» »

Čuden shutdown na Abit Bx6 2.0

Čuden shutdown na Abit Bx6 2.0

TheHijacker ::

Imam en problem s ugašanjem računalnik:
Včeraj sem zamenjal novo ohišje. Situacija se sledeča:
Shutdown postopek na ta starem towerju...
- ugasnem ga lahko na tri načine(direktren pritisk na power on gumb na towerju, štiri sekunde držim ta gumb ali pa
start->shutdown->shutdown)
- če sem v windowsih mi vse lepo pospravi ter pokaže za kakšno sekundo logo da je sedaj varno ugastniti računalnik.
Potem pa se začne...
- namesto da bi vse takoj ugasnilo se mi računalnik ugasne in prižge, ugasne, prižge, ugasne, prižge, itd...
- če povem bolj natančno. ledice za disk, power on, na modemu, in racku za disk mi simultano utripajo. V zvočnikih se mi
slišijo poki(kot ob prižigu računalnika). Utripanje se po približno desetih sekundah umiri. Sprva utripa zelo hitro potem pa vedno manj. Pogruntal sem, da je utripanje odvisno od kolikšna je temperatura(koliko časa je bil računalnik prižgan).
Če zjutraj prižgem računalnik in grem v winse ter takoj shutdownam mi še vedno utripa ampak samo ene trikrat potem pa utihne. Še to sem pogruntal, da mi po šatdavnu ledica numlock na tipkovnici vedno gori(če sem jo imel že prej prižgano)(v biosu nimam vklopleno
opcijo power on with keyboard)

Mislil sem da je problem z napajalnikom in da tako mora biti(da mi naknadno ohladi procesor(ventilator na procesorju se še vrti)) in da bom s novim ohišjem to odpravil. Pa nisem... Še vedno se mi tako ugaša. Kaj bi bilo lahko narobe?
Nastavitve v Biosu, windowsih, karticah...?
Vsak predlog je dobrodošel, samo da se tega znebim...

Evo moja specifikacija:
Ohišje kupljeno pri PCX Cat-6012 250W napajalnik
Abit Bx6 2.0 (najbovejši BIOS(maj 2000))
Intel Celeron 466@525 (preko Abit slotketa)
192MB RAM(1x128MB+1x64MB oba 100Mhz)
35GB diska(1xMaxtor20GB+1xIBM15GB)
Disketar 1.44 Sony
WinME slovenski

IDE kontroler na plati:
Primary Master =HP CDRW 9100i
Primary Slave =TEAC 40x CDROM
Secundary Master=Pioneer DVD 103s
Secundary Slave =Rack za trdi disk(15GB-Maxtor)

Kartice:
3Com 100Mbs mrežna(ne vem točn katera(cca. 15k SIT))
Ultra66@Fastrak66 (Primary Master=IBM 15GB, Secundary Master=Maxtor 20GB - Oba diska sta v SPAM(RAID pride malce kasneje :)))
TV Tuner Conference TV
Creative Labs SB Live Player
Creative Labs GeForce Annihillator 256 SDR

Upam, da sem dovolj izčrpen glede informacij in da mi bo lahko vsaj eden izmed vas pomagal rešiti moj problem.
Hvala!

Lp
Andrej Kralj - Hijacker

rookie ::

Kolk casa mas pa ze te wise nalozene ? Kere winse si meu pa prej nalozene ?8-O
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

miranpozar ::

Evo... zopet... WindowsME in shutdown! ;((
Inštaliraj raje Win98SE!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

TheHijacker ::

Tudi če sem samo v dosu(zalaufam s sistemsko), se mi tako shutdowna(1x pritisk na power gumb)... Če kadarkoli med utripanjem še enkrat pritisnem power gumb se mi normalno prižge... Mogoče je rešitev v kakšnih opcijah v BIOS-u?

rookie ::

Probaj zamenjati winse! Gor daj Win98SE ! 8-O
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

TheHijacker ::

Ma nimajo veze winsi!!! Mel sem že 2000, 98, 98SE, 95, linux pa mi je na vse enako delal!>:D

rookie ::

Psvetuj sez pooblascenim erviserjom plosc ABIt.Ce niso vinsi so kake nastavitve v biosu ( sam ne verjamem).Pol pa ne ustane nc druzga kokr da je plata v kurcu ?:\
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Miran ::

Probi disejblat vse v power managmentu ... (ACPI, APM in te fore), pa wake on LAN in wake on RING na disabled ...
Overclock yourself !

KuhaR ::

Abit je znan po težavah pri vklopu in izklopu. Včasih pomaga da odstraniš matično ploščo iz ohišja in jo nanovo privijačiš (zvijanje plošče). Lahko pa je tudi kriv napajalec.

TheHijacker ::

V BIOS-u sem disablov vse kar je v zvezi s power managmenton... Ništa.. Dela enako.
Napajalnik je popolnoma nov 250W in dvomim da je krivda v njem.
Tako mi shutdowna že več kot leto odkrar sem kupil računalnik pri Mlakomu. Tudi na prejšnem ohišju mi je tako delalo pa je bil čist nov napajalnik not.

Help.
:'(

Nightmage ::

Mocno dvomim, da bi bil kriv napajalnik, kaj sele samo ohisje. Mislim, da je finta v osn. plosci. Lahko, da je z njo kaj narobe. Poskusi urgirat tam, kjer si kupil, naj ti poskusijo pomagat, ce ne pa ti ne preostane drugega da jo neses tja, pa naj vidijo, ce dela isto (pa ti bodi zraven), ce dela enako tam, naj ti jo zamenjajo. Se mas garancijo? Mislim da mora biti vsaj 6 mesecev na komponente ce ne se vec. Res, najbolje je da jo neses tja pa naj se oni jebejo kaj je narobe. Upam, da bos zrihtal, vsekakor sporoci kako si uredil.
-------Eppur si muove!-------

TheHijacker ::

Mašina je bila kupljen septembra 1999 pri Mlakomu. Zadaj so mi nalimali garancijsko nalepko, ki sem jo po hitrem postoku odstranil, ker sem zamenjal pa kartic. Dvomim, da imam še garancijo. Itak bom v kratkem nabavil nobo plato in procesor, tako se ne bi preveč obremenjeval s tem. Jebiga. Če mi že eno leto tako ugaša bom pa potrpel še kakšen mesec.

Vseeno hvala.

Andrej

jos69 ::

tudi sam imam problem z isto plato pri ugašanju računalnika -plato imam kakšno leto-
vendar mi nagaja šele kakšnih 10 dni.Imam win me in ko ga ugasnem se pojavi blue srceen z sporočilom : windows prtection error,vendar ne vedno.A so se sesul winsi ?

TheHijacker ::

Hmm... Ti imaš drugačen problem. Imaš probleme s Winsi. Men shutdown v winsi kao naredi pol mi pa ne ugasne takoj ampak šele čez nekaj časa(vse ledice blinkajo)...:|

noogy2noogy ::

jos69:
Ti instaliraj ponovno windowse, ker je problem v njih.

hijacker:
Ti imaš pa najverjetneje smolo s plato... škoda da nisi prec urgiral na servisu še prej kot si sam menjaval kartice. Sam imam sicer popolnoma enako plato, nobenih posebnih nastavitev ne uporabljam niti navitega procesorja pa vse deluje kot treba (kuc-kuc-kuc po glavi :P) pa sem tudi sam sestavljal po komponentah. Po moje si ne boš sam nič pomagal.
lp noogy

luni ::

hm si probal odstranit vse dodatke? (vse dodatne kartice, diske, ram) in potem probat? mogoce se ti kaj cudnega krega...
Artificial Intelligentia

TheHijacker ::

:'(Odstranil sem vse kartice. Isto. Odstranil RAM(pustil samo 1x64). Isto.

Mogoče bi bilo dobra da povem še to:
- V BIOS-u sem vklopil opcijo, da naj bi prižgal računalnik preko tipkovnice. Ne jebe pet posto(prijatelji na bx133 dela to bp)..:'(

TheHijacker ::

Pa še nekaj....

Je mogoče problem v tem, ker ima ventilato na procesorju samo tri žičke(mi ne kaže hitrosti obratov)...8-O

TheHijacker ::

pardon, dve žičke namesto treh...

luni ::

uh probaj se vent odklopit.... ce pol ne bo delalo pa si skuril proc... ne resno... po moje ma plata neke tezave, zal
Artificial Intelligentia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535337 (4273) svetetko
»

Sistem se noče zagnat

Oddelek: Operacijski sistemi
13916 (800) Bellzmet
»

Comp se ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
6940 (803) TESKAn
»

DVD se ustavlja

Oddelek: Zvok in slika
241257 (924) js
»

Mali problemčki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161478 (1206) A.L.T.

Več podobnih tem