» »

Leopard proti Visti

1 2 3
4
5

opeter ::

Jaz bi samo zadevo toliko podprl, da je tisti občutek pri uporabi Maca to, kar enostavno ni možno opisati... :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

No tole ne bo držalo. Imam 2 xeona in 6 diskov pa za vse skupaj skrbi samo en ventilator, ki piha skozi hladilnika od xeonov skozi prostor za diske in na drugi strani ven. Zadeva je izredno tiha, konstantna temperatura sistema je pa 32 stopinj. Računalo je vredno pa 100.000 sit.


Šlo je za primerjavo novega PCja za 100k in mini Maca. Jaz še nisem videl poceni PCja, ki se nebi oglašal kot kak avion. Vsak računalnik ima ventilator v napajalniku in na procesorju, večina pa ima še kakšnega na matični in na grafični pa diske zmontirane direkt na kovinsko ohišje. Vse skupaj nanese kar nekaj decibelov.

Btw...če imaš v računalniku 6 diskov zadeva ne more bit tiha. Sploh če so not kakšni SCSI diski z 10k rpm.

Tr0n ::

opeter: Jaz bi isto rekel za PCja. :)

IceIceBaby ::

MAc ma kaj PC nima? Reje bi prej kontra trdil PC ma dosti kaj MAC nima sej zato je tudi tak nepopularni napram PCju.


In kaj ima PC kar Mac nima ?

Ugotovili smo že, da obstajajo področja kjer so PCji boljši in praktično ni programov za Mace. Ugotovili smo tudi, da obstajajo programi za Mace katere lahko windows userji samo sanjamo.

V čem so XPji torej toliko boljši, če izvzamemo ta specifična področja ?

Mislim ko vam argumentov pri stabilnosti maca zmanka ker je yutube polni MacCrash movijev pa grete.


Kaj je narobe s crashi ? Si že videl OS, ki se ne sesuva ? Jaz še ne. Je pa zgovorno že dejstvo, da se ljudem zdijo sesutja OSXa tako zanimiva, da dajejo filme o tem na net.

sokol11 ::

Meni so drugače Maci kar kul ampak od nakupa me vedno odvrne njihova prenapihnjena cena.

Tudi rabljeni so dragi kot sam satan. Kdor pravi da ni tako naj ma razloži tole:
Apple:
http://www.bolha.com/oglas1979828 (Apple iBook G4, 30 Gig HD, 800 MHz, 256MB RAM) = 140.000 SIT
PC:
http://www.bolha.com/oglas1957725 (Prenosnik Dell P III M 1000 Mhz, 256 mb ram, 20 gb) = 84.000 SIT

Apple:
http://www.bolha.com/oglas1365050 (Apple G4 733 MHz, GeForce2 MX, 512 MB RAM, 120 GB disk) = 80.000 SIT
PC:
http://www.bolha.com/oglas2006748 (računalnik duron 1000mhz,128 mb, 120gb,cd rom,cd-r) = 16.000 SIT
Pa tudi če bi bil še nekoliko boljši procesor pa malo več rama čez 30 tisočakov nebi prišel tak računalnik.


Če pa gledamo nove zadeve:
Apple:
http://www.bolha.com/oglas1959414 Apple Cinema Display 20" - 200.000 SIT
PC:
http://www.bolha.com/oglas1133288 DELL 20" 2007WFP - 155.000 SIT

Najcenejši iMac (iMac 17” Core 2 Duo 1.83GHz/512MB/160GB/Combo/GMA950/KB) cca. 260.000 SIT pa za ta denar nima niti kurčevega DVD pekača!?!

Recimo nek DELL Dimension E521 ima notri AMD X64 3800+, pa 250 GB disk, 512 rama, pa sicer integrirana grafika ampak pride stvar 140 čukov. In če damo tu zraven en lcd za 50 čukov smo še vedno na 60 čukov manj kot iMac...

Zdaj Della sem dal nahljučno, tako da prosim če nisem dal prave primerjave dajte mi neke primerjave Apple sistemov z drugimi primerljivimi sistemi in njihove cene da se malo potolažim... :)
>-<

trnvpeti ::

estetika
stabilnost
kernel
nic problemov pri popravkih

proti

drazji
tezji hw upgrade
drugacno delo(malo privajanja)

sedaj samo cakam na mac MIDI :) (ne rabim monitorja)
da bo notri imel 3,5 disk
pa malo drazji kot MINI

pa grem na maca :)

IceIceBaby ::

sokol11, dream on.

http://www.fmc.si/product.cp2?guid=FCDB...

Tale Dell ima podoben hardware kot iMac, malo več rama pa dvdrw. Če dodaš še spodoben 17" LCD in Dellovo brezžično namizje prideš na slabih 300k sit.

Pa vseeno ima iMac nekaj zanimivih prednosti. Recimo softver. Dell nima skoraj nobenega softvera, medtem ko ima iMac kar precej priloženih uporabnih programov. iMac ima daljinca in frontrow. iMac je dejanko lep za pogledat in deluje skoraj neslišno... Nevem če kaj daš na te stvari, ampak nekaterim tudi to pomeni veliko.

Nevem no, meni se cena res ne zdi napihnjena. Ni poceni, ampak za svojo ceno tudi veliko ponuja.

Macker ::

"Najcenejši iMac (iMac 17” Core 2 Duo 1.83GHz/512MB/160GB/Combo/GMA950/KB) cca. 260.000 SIT pa za ta denar nima niti kurčevega DVD pekača!?!"

ma pa core 2 duo, wi-fi, bluetooth, isight, vgrajene solidne zvočnike, solidno tipkovnico in miško, daljinca na IR, zaslon je široki 16:9

trnvpeti ::

macker, bodimo posteni
zasoljene cene so :) ok, ali pa visje
sicer pa, ce lahko prodajajo tko ok
ce bi malo spustili, bi prodali vec :)

IceIceBaby ::

trnvpeti, nič višje niso kot pri ostalih brand name računalnikih. Se pa da sestavit no-name računalnik za precej manj denarja.

Ampak za to morš met čas, znanje in voljo, da preštudiraš kaj je na trgu in kaj paše skupaj. Taki ljudje niso ravno Applova ciljna skupina.

Drugače se mi pa zdi prav neverjetno koliko ljudje gledajo na cene pri računalnikih in koliko jim pomeni 10k manj. Po drugi strani pa grejo in se zapufajo za 5, 6 miljonov za nov avto, kupujejo 17, 18" feltne, navigacijske sisteme, usnje... Pred časom me je znanec prosil, če mu pomagam pri nakupu prenosnika in seveda sem svetoval MacBooka kot prvo izbiro kot alternativo pa sem mu pokazal malo boljše Vaiote in Toshibe. Skupaj z ženo imata take mesečne prihodke, da z eno plačo kupita celo Applovo linijo, pa se je odločil za enega poceni Acerja, ki mu je po pol leta že skoraj razpadel. Kje je tukaj logika ?

MrStein ::

Tr0n:
opeter: Jaz bi isto rekel za PCja. :)

O ne. Občutek pri PC-ju sploh ni problem opisat. Imenuje se "popizditis".
Kot dolgoletni uporabnik PC-ja predobro poznam ta občutek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Kst ja vsi diski so scsi in to 10k obratov in vsi so tihi. Tut sam nisem verjel, dokler nisem slišal. Slišiš ga samo ko se šatrta potem pa nič več.

IceIceBaby ::

nebivedu, sori, sam 10k rpm diski so vse prej kot tihi, sploh tisti iz 2001. Že navadni 7200 diski so glasni, sploh če jih je 6 na kupu.

trnvpeti ::

kst, kako niso visje cene
rabis racualnik za office, slike, filme
res si sestavis noname, ce ves kaj, dobis zelo ugodno
pa nimam denarja niti za usnje, 18colske alu , pa tako naprej
pac tako gledam, kot ostali, racunalnik je recimo za 3leta
pol moras menjat, hoces ali noces
in potem gledas ,ne na 10k sit, ampak recimo 100k sit
tko na oko recem, ce bi presel na mac, bi me tolk vec prislo, za podoben sistem
podoben mislim glede na uporabo
je pa res, pol bi imel manj zajebancije, pa ne zaradi hw, ampak zaradi sw

ja ciljna skupina
res ne vem kam cilja apple
lahko bi ciljal full visoko, oz siroko
malo spustijo cene, in windowsi nimajo kam spuscat
hw je ze tko na 0, winse marsikdo ne kupuje
ms-tu nic ne bi pomagalo da bi spustili cene, ker bi folk vseeno kupoval mace
pa jobs bi se sam smejal :)
mi pa tudi :)
ker nam bi super delali rac. :)

IceIceBaby ::

če kupuješ računalnik za 100, 150k sit pač kupiš PCja, ker Apple nima nič v tem cenovnem razredu. Če kupuješ računalnik za 200k sit in več pa so cene Macov konkurenčne.

Ne morš pa od firme kot je Apple pričakovat, da bo s cenami konkuriral poceni no-name sistemom.

trnvpeti ::

no name poceni rac dobis za 70-80k sit

za 150-200k sit dobis dober pc
mac mini, minimalno je 200k sit

pac imam mnenje, da imajo luknjo v srednjem razredu (recimo naj ponudijo imac brez monitorja; mogoce to celo obstaja, pa nisem zasledil)
pa da so za malo prevec predragi(ali pa imajo drugo politiko, oziroma ciljajo na drugo publiko )

se pa strinjam, da je full dober in obetaven sistem

krneki0001 ::

Kst tut jst sm to mislu, pa sm potem videl da to ni res. diski so zelo tihi in se res skor nič ne slišijo.

IceIceBaby ::

Dokler ne slišim ne verjamem :)

CoolBits ::

za 150-200k sit dobis dober pc
mac mini, minimalno je 200k sit


trnvpeti:

pa temu pc-ju za 150-200k prištej še visto 50k pa kaj podobnega iLife paketu pa frontrow-u + daljinec na macu...= 300-350k
ko boš vse te programe oz podobne imel legalno kupljene za pc-ja boš ugotovil , da si tam al pa na še slabšem kot če bi kupil MAC-a...tam je vse to vključeno...

trnvpeti ::

coolbits
licence ze imam, prav tako monitor
zakaj bi se enkrat kupoval
pa viste se ne mislim kupit, se kako leto ne
daljinca ne bom rabil

ok ce ne bi nic imel
bi kupil recimo imac z 20"

kaj pa pol cez 3 leta?
bom kupil 27" imac?
kaj bom s starim monitorjem?

CoolBits ::

No sej te licence lahko uporabiš s pomočjo bootcampa, če že rabiš windows...star monitor pa pač prodaš :)

trnvpeti ::

cool nisi zastopil fore :)
temu se rece cuzanje denarja :)

sedaj kupim 20" imac
cez 3 leta 27"imac
sestej kolk je denarja

ali pa sedaj kupim pc
pa en monitor
cez 3 leta pa samo eno kisto

se pravi me zanima
kaj macovci naredite z starimi masinami, ko si cez 3 leta kupite nove?

trnvpeti ::

ok recimo prodam star monitor

kupim imac
je ze kdo priklopil imac na KVM, pa da potem delas z unix masino na imac monitorju in mac tipkovnico?

CoolBits ::

Zakaj bi na 3 leta menjaval mašino... leoparda so preizkusili tudi na G3 mašinah in pravijo da teče presenetljivo gladko...
zaradi igrc?

trnvpeti ::

zakaj bi na 3 leta menjal
ker se vsake 3 leta zamenja tehnologija
novi rami, nov sw,...

trnvpeti ::

igrc skoraj ne igram :)
sem cuden a :)

Timaj ::

Uff kaksna debata. Da se jaz pristavim svoj piskercek... mam maca of 98, zacel z PM G3 sedaj mam imac-ka v sluzbi (g4) in doma Minija(g4). kljucna prednost (iskreno) je po moje da so zdizajnirani in jih je veselje pogledat. vse ostale prednosti kao stabilnost, intuitiven os, out of box delo, ipd so bolj tko tko OS 9 se mi je sesuval kot po tekocem trako tko na PM kot na Imac-u, pa sem bolj office uporabnik, no osx je precej boljsi in je stabilen- doma imam minija ki ima uptime ponavadi kak mesec potem pa itak kaksen program zeli update in restart. No tudi PC z win2k je mlel vec kot en mesec. Cena: če želiš design oziroma (label) moraš zanj plačat; zato so maci dražji- je pa neumno primerjati kaj tehnično za neko ceno dobiš. Kot bi primerjal natikače od Planike in Prade kateri več zdržijo...da ne bom takoj proglašen za cepca naj omenim da imam doma še tri SGI stroje, vključno z Fuelom. Tu lahko govorimo o stabilnosti, varnosti (irix os), virusi ???, sam da nobenega programa ni....

driver_x ::

Debata je mogoče res zašla nekoliko v hardverske vode, ampak saj OSX-a niti ni mogoče kupiti brez hardvera. Pri Applu so se pač odločili, da kupcu ponudijo _dodelano_ celoto. In ta celota obsega prav vse. Še embalaža je vrhunsko izdelana in oblikovana. Da se ne boste smejali embalaži se spomnimo ankete oz. preizkusa, ki so ga izvajali: imeli so enak sok v različnih embalažah. Mimoidoče so spraševali, kateri sok je boljši. Vsi po vrsti so trdili, da je najboljši tisti, ki je imel najlepšo embalažo. In pri Mac-u je točno to. Vrhunski je kot celota, čeprav je PC v posameznih segmentih boljši.

CoolBits ::

Timaj:
Od letos so MAC-i na intel procesorjih zunaj tko da se jih da normalno primerjat z pc-ji...
Tolko za info. :)

krneki0001 ::

trnvpeti - jst menjam mašino, ko začne prepočas delat zame ali ko mi kdo ponudi tok denarja zanjo, da se mi jo splača prodati in da za ta denar dobim 2x boljšo. In ponavadi imam od 5 do 6 let star računalnik. Trenutno imam računalnik iz leta 2001. Tko da ne moreš rečt, da je treba vsake 3 leta menjat računalo.

Mogoče je tko, da je treba zamenjat računalnik, če igraš igrice, za normalno delo pa je 1100Mhz mašina dovolj. Normalno delo je od programiranja, do urejanja tekstov, urejanja slikovnega materiala, kaka montaža filmčka, gledanje filmov in poslušanje muske, ter brskanje po internetu. Samo malo več časa dela kot nova mašina, naredi pa vse, sploh če imaš dovolj rama in hitre diske. In verjemi, da je moja dual xeon 1.1GHz mašina še hitra v primerjavi z računalniki, ki jih imajo po firmah, kjer so malo bolj škrti. V firmi, ki jim štimam računalnike imajo vsi IBM mašine s celerone 400 ali 433 z 64 ali 128Mb rama iz leta 1997 in 1998, ter server, ki je 1GHz IBM xserver 206. Tko da je to že 8 ali več let staro, pa zadeve še vedno delajo. Sistem je pa win98 na osebnih računalih, ki vsaj 4 leta niso bili formatirani in delujejo brezhibno - tok o zanesljivosti MS-a, in win2000 server na serverju, ki pa ni bil ugasnjen že vsaj 3 leta. Tko da tisti, ki govorite o tem da se MS sistemi sesuvajo, se orenk motite. Na mašinah z imeni so ravno tako stabilni MS produkti kot OSi od maca.

opeter ::

Uf, res se je tema razvila. Kam vržemo star računalnik? Dobro vprašanje, trenutni Mac, ki ga imam je moj prvi... še vedno ga uporabljam in deluje BP za to, za kar ga potrebujem. :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldi112 ::

ja, trnvpeti je lepo napisal, zakaj rabi nov pc vsaka 3 leta. Zato da ima novo generacijo ramov in procesorjev. Pa jih rabi?

In tudi primerjati po ceni pc brez software-a in mac-a z njim je bolano. Ok, sicer licenco lahko neses na nov pc, ampak res je da kupiš v času 6 let dve skatli (mac user kupi eno) in da takrat tisto staro programje niti ni več aktualno in kupiš nove licence.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

driver_x ::

Jaz imam pa 4 leta star PC, ki deluje čisto solidno (WinXP + SuSE). Me je pa pičilo, da bi zamenjal stari P4 procesor za kakšnega Core Duo. Pa sem potem ugotovil, da bi moral zamenjati še plato in rame. Toliko o "nadgradljivosti" PC-jev.

trnvpeti ::

ja ce zivis od racunalnistva
ce svetujes kaj naj ljudje kupijo
ce programiras, pa ti morajo programi delovati na novi opremi, ki jo imajo drugi uporabniki
ce dobis novo kamero z drugim sw
pa kaj pa vem kaj se naj nastejem
pol recimo menjas racunalnik vsake 3 leta
ali pa 5 recimo

in jaz pravim da je uporabnik pcja v prednosti
ker bo sam kisto zamenjal
mac uporabnik pa mora se monitor
to je pa ze malce drazje

pa ce menjas recimo kisto, pol ne rabis dokupiti nove licence za recimo en graficni program
ali pa kaksen software
pa recimo da se windowsi tudi spremenijo vsake 5 let
pa ce mas licenco, jo ponavadi mal bol poceni nadgradis, kot pa spet novo

se pravi mac userji pravite, da 5 let ne bom rabil nic kupit
pa nic ne bo crknilo
pa lion oz puma operacijski cez 5 let bo delal na sedanjem macu?

opeter ::

Puma je že bila (10.1) ... naslednji (10.6) je baje "Ocelot"

Apple OS History
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Poldi112:
ja, trnvpeti je lepo napisal, zakaj rabi nov pc vsaka 3 leta. Zato da ima novo generacijo ramov in procesorjev. Pa jih rabi?

Ima PC-ja. Zanič je. Zato kupi novega v upanju, da ne bo zanič. Pa je. Pa komaj čaka, da minejo 3 leta (dat 200 jurjev dvakrat v istem letu je preveč celo zanj), da kupi naslednjega. V upanju, da ne bo zanič. Pa je. REPEAT.

Pri Mac-u ni občutka "Zanič je, rabim nekaj novega/boljšega"

:D

To zgoraj je le ugibanje, ker nisem Mac user.

Timaj : Mac OS 9 se je sesuval ....
Logično. Ni bil unix. Sesuval se je. ;)

Večina OS-ov je le bleda imitacija unix-a.
Izjema je Windows po bilijardah investicij in desetletij razvoja.

Glede menjave PC-jev na x-let. Doma imam en Athlon 1400 MHz (leto 2000). Z PC133 RAM-i.
Need for Speed dela gor (nazadnje probal Most Wanted).
Zakaj bi že naj novega kupil ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

trnvpeti ::

mrStein, to je tvoja razlaga (Ima PC-ja. Zanič je)
noben pc ne crkne kar tako
rami ne crknejo
plosca tudi ne
crkne kdaj kaksen disk
tako da mrStein, ta teorija odpade
probaj najti eno drugo :)


in zakaj zamenjas rac po 3 letih
ker mas premalo rama, pa ga ne mores nadgraditi, ker cez 3 leta je drugacen
ker ti je procesor malo presvoh, pa bi imel drugega malo hitrejsega
pa ga ne dobis vec
novejsi pa potrebujejo drugo maticno

je pri macih drugace?
lahko das gor in dobis malo hitrejsi procesor pa ram
aja pa mel bi namesto 20" 24" monitor
pac logicno, da nadgrajujes hw
pa gre to pri pcjih bolj tezko cez 3 leta
je pri macih drugace?

zakaj bi zamenjal 1400Mhz z pc133 rami
hmm, za office in podobno je cisto ok
kaj pa ce moram sprobat eno novo razvojno orodje
ali pa v graficnem studio pridobijo z ripanjem velike slike
ali pa probas novo oracle bazo

CoolBits ::

trnvpeti:
Ko boš enkrat imel MAC-a ti bo vse jasno in boš verjetno mal spremenil mnenje... si pa verjetno eden redkih, ki morajo nujno zaradi dela menjavat komponente tko pogosto kot želi industrija... no pač tko je...

btw: tvoj nick ti zelo pristaja :)) brez zamere upam :D

trnvpeti ::

cool ni zamere :)
pa po mojem nisem edini, ko tko veliko menja hw
recimo igracarji tudi morajo kr menjat hw
potem tudi kaksna drzavna uprava tudi kr menja (ker morajo iti na nove windowse)
ocitno samo mac uporabniki ne rabijo menjat :)
bom res moral prestopit, in videt (in obcutit) zakaj je pri macih tako :)

opeter ::

Sicer pa je eventualno smiselno kupovat rabljene zadeve preko Bolhe (seveda če so "normalne" cene) ali pa na eBay-u.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

Jaz še nisem imel računalnika dlje kot 1 leto, pa naj bo to PC ali Mac :) Pa ne zato, ker bi nujno rabil novejšo in bolj zmogljivo mašino, ampak zato, ker rad probam različne stvari.

Drugače pa bi mi za delo zadoščal tudi kak 1ghz (ali počasnejši) stroj z dovolj rama in 20gb diska.

Fatboyslim ::

recimo igracarji tudi morajo kr menjat hw


Morajo? Drugače pa je IMO PC gaming doživel svoj vrhunec in tone v pozabo v svetu igralnih konzol

MrStein ::

trnvpeti:

Ne crkne kar tako ?
Zakaj pa potem menjaš ? ;)

A da ne moreš nadgradit RAM ?
V svojem omenjenem PC-ju sem RAM upgradal ravno pred mesecem ali dva.
Pa zdaj bom bom še enkrat te dni (če dobim po ugodni ceni, namreč ni sile).
Pa čist novi disk mam not. Z 16 MB cache.

Boljši CPU res ne gre not. Če bi res rabil računati "smisel življenja" bi pač kupil novi računalnik.

kst:
Pa ne zato, ker bi nujno rabil novejšo in bolj zmogljivo mašino, ampak zato, ker rad probam različne stvari.

Pa denarja imaš tudi "orenk", kaj ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Iz članka :
Na nasprotni strani tehtnice so postavili recimo nova sistema za ustvarjanje varnostnih kopij podatkov ter vzpostavljanje preteklega stanja (Time Machine in Backup & Restore Center),

Aja, torej dobesedna pravijo "OK predamo se, OS se bo sesul pa pika. Ko se to zgodi, ga probaj na preteklo stanje vrnit ..."
>:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

trnvpeti ::

zakaj menjam
ker bi imel manjso kisto
mi je vsec
vidim prednosti(kernel, drug OS, programi za film, fotoaparat)
ker me MS ne bo mogel hecati z patchi :)

opeter ::

Saj Apple tudi izdaja Patche. In sam ne morem nadgraditi MacOS X Tiger 10.4.5 na recimo 10.4.8, ker drugače (sicer sem že doživel) ne morem uporabljati Photoshopa CS1.

Dobim namreč to napako:
MacOSXHints Forums

Tak da sem se že sprijaznil z 10.4.5 (deluje dokaj solidno).

MrStein:

Aja, torej dobesedna pravijo "OK predamo se, OS se bo sesul pa pika. Ko se to zgodi, ga probaj na preteklo stanje vrnit ..."


Se strinjam. Zelo žalostna, vendar resnična ugotovitev. :'(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Stein,

A si ti nore gobe jedu?

> Večina OS-ov je le bleda imitacija unix-a.
> Izjema je Windows po bilijardah investicij in desetletij razvoja.

Mislim, zgleda, da si...

krneki0001 ::

BW ah sej 640k rama bo dovolj za vse, ane?

MrStein ::

BigWhale, argumentov pa nimaš ?

Jaz mam. Večina razširenih OS-ov je vic napram unix. Glede stabilnosti (o čemer se je govorilo v sporočilu na katero sem odgovarjal).

DOS ? vic.
Windows 3.x ? vic
Windows 9x ? 99% vic
NT , ni več vic

MacOS < 10 ? vic
Amiga OS ? 90% vic

TOS ? 99,99% vic

VMS pa že ne spada v razširjene (vsaj ne med folkom).

Ali pa se ne strinjaš, da je v Windows blo investirano milijarde in je v razvoju že desetletja ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kopernik ::

mrstein, rekel si, da je večina OSov bleda imitacija UNIXa, z izjemo Windows OSa. Ali je po tvoje Windows dobra imitacija Unixa ?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219191 (7797) zee
»

Odstranjevalna datoteka

Oddelek: Programska oprema
204390 (3968) Boomer1911
»

Novosti v Vista jedru

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
496563 (4556) Matako
»

Applov G5 ali x86?

Oddelek: Novice / Procesorji
143175 (2471) bradek
»

Primerjava varnosti: Windows vs. Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
866083 (6083) Mavrik

Več podobnih tem