» »

Samoobramba

Samoobramba

«
1
2 3
...
5

Kapitan Jack ::

Karate ali kungfu ali kaj druzga? Ne zanimajo me bla bla varijante in neke duhovne igre. Treniral sem wing chun eno leto in to mi je ziv boring. Jaaa, lepo je videt profice, ampak jaz rabim samoobrambo in nekaj, kar mi bo dejansko koristilo, ce pride do problema. Te fore, probaj se izogibati fajta, ce lahko zbezi ali se umakni jebes to...

Hocem, ce me nekdo hoce v rebra ali na gobec, da mu to preprcim in da sem jaz tisti, ki mu potem resnicno da pod rebra.

Wingchun ja, ampak rabis leta, da si sposoben se obraniti nekega vecjega fajta.

Scaramouche3 ::

Te fore, probaj se izogibati fajta, ce lahko zbezi ali se umakni jebes to...

To je točno to, kar je najboljši nasvet, ne veš če je kdo oborožen, ali zelo boljši fajter od tebe...

NuMaN ::

Ko si obrijem glavo, nimam nobemih težav.

Sem tudi opazil, da tudi v gneči ljudje ne vdirajo v osebni prostor.

m0LN4r ::

Scaramouche3 je izjavil:

Te fore, probaj se izogibati fajta, ce lahko zbezi ali se umakni jebes to...

To je točno to, kar je najboljši nasvet, ne veš če je kdo oborožen, ali zelo boljši fajter od tebe...

Pol te pa strelijo v hrbet. Mislim, vsaj videl bi lahko, kdo te bo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Hocem, ce me nekdo hoce v rebra ali na gobec, da mu to preprcim in da sem jaz tisti, ki mu potem resnicno da pod rebra.
Joke ob strani, ce pride udarec nepricakovano na pravo mesto, kar se ponavadi zgodi, ce bi te kaksni norci v gostilni napadli. Enostavno ne pomaga. Po tistem, ko k sebi prides mogoce ja.
Borilne vescine pa te fore ti pomagajo, ce ves za "boj" v naprej in je kontrolirano okolje. Pretepaci, ki jim je to rutina vsak vikend, ko se bos ti spomnil katero borilno vescino si treniral, ze lezis zbrcan na tleh verjetno.
Ni to film ali tecaj, kjer stvari potekajo poteza za potezo en za drugim. Pa se rahlo alkoholiziran ali nadrogiran clovek, dosti boljse ali pa sploh ne bo cutil ce si ga kam udaril. Tak da tezka.
Samo moja opazanja iz casov, ko sem hodil na raznolike zure raznolikih druzb.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Kayzon ::

Haha kaksne pisete kle jao:)) Najboljsa borilna vescina za street fight je box,posebej v navezi z rokoborbo ali judom. Sam tudi samo box je dovolj. Drugace pa se le probaj izogniti pretepu ker ponavadi je vec ljudi,nikoli ne ves ce ima hladno orozje pri sebi itd.

Tko da ali box ali vadi tek,d loh hitr strces stran.

VelkBla ::

Eh, tisti ki izzivajo in provocirajo, imajo vedno kaksen pripomocek pa se v skupini 4+ kolegov so.

m0LN4r ::

Ja box je se najbolj uporaben in najblizje pretepanju.
Mi smo imeli enga v sosednji vasi, kmecki fant poln adrenalina, res nadarjen z fizicno mocjo. Na studenstkih festah je namlatil pol razreda karatejasev, zmetal ven en kup navijacev, ko so se sprli, je delal kot türsteher al kak se jim rece.
Je pa tudi on poleg tega se treniral boks pozneje in premetaval utezi po 10 urnem fizicnem delu za salo. Clovek je imel okoli sebe auro, mfg.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

borut_p ::

Verjetno kaj za zaprte prostore - Muay Thai?

Instant pa nikoki ni nic, razen 'pripomocki'ki jih imajo ta zapeceni vedno s seboj

trololololo ::

Kayzon je izjavil:

Haha kaksne pisete kle jao:)) Najboljsa borilna vescina za street fight je box,posebej v navezi z rokoborbo ali judom. Sam tudi samo box je dovolj. Drugace pa se le probaj izogniti pretepu ker ponavadi je vec ljudi,nikoli ne ves ce ima hladno orozje pri sebi itd.

Tko da ali box ali vadi tek,d loh hitr strces stran.


edini, ki se mu sanja.

točno tako, t.i. umazani boks in rokoborba (tudi judo pogojno ok). vse ostalo je dodatek.

glede nato, da so migranti začeli kraljevati na slovenskih ulicah, pa se zavedajte, da ima skoraj čisto vsak nož, ki ga bo uporabil takoj ko bo imel priliko (najraje pičijo, ko imaš obrnjen hrbet). proti nožu pa se je zelo težko branit brez da bi bil tudi sam poškodovan...

Netrunner ::

kakšen ju-jitsu bi bil kar dobra izbira
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

trololololo ::

Netrunner je izjavil:

kakšen ju-jitsu bi bil kar dobra izbira


pa sigurno ne bjj aka valjanje po tleh (problem je kako ga učijo in govorim striktno iz vidika samoobrambe). klasičen ju jitsu je primeren za policaje, ker imajo drugačne postopke kjer je treba pasivizirat nasprotnika in imajo hkrati prej na voljo en kup pripomočkov... za samoobrambo je boks in rokoborba veliko boljše (pa ajde kak escape iz bjj, če se znajdeš na tleh). seveda ne škodi pa če poznaš vse tri. ampak osnova je omenjeno.

BCSman ::

Skoda casa in truda za treninge, kako mislite se boste s par prijemi iz judo tecaja ubranili pred hordo arabcev ponoci sredi Lj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

NuMaN ::

Ti bi že takoj vrgel puško v koruzo ali kaj.

Najde se 20 somišljenikov. Začnejo trenirati, razvijejo lastno filozofijo in ustanovijo kak klub, društvo - mogoče dobimo novo borilno veščino.

BorutO ::

Ena najboljših veščin samoobrambe (nam navadnim smrtnikom) je Aikido. Zakaj navadnim smrtnikom? Je lahko učljiv in sploh ne rabiš biti močan, velik ali majhen. Vse kar je, so super truper prijemi, zaradi katerih te bodo še jokajoče prosili, da jih izpustiš. :)

trololololo ::

BorutO je izjavil:

Ena najboljših veščin samoobrambe (nam navadnim smrtnikom) je Aikido. Zakaj navadnim smrtnikom? Je lahko učljiv in sploh ne rabiš biti močan, velik ali majhen. Vse kar je, so super truper prijemi, zaradi katerih te bodo še jokajoče prosili, da jih izpustiš. :)


lej spet govorim striktno iz vidika samoobrambe (ne o veščini in filozofiji). dokler ne prideš na ulico in te en ne vseka direkt na zobe misliš, da je uporaben.

sicer pa pretepi med domačini (v to so všteti vsi naši bratje iz juge in celo albanci) in migranti se redno dogajajo na LJ ulicah že skoraj leto ali več, tudi če se o tem ne govori... realno štirje trenirani domačini brez problema opravijo z 20 ali več migranti (sploh če so domačini dovolj agresivni in hitri)... problem so noži in druga orožja, pol se lahko močno zakomplicira, če nisi dovolj hiter in brutalen...

pač oni ne poznajo koncepta "časti" kot ga poznamo v Evropi (zato sem rekel, da jim nikoli ne obrnite hrbta). sploh tisti iz afganistanskih hribov so na nivoju srednjeveških barbarov in tako tudi razmišljajo (pač sej realno niso imeli možnost, da bi prišli v 21. stoletje - ne obsojam jih). poleg tega Islam dovoli marsikaj, če lahko rečeš, da si to storil neverniku.

Ni problem v tem, da se oni obnašajo kot se. problem je v tem, da mi tega nočemo razumet.

podobno kot so npr. v srednjem veku muslimani napadali evropejce in se nato hitro taktično umikali. evropejci so rekli, da je to nečastno in strahopetno kao "coward, stand up and fight". muslimani so jih potegnili v puščavo, kjer je evropejcem zmanjkalo vode... tam so jih islamisti seveda pobili brez problema... dal sem samo za primer, kako močno se razlikuje naše mišljenje in njihovo - skoraj kot bi bili iz drugega planeta skratka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sogan ()

mancini ::

Krav maga je to kar OP isce

blink ::

Kapitan Jack je izjavil:

Karate ali kungfu ali kaj druzga? Ne zanimajo me bla bla varijante in neke duhovne igre. Treniral sem wing chun eno leto in to mi je ziv boring. Jaaa, lepo je videt profice, ampak jaz rabim samoobrambo in nekaj, kar mi bo dejansko koristilo, ce pride do problema. Te fore, probaj se izogibati fajta, ce lahko zbezi ali se umakni jebes to...

Hocem, ce me nekdo hoce v rebra ali na gobec, da mu to preprcim in da sem jaz tisti, ki mu potem resnicno da pod rebra.

Wingchun ja, ampak rabis leta, da si sposoben se obraniti nekega vecjega fajta.


1. ne kolovrati ponoci naokoli ker je takrat najvec pizdarij
2. ne kolovrati tam kjer so pijani osebki, primitivci, visoki egotripi in veliko testosterona
3. treniraj tek. Nobena opica ne bo tekla za tabo 1km.

WizzardOfOZ ::

Za samoobrambo je judo najbolj primeren.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

IL_DIAVOLO ::

Tepejo se se samo ulicarji brez sihta oz. premozenja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Daliborg ::

OP potrebuje stereoide + velike zaloge proteinov pa traktorsko gumo 8-)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

BorutO ::

trololololo je izjavil:

BorutO je izjavil:

Ena najboljših veščin samoobrambe (nam navadnim smrtnikom) je Aikido. Zakaj navadnim smrtnikom? Je lahko učljiv in sploh ne rabiš biti močan, velik ali majhen. Vse kar je, so super truper prijemi, zaradi katerih te bodo še jokajoče prosili, da jih izpustiš. :)


lej spet govorim striktno iz vidika samoobrambe (ne o veščini in filozofiji). dokler ne prideš na ulico in te en ne vseka direkt na zobe misliš, da je uporaben.

sicer pa pretepi med domačini (v to so všteti vsi naši bratje iz juge in celo albanci) in migranti se redno dogajajo na LJ ulicah že skoraj leto ali več, tudi če se o tem ne govori... realno štirje trenirani domačini brez problema opravijo z 20 ali več migranti (sploh če so domačini dovolj agresivni in hitri)... problem so noži in druga orožja, pol se lahko močno zakomplicira, če nisi dovolj hiter in brutalen...

pač oni ne poznajo koncepta "časti" kot ga poznamo v Evropi (zato sem rekel, da jim nikoli ne obrnite hrbta). sploh tisti iz afganistanskih hribov so na nivoju srednjeveških barbarov in tako tudi razmišljajo (pač sej realno niso imeli možnost, da bi prišli v 21. stoletje - ne obsojam jih). poleg tega Islam dovoli marsikaj, če lahko rečeš, da si to storil neverniku.

Ni problem v tem, da se oni obnašajo kot se. problem je v tem, da mi tega nočemo razumet.

podobno kot so npr. v srednjem veku muslimani napadali evropejce in se nato hitro taktično umikali. evropejci so rekli, da je to nečastno in strahopetno kao "coward, stand up and fight". muslimani so jih potegnili v puščavo, kjer je evropejcem zmanjkalo vode... tam so jih islamisti seveda pobili brez problema... dal sem samo za primer, kako močno se razlikuje naše mišljenje in njihovo - skoraj kot bi bili iz drugega planeta skratka.

7 let sem treniral aikido. Opustil sem ga, ko sem začel več časa posvečati bivši punci oz. takratni takrat. Verjemi, da sem v Mariboru dva cigančka onesposobil, ko so me 4. takrat mojih let nekje, napadli in me izzivali. Enemu sem zlomil zapestje, ker sem ga malo preveč močno prijel, drugi pa je kričal zraven, da me bodo pustili pri miru, samo naj ga izpustim ... Ulica. Je pa res, da sem malo v strahu hodil takrat po mbju nekaj mesecev. Aikido sem pa šel trenirat, ko sva z bivšo hodila po parku v LJ in so do naju prišli trije starejši zavaljeni prašiči šiptarske sorte in so nama grozili. Jaz sem naju probal ubraniti tako, da sem jim nazaj gobcal in so me na gobec vsekali. :P bivši so vzeli torbico, ven vzeli telefon in denar iz denarnice ... Ker imam sorodnike v LJ na policiji, so se ti trudili, da bi jih našli .. ampak sorodnik mi je čez nekaj mesecev realno povedal, da naj telefon in denar kar pozabiva ... Bivša ni nikoli dobila nazaj telefona, je pa res, da so takrat bile popularne tiste nokie 3110, ki niti ne vem, če se jim je dalo slediti. Od takrat sem si pa pač želel obvladati eno borilno veščino. Sorodnik policaj mi je priporočal aikido in sem se res trudil, da sem bil zelo dober v tem, ker sem take barabe hotel tudi nabutati od jeze, ampak važno je, da se ubraniš napada, tudi z nožem. Všeč mi je bil del, ko smo se učili, kako premagati začetno paniko pred nožem, ko ga zagledaš, ko ga ne pričakuješ, potem pa se še v skoraj isti sekundi moreš odločati kakšne prijeme boš uporabil in kaj bo mogoče naredil. Nekomu roko ali dlan zviti do te meje, da mu je ne zlomiš, je najlažja stvar.

Kayzon ::

BorutO je izjavil:

Ena najboljših veščin samoobrambe (nam navadnim smrtnikom) je Aikido. Zakaj navadnim smrtnikom? Je lahko učljiv in sploh ne rabiš biti močan, velik ali majhen. Vse kar je, so super truper prijemi, zaradi katerih te bodo še jokajoče prosili, da jih izpustiš. :)


Haha ti pa nimas stika z realnostjo:)) Poglej si na youtubu posnetke akido vs katerakoli druga borilna vescina :))

BorutO ::

No ja ... Očitno pa ni tako slab, če je en Steven Seagal postal popularen zaradi te veščine. Sicer tega modela nikoli nisem gledal v filmih, ker mi ni zanimiv igralec, ampak sem si pa ogledal na youtube kakšne odseke, kjer so res kakšni hudi prijemi. Realnost? Hja, glede na to, da sem ga treniral, mi je zelo dobra veščina. Še danes kakšnemu kolegu ali sodelavcu z veseljem pokažem kakšen prijem ali pa svojega otroka učim prijeme.

Svojega otroka učim, da ne sme NIKOLI prvi udariti. Če pa ga kdo udari, pa ga komot lahko namlati do neke meje. Ker vreča za boksanje pa ne sme biti.

Kayzon ::

Lej znanje katerekoli borilne vescine je prednost proti nekomu ki ne trenira nicesar,ampak ce postavis aikido proti nekomu k malo zna bos en dva tri dobil po zobeh.

trololololo ::

BorutO, če je to res, bi cigančke verjetno namlatil tudi z "kuharskim tečajem" z rokovanjem s kuhalnico (tudi agresivna mentaliteta ni nepomembna). Aikido je pa za samoobrambo še vedno neuporaben - razen če res naletiš na neuke - za kaj je pa tudi "kuharski tečaj" dost. proti koliko toliko treniranim uličarjem nimaš šans.

cvalsr ::

:))
Spet pametovanje pubertetniških naivnežev, teoretikov, ki še nikoli niso dobili ene na gobec in nikogar zares udarili.
Preberite malo stare štrene na to temo, jih je muuurje.
Nekaj vem o tem, dolga leta treniral.
Večina 'borilnih veščin' je za povprečneže samo rekreacija. Če naletiš na 'rojenega pretepača', ti ne bodo prav nič pomagale. (Aikido - hahaha, je tehnično dovršen, a za pretep popolnoma nerealen.)
Izjemoma mogoče boks in kravmaga, še najbolj pa moderni gladiatorski "pasji boji" v kletkah, kakorkoli se že imenujejo (ufc, mma, k1,...?), (kar pa te lahko spravi v zapor zaradi poškodb). Dvomim pa, da je vredno pokasirati toliko bušk na treningih zato, da jih boš mogoče enkrat na cesti malo manj.
Pa tudi vse to je brez haska, če ima on 190/100, ti pa 159/49. Če ne razumeš: S kliotom se ne moreš prerivati s kamionom, koliko boljše pa misliš da se boš s "treniranim" poršejem??
Da ne omenjam "samoobrambe" proti kakršnemkoli hladnemu orožju ali priročnim predmetom, ki se sicer trenira v marsikaterih klubih (a s popolnoma nerealnimi 'napadi'!) - ne junači se, beži!! Bolje da malo trpi tvoj ponos kot nož v črevah!
Optimalen je 1) umik, 2) beg, 3) sprej za medvede (3 deci, 80 EUR).
Predvsem tem pa 0) izogibaj se problematičnim situacijam. Vedi, da večina tistih, ki iščejo "kavgo", ima že bogate iskušnje in večina tudi trenira nek pretepaški šport ter niso ravno najšibkejša ščeneta v tropu. In ponavadi niso sami; včsaih celo namerno pošljejo enega (najmanjšega) izzivat...

BorutO ::

Ne vem ... še nisem imel te situacije, niti ne spremljam videov vs. po youtubu, ker mi je to bedarija. Sem pa imel na eni firmi sodelavca čefurja, ki je bil res tisti težek primerek. se je na ulici pretepal dosti, ker je imel vse členke polna brazgotin, zapohanček težek ... in potem mi je dve leti kazaj kako on zna iztegniti nogo vsem čez glavo, kako ga nič ne boli, če boksne v steno, enkrat ga je direktor nekaj razpizdil in je kasneje od jeze naredil luknjo v poceni vrata ... ko pa je meni nekaj mlatil pred nosom enkrat, ker mi je že šel na spodnji organ in mislil, da se ga bojim, tako kot so se ga vsi sodelavci, sem mu pa hitro pokazal kako se kleči na tleh. Od takrat nikoli več ni mahal pred menoj pa tudi izvedel je, da sem treniral aikido - on je treniral kickbox, ker baje to skoraj vsi čefurji trenirajo, vsaj tako mi je sam rekel.

Pa dobro no ... ni aikido pretepaška veščina, kot kakšen jeet kune do, da bi nekoga mogel nabutati, da bi scal kri iz nosu ... je veščina, da se ubraniš in ga držiš tako dolgo v enem položaju, da si premisli, da bi si še enkrat probal stegniti roko proti tebi ... nekako tako kot judo ... ko ga enkrat zagrabiš v takem položaju, da je na meji zloma ali zadušitve, se bo predal. Če je neumen, bo še dalje rinil v težave, če je pa pameten, se bo pa umaknil. Najbolje se je izogniti pretepu.

Drugače, jaz sem mnenja, da bi na osnovnih in srednjih šolah mogel biti obvezen program samoobrambe in program prve pomoči enkrat tedensko.

Gagatronix ::

Eni si res naravnost iscete probleme s tezavami.

cvalsr ::

da bi na osnovnih in srednjih šolah mogel biti obvezen program samoobrambe

Kako pa boš otroke učil samoobrambo brez da bi jih učil tudi napade? Kako boš preprečil, da bi se bodoči napadalci (bolj talentirani za agresivnost) naučili precej bolje kot bodoči 'samobranilci' (= mile jere)?
Tako, kot bi vse enako dodatno učil matematiko, da bodo tisti slabši po potrebi lahko v znanju premagali najboljše... Ne bo šlo. Razen, če znaš ločiti 'branilce', ki jih boš učil od 'napadalcev', ki jih ne boš. Japajade.

FireSnake ::

Kapitan Jack je izjavil:

Karate ali kungfu ali kaj druzga? Ne zanimajo me bla bla varijante in neke duhovne igre. Treniral sem wing chun eno leto in to mi je ziv boring. Jaaa, lepo je videt profice, ampak jaz rabim samoobrambo in nekaj, kar mi bo dejansko koristilo, ce pride do problema. Te fore, probaj se izogibati fajta, ce lahko zbezi ali se umakni jebes to...

Hocem, ce me nekdo hoce v rebra ali na gobec, da mu to preprcim in da sem jaz tisti, ki mu potem resnicno da pod rebra.

Wingchun ja, ampak rabis leta, da si sposoben se obraniti nekega vecjega fajta.


Žal preveč gledaš filme.
Pa prestar si, da bi natereniral do te mere, ko praviš ti. Mogoče celo nikoli, če nisi iz pravega testa.

Glede na tvoja leta: začni trenirati tek. Bo še največ koristi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

m0LN4r ::

Vedi, da večina tistih, ki iščejo "kavgo", ima že bogate iskušnje in večina tudi trenira nek pretepaški šport ter niso ravno najšibkejša ščeneta v tropu.

Sej ravno to, eno so neki mali glasni cigancki drugo pa huligani, ki jim je to vikend hobi in se nonstop pretepajo.
Te nalomijo, se preden bos vedel na kateri tecaj si hodil.
Ne si delat neke utvare, da bos ti z eno letnim sinteticnim oz. kontroliranim tecajem namlatil random pretepaca, ki to dela za vikend na vsaki tekmi + trenira kak sport.
Bejzi.
Proti norcem z nozem pa tudi ne bos nic naredil. Spet eno je predvidljiv cigancek, drugo pa norc z nozem v roki, no al pa kak ki ni prvic stihal koga.

Ce nimas dolocene brutalnosti vsebi tudi ne bo nic iz tega koristnega, razen na kaksnem tecaju na blazini, ko ti bo v glavo priletel kak vecji odtrgan predmet.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

imagodei ::

Mal bluzite večinoma.

Aikido je balet. Lepo za videt, verjetno tudi fajn za trenirat, ampak v samoobrambi ne pomaga nič. Period, no debate here.

Praksa kaže, da jo v pretepih daleč najbolje odnesejo MMA fighterji z zelo močno osnovo kakega jiu-jitsuja ali juda ter dobrim znanjem še kake "pretepaške" discipline, recimo boksanja. Znanje mahanja z nogami ni toliko v ospredju. OK, v kakšnem dolgem fightu v ringu seveda pride prav, sploh če je za tabo kakšen peklenski večletni dril Muay Thaia. Ti fantje so z nogami ubijalski, sploh s stranskimi brcami v stegna. V MMA fightih zelo redko vidiš filmske roundhouse kicke; na sploh so noge v drugem planu. Noga ima čist po fizioloških in fizikalnih zakonitostih precej daljšo pot do nasprotnikovega telesa, ob enem pa si v tem času, ko je noga v zraku, samo na eni nogi in se dodatno izpostavljaš. Natreniran nasprotnik se lahko izmakne, obrani ali pa preseneti s protinapadom in te užge z kakim direktom v brado, ali pa se ti približa celo na razdaljo za "grappling" oziroma "take-down" in tam ti potem nobeno znanje Wing chuna, karateja ali pa boksa ne pomaga več.

Ampak, OK, boš rekel, da je to stvar profesionalnega boja. Samo v praksi se tudi v "uličnih pretepih" stvari zelo hitro preselijo na tla. V gostilni, na vaški veselici, v nočnih lokalih - nikjer nimaš ti okoli sebe 10 m prostora, da se lahko gibaš in izmikaš. Slej ko prej se eden zaplete, spotakne, butne v mizo, v druge ljudi in si takoj na tleh. Tam ni več šanse izvajat nekih filmskih kung-fu akrobacij. Na tleh ti pride hudo prav jiu jitsu.


That said, ko nekdo potegne nož in te dvakrat zaštiha med rebra, ti ne pomaga ne judo, ne kung fu, ne krav maga... Mogoče samo še zelo hitra prva pomoč pa bližina bolnišnice. Zato: fora samoobrambe in treniranja borilnih veščin ni v tem, da boš večji frajer in da boš lahko nekoga na gobec. Fora je, da ko odpove RES VSE DRUGO, vključno z umikom in tekom, da imaš še eno dodatno opcijo za boljši izid - pri čemer je seveda fino, da izbereš ustrezno borilno veščino in ne nekaj lažnega, kot je balet - pardon, Aikido.

In še enkrat: Noben polit pir na partyju in noben pezde v diskaču ni vreden izgubljenega zdravja ali celo življenja.
- Hoc est qui sumus -

sogan ::

Kapitan Jack je izjavil:

Karate ali kungfu ali kaj druzga? Ne zanimajo me bla bla varijante in neke duhovne igre. Treniral sem wing chun eno leto in to mi je ziv boring. Jaaa, lepo je videt profice, ampak jaz rabim samoobrambo in nekaj, kar mi bo dejansko koristilo, ce pride do problema.


Daleč najbolj koristna samoobrambna veščina je tek na sto. Pri vsem ostalem jih dobiš po pički, pa je čisto vseeno ali si "zmagal" ali ne.

imagodei je izjavil:

Fora je, da ko odpove RES VSE DRUGO, vključno z umikom in tekom, da imaš še eno dodatno opcijo za boljši izid - pri čemer je seveda fino, da izbereš ustrezno borilno veščino in ne nekaj lažnega, kot je balet - pardon, Aikido.


Bullshit. Pljuneš ga v obraz, medtem, ko si briše obraz (da ga vidim junaka, ki tega ne bo naredil), ga brcneš v mednožje in nato tek na sto. Vse to samoobrambno sranje, bo samo eskaliralo situacijo, ti pa ne veš ali ima v žepu nož ali ne.

Če bi me že preveč ego matral, bi mogoče dal zraven judo, ker po padcu na beton dlje časa ne vstaneš več (sploh, če pozabiš kar te učijo v športni različici in ga ne zadržiš, se ne trudiš "pravilno" obrnit njegov ud, da mu ne zlomiš komolca, kolena,...), vmes pa imaš več časa za tek na sto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

Scaramouche3 ::

sogan je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Karate ali kungfu ali kaj druzga? Ne zanimajo me bla bla varijante in neke duhovne igre. Treniral sem wing chun eno leto in to mi je ziv boring. Jaaa, lepo je videt profice, ampak jaz rabim samoobrambo in nekaj, kar mi bo dejansko koristilo, ce pride do problema.


Daleč najbolj koristna samoobrambna veščina je tek na sto. Pri vsem ostalem jih dobiš po pički, pa je čisto vseeno ali si "zmagal" ali ne.


Jorge Masvidal, UFC borec, ki je odrasel na ulici je rekel, da je samoobramba, udarec in tek na 100m!
Dobro je vedu,da ne pomaga kok si dober, ker imajo drugi lahko orožje,več ljudi za vogalom, sploh tolpe...

sogan ::

Scaramouche3 je izjavil:

udarec in tek na 100m!

+1

dexterboy ::

trololololo je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Haha kaksne pisete kle jao:)) Najboljsa borilna vescina za street fight je box,posebej v navezi z rokoborbo ali judom. Sam tudi samo box je dovolj. Drugace pa se le probaj izogniti pretepu ker ponavadi je vec ljudi,nikoli ne ves ce ima hladno orozje pri sebi itd. Tko da ali box ali vadi tek,d loh hitr strces stran.
edini, ki se mu sanja. točno tako, t.i. umazani boks in rokoborba (tudi judo pogojno ok). vse ostalo je dodatek.
glede na to, da so migranti začeli kraljevati na slovenskih ulicah, pa se zavedajte, da ima skoraj čisto vsak nož, ki ga bo uporabil takoj ko bo imel priliko (najraje pičijo, ko imaš obrnjen hrbet). proti nožu pa se je zelo težko branit brez da bi bil tudi sam poškodovan...
glede na čase, ki prihajajo, je mogoče dovolj zdravo telo (kondicija), pa magnum v toku pod pazduho... migranti nam bodo dali vetra, pa še poskrbeli za marsikatero povorko na britofu, capsov pa itak ni dovolj, da bi lahko naredili red.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

DamijanD ::

Sumo :D

Kapitan Jack ::

Torej, dejansko bo na koncu prislo tisto klasicno fajtanje. Useka te na gobec, ce si dovolj mocan ne pades po tleh, ti ga usekas nazaj in potem skaceta kot dve opici. En druzga prime okrog vratu, pa se spotikata in na koncu mogoce oba padeta na tla.

Ubistvu mene zanima, ko ti pride nek vazic tipa kaj pa bos ti, pa te odrine, hoce te na gobec, ti pa mu se z dobro potezo izmaknes in ga sunes med rebra in ko se ze drzi ga se v stegna da pade na tle in na koncu brco v rit in se umaknes.

Ostal sit mi ni potreben. Tako je bilo ko sem treniral wingchun. Super stvar, ampak leta in leta rabis da prides na nek nivo. Meni je to brezveze bilo.

Ocitno neka vrsta boksa v tem primeru. Mogoce najbrz resnicno kickbox.

FireSnake ::

Za nekoga, ki govori, da je treniral sam sebe demantiraš.
Najprej nekaj sprašuješ nakar si kar naenkrat najbolj pameten.

Praviš, da si treniral? Če bi to bilo res bi vedel, da je za uspešno borbo treba biti fizično dobro pripravljen. In to vseskozi.
Če nekaj natreniraš in potem opustiš se dokaj hitro izkaže, da zadeva ni več uporabna. V kombinaciji z egom, kot ga imaš ti jih boš na koncu dobil na gobec, ker se nisi umaknil. Dejstvo, da ne znaš z ljudmi tudi ni tebi v prid.

Zato ponavljam, kar sem ti že povedal. Treniraj šprint. Vse ostalo bo šlo v tvojo škodo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

imagodei ::

sogan je izjavil:

Bullshit. Pljuneš ga v obraz, medtem, ko si briše obraz (da ga vidim junaka, ki tega ne bo naredil), ga brcneš v mednožje in nato tek na sto. Vse to samoobrambno sranje, bo samo eskaliralo situacijo, ti pa ne veš ali ima v žepu nož ali ne.


Če sodeluješ na forumu, kjer so glavno orodje komuniciranja črke in besede, je fajn, če znaš brat. No, ti ne znaš.
- Hoc est qui sumus -

Miki N ::

Po mojem jih je OP že dobil po ptički in sedaj sanja o maščevanju. :8)

sogan ::

Miki N je izjavil:

Po mojem jih je OP že dobil po ptički in sedaj sanja o maščevanju. :8)

Mah ne, pač nekje je izpadel prpa, pa bi zdaj rad "spremenil svoje življenje", zelo verjetno pa se mu situacija nikoli več ne bo ponovila.

trololololo ::

Kapitan Jack je izjavil:

Torej, dejansko bo na koncu prislo tisto klasicno fajtanje. Useka te na gobec, ce si dovolj mocan ne pades po tleh, ti ga usekas nazaj in potem skaceta kot dve opici. En druzga prime okrog vratu, pa se spotikata in na koncu mogoce oba padeta na tla.

Ubistvu mene zanima, ko ti pride nek vazic tipa kaj pa bos ti, pa te odrine, hoce te na gobec, ti pa mu se z dobro potezo izmaknes in ga sunes med rebra in ko se ze drzi ga se v stegna da pade na tle in na koncu brco v rit in se umaknes.

Ostal sit mi ni potreben. Tako je bilo ko sem treniral wingchun. Super stvar, ampak leta in leta rabis da prides na nek nivo. Meni je to brezveze bilo.

Ocitno neka vrsta boksa v tem primeru. Mogoce najbrz resnicno kickbox.


če greš v smer kick boksa (kar pomeni šport) je opcija predvsem tajski boks (maš klinč, komolca, kolena - dobiš izredno soliden standup - sam te opozarjam, da so treningi naporni) ali kyokushin karate (zelo trd stil karateja) ... ampak za ulico ti je boks kar se standupa tiče dovolj. rabiš malo graplinga in bjj (osnove). to je to.

pa wing chun je legit zadeva, ne glede kak pluvajo po njem (govorim kot bivši MMA-jevec, ki nikoli ni treniral wingchun se je pa srečal z njim). je pa treba čas, da jo osvojiš (eno leto ni nič v tej veščini). plus dopolnit jo je treba malo z znanjem ostalih borilnih veščin. in seveda pravilno trenirat. še vedno pa so določene tehnike ubijalske.
obstaja več poti, ene so hitrejše.

Zgodovina sprememb…

link_up ::

to mate neke cudne prijeme...jaz se sprehodim cez druzbo in se vsi na tla vrzejo, noge in roke v luft...se pogledat si me ne upajo...

vsi vohajo strah in se primerno odzivajo....ce pa drzite roko nad sveco pa bodo sami od sebe na tleh lezali...
In and Out

sogan ::

trololololo je izjavil:

govorim kot bivši MMA-jevec


Govoriš predvsem kot precej prestrašena oseba, ki se boji vsega od afganistancev do romov in albancev. :))

trololololo ::

sogan je izjavil:

trololololo je izjavil:

govorim kot bivši MMA-jevec


Govoriš predvsem kot precej prestrašena oseba, ki se boji vsega od afganistancev do romov in albancev. :))


pozabil si napisati, da sem fašist. blesav keyboard warrior, ki nima stika z realnostjo.

arnecan1 ::

Če je napadalec eden, je najboljša rokoborba.

Če jih je več, pa zraven še boks.

Zahodnbjaše borilne veščine so rpeposte, brez misticzma, delujejo na sparingih in uporabijo smao tisot,kar je praktičmo.

Zahodnjaški racionalizem naproti vzhodnjaškega misticzma.

sogan ::

trololololo je izjavil:

sogan je izjavil:

trololololo je izjavil:

govorim kot bivši MMA-jevec


Govoriš predvsem kot precej prestrašena oseba, ki se boji vsega od afganistancev do romov in albancev. :))


pozabil si napisati, da sem fašist.

A je treba to napisat? Saj se vidi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

Pithlit ::

K da bi mel 13 let...
Life is as complicated as we make it...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8022451 (18673) solatko
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013786 (11316) Andrej14
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
255141 (4566) solatko

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26153791 (48493) bluefish
»

Borilne veščine

Oddelek: Loža
4810587 (9620) amigo_no1

Več podobnih tem