» »

Merilna negotovost

Merilna negotovost

ares ::

Lp!

Mene pa zanima, če kdo ve kaj je to m. N.?, ker moram narditi nalogo na to temo. Predvsem me zanima kako se sploh lotiš zadeve, saj moram mer. Neg. Podati pri stroju, ki se veliko uporablja in nekaterih meril. Kako se zadeve sploh lotiti? Če ima katerikoli kakšne podatke, ki bi mi lahko prišli prav mi prosim sporoči.. :)

Add:
pomoč in nasveti: če imate kakršnekoli težave z računalnikom in jih ne znate uvrstiti v katerega od spodnjih oddelkov, je to pravo mesto za vas. Naslednjič tako temo brišem!

Vikking ::

ajej, uporabi drugič google, ter vpiši v iskalnik MERILNA NEGOTOVOST.

tlele maš neki razloženo, za ostalo si pomagaj z googlom.

gzibret ::

Imaš natančnost in točnost, dva različna koncepta. Pol pa na tem narediš statistiko....

Hint - use google: klik
Vse je za neki dobr!

antonija ::

Pri nas na faksu (FKKT) se je pri vajah racunala merilna negotovost tako, da si napisal vse enacbe ki jih rabis za eksperiment. Potem pa vse enacbe logaritmiras (zato da se recimo pri mnozenju merilne negotovosti sestevajo) in odvajas (da dobis iz kolicin njihove diferenciale v katerih imas "delta" -> merilno negotovost). Potem pa samo se poberes vse merilne negotovosti (ponavadi so napisane na merilnih instrumentih) in izracunas.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Fish <>< ::

Imaš dva tipa MN. Tip A in tip B. Tip A je statistična MN tip B pa (sem pozabil). V tvojem primeru nekega stroja se MN ovrednoti kot koren iz vsote kvadratov prispevkov vseh standardnih deviacij oz. MN. Tip A dobiš tako, da narediš naprimer 10 meritev izdelka in izračunaš standardno deviacijo. Tip B pa dobiš na certifikatu samega stroja (upoštevati pa moraš tudi MN merilnega inštrumenta).

Nekaj takega.
FisH <><

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fish <>< ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

test bencina (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25946810 (39783) edge540
»

Ali verjamete "pojoči travici"?

Oddelek: Novice / Zasebnost
435587 (2421) antonija
»

[vb] Branje formata števil

Oddelek: Programiranje
91378 (1179) Tugo
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334232 (3492) DimmniBurek
»

Abit NF7 ne kaže znakov življenja - kaj mi je storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
301310 (1042) ShowDown

Več podobnih tem