» »

DVD se ustavlja

DVD se ustavlja

js ::

a ma kdo kako idejo zakaj se mi pri gledanju filmov dvd ustavlja?!
please help!:(

Dax ::

Preveri, če imaš DMA vklopljen...

A si ti ustavlja tudi pri kopiranju z medija na disk? Dej malo bolje razloži... a se ti ustavlja DVD al se ti ustavlja slika? Če se ustavlja DVD, potem možno da maš kako power saving opcijo vključeno al pa da je res kej narobe z mehanizmom.

KOLAPS ::

al mas kej narobe nastavljeno al pa preslabo ostalo frštekarijo al pa oboje mal povej kakšne komponente maš! Procesor? grafična?....

js ::

dma mam vkloplen.
ustavlja se slika in zvok. screensaverjev in antivirusnih programov nimam.
mam pa pentium2 266 grafično kartico trident 4mb. mam pa tudi dekodirno kartico. po moje ni kriva preslaba mašina ker ja to edini problem. pri kopiranju nimam nobenih težav. dvd rom je pa pioneer 104s

element ::

Meni se podobno dogaja, če imam manj kot 300mb prostora na disku. Sprazni disk, in kupi močnejši procesor. To je moje mnenje;).

whatson ::

sprazni disk, menjaj OS,...

ce to ne pomaga.. pretestiraj dvdrom na drugem kompu..

MaX ::

Če maš plato microstar (MSI), je lahko problem v BIOS-u, novo verzijo lohk dld na njihovi domači strani.

js ::

sprazno sem disk in še vedno dela enako kot prej. procesor nima veze ker mam dekodirno kartico. :(

js ::

pa kaj res noben ne ve kaj bi lahk še naredu.:'(:'( očitno bom moral novi dvd kupit. a ma kdo kako idejo kirga. sam ne mi slučajno o kakih pioneerjih govorit;(;(;(

KOLAPS ::

prešvoh procesor! katero dekodirno kartico pa maš... mogoče maš tm kej narobe nastavljen. Dvd enoto maš uredu proc bl švoh grafična pa tud ni nevem kaj...sam če maš dekodirno kartico bi mogl načeloma še nekak delat

js ::

procesor pri tem nima nobene veze ker se dvd predvaja preko dekodirne kartice in pri tem procesor sploh ne dela. nimam nič narobe nastavljeno ker mam sliko tako kot mora bit. :))
ne vem pa zakaj se mi pri nekaterih filmih ustavlja!;((

KOLAPS ::

mogoče maš pa tok spraskane cd-je al pa umazano lečo na dvd-ju

js ::

sploh ni odvisno od dvdja. lahk je spraskan pa dela, lahk je pa tud nov in se ustavlja. dvd rom pa po moje tud ni kriv ker mi pri kopiranju dela čist normalno.

mobisuxguru01 ::

hi,
- katero grafično pa maš (se je že zgodil da je zajebavala)
- preveri driverje (če maš kkšn star dekoder je možno da pač vse ne štima)
- sj bi ti reku da probj še s softverskim DVD Playerjem pa maš (verjetno) prešvoh proc
- če še nisi probal zinštaliraj winse pa tko naprej, pa probej dekoder nest h komu drugmu pa tm probejta, al pa ti probj s kkšno drugo grafično
upam da to bo to kaj pomagalo

PIII850 ::

Pozdravljen!

Prav tako imam jz popolnoma iste probleme. Do pred kratkim mi je vse skupi delalo super. Sedaj pa ko sem zamenju platu in procesor, pa mi enostavno noce vec delat normalno. Imam DXr2 in Pioneer 104s.
Ko dam noter DVD mi enostavno vsakih 5 sekund zasteka ali pa se pojavijo nekaksni cudni artefakti na sliki. Vcasih mi tega ni delalo???
Če pa uporabim powerDVD pa mi zadeva laufa 100 na uro. Sicer PowerDVD je ena varinta, ampak kaj ko je 100 udobneje in boljse gledat filme na tv in poslusat zvok Dolby Digital- Prosim pomahajte mi :))

thx

RudeBw ::

Problem lahko tiči v osnovni plošči ali starih gonilnikih za ploščo. Starejša VIA čipovja so sploh znana po velikih težavah s predvajanjem DVDjev. Kot prvo predlagam nadgradnjo gonilnikov, seveda če obstajajo.

PIII850 ::

Dvomim da bi imeli kaj via gonilniki kaj skupnega z ABIT SA6R plato in PIII 733 Mhz. Kar se tice driverjev. sem ze 2x nanovo nalozu sistem, tako da .........:O

js ::

js mam tudi abitovo osnovno ploščo. očitno je problem v tem!;((;((

capitanoss ::

Tisti ki nimate vsaj 300 MH procesorja boste žal gledali sliko ki malce skače !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D

js ::

očitno eni še niso slišali za dekodirne kartice in njihov učinek!!!!!!!!!!!!

PIII850 ::

js, dej povej katero plato imas, ali imas mogoce ABIT SA6R???', prav tako mi poslji mail na primoz.ermenc@sgn.net da se malo pomenima glede teh zadev.

Jz sem danes nesu kartico na drug racunalnik in tam zadeva dela popolnoma normalno, torej to pomeni, da je nekaj narobe z mojim computerom, nazalost kaj pa se ne vem, upam samo da ni mama plata. lp

js ::

A mislite da bi blo možno, da bi bil DVD rom (pioneer 104f) kriv. ko se mi slika ustavi tud dvd stoji! Sam se mi zdi čudno ker drugač pa nimam nobenih problemov z njim!!

tomi77 ::

Pri meni je tudi štekalo, čeprav imam PIII 800 mhz. Poizkusi nastavit resolucijo monitorja na 640x480.
S tem rešiš vse težave!!!:D;)
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

TheHijacker ::

Poskusi ga dati na sekundarni slave kabel. Baje je to idealna kombinacija za DVD... Če še vedno ne gre ga poskusi dat na secundary master. Še bolj možno pa je da ti dekodirna kartica ne deluje pravilno...

js ::

DVD sem mel že na vseh možnih položajih. Razen na primary master. :D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvd zatikanje

Oddelek: Zvok in slika
11904 (719) Boky
»

je kriva matična?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5690 (592) Mr.B
»

DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
10761 (654) js
»

DVD??????

Oddelek: Kaj kupiti
311889 (1559) js
»

problem z regijo 1

Oddelek: Zvok in slika
5990 (915) matevzm

Več podobnih tem