» »

katera berzija winsow

katera berzija winsow

Klemenn ::

katero verzijo katerih winsow mate? jaz mam win xp pro build 2600? vi?

gumby ::

Jaz mam Win98SE in jih ne mislim menjati za te kičaste XP-je. Pa še dela mi vse brez problemov:D.

Arzen ::

Katera verzija XP-jov pa je najboljša in kako to izvedet preden jih inštaliraš. Ter katera je tista verzija ki se ni treba registrirat.

Hvala!

andrej ::

ma ne ze spet:D

V bistvu sta dve verziji XP-jev:
- Professional
- Home

Obe sta build 2600. Torej finalna verzija je build 2600.

Potem pa mas se razne verzije:
- box, ki jo kupis
- OEM dobis zraven racunala
- Corporate, oz Volume Licensing, ki je za podjetja, ki kupijo vec licenc. Te ni potrebno aktivirat.

ChiefThunder ::

hmm, jz mam to tazadnjo... :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

andrej ::

ce bi sli delat anketo bi vecina slo-techerjev mela to verzijo8-O

Klemenn ::

ne to, prov to številko to me zanima pa vseeno katerih winsow:D

Tomi ::

Ja, Slovenija je še vedno rdeča država, kar se tiče piratstva.. Samo ne bom rekel, da smo vsega sami krivi>:D
metrodusa.blogspot.com

R0K ::

jst mam Windows XP Professional (5.1 - 2600) .. no vsj tko mi napiše v /stat na ircu ...

Klemenn ::

no en končno razume

andrej ::

ROK: napisi winver v run box.:D

R0K ::

andrej tega pa ne razumem....v kir runbox ?

enivej ..

...nekaj morem vprašat pa čeprav ni prava tema ...

...zakaj mi vedno napiše da je moj izkoristek iz poraba rama okol 50-70% ? (like this [Usage: 162/256MB (63.28%)) ... zakaj pa ni 100% ... ker to je pol tak kot da moj TB 1ghz deloval na 600mhz ?? al se pač motim ... :\

andrej ::

1. start -> Run
2. hja, winsi ne bodo nikdar zasedli 100 %, cetudi ti bo rama primanjkovalo. ceprav se slisi malo cudno. Vedno si malo pustijo za rezervo, da ce slucajno katera aplikacija zahteva dodaten ram, da ji ga lahko takoj dajo...

Glede tvoje zasedenosti pa to ni to. Tvoj ram je bolj zaseden. cifra, ki jo imas samo predstavlja porabo rama s strani programov. Velik del gre tudi za cache. Odpri Task Manager in poglej Physical Memory. Bos vido, da System cache zasede dosti... Potem pa poglej Available...

R0K ::

andrej : hvala ...

...jah, men zarad setija skoz kaze da je proc 100%, ram pa tut naj bi bilo prblizno skoz okol 200MB v "obtoku" .. ja res System cache porabi okol 120-130MB ...

thx...

...ja tut start/run/winver mi sporoči da imam Version 5.1, Build 2600 ... btw, Version 5.1 ?? kaj to so pri M$u tolko cajta štrikali da so nardili prej nevem kolko verzij, pa so potem ven izdali se vedno verzijo z tolko luknjami ?

Klemenn ::

nazaj k temi...............

jRk0 ::

Jaz mam sicer win98 (niti ne SE), mel pa sem tudi xp version 5 2550. Suxalo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

andrej ::

ROK: 5.1 je samo interna oznaka. XP-ji so v bistvu NT sistem. NT 4 so bli 4, w2k 5, XP pa 5.1. To je samo interna stevilka, tako kot build number 2600.

jRk0: ni cudno, ker je 2550 warez build:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej ()

Highlag ::

Verzije so čist logične:
Sej so ble manjše cifre tud sam mene takrat še ni blo med PC-jaši :8)
mel smo windowse 3.1+CE
pa NT 3.41
pol so bli NT4
Pol W2000 ->5
Zdej je pa XP -> 5.1

andrej ::

Highlag: NT 3.41 ne obstaja. Obstajali pa so:
Windows 1.0
Windows 2.0
Windows 3.0, 3.1, 3.11
Windows 95 + izvedenke
Windows 98 + izvedenke ala SE
Windows ME
Windows NT 3.1
Windows NT 3.5
NT 3.51
NT 4
Windows 2000
Windows XP

upam, da nisem kaj pozabo... aja pa Windows CE, Windows 2000 Embedded, Windows XP embedded, pa server verzije, itd..:D

R0K ::

aha, dobr pol...sam cudno da ji niso "poklonili" niti "svoje" polne stevilke ... npr 6.0, ker si jo tut zasluzi, ker so to dalec najboljši Win doslej, vendar bi lohk bli še ene 10x boljši...le mal bl bi se potrudle lenobe lene, ki delajo pr M$ ... jao, da mam jst svoje Winse pa da jih uporablja nevem koliko miljonov ljudi, si sploh nebi mogu predstavljat, da dam ven hroščato verzijo....

andrej ::

1. v bistvu XP-ji niti niso tako hroscati, v primerjavi z ostalimi programi.
2. sprememb od w2k ni tolko, da bi si zasluzo novo cifro...

R0K ::

hmmm, glede na to koliko popravkov so ze izdali od kar so izšli, se nebi lih strinjal z tabo ...


..drgače a se da narest svoj "Thems" ? tko da bi vstavo svoje zvoke, animacije, meu svoje gumbe,... ?

andrej ::

ROK: ma popravki. niti jih ni tolko, pa vecinoma sploh niso kriticni...

za theme: uradno ne. uradno MS ne podpira kreiranja novih tem. je pa krozil nek program styleXP ali nekaj takega, samo ne vem ce zna vse to, ker ga nisem uporabljal...

R0K ::

Noja, čist iskreno rečem...si že kdaj zasledil popravek za kak Linux ? Res pa je, da je tam več nadgradnj ...

...aha, dobr pol...grem jst mal googla prečekirat ... kok pa zasede sploh tist dodatek za WinXP k so neke nove Theme not pa še neki stvari ?

andrej ::

ahem, da linux nima bugov? ahem...

Tam je zadeva tudi malo drugacna, ker je linux sam, samo kernel, jedro, ostalo kot dobis v distribuciji so programi, ki ne spadajo po "linux" in imajo posebne popravke...

samo recimo poglej na Radhat stran o bugih:D

TUKAJ

Ce na hitro pogledas liste, bos vido vec security advisories kot pa za Windows XP.|O Tako da nebi raje o tem...

R0K ::

andrej :

kolko ljudi programi in sestavlja Windowse ? vrjetno na stotine, koliko pa jih sestavlja Linux ? Kolko plačaš za Linux, kolko za Win ?

Recimo da primerjamo Win XP Pro in Linux SuSe 7.3 Pro ...

-Cena ?
-Kaj dobiš poleg ko kupiš ? Poleg Win ne dobiš nobene bukvice, poleg SuSe pa kar 5 obširnih manualov
-Office je zastonj
-Virusi ??
-Stabilnost (čeprav se tu Win XP tudi izkažejo za dobre)
-Popravki in nadgrdnje za linux so zastonj
-Večina ostalih programov je zastonj
-Edino kar je v prid Win je to da ima veliko večjo podporo SW in HW...ampak tut to se bo spremenilo...nekatira podjetja celo kapirajo da Linux-i niso slabi...

Face it, Linux-i so sedaj že v takem boju z Win kot recimo Intel vs. AMD (intel = Win) ...

...ah, malo sma zgrešila iz teme, sam sm mogu povedat, pač...pa nisem tak Linux freak sploh ..

andrej ::

- cena? to je relativno. Ce gledas neposredno dinarje potem je Linux cenejsi. Ce pa upostevas cas in izobrazevanje recimo podjetje in se recimo migracijo iz wins okolja v linux potem te pride linux drazji, predvsem zaradi casa porabljenega za migracijo. Za navadnega uporabnika je Linux cenejsi.

- glede knjig tudi.
- office enako.
- kaj pa spili? za linux nimas kaksnih res pametnih spilov.
- virusi so res problem na wins platformi, ampake ce si smart uporabnil in ne downloadas svasta potem se nimas kaj bat. Na oni strani lahko tudi vidis, da linux ni imun na worme in ostalo nesnago.. . zgleda da se pisanje virusov za wins svet bolj splaca...
- popravki za XP so tudi zastonj:)
- boj se definitivno NI taksen kot AMD vs. Intel. Se zdalec ne. Samo poglje % linux v desktop masinah.

Linux je zelo zelo cool sistem, ampak ima nekaj problem. Ti niso tako tehnicne narave, ampak bolj poslovne. Veliko podjetij se vedno ne ve kako bi z linuxom sluzli. trenutno se ni pravega bussiness modela s katerim bi se dalo linux obrnit v denar. v wins svetu to zlahkoto naredis. Napises en dober program in ga prodas. V linux svetu ti noben nebo hoto placat, ker je tak vse zastonj...

hja, vecni problemi:D

R0K ::

- andrej a si ze kdaj uporabljal SuSe 7.3 pro ? Proti prejsnim Linux verzijam je ta prava špica !! Nekateri jamrajo, da majo probleme z inštalacijo, ta ima to zlo lepo in lahko zrihtano...tudi uporaba je veliko lažja in manj zapletena (čeprav ko se navadiš ni nič več zapleteno)...in potem iz tega tudi sledi da se jih je zelo easy učit in uporabljat...
- glede knjig se pa ne strinjam nevem kako .. veliko lahkih manualov lahko dobiš na internetu za Linux for free...sedaj nevem kaj si ti tu mislil...a knjige za izobraževanje Linux-a al knjige o programiranju ?
- khmm...kolk folka razen Linux-ačev pa uporablja StarOffice ? 5% ? večina vas ima MS Office, ki pa veš da ima nore cene, seveda vas je pa spet malo tistih, ki imate legalne...
- to je pa res...Linux je bil sprva verjetno namenjen kot "programerski" OS, kar kaže tudi podpora špilom....vendar se dandanes na netu dobijo raznorazne konzole, tko da se da tut npr. Q3, UT, Half-life (mislim da je tut ta),.. igrat na Linux-u....
- Jah, ni imun...take OSa itaq nikdar nebo, ki nebi bil niti malo imun...ampak tu je Linux res se veliko pred Win...nekje 2-3 mesece nazaj sem sploh bral (na linuxtoday.com), da je sploh izšel prvi virus za Linux, pa še ta je bil tako nenevaren, da ga še omenjat nebi blo treba...
- ja tu sem se mal uštel...
- % na desktop mašinah v Evropi se veča (kar dokazuje tudi, da smo evropejci pač bl smart userji od ostalega sveta), in dokler nebo pršla ta pamet prek luže % nebo nikdar višji kot pa 20-30%...ker večina folka po svetu misli, ja tisot majo pa Američani, in tisto je ziher najbolše...

Tu sem kot boj mislil, priblizno pri procentih ... ucas je AMD zasedal ful malo procov po svetu...nevem menda 5%...sedaj jih ima baje 27%...in to v enem letu...nekako tako gre pa tudi vzpon Linux-a ...

Jah, Andrej, veš mogoče pa Linux-i le niso ustvarjeni, da bi z njimi služili...mogoče so ustavrjeni (tak tut jst mislim), da bi bli odstopni čim večjem krogu uporabnikov, da bi bili cim cenejši oz. for free in da nebi bili za to da se bi z njimi služilo nevem kake denarce...

OK, mogoce sem kje zabluzo, ker sem malo zaspan...

andrej ::

-7.3 ne, 7.1 pa
- saj sem reko, da so knjige in office 'cenejsi' za linux :)
- glede vzpona kot ga je mel AMD nisem cisto preprican. V bistvu so pred 3 leti rekli Linux bo zdaj. Potem ni. Pred 2 letoma enoako, spet nic, lani enako. In tako je linux baloncek pocil. Mislim, da so vsi meli prevelika pricakovanja. Poglej samo koliko podjetij je propadlo...
- hja, saj free je cool, dokler si sam ne sluzih kruha... kako? Vsi delamo zato, da lahko prezivimo in se razvajamo...

Klemenn ::

sej rečte kar čte ampak se pozna v tem da je linux zastonj pa winsi dragi kot pes sploh pa če nimaš keša za originalne winse lahko zbiraš pri piratu in več ali manj se ljudje seveda odločajo za winse!! o virusih sploh pa je bil tudi za winse enkrat prvi virus vse je enkrat prvič se lahko do jutr vse obrne....... sploh pa winsi niso tako komplicirani da bi rabili za to knjige saj ja (13let) jih nisem rabu

R0K ::

Jebadiah : Linuxi niso zakomplicirani sploh !! ne rabiš nobene knjige !! folk se je pac na zacetku odlocil za Winse (so bli leta 85 prvi ce se ne motim, prvi linux pa je vn prsu 91,a le se motim ?) in ce bi ti ze od zacetka uporabljal Linuxe se ti enbi zdel nic zatezeni ...

...Vecina pa nima Linuxa zato, ker ne mores gor poganjat spilov oz. so tko cudni da ne znajo prit an google.com in si downloadat kako konzolo in igra bo delala...

...je kdo mogoce uciraj gledal oddajo Resnicna Resnicnost ?

btw...ko bo za linux na svetu tolko trojancev, virusov, in tega sranja kot ga najdes za winse, bos ti ze vrjetno dedek, ocka pa sigurno ! ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

Klemenn ::

pa morite me kakor čte jaz prisegam s vsem srcem na winse

[BISI] ::

Jaz imam Windows 2000 ver. 5 (build 2195: SP2).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista preložen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13515416 (10064) Jst
»

Linux vs. Windows; v prihodnosti... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1199626 (7792) poweroff
»

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16710592 (7683) SOLMILE
»

Drag Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
351499 (891) R0K
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341610 (1217) roscha

Več podobnih tem