» »

Samoobramba

Samoobramba

1 2
3
4 5

Moe_Lester ::

drugi nasilnež pa zapor.


Zakaj zapor? Da nisi ti nekaj pomešal?

https://zakonodaja.com/zakon/kz/12-clen...

Zgodovina sprememb…

trololololo ::

Moe_Lester je izjavil:

drugi nasilnež pa zapor.


Zakaj zapor? Da nisi ti nekaj pomešal?

https://zakonodaja.com/zakon/kz/12-clen...


ma pusti ga... on je ko kristus in gandi v eni osebi, sam da 10x bolj nadležen...

obstajajo ljudje, ki se zavedajo da je nasilje žal realnost človeštva od njegovega začetka (in bo tako ostalo še dolgo) in obstajajo eni, ki tiščijo glavo v pesek.

prvi bo naredil nekaj, da zaščiti sebe in skupnost, drugi bo igral žrtev in upal da ga reši tisti, ki ga je pet minut prej obsojal, da je nasilen do bogih kriminalcev.

FireSnake ::

Moe_Lester je izjavil:

Tole v kombinaciji z dobrimi tekaškimi čevlji.




Orožje je za psihično stabilne in samozavestne.
Nikakor za strahopetce, ker ta bo takoj sprožil. In potem se tudi tvoje življenje konča.

Zelo slab nasvet. Dober je le del o tekaških čevljih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Moe_Lester ::

Tudi noži in pretepi končajo kar nekaj življenj. Ogromno je primerov, ko nekdo udari z glavo v beton in umre ali pa konča kot rastlina, tisti drugi pa konča v zaporu. Pa ni nujno, da pločnik vedno ugrizne šibkejši.

trololololo ::

FireSnake je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Tole v kombinaciji z dobrimi tekaškimi čevlji.




Orožje je za psihično stabilne in samozavestne.
Nikakor za strahopetce, ker ta bo takoj sprožil. In potem se tudi tvoje življenje konča.

Zelo slab nasvet. Dober je le del o tekaških čevljih.


vprašanje je tudi efekt. prvič če jo potegneš ven jo skoraj moraš uporabit (tudi znat kot praviš). drugič municija, ki je legalno na voljo za športne strelce kolikor jaz vem nima nujno "stoping powerja", da ustavi napadalca, ki je zdrogiran ali na adrenalinu tudi če ga zadaneš. iz amerike sem videl več posnetkov... npr. na nekem je napadalec dobil 9 strelov z 9mm policijske pištole point blank in se še ni ustavil, oz. je napad nadaljeval (adrenalin, droge). policaji pri nas uporabljajo municijo s plastičnim čepkom, če se ne motim. pa še to so mi sami rekli, da vprašanje, če je dovolj. o legalnosti uporabe v slo pa ne bom niti zgubljal besed.

tole z umikom drži da, če je le možno. ampak preden me je gandi zgoraj napadel, da sem kriv za vse krivice, ki so se zgodile njegovemu izbranemu ljudstvu od začetka obstoja dalje (suženjstvo pa to), sem hotel napisati, da je več strokovnjakov večkrat opozorilo, da obstaja ogromno situacij, kjer umik enostavno ni možen, ker pride do nasilja na prostoru, kjer umik pač ni možen.

XIIT ::

trololololo je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Tole v kombinaciji z dobrimi tekaškimi čevlji.




Orožje je za psihično stabilne in samozavestne.
Nikakor za strahopetce, ker ta bo takoj sprožil. In potem se tudi tvoje življenje konča.

Zelo slab nasvet. Dober je le del o tekaških čevljih.


vprašanje je tudi efekt. prvič če jo potegneš ven jo skoraj moraš uporabit (tudi znat kot praviš).

Ko jo povlečeš ven jo MORAŠ biti 100% prepričan da je to nujno potrebno ter jo biti pripravljen uporabiti isto sekundo. Če se boš obotavljal, ti jo bo vzel (in ustrelil tebe).
Če boš preblizu (3m ali manj), ti jo bo vzel in te ustrelil.

Lahko pričakuješ da bo postal izjemno prijazen, ko boš pokazal izenačevalnik moči. Morda bo stopil korak proti tebi, svojemu novemu najboljšemu prijatelju, ter ti vzel orožje in te ustrelil.

drugič municija, ki je legalno na voljo za športne strelce kolikor jaz vem nima nujno "stoping powerja", da ustavi napadalca, ki je zdrogiran ali na adrenalinu tudi če ga zadaneš. iz amerike sem videl več posnetkov... npr. na nekem je napadalec dobil 9 strelov z 9mm policijske pištole point blank in se še ni ustavil, oz. je napad nadaljeval (adrenalin, droge). policaji pri nas uporabljajo municijo s plastičnim čepkom, če se ne motim. pa še to so mi sami rekli, da vprašanje, če je dovolj. o legalnosti uporabe v slo pa ne bom niti zgubljal besed.

Če nimaš dovoljenja za nošnjo orožja, boš z uporabo športnega orožja v samoobrambi najebal ker:
- smeš orožje prenašati samo na strelišče in domov
- moraš orožje in strelivo hraniti ločeno, v ustrezni embalaži

Torej če se peš vračaš iz strelišča domov, pa te na poti ustavi en Kekec Romeo/Mustafa/Dardan/Nikola in skuša prepričati da mu podariš telefon in denarnico, ti ga pa ustreliš... Boš moral sodniku pojasniti kje si našel čas za pripravo orožja na streljanje (vzeti iz embalaže, vstaviti nabojnik) in kako napeta je res bila situacija, če si imel čas sestaviti orožje. Če ga ustreliš v hrbet, pa greš skoraj avtomatsko v zapor.

tole z umikom drži da, če je le možno. ampak preden me je gandi zgoraj napadel, da sem kriv za vse krivice, ki so se zgodile njegovemu izbranemu ljudstvu od začetka obstoja dalje (suženjstvo pa to), sem hotel napisati, da je več strokovnjakov večkrat opozorilo, da obstaja ogromno situacij, kjer umik enostavno ni možen, ker pride do nasilja na prostoru, kjer umik pač ni možen.

Zato pa se moraš naučiti spremljati okolico ter razbirati telesno govorico, da čimbolj zmanjšaš verjetnost da bi se znašel v taki situaciji, če pa že do česa pride pa da te ne preseneti popolnoma.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

trololololo ::

če bi rad uporabil strelno orožje, ma bass ruten dober nasvet
glej vse, ampak še posebej od 1.30 dalje x-d

WizzardOfOZ ::

Ko tole potegneš in tipa ustreliš v junaška prsa, se začne zvijat po tleh in jokat. Pol pa ene 20 minut joka, flek mu pa še kake 3 tedne ostane (lahko povem iz prve roke, sem sprobal na sebi)



Strelja kugle polnjene s prahom, ki se razprši in ko pride v oči in nos ter usta, peče ko ... (spet iz prve roke povem, da je res hudo)

Pa zadeva je poceni (400EUR) in je tretirana kot airsoft pištola:
https://byrna.com/

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

sogan je izjavil:

trololololo je izjavil:

sej maš po svoje prav. tam kjer se ti nahajaš aka doma lajaš o stvareh katerih nimaš pojma se ti ne more veliko stvari zgodit ;-)


Ja, nekateri se ne odločamo živeti v romskih naseljih, da nas je ves čas strah, tako kot tebe. Oz. tudi, če bi se odločili živeti v romskih naseljih, bi bili z vsemi ostalimi prijatelji (vsi smo v istem sranju) in bi nas imeli radi, namesto, da bi zganjali fašizem in sovraštvo, hkrati pa se delali zaradi zblojene vzgoje in primitivnega razmišljanja superiorne. Če seješ veter, žanješ vihar. In upravičeno.

Nič ti ne pomaga, če si prijazen z Romo, ko živiš med njimi. Največ pretepov in streljanj je prav med njimi, a res čitaš samo Mladino in Delo?
Evo, pretep med Romi v Prekmurju, 2 mrtva. https://www.dnevnik.si/303793

Za Dolenjsko pa samo tole: https://reporter.si/clanek/slovenija/st...
Streljanje, izsiljevanje, droge ... To je realnost romskih naselij, država pa si zatiska oči!

Omenjeni Nacionalni program za Rome, sprejet decembra lani, je pri tem svetla izjema. Vsebina je posebej pomenljiva za tiste na levem političnem polu, ki venomer ponavljajo mantro o diskriminaciji Romov.

Tako se v omenjenem dokumentu naštevajo naslednji prekrški in kazniva dejanja značilna za romska naselja v jugovzhodni Sloveniji:

-kršitve javnega reda in miru s predvajanjem glasne glasbe (romske zabave – rojstni dnevi, krsti otrok, druga praznovanja);

-meddružinski spori (velikokrat na javnih krajih – bencinski servisi, trgovski kompleksi, zdravstvene ustanove …), ki imajo za posledico tudi hujše kršitve javnega reda in miru ter kazniva dejanja. Odsotnost ustrezne kaznovalne politike izrazito negativno vpliva na preprečevanje in ponavljanje nasilnih kaznivih dejanj;

-streljanje z orožjem v romskih naseljih ob najrazličnejših praznovanjih (tudi z ogrožanjem splošne varnosti in premoženja). Policija opozarja, da je učinek preventivnih dejavnosti slabši tudi zaradi primerov zavrženja kazenskih ovadb na tožilstvih in oprostilnih sodbah;

-begi oziroma odhodi otrok in mladoletnic od doma v druga romska naselja;

-porast nasilja v družini (policija poudarja, da število primerov narašča, saj storilci storijo ta kazniva dejanja pod vplivom alkohola in prepovedanih drog);

-kazniva dejanja oderuštva – v romski skupnosti je zelo prisotno in akutno posojanje denarja za oderuške obresti in izkoriščanje socialnega položaja tistih, ki imajo manj;

- različne oblike ustrahovanj in izsiljevanj zaposlenih (!) v zdravstvenih domovih, CSD-jih, izobraževalnih ustanovah, na občinah in drugje. Največ teh kršitev je prisotnih zaradi medsebojnih sporov in pričakovanja po takojšnji oskrbi, posamezni storitvi in drugih vzrokih za dosego koristi posameznikov;

- problematika uživanja in preprodaje prepovedanih drog v romskih naseljih – v zadnjem času je zaznan očiten porast uživanja in preprodaje prepovedanih drog ter drugih psihoaktivnih snovi. Obstajata bojazen in splošna nevarnost za ljudi in premoženje, kot na primer v primerih streljanja z orožjem teh posameznih Romov ob uživanju trdih prepovedanih drog v kombinaciji s čezmernim uživanjem alkohola;

- problematika črnih gradenj in nasilne prilastitve zemljišča. Ker se nelegalna romska naselja večajo, to pomeni sociološko varnostno vprašanje in težavo pri delu policije in drugih ustanov (leta 1984 je bilo v romskem naselju Žabjak - Brezje pri Novem mestu približno 220 Romov, danes jih na tem območju živi približno 900);

- okoljevarstvena problematika (kurjenje ovojev električnih vodnikov in najrazličnejših odpadkov, nelegalno zbiranje in skladiščenje odpadnih surovin in tako dalje). Gre za pomembno vprašanje splošne varnosti, saj so nekatera naselja na vodovarstvenih območjih in morebitno pronicanje odpadnih olj v podtalnico povzroča nevarnost;

-problematika potepuških živali (nelastniški in zapuščeni psi, ki pomenijo nevarnost za zdravje prebivalcev in vseh, ki izvajajo dejavnosti v romskih naseljih). Odlovi potepuških in nelastniških psov, cepljenja in čipiranja se redko izvajajo, saj je to za lokalne skupnosti velik strošek (samo v romskem naselju Žabjak - Brezje je več kot 300 psov);

-neobiskovanje šolskega pouka – veliko otrok, ki ne obiskuje šolskega pouka, izvaja beračenje ali kakšne druge oblike kršitev. Policija sodeluje z osnovnimi šolami in podaja predloge drugim prekrškovnim organom zaradi kršitev Zakona o osnovni šoli, kar pa nima učinka, saj šolski inšpektorat zaradi smotrnosti postopkov večinoma ne uvede prekrškovnih postopkov (po oceni nekega župana z območja jugovzhodne Slovenije v njihovi občini zgolj en romski otrok v na vsakih pet let zaključi osnovno šolo).


Glede samoobrambe pa še tole, nekateri ljudje so pač ravsarji po srcu, drugi pa otrpnejo. Delno si lahko s treningi dvigneš samozavest, kontroliraš svoj odziv, ampak če nisi naravno levjesrčen po srcu, je najbolje, da se izogibaš konfliktom in tudi pobegneš pred pretepom, če je treba. Pravi ravsar prvo udari, potem pa vpraša, če kdo hoče hantle.

Razumem pa, da v marsikateri situaciji človek ne pobegne, prvo ker ni nič narobe naredil in ni iskal problemov in verjetno sploh ne pričakuje, da lahko zadeva eskalira v nasilje in kot drugo zato, ker mu ne dopušča ponos. Potem ko zadeva eskalira v nasilje, pa na sodišču naenkrat ni več toliko važno, kdo je začel, ampak predvsem, kdo je bolj poškodovan in zakaj ti prizorišča nasilja nisi zapustil še pred začetkom eskalacije, ko si to lahko storil.

2dark ::

Kapitan Jack je izjavil:



Hocem, ce me nekdo hoce v rebra ali na gobec, da mu to preprcim in da sem jaz tisti, ki mu potem resnicno da pod rebra.

Wingchun ja, ampak rabis leta, da si sposoben se obraniti nekega vecjega fajta.


Nobenega večjega fajta se nisi spososben obranit, ker ko te napadejo 3-je 4-je istočasno si dead meat.

Ko ti bo nekdo zasadil nož pod rebra ti nobene borilne veščine ne bodo pomagale, ker ne boš videl.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

sogan ::

arnecan1 je izjavil:

...

Se pravi, našel si en link za prekmurske rome in 14 za dolenske? Skratka v obeh primerih imaš vpletene rome, razlika je samo med kakšnimi kreteni živijo, pa je problematika 14x večja? I rest my case.

arnecan1 je izjavil:

Potem ko zadeva eskalira v nasilje, pa na sodišču naenkrat ni več toliko važno, kdo je začel, ampak predvsem, kdo je bolj poškodovan in zakaj ti prizorišča nasilja nisi zapustil še pred začetkom eskalacije, ko si to lahko storil.

Vidiš, kako lepo se strinjava, zdaj pa še razloži bebcem zgoraj, kaj je pretirana uporaba nasilja in uporaba prikritega orožja. Ker jim ni jasno, zakaj bi se šel pri samoobrambi usest za rešetke. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

Mato989 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Karate ali kungfu ali kaj druzga? Ne zanimajo me bla bla varijante in neke duhovne igre. Treniral sem wing chun eno leto in to mi je ziv boring. Jaaa, lepo je videt profice, ampak jaz rabim samoobrambo in nekaj, kar mi bo dejansko koristilo, ce pride do problema. Te fore, probaj se izogibati fajta, ce lahko zbezi ali se umakni jebes to...

Hocem, ce me nekdo hoce v rebra ali na gobec, da mu to preprcim in da sem jaz tisti, ki mu potem resnicno da pod rebra.

Wingchun ja, ampak rabis leta, da si sposoben se obraniti nekega vecjega fajta.


Pištola... nisem videl nobenga boksarja ali kungfujevca ki bi zmagal proti kalašnikovi če sta oba vedala da bo borba...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kapitan Jack ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ko tole potegneš in tipa ustreliš v junaška prsa, se začne zvijat po tleh in jokat. Pol pa ene 20 minut joka, flek mu pa še kake 3 tedne ostane (lahko povem iz prve roke, sem sprobal na sebi)



Strelja kugle polnjene s prahom, ki se razprši in ko pride v oči in nos ter usta, peče ko ... (spet iz prve roke povem, da je res hudo)

Pa zadeva je poceni (400EUR) in je tretirana kot airsoft pištola:
https://byrna.com/


Nisem siguren, da smes to kar naokrog prenasati in imeti za pasom. Ce ja, potem pride tole prav, ce ne, si spet v kurcu.

komunist1918 ::

sogan je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

...

Se pravi, našel si en link za prekmurske rome in 14 za dolenske? Skratka v obeh primerih imaš vpletene rome, razlika je samo med kakšnimi kreteni živijo, pa je problematika 14x večja? I rest my case.

arnecan1 je izjavil:

Potem ko zadeva eskalira v nasilje, pa na sodišču naenkrat ni več toliko važno, kdo je začel, ampak predvsem, kdo je bolj poškodovan in zakaj ti prizorišča nasilja nisi zapustil še pred začetkom eskalacije, ko si to lahko storil.

Vidiš, kako lepo se strinjava, zdaj pa še razloži bebcem zgoraj, kaj je pretirana uporaba nasilja in uporaba prikritega orožja. Ker jim ni jasno, zakaj bi se šel pri samoobrambi usest za rešetke. ;)


DA, Dolenjci in njihovi predniki so krivi, da cigani kršijo javni mir, da imajo medsebojne družinske spore, da se streljajo, da ne vzgajajo mladine, da izvajajo oderuštvo, izsiljevanje, napadajo starejše, da preprodajajo droge, da na črno gradijo, da zlorabljajo živali, da ne pošiljajo otrok v šolo, da uničujejo okolje...

Prav tako so Prekmurci krivi za pretepanje...

Obstaja veliko državljanov RS vseh narodnosti, ki so veliko revnejši kot cigani, ne dobijo vseh ugodnosti, ki jih dobijo cigani in glej ga čuda ne izvajajo kaznivih dejanj.

Sigurno si zmeden, ker ne moreš s suženjstvom opletat, čeprav ne dvomim, da boste v prihodnosti skušal tudi to trditi, ker je jasno, da z BS iz BLM opletaš.

Crime is always a choice, ni nobena usoda.

Kje ti spiš, da te ne ukradejo? Ker nositi tako kapaciteto mentalne sposobnosti nositi okoli je res nevarno.

zimurg ::

Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

Kapitan Jack ::

Comandante ::

Kapitan Jack je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ko tole potegneš in tipa ustreliš v junaška prsa, se začne zvijat po tleh in jokat. Pol pa ene 20 minut joka, flek mu pa še kake 3 tedne ostane (lahko povem iz prve roke, sem sprobal na sebi)



Strelja kugle polnjene s prahom, ki se razprši in ko pride v oči in nos ter usta, peče ko ... (spet iz prve roke povem, da je res hudo)

Pa zadeva je poceni (400EUR) in je tretirana kot airsoft pištola:
https://byrna.com/


Nisem siguren, da smes to kar naokrog prenasati in imeti za pasom. Ce ja, potem pride tole prav, ce ne, si spet v kurcu.

Mene bi tudi skrbelo, kaj naredit, ce nasprotnik ven potegne pravi kos.

Najboljsa samoobramba na ulici je ne riniti v neumne spore. To deluje za razne brezvezne prepire, ne pa ce ti nakljucni uvozeni kirurg na ulici nastavi noz. Tam mu lahko das denarnico, in upas, da te ne zakolje. Druga opcija je beg. Nasa drzava nosenje strelnega orozja omogoca zgolj "tapravim", ne pa vsakemu ki je tega sposoben.

Doma je druzina, tam ni kompromisov. Ce nas obisce nepovabljeni, ga caka devetka.

2dark ::

Comandante je izjavil:


Najboljsa samoobramba na ulici je ne riniti v neumne spore. To deluje za razne brezvezne prepire, ne pa ce ti nakljucni uvozeni kirurg na ulici nastavi noz. Tam mu lahko das denarnico, in upas, da te ne zakolje.


Če je sam , mu ga z močno brco v zapestje izbiješ. Ker to niso profiji in mislijo, da je samo noč v rokah dovolj velik faktor ustrahovanja. Z nožem te mora najprej doečt, kar pa ni tako enostavno, ker nihče ne bo stal na mestu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

sogan ::

2dark je izjavil:

Comandante je izjavil:


Najboljsa samoobramba na ulici je ne riniti v neumne spore. To deluje za razne brezvezne prepire, ne pa ce ti nakljucni uvozeni kirurg na ulici nastavi noz. Tam mu lahko das denarnico, in upas, da te ne zakolje.


Če je sam , mu ga z močno brco v zapestje izbiješ. Ker to niso profiji in mislijo, da je samo noč v rokah dovolj velik faktor ustrahovanja. Z nožem te mora najprej doečt, kar pa ni tako enostavno, ker nihče ne bo stal na mestu.


:)) Še ena adolescentna ninđa. :)) :)) :))

Ne kekec. Ko vidiš nož, ne igraš junaka (včasih je bil lep rek "prsa junaka, glava bedaka").

Reality check.


Kar pa manjka v zgornjem videu je pa tole:
https://www.google.com/search?q=knife+f...

cvalsr ::

Če je sam , mu ga z močno brco v zapestje izbiješ. Ker to niso profiji in mislijo, da je samo noč v rokah dovolj velik faktor ustrahovanja. Z nožem te mora najprej doečt, kar pa ni tako enostavno, ker nihče ne bo stal na mestu.

:))
Tako se krohotam, da moram odreagirat.
Tipkovniški teoretik, si že kdaj v življenju probal nekoga brcniti v zapestje? Si mu uspel karkoli izbiti iz roke, magari telefon ali žlico? Pa tako "enostavno je, saj zapestje očitno stoji na mestu", v špetiru te mirno čaka, kaj boš naredil, kenede.
:))

2dark ::

sogan je izjavil:



:)) Še ena adolescentna ninđa. :)) :)) :))

Ne kekec. Ko vidiš nož, ne igraš junaka (včasih je bil lep rek "prsa junaka, glava bedaka").




Z nožem te mora najprej dosečt. A se boš sam nasadil na nož ali kako? Si popolnoma na miru in mu rečeš, nabodi me? Poduči me kako gre to. Ti migrantski kekci, so amaterji. Tebe je strah, če pridejo 4 je in jim izročiš denar, tudi, če imajo iphone v rokah, ker temna rasa je nadmočna.

cvalsr je izjavil:


Tako se krohotam, da moram odreagirat.
Tipkovniški teoretik, si že kdaj v življenju probal nekoga brcniti v zapestje? Si mu uspel karkoli izbiti iz roke, magari telefon ali žlico? Pa tako "enostavno je, saj zapestje očitno stoji na mestu", v špetiru te mirno čaka, kaj boš naredil, kenede.
:))


Če nimaš 100% gripa bo nož odletel iz roke. Kaj misliš, da tisti z nožem maha na okoli.. Potegne nož in pričakuje, paniko na nasprotni strani. Ampak kaj jaz vem. Pišem iz tistega, kar sem videl v filmih. lol.

Sem. pa še kam drugam. V ledvice, mednožje .. Poškodbe ledvic so zajebane..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

sogan ::

2dark je izjavil:

Če nimaš 100% gripa bo nož odletel iz roke. Kaj misliš, da tisti z nožem maha na okoli.

Ne, nož se bo medtem, ko se bo tvoja noga dvigala od tal in premagovala 1.5m+ razdalje, premaknil za 5cm in bo usmerjen proti tvoji nogi. Si nisi linka pod videom pogledal, mar ne?



Če ima nasprotnik nož, samo rešiš situacijo na čimlažji način, od teka do oddaje denarnice. Tudi, če imaš sam nož.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

cvalsr ::

Krav maga je bullshit, tipa aikido. Pač vse to samoobrambeno sranje je namenjeno primarno zaslužku raznih šol.

In potem dobiš idiota, ki je drkal kickboxing/tekvando/whatever, za vogalom ima še 10 pijanih kolegov, v žepu ima pa nož, na njem uporabiš xy bullshit, ki so te z njim futrali, tip je vajen dobiti kaksno batino, ga razpizdiš in namesto, da dobiš klofuto, ravna rob pločnika s tvojimi zobmi in se ti podpisuje z nožem na hrbet.

Z nasiljem se boriti proti nasilju je za idiote. Pač, "fighting for peace is like fucking for virginity". In tudi, če ga boš razfukal, te bo poizkusil najti, s še nekaj prijatelji za zaledje. In boš kaj? Se preselil?

Se podpišem pod vse,
razen prvega stavka.
Očitno nisi niti na TV videl kravmage, mogoče pa tudi o aikidu ne veš veliko!
Kravmaga je borilna 'veščina' židovske vojske, zlasti posebnih in 'še bolj posebnih' enot, katere cilj je čimhitreje onesposobiti (in ubiti - samo mrtev sovražnik je nenevaren sovražnik!) nasprotnika. Napisal sem 'vojske' - tu gre za življenje ali smrt, zato se 'uporablja' čisto vse možno, od oslepitve, grizenja, lomljenja kosti do tako hudih poškodb jajc, da bo človek evnuh, če bo sploh preživel.

komunist1918 ::

cvalsr je izjavil:

Krav maga je bullshit, tipa aikido. Pač vse to samoobrambeno sranje je namenjeno primarno zaslužku raznih šol.

In potem dobiš idiota, ki je drkal kickboxing/tekvando/whatever, za vogalom ima še 10 pijanih kolegov, v žepu ima pa nož, na njem uporabiš xy bullshit, ki so te z njim futrali, tip je vajen dobiti kaksno batino, ga razpizdiš in namesto, da dobiš klofuto, ravna rob pločnika s tvojimi zobmi in se ti podpisuje z nožem na hrbet.

Z nasiljem se boriti proti nasilju je za idiote. Pač, "fighting for peace is like fucking for virginity". In tudi, če ga boš razfukal, te bo poizkusil najti, s še nekaj prijatelji za zaledje. In boš kaj? Se preselil?

Se podpišem pod vse,
razen prvega stavka.
Očitno nisi niti na TV videl kravmage, mogoče pa tudi o aikidu ne veš veliko!
Kravmaga je borilna 'veščina' židovske vojske, zlasti posebnih in 'še bolj posebnih' enot, katere cilj je čimhitreje onesposobiti (in ubiti - samo mrtev sovražnik je nenevaren sovražnik!) nasprotnika. Napisal sem 'vojske' - tu gre za življenje ali smrt, zato se 'uporablja' čisto vse možno, od oslepitve, grizenja, lomljenja kosti do tako hudih poškodb jajc, da bo človek evnuh, če bo sploh preživel.


sogan je glede na napisano zgoraj o ciganih bedak, ki ga težko dosežeš oz. boljši izraz pravičniška driska, ki jo je nemogoče prenašat. samo glede tistega, da aikido in krav maga večinoma bullšit in tudi glede noža ima pa prav.

sogan ::

cvalsr je izjavil:

Očitno nisi niti na TV videl kravmage, mogoče pa tudi o aikidu ne veš veliko!


Poglej si en aikido trenining in en kravmaga trening. Vidiš kakšno podobnost? Ne vojske zraven mešat, kjer je sprejemljivo, da si tudi kaj zlomiš med treningom.

komunist1918 je izjavil:

sogan je glede na napisano zgoraj o ciganih bedak, ki ga težko dosežeš

Samo vem kakšen detajl izven domače vasi, tebi pa to ne gre preveč dobro od rok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

komunist1918 ::

sogan je izjavil:

cvalsr je izjavil:

Očitno nisi niti na TV videl kravmage, mogoče pa tudi o aikidu ne veš veliko!


Poglej si en aikido trenining in en kravmaga trening. Vidiš kakšno podobnost? Ne vojske zraven mešat, kjer je sprejemljivo, da si tudi kaj zlomiš med treningom.

komunist1918 je izjavil:

sogan je glede na napisano zgoraj o ciganih bedak, ki ga težko dosežeš

Samo vem kakšen detajl izven domače vasi, tebi pa to ne gre preveč dobro od rok.


veš ti pravičniško driskat kot vsi salonarji, ki niso še ven iz stanovanja stopil.

sogan ::

komunist1918 je izjavil:

veš ti pravičniško driskat kot vsi salonarji, ki niso še ven iz stanovanja stopil.

Mislim, da ob takšni nravi keyboard warriora predvsem sam še nisi iz stanovanja stopil. Da ne rečem iz kleti.

cvalsr ::

Poglej si en aikido trenining in en kravmaga trening.

Ojej, se opravičujem. Sploh nisem pomislil, da obstajajo tudi kravmaga treningi za snežinkice, na katerih se ne sme zlomit kak polakiran noht, skuštrati frizura, odpasti umetna trepalnica ali buhnedaj dobiti kako buško. Ja, to pa je potem v rangu ostalih "tečajev samoobrambe".

komunist1918 ::

sogan je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

veš ti pravičniško driskat kot vsi salonarji, ki niso še ven iz stanovanja stopil.

Mislim, da ob takšni nravi keyboard warriora predvsem sam še nisi iz stanovanja stopil. Da ne rečem iz kleti.


Taki kot si ti, so razlog zakaj levičarjev nihče več ne jemlje resno, razlog zakaj večina niti noče rečt, da je levičar. Razlog zakaj bo desnica prevladala. Opletaš z izrazi, ki sploh ne veš kaj pomenijo, ponavljaš neke parole. V življenju nisi verjetno trdo delal. Ti in tvoji woke salonarji ste največja sramota za vse normalne levičarje prvo, pol pa za cel človeški rod. Ste navadni kapitalistični plačanci oz. boljši izraz prostituti...

sogan ::

komunist1918 je izjavil:

sogan je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

veš ti pravičniško driskat kot vsi salonarji, ki niso še ven iz stanovanja stopil.

Mislim, da ob takšni nravi keyboard warriora predvsem sam še nisi iz stanovanja stopil. Da ne rečem iz kleti.


Taki kot si ti, so razlog zakaj levičarjev nihče več ne jemlje resno, razlog zakaj večina niti noče rečt, da je levičar. Razlog zakaj bo desnica prevladala. Opletaš z izrazi, ki sploh ne veš kaj pomenijo, ponavljaš neke parole. V življenju nisi verjetno trdo delal. Ti in tvoji woke salonarji ste največja sramota za vse normalne levičarje prvo, pol pa za cel človeški rod. Ste navadni kapitalistični plačanci oz. boljši izraz prostituti...


Seveda fašistek, samo, da se ne počutiš več manjvrednega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

komunist1918 ::

sogan je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

sogan je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

veš ti pravičniško driskat kot vsi salonarji, ki niso še ven iz stanovanja stopil.

Mislim, da ob takšni nravi keyboard warriora predvsem sam še nisi iz stanovanja stopil. Da ne rečem iz kleti.


Taki kot si ti, so razlog zakaj levičarjev nihče več ne jemlje resno, razlog zakaj večina niti noče rečt, da je levičar. Razlog zakaj bo desnica prevladala. Opletaš z izrazi, ki sploh ne veš kaj pomenijo, ponavljaš neke parole. V življenju nisi verjetno trdo delal. Ti in tvoji woke salonarji ste največja sramota za vse normalne levičarje prvo, pol pa za cel človeški rod. Ste navadni kapitalistični plačanci oz. boljši izraz prostituti...


Seveda fašistek, samo, da se ne počutiš več manjvrednega.



Najprej se opravičujem za tak ton vsem razen idiotu zgoraj.

Težko je bit ravnodušen ko prideš domov, pa ti v sezoni cigani pol pridelka pokradejo in ne moreš narediti nič. Pol ti pa ena driska na slo-tech forumu reče, da si kriminalec, ker si iz dolenjske in zdaj še fašist, ko sta oba deda padla v partizanih.

Upam, da da te karma udari. In to močno. Res ti privoščim.

sogan ::

komunist1918 je izjavil:

Težko je bit ravnodušen ko prideš domov, pa ti v sezoni cigani pol pridelka pokradejo in ne moreš narediti nič. Pol ti pa ena driska na slo-tech forumu reče, da si kriminalec, ker si iz dolenjske in zdaj še fašist


Me veseli, da imaš dovolj samokritično mnenje o samem sebi in veš, da slika, ki jo ponujaš ni ravno za gledat.

Ampak to, kaj boš naredil pa glede halucinacij, kjer videvaš in bereš stvari, ki jih ni, pa ne vem.

Mogoče kakšen psihiater, ki te bo pripravljen prenašat.

(mimogrede, deda lahko priklopiš na dinamo in imaš ob njegovem obračanju v grobu neskončni vir energije, samo omenim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

trololololo ::

sogan je izjavil:

komunist1918 je izjavil:

Težko je bit ravnodušen ko prideš domov, pa ti v sezoni cigani pol pridelka pokradejo in ne moreš narediti nič. Pol ti pa ena driska na slo-tech forumu reče, da si kriminalec, ker si iz dolenjske in zdaj še fašist


Me veseli, da imaš dovolj samokritično mnenje o samem sebi in veš, da slika, ki jo ponujaš ni ravno za gledat.

Ampak to, kaj boš naredil pa glede halucinacij, kjer videvaš in bereš stvari, ki jih ni, pa ne vem.

Mogoče kakšen psihiater, ki te bo pripravljen prenašat.


naš gandi je totalni psihopat. kdo bi si mislil :))

sogan ::

trololololo je izjavil:

naš gandi je totalni psihopat. kdo bi si mislil :))


Ah, te naši fašistki, se je potrudil in šel account zamenjat, saj čisto, čisto malo, se mi pa smiliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sogan ()

trololololo ::

sogan je izjavil:

trololololo je izjavil:

naš gandi je totalni psihopat. kdo bi si mislil :))


Ah, te naši fašistki, se je potrudil in šel account zamenjat, saj čisto, čisto malo, se mi pa smiliš.



:))

Zgodovina sprememb…

carovnik1900 ::

Še moje mnenje.
Imeti sposobnost učinkovite obrambe postaja ne le ukrep preventivne, temveč po navedbah policije vse bolj kurativne narave. Ravno slednje pa je izjemno problematično! Varnost družbe namreč ne bi smela temeljiti na terciarnih ukrepih (samoobramba), glede na stanje pa to žal postaja realnost. Kdor v takšnem primeru meni, da samoobramba ni potrebna, se lahko zgolj sprijazni z vlogo žrtve, svojo usodo pa v celoti prepusti odločitvi napadalca.

Moderator prav tako prosim, da se poste uporabnikov sogan in trololloa briše iz foruma pri tej temi. Prvi očitno nima vseh točk v glavi, ta drugi pa ga konstantno provocira. Tema je zanimiva zato bi bilo lepo, če bi se malo sčistila. Mogoče, da ju oba zaklene ven, pobriše pa vsaj v delu, ki nima veze s temo. Hvala.

FireSnake ::

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Tole v kombinaciji z dobrimi tekaškimi čevlji.


Hehe. Ga imam, ampak s tem se ni za igrati zunaj. Pa tudi ce bi imel dovoljenje za nosenje, ga ne bi nosil s seboj. Razen ce bi res moral it po nekim vukojebinam, kjer je ciganija.


Ali si ti resno dovolj neumen, da javno priznavaš, da imaš doma orožje na črno???
Pa treniral si borilno veščino. In nič uporabnega se nisi naučil.
In črno orožje ti pri vsej tvoji zvodbi pomaga, kako že?
Se zavedaš, da so objave javne?

Priznam: meni ni nič več jasno.

Če vse tole zgoraj drži: ali si trol ali pa totalno zabit bedak, ki je zrel za prijavo na policijo.
Kaj od tega drži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

trololololo ::

FireSnake je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Tole v kombinaciji z dobrimi tekaškimi čevlji.


Hehe. Ga imam, ampak s tem se ni za igrati zunaj. Pa tudi ce bi imel dovoljenje za nosenje, ga ne bi nosil s seboj. Razen ce bi res moral it po nekim vukojebinam, kjer je ciganija.


Ali si ti resno dovolj neumen, da javno priznavaš, da imaš doma orožje na črno???
Pa treniral si borilno veščino. In nič uporabnega se nisi naučil.
In črno orožje ti pri vsej tvoji zvodbi pomaga, kako že?
Se zavedaš, da so objave javne?

Priznam: meni ni nič več jasno.

Če vse tole zgoraj drži: ali si trol ali pa totalno zabit bedak, ki je zrel za prijavo na policijo.
Kaj od tega drži?


nima dovoljenja za nošenje. to ni isto kot da nima dovoljenja za posest.

FireSnake ::

Govori: ga imam, a s tem se ni igrati za zunaj.
To pove vse.

To dejansko drži tudi v primeru, da imaš dovoljenje za nošenje, a to je že druga zgodba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kapitan Jack ::

trololololo je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Tole v kombinaciji z dobrimi tekaškimi čevlji.


Hehe. Ga imam, ampak s tem se ni za igrati zunaj. Pa tudi ce bi imel dovoljenje za nosenje, ga ne bi nosil s seboj. Razen ce bi res moral it po nekim vukojebinam, kjer je ciganija.


Ali si ti resno dovolj neumen, da javno priznavaš, da imaš doma orožje na črno???
Pa treniral si borilno veščino. In nič uporabnega se nisi naučil.
In črno orožje ti pri vsej tvoji zvodbi pomaga, kako že?
Se zavedaš, da so objave javne?

Priznam: meni ni nič več jasno.

Če vse tole zgoraj drži: ali si trol ali pa totalno zabit bedak, ki je zrel za prijavo na policijo.
Kaj od tega drži?


nima dovoljenja za nošenje. to ni isto kot da nima dovoljenja za posest.

@FireSnake - Najbrz si bedak ti, ki ne stekas nicesar. Ampak kaj cem butcu razlagat. Prijavi, pa naj lepo pridejo k dom. Jaz jim pa lepo prikazem dovoljenje za posest orozja. Tebe pa potem tozim starsem, kako neumnega otroka imajo. Joooj, kaj vse hodi po tem svetu.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Kapitan Jack je izjavil:

Karate ali kungfu ali kaj druzga? Ne zanimajo me bla bla varijante in neke duhovne igre. Treniral sem wing chun eno leto in to mi je ziv boring. Jaaa, lepo je videt profice, ampak jaz rabim samoobrambo in nekaj, kar mi bo dejansko koristilo, ce pride do problema. Te fore, probaj se izogibati fajta, ce lahko zbezi ali se umakni jebes to...

Hocem, ce me nekdo hoce v rebra ali na gobec, da mu to preprcim in da sem jaz tisti, ki mu potem resnicno da pod rebra.

Wingchun ja, ampak rabis leta, da si sposoben se obraniti nekega vecjega fajta.

narobe razumeš nasilje. tako kot verjetno vsi tu gor.

najprej se izobrazi kaj nasilje sploh je in kakšne vrste obstajajo:

https://www.goodreads.com/en/book/show/...


na jutubu je tudi polno tega človeka in objavlja videe.

skratka na kratko povzeto; obstajata 2 vrsti nasilja: socialno, pri kateri trpi predvsem ponos, in acosialno, pri kateri trpi življenje.

zdaj, v sloveniji je asocialnega praktično 0, zato morda njegovih tečajev ne potrebuješ. socialnemu nasilja pa se lahko izogneš.
za prvo nasilje, asocialno = reševanje življenja je skoraj slabše obvladati borilne veščine (če ne veš kaj asocialno nasilje sploh je), medtem ko pri socialnem nasilju je to benefit.

skratka če te zanima samoobramba, je branje te knjige (čeprav ni skoraj nič napisano o tehnikah napada) OBVEZNO ! vse druga je trolanje bebčkov, ki nimajo pojma o pravem nasilju.

Zimonem je izjavil:

Samo v razmislek.
https://www.rtvslo.si/sport/preostali-s...

klasični borec borilnih veščin, ki bi si z branjem zgornje knjige ohranil življenj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

trololololo je izjavil:

Violence is rarely the answer, but when it is... it is the only answer

če že citiraš Tima Larkina, bi bilo fino da bi njegovo knjigo, ki sem jo jaz zgoraj linkal, tudi prebral, ne pa da predlagaš neumnosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trololololo ::

gruntfürmich je izjavil:

trololololo je izjavil:

Violence is rarely the answer, but when it is... it is the only answer

če že citiraš Tima Larkina, bi bilo fino da bi njegovo knjigo, ki sem jo jaz zgoraj linkal, tudi prebral, ne pa da predlagaš neumnosti.


spet se nekdo dela pametnega. stavek (sporočilo) je jasen in vse pove.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

stavek je jasen za tistega, ki prebere knjigo.

za vse ostale vključno s tabo pa je:
-a) pri asocialnem nasilju pomanjkljiv, ker te bo nepoznavanje osnov stalo življenja;
-b) socialnem nasilju nepotreben, ker se pri tem 'nasilju' ne rabiš iti nasilja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Moe_Lester je izjavil:

Tudi noži in pretepi končajo kar nekaj življenj. Ogromno je primerov, ko nekdo udari z glavo v beton in umre ali pa konča kot rastlina, tisti drugi pa konča v zaporu. Pa ni nujno, da pločnik vedno ugrizne šibkejši.


trololololo je izjavil:


vprašanje je tudi efekt. prvič če jo potegneš ven jo skoraj moraš uporabit (tudi znat kot praviš).


XIIT je izjavil:


Ko jo povlečeš ven jo MORAŠ biti 100% prepričan da je to nujno potrebno ter jo biti pripravljen uporabiti isto sekundo. Če se boš obotavljal, ti jo bo vzel (in ustrelil tebe).
Če boš preblizu (3m ali manj), ti jo bo vzel in te ustrelil.



Comandante je izjavil:


Najboljsa samoobramba na ulici je ne riniti v neumne spore.


Par primerov dobrega pisanja, ki ga ne gre spregledati.


----------------------------------------------------
----------------------------------------------------
----------------------------------------------------


Kapitan Jack je izjavil:

trololololo je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Tole v kombinaciji z dobrimi tekaškimi čevlji.


Hehe. Ga imam, ampak s tem se ni za igrati zunaj. Pa tudi ce bi imel dovoljenje za nosenje, ga ne bi nosil s seboj. Razen ce bi res moral it po nekim vukojebinam, kjer je ciganija.


Ali si ti resno dovolj neumen, da javno priznavaš, da imaš doma orožje na črno???
Pa treniral si borilno veščino. In nič uporabnega se nisi naučil.
In črno orožje ti pri vsej tvoji zvodbi pomaga, kako že?
Se zavedaš, da so objave javne?

Priznam: meni ni nič več jasno.

Če vse tole zgoraj drži: ali si trol ali pa totalno zabit bedak, ki je zrel za prijavo na policijo.
Kaj od tega drži?


nima dovoljenja za nošenje. to ni isto kot da nima dovoljenja za posest.

@FireSnake - Najbrz si bedak ti, ki ne stekas nicesar. Ampak kaj cem butcu razlagat. Prijavi, pa naj lepo pridejo k dom. Jaz jim pa lepo prikazem dovoljenje za posest orozja. Tebe pa potem tozim starsem, kako neumnega otroka imajo. Joooj, kaj vse hodi po tem svetu.


Kaj pa je za razumeti? Če imaš ti probleme z izražanjem so zdaj kar naenkrat drugi neumni?
Najprej se nauči komunicirati (kar je osnova) šele nato se bomo s primitivci tvojega kova pogovarjali naprej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

elektronorc ::

NuMaN je izjavil:

Ko si obrijem glavo, nimam nobemih težav.

Sem tudi opazil, da tudi v gneči ljudje ne vdirajo v osebni prostor.


Irokeza podobno

Ceprav, na letaliscu si obsojen da gres cez full security check.Vedno.

Kapitan Jack ::

Joj koliko pick na enem mestu. Ne rini v spore, ne zahajaj na temne dele ulic, ne hodit tam kjer so cigani ipd. Jaz sprasujem o samoobrambi, tle pa odgovarjajo najvecje picke.

WizzardOfOZ ::

Kaj pa če cigani hodijo tam kjer ti živiš? Po tvojem naselju in kradejo na veliko.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kaj pa če cigani hodijo tam kjer ti živiš? Po tvojem naselju in kradejo na veliko.


Policija!
Če jih napadeš in vedo kdo si boš imel opravka z celim naseljem.
Avtohtoni pa glih ne držite skupaj, torej tvoji sosedje te bodo pustili na cedilu kot ti njih!

WizzardOfOZ ::

Jaz s sosedi nimam problemov. Preveč svoje težave prenašaš naprej.

Ampak poglejmo realen primer, ki se ti zgodi:
Vlomijo k tebi. Ti pokličeš policijo. Na klicu ti povedo, da imajo na razpolago samo eno patruljo. Ta dela na prometni nesreči pol ure stran od tebe in bo še vsaj eno uro pri nesreči.
Kaj storiš takrat? Skuhaš še golaž in vlomilcem postrežeš večerjo, pa potem še kavico in tortico, da boste skupaj počakali policijo?

Pa ni to samo okoli grosuplja tako. So še druga naselja, tudi po gorenjskem, štajerskem, primorskem in v prekmurju, kjer imajo enake probleme.
Policajev je premalo, ker noben noče več tega delat. Mora, samo da roko stegne, 3 dni pisat poročila, ukrepat ne sme in vsi se jim smejejo, ker te uradno niti klofnit več ne sme.
Misliš da so v jugi cigoti in ostali kar tako kradli kot danes. Takrat te je policaj za manjšo bedarijo kot kraja prvo trikrat okol kepe, pol je pa vprašal, kaj je bilo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021957 (18179) solatko
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013494 (11024) Andrej14
»

Steven Seagal(Ai kido) & MMA

Oddelek: Loža
255038 (4463) solatko

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26152311 (47013) bluefish
»

Borilne veščine

Oddelek: Loža
4810350 (9383) amigo_no1

Več podobnih tem