» »

Comp se ne ugasne

Comp se ne ugasne

BustA ::

Mam plato MSI 6163 BX Master in se mi racunalnik noce ugasniti oziroma se ugasne pa spet prižge>:D
Krivec za to pa je modem, saj ko ga ni v compe se ugasne normalno.
probaval sem že zamenjati vrstni red PCI slotov pa nc
u Biosu pa imam nastimano Wake Up On LAN - Disabled in Resume by ring - disabled -> ta nastavitev bi morala ignorirati vse klice od modema, vendar jih ne>:D
Devide Et Impera

bobo23 ::

Če imaš Win98, lahko izklopiš FAST Shutdown v msconfigu ali namestiš update za shutdown za Win98SE (če imaš Win98SE). Dobiš jih na Microsoftu.

BigHugo ::

in ti verjetno ne bo delalo. Take probleme sem imel tudi jaz na eni DFI BX plati, ko sem updatetav bios.
Ko sem ponovno naložil sistem, pa je delalo kot urca.

LP BigHugo
LP BigHugo

BustA ::

Ni problem v Winsih, ker se mi ni izklapjal v vseh winsih od 98 naprej do XP>:D
Je pa vrjetno bios ker sem ga updejtov, bom probal tastar bios gor dat, mogoce bo pomagal8-O
Devide Et Impera

SLOWWWeb.net ::

Če maš XPje, potem ti jo je verjetno zagodel kakšen program-odstrani vse, vključno z gonilniki.

Lahko pa še prej probaš tudi to, da preveriš v biosu POWER menegrja.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Gill ::

Tudi jaz imam ploščo MSI 6163 BX Master. Imam instaliran Win 98 in Win 2k. V Win 98 se mi računalnik normalno ugasne, v Win 2K pa samo preide v stanje ko napise, da lahko ugasnem racunalnik. Kot da bi bil AT, ne pa ATX. Imam pa modem conexant s katerim sem imel velike probleme da sem ga preprical da je delal tudi v win 2k. In sumim da je to vzrok. A ima se kdo kaksno idejo?

TESKAn ::

Gill:
Pojdi v Power management, pa pod zavihkom APM obkljukaj 'Enable APM'. Potem bi se ti moglo samodejno ugasnit.
Glede modem problemov - poglej v BIOS - u za kake 'wake by ring/alarm' fore in jih izklopi. Mogoče bo delovalo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
13840 (828) m4dj
»

Zaustavitev Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
8637 (588) jjohny
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151752 (1628) jjohny
»

Računalnik se noče ugasniti

Oddelek: Programska oprema
111209 (1007) Rippy
»

Čuden shutdown na Abit Bx6 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
191354 (1170) luni

Več podobnih tem