» »

Kako aktivirati Windows?

Kako aktivirati Windows?

ananchel ::

Pozdravljeni.
Kupila sem rabljen računalnik z naloženimi Windowsi 10. Sedaj pa me je začelo obveščati, da bo licenca za Windows kmalu potekla in da moram sistem Windows aktivirati v nastavitvah. V nastavitvah piše, damoram vnesti neko geslo (ključ) izdelka, ki ga pa nimam.:((( Kako naj rešim zadevo?

BivšiUser2 ::

Here we go again.... Kupi si poceni ključ na ebayu, bo vsaj bolj legalno kot kms pico.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Han ::

Tr0n ::

d4vid ::

BivšiUser2 je izjavil:

Here we go again.... Kupi si poceni ključ na ebayu, bo vsaj bolj legalno kot kms pico.


Ni res. popolnoma isto sranje.
Ce nimas racuna, je nelegalno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Machete ::

KOliko rabljenih računalnikov lahko človek kupi? Vse, če si an anchel :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

win64 ::

d4vid je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Here we go again.... Kupi si poceni ključ na ebayu, bo vsaj bolj legalno kot kms pico.


Ni res. popolnoma isto sranje.
Ce nimas racuna, je nelegalno.

In kdo pravi, da ne dobiš računa?
Legitimno ni, ker so poceni prodajani ključi OEM ali iz Volume Licensing Service programa, lahko so namenjeni drugim regijam...

ananchel ::

BivšiUser2 je izjavil:

Here we go again.... Kupi si poceni ključ na ebayu, bo vsaj bolj legalno kot kms pico.

Lahko prilepiš kakšen link?
Ker ne vem, kako iskat.

maco-maco ::

Kaj?

ananchel ::

maco-maco je izjavil:

kaj takega mogoče

Hvala. :)

konspirator ::

--

krenpac ::

Kupi original, je draga licenca (120€) ampak windows 10 naj bi bili tako v veljavi zelo dolgo, upam, da zavedno in imaš tako vsaj mir. S temile pirati bodo vedno težave. Jaz sm jo kupil par dni nazaj in mi ni žal, ker sem mel non stop samo sranje s temi nelegalnimi zadevami, od windows 95 naprej.

bambam20 ::

krenpac je izjavil:

Kupi original, je draga licenca (120€) ampak windows 10 naj bi bili tako v veljavi zelo dolgo, upam, da zavedno in imaš tako vsaj mir. S temile pirati bodo vedno težave. Jaz sm jo kupil par dni nazaj in mi ni žal, ker sem mel non stop samo sranje s temi nelegalnimi zadevami, od windows 95 naprej.


Potem si ti zgolj ena temna izjema.

krenpac ::

bambam20 je izjavil:

krenpac je izjavil:

Kupi original, je draga licenca (120EUR) ampak windows 10 naj bi bili tako v veljavi zelo dolgo, upam, da zavedno in imaš tako vsaj mir. S temile pirati bodo vedno težave. Jaz sm jo kupil par dni nazaj in mi ni žal, ker sem mel non stop samo sranje s temi nelegalnimi zadevami, od windows 95 naprej.


Potem si ti zgolj ena temna izjema.


V smislu težav? Glej, pri piratskih zadevah so vprašljive nadgradnje, vem, da se mi je pri bog si ga vedi kteri verziji, prikazovalo opozorilo "not genuine" al neki, pri 10ki mi se je, podobno kot avtorici, začelo prikazovati opozorilo, da bo potrebno zamenjati ključ, misliš, da so pre-activated zadevščine res tako nedolžne? Po moje je na njih še malo morje "hackerske" šare tko da bog si ga vedi kolikokrat smo bili tisti z nelicinčnimi windovsi še kakšni zoombiji za ddos napade ipd. sranje. Poleg tega pa je še vedno v ozadju prisoten "strah", kaj pa če bodo začeli loviti in kaznovati tudi fizične osebe. Verjetno veš, da je v Sloveniji (tudi zaradi EU) že vse zakonsko urejeno in če bi se država / microsoft odločil za kazenski pregon piratov, bi se lahko. Pač, jaz mam zdaj licenčne in me boli patak za te nelicenčne mahinacije. Vi pa delajte kar želite. Os je že zaradi varnosti pomemben, da je up-to-date in brez kakšne sumljive navlake že v štartu.

Tko da avtorica, če bi imela rada vse tako kot mora biti, potem boš morala pač dati za windowse 120EUR, that's it, če tega ne želiš, si jih snami iz partisa al pa kupi ključ na ebay ipd. ampak v tem primeru se zavedaj, da tvoji Windowsi pač ne bodo licenčni, kar bo lahko za seboj prineslo težave pri updateu, mogoče ponovno opozorilo o neveljavnem ključu itd. Če se boš odločila za slednje, bi ti svetoval, da si raje namestiš Windows 7, boš imela manj "sranja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

boreiro ::

da ne odpiram nove teme.
imam en star prenosnik (cca 10 let) in sem ravno v postopku instalacije win 10(potegbil iz windows uradne strani na usb kljucek).
za domaco uporabo sem donsedaj imel ali racunalnik, ki je dobil oem winse, ali pa iz partisa preaktivateted winsi.

zanima me, kok je tala aktivacije prek tele strani varna oz. kaj natacnobse zgodi, ko se jaz povezem na njegov server. v glavi imam aktivatorje, ki je sotwere, nalozen na winse. kako je pa tukaj. zadeva deluje, sem sprobal, baje da 180 dni, ma to mi je ok. zanima me zgolj, kaj jaz s tem spotopkom aktivacije omogocim temu, ki mi aktivira winse. a ima on kaksen dostop, ali bilo kan do mojega racunalnika?
gre se za tole

https://msguides.com/microsoft-software...
prek gsm jo ne znam prilepit kot link kz. mi pravi da nekaj manjka, pa nevem kaj. se opravicujem za tole.

hvala za informacijo in pomoc.

klinker ::

Dej odjadraj na ebay in si za 5€ kupi kljuc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015164 (8399) Dman
»

Nakup Windows 10

Oddelek: Kaj kupiti
387540 (5422) BlackGuard
»

Nakup windows 10 preko kuponlandije za 28€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520570 (17018) PrimozR
»

Nakup Windows 10 - katere izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
328855 (8119) Miha 333
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427635 (5658) Machete

Več podobnih tem