» »

Kaj trenutno berete?

Kaj trenutno berete?

««
11 / 25
»»

[D]emon ::

Nop, preveden je bil kot "Sipina" (Film pa kot "Dune - Puscavski planet")
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

Ghenghiz ::

Hmm, pa je res tudi cobiss obupal...

kuall ::

nevone je izjavil:

ne pa da ti bo nekdo drug govoril, kako moraĹĄ Ĺživet.


Saj ne gre zato, da vse ubogaĹĄ/uporabiĹĄ. Izmenjava informacij je pa vseeno koristna. In Äe Älovek reÄe, da bi rad nekaj spremenil pri sebi, sploh Äe opazi, da ga tisto bremeni, ali pa Äe ga zgolj zanimajo stvari, ki mu morda kasneje lahko koristijo, ni Äisto niÄ odveÄ, Äe poiĹĄÄe pomoÄ ali nasvet ali preprosto informacijo pri nekom drugem in to nikakor ne pomeni, da Ĺželi, da mu drugi diktirajo Ĺživljenje. Gre samo za komunikacijo.

o+ nevone



Vsak se raje uči tako, da posnema druge kot da posluša fakin pridige ali pametnjakoviče.
Kako sam sebe izboljšat je precej lahko pogruntat, težke je izvest v praksi. Motivator prav pride.
Kaj komu paše je zelo različno od posameznika do posameznika.
Tako da self help knjige so za na kres. Najbolj zato, ker so dolgočasne za popizdit. Saj nisem še nobene prebral, samo si kar predstavljam. :D

jizzer ::

kuall je izjavil:

najboljša avdio bukva ki sm jo bral je bila ena o pračloveku, se ne spomnim naslova. pa ena o ptičih (še zdaj se spomnim tega, da so mladi ptiči veliko bolj brezskrbni in živijo nevarno vse do prve nesreče, ki jih prestraši za celo življenje).
to sranje o self improvement pa mi gre na kozlanje, čeprav sem sam obseden s tem. na kozlanje mi gre zato, ker bi to vsak sam moral najbolje vedet, kako se mora izboljšat, ne pa da ti bo nekdo drug govoril, kako moraš živet. halo. pa dolgčas je. vse kar konzumiraš / s čimer se ukvarjaš mora bit zanimivo drgač je brezveze mučit se.

Saj sem napisal da zgolj iz zanimivosti poslušam, ampak recimo prav danes zjutraj je bil en chapter ki je govoril o samodisciplini (ki mi je primanjkuje), podkrepljen z primerom. Bilo je prav zanimivo poslušat na kake načine je ta "osebek" to izboljšal, še bolj pa je bilo zanimivo kaj je vse za samodisciplino zadaj in s čim je povezana, kar se prej sploh nisem zavedal in nebi nikoli pomislil. Posledično je IMO dosti lažje spreobrnit lastno mišljenje, poleg tega pa te še motivira.
Mah pomoje mam dost common sensa da znam razločit bullshit od nečesa realnega in uporabnega, konec koncev bi knjigo nehal poslušat, če bi imel občutek da gre v napačno smer. Nisem pa zdaj zaradi tega neki fanatik in zagovornik self improvement knjig. Pač poslušam ker imam čas, še vedno bolje kot radio :)

Vsak se raje uči tako, da posnema druge kot da posluša fakin pridige ali pametnjakoviče.

Odvisno od knjige, kot sem omenil - če knjiga razlaga primere, lahko na ta način posnemaš druge. Če pa je še zadaj razlaga in kako deluje pa še bolje. Mogoče sem res prvo naletel na knjigo, ki je dobra, pa mogoče zaradi tega nimam občutka da znajo ostale bit sh*t:)
Kako sam sebe izboljšat je precej lahko pogruntat, težke je izvest v praksi. Motivator prav pride.

Ja to je itak največji problem, se strinjam.
Kaj komu paše je zelo različno od posameznika do posameznika.

Itak, negre vsega projecirat na lasten lifestyle, moreš tudi sebe poznat prej.
Tako da self help knjige so za na kres. Najbolj zato, ker so dolgočasne za popizdit. Saj nisem še nobene prebral, samo si kar predstavljam.

Odvisno.
Ampak nisi prej omenil da si tudi ti na neki način obseden s tem, in te nervira? :D

kuall ::

JN je izjavil:

Ravno končal: "Keith Lowe: Podivjana celina" To bi moralo biti obvezno branje v srednjih šolah. Pa vsak bi jo moral prebrati, preden si drzne odpreti usta na temo partizani & domobranci.

Čitam tole po tvojem priporočilu... še malo naj naklada o statistiki pa jo bom fuknu nazaj v knjižnico. Že 50 strani neka pretirano čustvena statistika.
Saj sem vedel, da ne bo mogla biti dobra, ker jo je pisal nekdo, ki vojne sploh doživel ni.
Veliko boljša je npr knjiga, ki so jo napisali domobranci v 60ih s svežimi spomini, ki so pobegnili v ameriko. polno zanimivih detajlov namesto dolgočasne statistike. sem jo priporočil malo gor.
bom še malo potrpel s tole... saj tako slaba ni, samo čedalje slabša bolj ko jo berem. ponavadi take ne dokončam.

cebelar123 ::


Peta knjiga spet ima spet top zgodbo epskih razsežnosti.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Machete ::

Ghenghiz je izjavil:

Machete je izjavil:

Prosim za kak predlog za sci-fi v Slovenščini. (Asimova in Lema sem prebral vse prevedeno, razen 'Gospodov glas' nisem zdržal, ker mi je bila pretežka). Hvala

Dune serija mi je bila super, samo zadnje knjige zabluzijo (sploh, zadnji dve, ki sta nastali posthumno).
Za kaj krajsega pa Nevromant (William Gibson).


A veš, da se zelo matram s tem Nevromantom. Zgleda mi, da bo ena redkih, ki ne vztrajam do konca. Saj napisana je kvalitetno, samo ne padem not. Zmedeno mi je. Tematika in okolje mi je zelo tuja in mi preprosto ne steče. Praktično ne vem zakaj se gre točno. Res je tudi da berem ob raznih trenutkih kar sredi določenih opravil in dneva in se verjetno ne skoncentriram dovolj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GregiB ::

You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

SloLord ::

O hvala ti za idejo! Sem že rezerviral. Nimam zdaj nič za brat oziroma kar mam rezervirano, sem 3. oz 4. v čakalni vrsti.
:)
It is I, Leclerc!

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

trenunto berem internet, samo je že v izposoji.

Spxy ::

Pierce Brown - Red Rising, sem pa na audio knjigah.

pegasus ::

http://pages.tacc.utexas.edu/~eijkhout/... ... lahkotno poletno branje za na plažo. Priporočam vsakemu, ki se ima za programerja.

kuglvinkl ::

Piss off. Glede domobrancev smo na st nasli dokoncno resitev, oz v njihovem jeziku Endloesung.
Your focus determines your reallity

jype ::

Zdi se mi, da je SloLord odgovoril na en post višje.

Machete ::

Zelo priporočam letošnjo kresnikovo zmagovalko In ljubezen tudi Draga Jančarja. Precej straightforward za razliko od nekaterih starejših, kjer si pusti več narativne svobode in eksperimentiranja.
Če kdo zna čutno in pietetno, tudi namerno pretirano in brutalno orisati norost in brezizhodnost usod ljudi v vojni. Ta knjiga bi lahko bila obvezno branje pozne devetletke po mojem mnenju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuglvinkl ::

jype je izjavil:

Zdi se mi, da je SloLord odgovoril na en post višje.


Thnx.
Your focus determines your reallity

Yossarian ::

Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

[D]emon ::

Peterson je idiot, tisti ki ga berejo in castijo kot boga pa takisto.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Yossarian ::

[D]emon je izjavil:

Peterson je idiot, tisti ki ga berejo in castijo kot boga pa takisto.


Sem bral, da mu eni res zavzeto sledijo. No, bomo videli na koncu knjige.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Okapi ::

Zanimivo branje na temo zgornjih treh postov.
Jordan Peterson & Fascist Mysticism
http://www.nybooks.com/daily/2018/03/19...

cebelar123 ::

vir: Wikipedia


Končno prebral, knjiga je bila med slabšimi v seriji,sem mislil da bo vsaj konec malo popravil zadevo pa je ni.
Konec je kr nekaj in v bistvu ne poda odgovorov, ampak ti da še kakšno vprašanje zraven.
Kaj pa naj bi bil epilog v tej knjigi pa nimam pojma WTF, mogoče bo imel kakšno povezavo v naslednji knjigi.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

[D]emon ::

Yossarian je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Peterson je idiot, tisti ki ga berejo in castijo kot boga pa takisto.


Sem bral, da mu eni res zavzeto sledijo. No, bomo videli na koncu knjige.


Sledijo mu predvsem moski, ki so ostali v srednjem veku.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

cebelar123 ::



James S.A. Corey wanna be Stephen King

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

LoveKvothe ::


Ime vetra - Patrick Rothfuss

Modrijanov strah - Patrick Rothfuss

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Okapi ::

A je kdo bral Line of Sight (iz serije o Jacku Ryanu)? Se dogaja pri nas.
Line of Sight (book) @ Wikipedia

harvey ::

A. Bourdain: Kitchen Confidential
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

vostok_1 ::



Ne brat synopsisov na spletnih straneh, trust me. It's totally worth your while.

Sicer berem že drugo knjigo v trilogiji in jezikovno je občutno boljša. Prevajal jo je native anglež, ne pa native kitajc.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

cebelar123 ::

Prebral sem še zadnjo knjigo v seriji Codex Alera, čista 10tka tako knjiga kot celotna serija. Priporočam vsakemu, ki ima rad high fantasy.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

cebelar123 ::


Lepo presenečenje od Kinga. Prva polovica knjige čista 10tka, druga polovica je malo slabša ampak knjiga ni dolga, tako da ne zamori vzdušja preveč, ker je hitro konec knjige.
Drugače pa knjiga vsebuje vse od psihopatov, morilca/množičnega morilca, incest, rasizem itd...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

harvey ::

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Excavator ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

cebelar123 ::


Finders Keepers
Celotna knjiga je en veliki filer , skratka razen zaradi denarja nevem zakaj je bila napisana.
Upam da bo tretja knjiga boljša.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Klamzi ::

The Unknown Kimi Raikkonen

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

bleem ::

 Holocaust

Holocaust

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

harvey ::

Jože Rozman: Čar vina

J. Rozman - Čar vina

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

sntntn ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

cebelar123 ::

vir: Wikipedia

Boljša kot druga ampak še zmeraj podpovprečna.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Glasmaher ::

Robert Schwartz - Dar duše

avani ::

Keith Ferrazzi: Never eat alone

Never eat alone



https://www.amazon.com/Never-Eat-Alone-...

Je non-fiction, ena boljsih knjig na temo professional networking. presenetljivo dobra knjiga.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

chacha ::

Alchemist

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

yayo ::

Stolp Norcev

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

cebelar123 ::



Končno prebral za 4 prste špeha debelo knjigo.
Ocenil bi jo 2/5

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Sopomenka ::

How to Win Friends and Influence People

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

louser ::

Overgeared
Spletni fantazijski roman ciljan na tiste pred tridesetimi.
Dogodki o življenju človeka, ki ni talentiran, nima sreče in svoje muke premaguje zgolj s trzdom znotraj futuristične VR igre.

xardas ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

STASI ::


in

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Pika na i ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

[Michael] ::

Čustvena inteligenca ~ Daniel Goleman

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

yayo ::

Božji Bojevniki


Husitske vojne

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()
««
11 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi novi oz. prihajajoči animirani filmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10432284 (390) opeter
»

Pisarniški stol?

Oddelek: Loža
152864 (2460) GrimReaper

Več podobnih tem