» »

Samoobramba

Samoobramba

1 2 3
4
5

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz s sosedi nimam problemov. Preveč svoje težave prenašaš naprej.

Ampak poglejmo realen primer, ki se ti zgodi:
Vlomijo k tebi. Ti pokličeš policijo. Na klicu ti povedo, da imajo na razpolago samo eno patruljo. Ta dela na prometni nesreči pol ure stran od tebe in bo še vsaj eno uro pri nesreči.
Kaj storiš takrat? Skuhaš še golaž in vlomilcem postrežeš večerjo, pa potem še kavico in tortico, da boste skupaj počakali policijo?

Pa ni to samo okoli grosuplja tako. So še druga naselja, tudi po gorenjskem, štajerskem, primorskem in v prekmurju, kjer imajo enake probleme.
Policajev je premalo, ker noben noče več tega delat. Mora, samo da roko stegne, 3 dni pisat poročila, ukrepat ne sme in vsi se jim smejejo, ker te uradno niti klofnit več ne sme.
Misliš da so v jugi cigoti in ostali kar tako kradli kot danes. Takrat te je policaj za manjšo bedarijo kot kraja prvo trikrat okol kepe, pol je pa vprašal, kaj je bilo.


Ok uredu,jaz tega nimam, samo problem je vedno, da če se stepeš z nekom,ki ve kje živiš,je jeba..

Razen seveda, če se oborožiš in streljaš opozorilne ali to kar v Ameriki imajo less lethal rounds...

Če pa to ne deluje

https://www.youtube.com/shorts/73TzIl9D...

WizzardOfOZ ::

Ni se problem stepst, tudi ubit ne (samo nesrečno mahneš in človek pade, pa si razbije glavo in umre - zelo hitro se zgodi). Problem je potem živet s tem in imet v glavi, kaj si naredil, ker te potem vest izda, če imaš vsaj malo vesti. Zato se je pretepa na ulici najbolje izognit ali pravočasno umaknit.

Ampak ne govorim o tem, da se stepeš. Govorimo o tem, da dobiš vlomilca v hišo, policije pa še uro do uro pa pol ne bo, ker jih ni dovolj in so na terenu, kjer že rešujejo probleme.
Kaj boš takrat naredil, ko je treba branit dom in familjo v njem? Boš brezkompromisen in zaščitil familjo? Ga boš usekal in pridržal, do prihoda policije? Čisto lahko se ti zgodi, da bodo ugotovili, da si prekoračil silobran in boš še njemu plačeval, pa še kako hudo kazen lahko dobiš zaradi zadrževanja vlomilca v tvoji hiši brez njegove privolitve.

V Sloveniji je pa še dodaten problem. da se bo pa velika večina postavil v bran vlomilcu, ker pri nas se pa podpira lopove in se jih ščiti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ni se problem stepst, tudi ubit ne (samo nesrečno mahneš in človek pade, pa si razbije glavo in umre - zelo hitro se zgodi). Problem je potem živet s tem in imet v glavi, kaj si naredil, ker te potem vest izda, če imaš vsaj malo vesti. Zato se je pretepa na ulici najbolje izognit ali pravočasno umaknit.

Ampak ne govorim o tem, da se stepeš. Govorimo o tem, da dobiš vlomilca v hišo, policije pa še uro do uro pa pol ne bo, ker jih ni dovolj in so na terenu, kjer že rešujejo probleme.
Kaj boš takrat naredil, ko je treba branit dom in familjo v njem? Boš brezkompromisen in zaščitil familjo? Ga boš usekal in pridržal, do prihoda policije? Čisto lahko se ti zgodi, da bodo ugotovili, da si prekoračil silobran in boš še njemu plačeval, pa še kako hudo kazen lahko dobiš zaradi zadrževanja vlomilca v tvoji hiši brez njegove privolitve.

V Sloveniji je pa še dodaten problem. da se bo pa velika večina postavil v bran vlomilcu, ker pri nas se pa podpira lopove in se jih ščiti.


Poglej statistiko, vlomov je veliko, ljudje ki vlamljajo, pridejo v hišo da kradejo in ne ubijajo!
Če ga ustreliš ti sodijo, če ga ne, te pokrade.. Jeba..

Če bi vlomilci delali več kot vlom, bi se to poznalo na statistiki...

WizzardOfOZ ::

Jaz imam za to doma non lethal gun. In ja, če pride v bajto, ga bom nastreljal:

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz imam za to doma non lethal gun. In ja, če pride v bajto, ga bom nastreljal:



A za to rabiš dovoljenje?

WizzardOfOZ ::

Ne, to je paintball pištola.

Razlika je v kuglah. Dimenzija je ista, lahko imaš pa plastične, gumijaste in polnjene s plinom ali prahom.
Če te kugla s prahom zadane (iz prve roke, sem moral sprobat):
prvič boli ko satan,
drugič ko pride v usta, nos in oči začne pečt in to konkretno. Tudi po spiranju po ene 20 minutah še kar peče. Pa problem je da je ta prah povsod na tvojih oblekah in moraš vse slečt, ker če se dotakneš ust ali oči, spet peče,
tretjič tistih 20 minut vidiš vse megleno in samo tipaš naokoli, ter iščeš vodo da si boš spral oči.

Prednost je to, da kamorkoli že zadaneš, samo da je v njegovi bližini, se ga bo ta oblak prahu "dotaknil". In takrat je gotov. Kugel imaš pa 7 v enem seržerju, seržerja sta 2, nekje 42 paintball kugel pa z eno polnitvijo (co2 bombico 12g) izstreliš. Sprobano iz prve roke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

To dobiš tudi pri nas. Tipmann TipX (kar nekaj paintball štacum prodaja to pištolo in tudi kugle za "self defense":
https://www.saltsupply.com/



Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Cena pa k taprava pištola...

WizzardOfOZ ::

pod 400EUR je bila v italiji v paintball shopu.

Maš pa sedaj že tut verzijo:



V bistvu bi pa lahko katerkoli paintball puško uporabil za kaj takega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Problem tega je če imaš samo to, pa če ima napadalec pravo, se bo šel streljat s tabo!

WizzardOfOZ ::

Ko pride v tvoje stanovanje ali hišo, četudi ima pištolo, boš nekaj moral narest. Razen, če mu boš vse postregel. Je pa ena kugla v njega ali steno zraven, pa je za 20 minut onesposobljen.
Kot sem rekel, nič ne vidiš, peče te vse (nos, usta, oči, koža po obrazu), kašljaš in duši te v grlu. Če te zadane v telo pa še boli ko hudič. V glavnem dovolj, da ga onesposobiš.
ameriška policija jih uporablja. To že dosti pove.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Policija ima enega ki strelja non lethal, drug ma tapravo pištolo, če to ne deluje!

če bo nekdo prišel oborožen na tvoja vrata, boš težko dobil prvi strel ker njihov namen je da te presenetijo, ko pa začne streljat, bo pa težka da boš vračal v enaki meri..
Srečo imaš da si v Sloveniji, kjer nimamo takih norcev k v Ameriki!

WizzardOfOZ ::

To je za samoobrambo pred nekom, ki vlomi brez orožja, z namenom kraje, v bajto ali stanovanje in ne za strelski obračun.


Mogoče imajo pa vlomilci več sreče, da živijo v Sloveniji, kjer jih celo večina podpira in jih ščiti, pa kjer nimamo takih norcev, ki s pravim orožjem domove ščitijo. Ker večina od teh vlomilcev bi bila namreč prerešetana, če bi živeli v ameriki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

Najboljši način kako instantno zmagaš v pretepih :8)

DamijanD ::

WoW - kaj če bi ga ponesreči zadel v oko? Mislim a kugla razpade že v zraku ali šele ob stiku?

WizzardOfOZ ::

kugla s snovjo notri razpade ob stoku. kinetic kugla ne razpade, ampak jo lahko uporabiš večkrat
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gruntfürmich ::

lahko da je kakšna mrežica na ustju cevi, da krogla razpade in samo aerosol potuje naprej?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trololololo ::

če je možno, da se izogneš konfliktu tudi za raven svojega ponosa, absolutno se strinjam.

ampak jaz v tej temi ves čas govorim, da je treba bit pripravljen tudi na situacije ko se umakniti ni možno.

takšnih situacij bo v SLO čezdalje več. primer je pa iz ZDA seveda.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

trololololo je izjavil:

če je možno, da se izogneš konfliktu tudi za raven svojega ponosa, absolutno se strinjam.

ampak jaz v tej temi ves čas govorim, da je treba bit pripravljen tudi na situacije ko se umakniti ni možno.

takšnih situacij bo v SLO čezdalje več. primer je pa iz ZDA seveda.

Takšnega hinavskega napada od zadaj se je težko ubraniti navadnemu človeku, še posebej, če sta dva napadalca.

Je pa res, da napadalca nista izgledala neka ravsarja, ampak bolj marihuana-amaterja. Ampak tudi žrtev ni bila videti neka borilna mašina.

Karen ::

Statistika, po katerih naj bi bilo v Slo takih situacij vedno več, ne govori v prid tvoji teoriji. Tudi sicer so ljudje vedno bolj konformni (beri: vedno več je pi*kic), tako da bi prej rekel da v naslednjih 10. letih fizičnih obračunov na 1000 prebivalcev ne bo nič več. Ampak podpiram športanje vsakega, predvsem borilnih športov, zraste samozavest.

gruntfürmich ::

trololololo je izjavil:

ampak jaz v tej temi ves čas govorim, da je treba bit pripravljen tudi na situacije ko se umakniti ni možno.

kako veš da se ti je pripetila takšna situacija?
kako OP prepozna takšno situacijo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Karen je izjavil:

Statistika, po katerih naj bi bilo v Slo takih situacij vedno več, ne govori v prid tvoji teoriji. Tudi sicer so ljudje vedno bolj konformni (beri: vedno več je pi*kic), tako da bi prej rekel da v naslednjih 10. letih fizičnih obračunov na 1000 prebivalcev ne bo nič več. Ampak podpiram športanje vsakega, predvsem borilnih športov, zraste samozavest.

vsi bodo z veseljem dajal denarnice vsem, ki se jim bodo postavili pred njih.

gruntfürmich je izjavil:

lahko da je kakšna mrežica na ustju cevi, da krogla razpade in samo aerosol potuje naprej?

ni, kugla potuje do stika z napadalcem, razpade šele ob udarcu v telo.
filmček poglej, lepo kaže ppčasen posnetek, kako se razleti ob stiku s telesom napadalca.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

trololololo ::

Karen je izjavil:

Statistika, po katerih naj bi bilo v Slo takih situacij vedno več, ne govori v prid tvoji teoriji. Tudi sicer so ljudje vedno bolj konformni (beri: vedno več je pi*kic), tako da bi prej rekel da v naslednjih 10. letih fizičnih obračunov na 1000 prebivalcev ne bo nič več. Ampak podpiram športanje vsakega, predvsem borilnih športov, zraste samozavest.


sprintaj si excel tabelo s to statistiko in
- povej to punci, ki sta jo napadalca napadla in vrgla iz kolesa ter ga ukradla,
- povej to punci, ki jo je napadalec zjutraj ob 7 vrgel na tla in hotel posilit,
- povej to punci, ki sta jih napadalca nastavila rape drogo v pijačo in hotela še malo za šalo porezat na wc-ju (poleg posilit),
- povej to starcu, ki so ga z noži izsiljevali za denar na domu...

povej jim to statistiko in svoje ugotovitve v obraz.

ko boš to storil ti bom dal naslednje primere in boš lahko še njim povedal.

vse razen enega primera, ki se je končal s sojenjem po hamurabijevem zakoniku (o čemer obstaja mogoče le zdravniški karton v UKC za napadalce) se da vse preverit. te bom napotil kje dobiš podatke ni problema.

to so bili primeri dobrega meseca v SLO in ne iz nobene IndijeKoromandije, pa zdaleč niso vsi.

o etniji ne bi (ni pa treba bit ravno genij, da ugotoviš), ker ni to tema.

si za izziv?

Karen ::

Si pa res trolček. Lahko povem tudi tebi, ne samo njim, pa ne bo nič drugačna statistika. Ampak ti si keyboard warrior. To je kot smrtnost pri prometnih nesrečah: za tiste ki umrejo so 100% mrtvi, za ostale pa pač ne. Tistim žal ne moreš povedati, lahko pa strašiš da je situacija vedno slabša čeprav je dejstvo, da ni. Za tistega ki se mu zgodi je, ampak tistih je pač vedno manj. Stvar perspektive.

trololololo ::

Karen je izjavil:

Si pa res trolček. Lahko povem tudi tebi, ne samo njim, pa ne bo nič drugačna statistika. Ampak ti si keyboard warrior. To je kot smrtnost pri prometnih nesrečah: za tiste ki umrejo so 100% mrtvi, za ostale pa pač ne. Tistim žal ne moreš povedati, lahko pa strašiš da je situacija vedno slabša čeprav je dejstvo, da ni. Za tistega ki se mu zgodi je, ampak tistih je pač vedno manj. Stvar perspektive.


če bi ti vedel kako ta statistika šalabajzersko nastaja (problem je od vnosa naprej po celi verigi - nima veze to z vlado ali politično stranko, ker je sistemski problem) in kako fleksibilno se prilagaja po potrebi, ne bi tako slepo verjel. je pa res, da ne moreš vedet. bo čas pokazal kdo je imel prav in izkušnje. nima smisla, da zapenjava dalje.

Karen ::

Se strinjam, gremo nazaj na temo. Jaz sem dolgo ju jitsu prakticiral, pa pol se par seminarjev krav maga vmes. Trenutno mi pa boks sede, sam je cela jeba te tehnike menjat, boks je cist druga k karate tehnike, pol pa sam popravljam iz ene tehnike v drugo. Pod crto mislim da vsaka stvar pride prav, tako da ce ni balet je bolje kot nic.

trololololo ::

Karen je izjavil:

Se strinjam, gremo nazaj na temo. Jaz sem dolgo ju jitsu prakticiral, pa pol se par seminarjev krav maga vmes. Trenutno mi pa boks sede, sam je cela jeba te tehnike menjat, boks je cist druga k karate tehnike, pol pa sam popravljam iz ene tehnike v drugo. Pod crto mislim da vsaka stvar pride prav, tako da ce ni balet je bolje kot nic.


matraš se verjetno zaradi boksarskega footworka in tehnike gibanja, ki je povsem drugačno kot jujitsu (si "kontaminiran"). poizkusi boksat (gibanje in prilagojen gard) kot tajski boksar/mma (je bližje jujitsu).

Kapitan Jack ::

Ok, se lahko pod crto potegne in mi v susu recete kaj naj grem trenirat. Po napisanem, bo to boks najbrz. Bam po goflji, bam v rebra in to je to.

Zimonem ::

Pejt trenirat kar koli. Samo ne pričakuj , da te trening odreši tega , da jo lahko fašeš. Koordinacija, obvladovanje adrenalina , etc.. vse pomaga. Ampak ne jemat tega po Hollywoodsko.
Point borilnih veščin je, da te nauči kako šibak si. Ne dominance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

trololololo ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ok, se lahko pod crto potegne in mi v susu recete kaj naj grem trenirat. Po napisanem, bo to boks najbrz. Bam po goflji, bam v rebra in to je to.


pa če boš prišel z idejo, da si se šel pretepat v normalni klub in bodo oni to vedeli, boš kasiral batine. vsak trening, dokler te ne spravijo na realna tla. večina normalnih klubov ne spodbuja pretepanja zunaj klubov, ker to meče slabo luč na njih. nihče noče biti v novicah, kjer bo pisal treniral je tam, pa tam in pretepel tega in tega.

in ne, ni to, to ko si pisal rebra (ciljaj jetra). če misliš ulico. če si že zapletel v fight narediš to: greš gasa stran. in nikoli priznat komurkoli, da si se tepel ali koga zalimal, da se je npr. zložil. sploh te ni bilo tam, pač ni se zgodilo nikoli. jasno? nikoli. oseba, ki to trdi, trdi najbrž zaradi tega, ker je prejela premočan udarec. ni to nič glumoroznega ali s čim se človek hvalil, prej obratno. sam pri sebi si misli pa kar hočeš...

arnecan1 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ok, se lahko pod crto potegne in mi v susu recete kaj naj grem trenirat. Po napisanem, bo to boks najbrz. Bam po goflji, bam v rebra in to je to.

Če boš soliden v atletiki, kakšen met kopja npr. mislim, da opraviš z večino solidnih karateristov in boksarjev ter uličnih pretepačev z levo roko. Malo za šalo, ampak da se razviješ v dobrega metalca kopja, rabiš leta treninga in tudi za borilni šport je podobno. Ni pa šala, da bi Jana Zeleznya na vrhuncu njegove atletske poti bilo brez pištole težko oropati.

Zimonem ::

Bistvu predlagam ogled začetka videa.

Vem da ne sodi na tehnološki forum pa vendarle. Če pobrskate po lexu najdete tudi njune borbe. Pa desca nista neumna

Gagatronix ::

Jaz nikomur od vas ne bi dovolil posesti orozja. Ker ste tezko neuravnoveseni.

trololololo ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz nikomur od vas ne bi dovolil posesti orozja. Ker ste tezko neuravnoveseni.


hvala gaga, ker prihaja to od tebe je kompliment. sicer pa neuravnovešene večina pusti na mir ;-)

Gagatronix ::

Ne, vecina vas je neuravnovesenih, ker se ven mecete, kako bi pretepli, prebutali, magari ustrelili nekoga.

trololololo ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, vecina vas je neuravnovesenih, ker se ven mecete, kako bi pretepli, prebutali, magari ustrelili nekoga.


samo v skrajni sili (pa še to hipotetični) in o tem je večina govora (mislim, da večina tako misli ali se motim?). kar pa kdo dela ob svojem prostem času je pa odločitev vsakega posameznika, kot posledice njegovih dejanj...

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz nikomur od vas ne bi dovolil posesti orozja. Ker ste tezko neuravnoveseni.

Sej tebe ni nihče nič vprašal , kaj dovoliš. Večina orožja je itak črni trg

Gagatronix ::

Ne, vecina orozja ni crni trg, saj nismo Srbija.

Ampak ne rabimo bit Amerika, ko gres v Walmart po kup junk fooda pa se en AR-15 zraven.

Scaramouche3 ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, vecina orozja ni crni trg, saj nismo Srbija.

Ampak ne rabimo bit Amerika, ko gres v Walmart po kup junk fooda pa se en AR-15 zraven.


Večji problem bo zrasel ko bomo zvedli da namesto 2% ljudi, imamo veliko več ki imajo orožje, seveda brez dovoljenja...
Potem se bo potreba po ilegalni prodaji povečala...

trololololo ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, vecina orozja ni crni trg, saj nismo Srbija.

Ampak ne rabimo bit Amerika, ko gres v Walmart po kup junk fooda pa se en AR-15 zraven.


takole piše

Gagatronix ::

Eno je zbirateljstvo (Zgago Jelincic PRESS), drugo je sport, tretje je pa ilegala, kjer pa prednjacijo drekaci iz bivsih bratskih republik.

Lovci so kategorija zase, tisti so tudi specificno obravnavani.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Glej noben problem ni kupit kos orožja na črnem trgu. Ne sedaj ne 20 let nazaj

Gagatronix ::

Ja, problem je v tistih, ki mislite, da ga potrebujete.

Zimonem ::

Ne problem je to , da si nekateri predstavljate , da se da to preprečit.

Gagatronix ::

Ne, problem je to, da ti mislis, da je to moj point.

Zimonem ::

Ma gagaj ti goski.

Gagatronix ::

Wow, res si originalen. Nimas boljsega argumenta, pa se spustis na nivo otroka v vrtcu.

Zimonem ::

Glej ti imaš adhd , in se ne znaš rdeče niti. Vsi ostali so pa zabiti.

Gagatronix ::

No, potem mi pa povej. Znas varno rokovati z orozjem ? Ves kaksna je zakonodaja o orozju v RS ? Kdaj si bil nazadnje na streliscu ?

Zimonem ::

Ne neznam. V vojski smo vezali gobeline in kvačkali.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8022451 (18673) solatko
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013786 (11316) Andrej14
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
255141 (4566) solatko

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26153791 (48493) bluefish
»

Borilne veščine

Oddelek: Loža
4810587 (9620) amigo_no1

Več podobnih tem