 180 dni. Slednja je nadomestek dosedanjih corporate inačic in podpira le Enterprise različice Viste.

Na spletu pa se je sedaj pojavil programček, ki pretenta to zaščito. Popravek vzpostavi lokalni strežnik za KMS-aktivacijo v okolju VMware in tako omogoči aktivacijo neavtentičnih kopij Viste. Še več, tako aktivirane kopije je zlahka mogoče ponovno usposobiti vsakih 180 dni tudi s pobeglimi ključi.

56 komentarjev

«
1
2

christooss ::

ah :\
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Jan987 ::

hehe

Vidm da microfostu tole ne uspeva najbolje:D

babylon9 ::

kdo se pa sekira
If you love someone you say it.

Jan987 ::

Nihče!

Heavy ::

Briga me, itak nForce 2 Viste ne bo podpiral;((

OmegaBlue ::

Hm zanimivo, samo prašajte se takole - Kdo od piratkov hoče imeti business ali enterprise različico, vsi se lepijo na ultimate :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Kenpachi ::

Misliš Vista ne bo podpirala nForce 2...
Zaraki Kenpachi.

zee ::

Vista ne bo podpirala nForce 2.

Edit: brisan off-topic del
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Koca ::

sej ce so za buissnes nasl resitu, pol bojo pa se za ostale>:D

Dr_M ::

vista BO delala z nfroce 2 ploscami, ampak nvidia ne bo izdala uradnih driverjov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shubell ::

isto je bilo z voodooji in xpji... delalo je vse samo uradnih driverjov ni blo

Highlag ::

Sem pa nekje tudi bral, da se je na kitajskem pojavil strežnik za enako zadevo. Torej avtentikacijski strežnik. Microsoft pa menda že išče možnosti za njegovo ukinitev :D
Never trust a computer you can't throw out a window

dolenska ::

hmm sj sm vedu da bo slej kot prej prisel programček, ki ga je spisal nedobudni mlečnozobec, ki še ni vidil sonca. Uf pa nam je olajšal delo in mi spet ne bo potrebno nabavt programske opreme. jupppiiii

BendeR ::

Najbolj zanimivi so ljudje, ko jih vpraša zakaj moreš imet ultimate ... zakaj ni dovolj home premium. Saj ne znajo povedat. Pač nekje so slišali, da je ultimate "najboljša vista" ( dobesedno tole mi je ena ovca rekla, ko mi je gnjavla na msnu). V resnici pa PC uporablja za igre, brkanje, msn in filme. Za vse to je dovolj že home varianta ... če že hoče novi UI od Viste. :\
:=)

Orbit89 ::

Ped tem sem mislil, da bo Vista prvi windows, ki ga bom kupil.
HUDO sem se zmotil.>:D

LP

AntiFriz ::

Tale vista bo za igrackarje zlo zanimiva ja... ce ne druzga jo bodo imeli samo zato da bo bil "fancy sexy" vmesnik. Ze sama pa bo pobrala enormno kolicino resorsov tko da bodo igrce delale tekoce:P
Eni bomo se naprej ostal na XP ker to ocitno dela in to zadovoljivo.

acerAspire ::

Zakaj pa se bi moral zadovoljit z manj kot ultimate? Vista je samo ena, in ta je ultimate, ne glede na to kaj se dela na compu. Ultimate je osnova, druge različice pa ultimate s pomanjkljivostmi.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Mah biznis je cisto dovol pomoje.
btw. Samo sej pa to je aktivirano ampak kaj potem ko bo miljon istih CDkeyev pa windows updejt nebo delal pa smo tak spet na istem kot ce poljubni crack uporabis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BendeR ::

acerAspire: nekaj si v glavi močno zamuštral. ;)

Pol pa nam razloži zakaj rabiš (sklepam da) Ultimate varjanto?
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

acerAspire ::

Rad sem pripravljen, ker drugače sem živčen. In tudi ne zadovoljim se rad s polovičnimi stvarmi, kar pa izgleda tebi ne predstavlja problema.

Matek ::

Zakaj pa se bi moral zadovoljit z manj kot premium?

Zakaj se pa avtomobili prodajajo z različnimi motorji in paketi dodatne opreme? Zakaj se pa prodajajo različni razredi grafičnih kartic? Zakaj bi se moral zadovoljiti z avtom, ki nima polne dodatne opreme in zakaj bi se moral zadovoljiti z grafični kartico, ki ni najhitrejša?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

pviran3 ::

Men pa ni jasno, kako, da teme o piratstvu brišejo, potem pa kr novice pišejo, kako spiratizirat visto.8-O
>Aktivirajte Visto pri svojem lokalnem piratu
Ali je vspodbujanje?;)

Road Runner ::

Ali je vspodbujanje?


zgolj sarkazem ;)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Matek ::

Ta novica je zgolj informativna. Dnevni časopisi imajo pod kroniko tudi vsak dan opisano obilico kaznivih dejanj, pa s tem ni prav nič narobe. Mi enako pišemo, da je nek spamer naredil neko grozodejstvo, drug cracker je prebil tretjo zaščito, ker so to pač novice iz sveta računalništva. Ne dovolimo pa objave postopkov za tovrstno početje, tako kot v črni kroniki ne morete prebrati, kako izvesti umor.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Ziga Dolhar ::

Ne, ne, pviran3 ima kar prav (;)) -- gre za napeljevanje h kaznivemu dejanju piratstva (storitvi zla proti ladji ali letalu), vendar neuspelo napeljevanje, saj so vsi bralci novice že prej imeli izoblikovan naklep za pohek in nelegalno uporabo Viste.
https://dolhar.si/

acerAspire ::

Če se že primerja s časopisi, saj tam je včasih opisan tudi postopek umora. Tako, da bi vi tudi lahko opisali in napisali postopek, kako je nekdo spiratiziral Visto. Saj bi govorili o tem "kako je" in ne o tem "kako naj".

No, sedaj pa kar z navodili, opa, postopkom, katerega se je ta poslužil, na plan.

Matek ::

Morda je bil umor slab primer, ker je postopek zanj splošno znan (vsakdo ve, da pač vzameš npr. nož/pištolo in zabodeš/ustreliš žrtev). Ne boš pa v časopisu, ko se bo pisalo o ljudeh, ki so nelegalno pridobivali drogo v kemijskem laboratoriju, našel natančnega navodila v smislu vzeli so toliko in toliko te in te snovi, potem so stvar zmešali z onim in vse skupaj destilirali, itd. Če bo zadeva že opisana, bo gotovo opisana zgolj pavšalno, tako da je bralci ne bi mogli ponoviti kar tako. Enako je na Slo-Techu, povedali smo (postopek na plan, kot si rekel):

Na spletu pa se je sedaj pojavil programček, ki pretenta to zaščito. Popravek vzpostavi lokalni strežnik za KMS-aktivacijo v okolju VMware in tako omogoči aktivacijo neavtentičnih kopij Viste. Še več, tako aktivirane kopije je zlahka mogoče ponovno usposobiti vsakih 180 dni tudi s pobeglimi ključi.

Nismo pa povedali, kako se zadeva imenuje, kje se jo dobi in kako se jo namesti.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BendeR ::

Rad sem pripravljen, ker drugače sem živčen. In tudi ne zadovoljim se rad s polovičnimi stvarmi, kar pa izgleda tebi ne predstavlja problema.


Z drugimi besedami torej. Ne veš zakaj rabiš Ultimate. Na kaj pa si rad pripravljen, če smem vprašat? :\
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Filo ::

In sem celo upal, da bom pod komentarji zvedel kera verzija Vista bo uporabna, pa ne rabm klime drgač :), no ja čeprav za grafične programe nej ne bi blo problem al če je ultimate al home, right?

BendeR ::

Filo: Ne, nima veze.
:=)

Pesimist ::

Sej pa ze v glavnem prispevku pise da je Enterprise vista za to primerna. :D
Kolko je vidno se na razni straneh se samo ta extraktano od ostalih verzij dobiva lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mavrik ::

Meni res ni jasno kaj zaboga vi doma delate da rabite Ultimate verzijo.

Business verzija ma vse fičerje enake Windows XP pro... pa nisem še nikogar videl da bi se pritoževal. Ali pa vi vsi najglasnejši laufate doma Windows Server 2003 s TrueCrypt ter Media Centrom nameščenim?
The truth is rarely pure and never simple.

BendeR ::

Ne rabiš fency šmenci verzije, da fotošop ipd. zaženeš. :P
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

keber ::

Saj ti photoshopa sploh uporabljat ne znajo. :D

A za Home premium varianto (verjetno za skoraj vse tukajle edina uporabna) torej ta zgornji "hakelc" ne dela?

BendeR ::

Ne.

P.S. Ja, pa ponavadi majo še tega piratskega. :D
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

3p ::

fotošop majo verjetno tudi vsi original od pirata. :>
V to da bodo crack naredili, ni bilo dvoma. Sumim pa, da bo MS s popravki poslal tudi popravek zaščite...
Aja glede tistih resursov ki jih žere pa ne vem kaj... Probaj. Glede NF2: dela.

sirotka ::

hehe...tista s kitajskim serverjem je huda:D Samo to bo spet eno samo drkanje....pirati nardijo "popravek", ti registriraš winse, microsoft nardi popravek, ki to zaznal napačno kodo, oni spet novo verzijo "popravka"... A so že znane cene Viste za slo?...pa ne pizdite, če so..sam se nisem neki zanimal, ker bom ostal na XP/pro in Win03 data center izdaji.

simnov ::

ja ta crack je velik 1,7gb kar ni normalno sprašujem pa se nekateri nimajo neta kako bodo uporabljali visto

Mavrik ::

Win03 data center izdaji

To pa maš gotovo originalno ja. Ker se jo da kupit.

Tisti ki nimajo interneta bodo pač ostali na WinXP.
The truth is rarely pure and never simple.

keber ::

>>> To pa maš gotovo originalno ja. Ker se jo da kupit.

Pa gotovo uporablja vse zmožnosti Data Centra. Poznam take tiče. Naloži ultra najhujše programe vseh sort, da je bolj fenci, pol pa komaj zna naštimat internetno povezavo.:D

sirotka ::

Kako pa se nastavi internetno povezavo? Daj me prosim nauč, pa še kako se sploh nasname sistem? Nočem vedno plačevat po 15k sit:8) Sam ste pa kreteni tle gor! Sicer pa...msdnaa obstaja za vse ostalo, edin data center ne....na STju pa zadne čase tak srečuješ sam vase zagledane objestneže...bemumast

OChack ::

ma ke ste dobl 1.7GB velk popravk?
kle sm njadu ene velke po 500 kilo in 2 mega :)
sicer pa viste ne nameravam naložit raj bi kere 98se
XP mi delajo čist super zaenkrat in dokler ne menejma kompa bo tko
Int€l inside, IDIOT Outside

keber ::

>>> sicer pa viste ne nameravam naložit raj bi kere 98se
Kaj boš z njimi? :\

@sirotka: verjel ali ne, ampak taki dejansko obstajajo in jih sploh ni malo. In imam filing, da si ti med njimi. ;) Še vedno pa mene zanima, zakaj bi sploh kdo, ki ne upravlja večjega strežnika, rabil Data center?

Aja, pa do MSDNAA nimamo vsi dostopa.

StajercSSS ::

Kupil bi mogoče Visto,sam bv,če si tak omejen.. Vsakih nekaj tednov ponovno registrirat..Menjaš miško...Ja jebiga! Morš še Wniwse nove kupit.. Ma pm..Ta MS nam serje na glavo.. ;((
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Aja, pa do MSDNAA nimamo vsi dostopa.


Sej ne, da bi bila na MSDNAA.Vsaj na našmu je ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

SasoS ::

Zakaj rabiš Ultimate? Ker ima Remote Desktop, Home Premium pa ne.
Še ena neumnost od microsofta :P

BendeR ::

Kolko uporabnikov na domačem računalniku uporablja rd? Tukaj je govora o ljudeh, ki so citiram "živčni", ker nimajo nekaj, kar sploh uporabljajo ne. :\

Dobra lastnost viste je, da lahko kupiš točno to, kar rabiš in ne plačuješ za stvari, ki ti samo životarijo po disku. Seveda pa se folk lima na ultimate, ker so od sosedovega soseda slišali, da so vse druge verzije zanič. Isto je blo z XPji (PRO in Home). Noben ti ni znal odgovorit na vprašanje: "Kakšna je razlika med Home in Pro?" Pač pro se lepše sliši. :\
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

sirotka ::

kebr...tega se zavedam, da jih ni malo. Kar se drugih tiče je pa tako...a ni vseen, če že maš piratsko...zakaj neb mu tabolšo verzijo.
Kar se pa mene tiče..ne bom reku da sm najbol napredn user, sam kak servrčk pa stoji tu in tam...pa še daleč najhitrejši os je to...

msdnaa še nima viste, bo pa dodana...leni admini, naj bi bla po 4. 12 že gor...saj take info. mam jst!

Mr.B ::

Če maš W2K3 datacenter ti ni treba nabaviti še cel kup programov, da ti odstrani vso nepotrebno šaro, ker je po defoultu niti ne naloži.
In Ultimate je edina verzija.... Basic nima podpore za fax and scanner.... Pa mislim da ne podpira HDTV, samo to moram preveriti, do premium ni nikjer omenjen HDTV...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako aktivirati Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
158947 (2238) klinker
»

Aktivirajte Visto pri svojem lokalnem piratu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
568334 (5192) sirotka
»

Znane cene za Visto II. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10710707 (7376) CWIZO
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210778 (8521) Tr0n
»

windows whistler

Oddelek: Pomoč in nasveti
442137 (1655) andrej

Več podobnih tem