» »

Drag Linux

Drag Linux

CCD ::

Zakaj je SuSE Linux 7.3 tako drag?
16.541 SIT za Personal in
23.681 SIT za Professional verzijo.

A bi ga lahko kje cenej dobu (nazadne se spomnim da je blo rečen da je Linux zastonj)

Brane2 ::

Zastonj je verzija, ki jo lahko snameš na suse.de

Ta je v obliki image fileov, ki jih lahko zapečeš na CDjke in gremo.

Zakaj je stvar draga ? Lahko govorim o Pro verziji, ker une druge nimam...

Zato, ker se je nekdo zajebavu, da je zložu trilijon programov na 6 CDjev in poskrbel, da ti se inštalirajo na mašino pravilno, pa če maš Athlona+Radeon alpa kilavo 486-ko, laptop in vse umes.
Nekdo je moru napisat kr neki pomožnih programčkov, ki opravijo vse to in vse te programe je moru tud stestirat.

Kljub temu lahko dobiš vse to zastonj na njihovem siteu, če se ti da vleč dol 6x 600 Mb, alpa vzameš CDje, pa dobiš zraven še nekaj knjig in pač nekaj plačaš.

Lahko pa si seveda Cdjke tud kje skopiraš...

roscha ::

Še dodatek k Branetovi razlagi. Sicer sem uporabnik Debian distro, ampak kolega je par mesecev nazaj kupil Suse-ta. Cena je pač malo višja še zato,ker obenem plačaš telefonski support (1 leto se mi zdi?), poleg CDjev pa pride še par kilogramov papirnate dokumentacije. No, vsaj kolega jo je dobil.

by!

ABX ::

Če se ne motim je 7 cd-jev in 1 DVD. Zadeva se inštalira lažje kot Winsi.


Definitivno vredno svojega denarja, poleg tega na netu dobiš zastonj image.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Brane2 ::

Ja, res je-7 CDjev in DVD/moja napaka...

Yohan del Sud ::

Ja suse je zakon. Enkrat sem jim pisal, če lahko dobim 500 CD-jev za promocijske namene. (talal na linux festih), poslali so jih 1000. Tričetrt sem jih stran vrgel... :\

CCD ::

Žal mi je, nisem hotel podcenjevat dela tistega, ki je vse skupaj spravil, samo en oglas v Rač. novicah mi je v oči padel, ker ravno piše, da lahko to všteješ v olajšavo pri odmeri dohodnine.

A bi se komu od vas, ki teh 7 CD-jev mate, dalo jih meni poslat, da si jih presnamem, seveda bi jaz plačal vse stroške pošiljanja in kolikor bi pač še zahteval zraven. Plz.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCD ()

PaJo ::

Seveda se da dobit, pisi mi na mail pajo@slo-tech.com pa se da zmenit:D

V glavnem Suse 7.3 je superca in ce mas kes si ga kupi cene ti ga pac jaz posnamem. Sicer pa ce kupis enkrat linux ga lahko das na miljon masin pa ti nihce neb omogel tezit z licencami, to ej najvecji juxus:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ABX ::

Glej glej ma glih admini, ki tolko serejo za piratsvo potem še talajo lasten e-mail za presnemavanje cd-jev.

Prvih 5 cd-jev lahko mirno presnameš vendar zadnja 2 ne smeš, ker je gor manual.


P.S: Če vi serete okoli, potem lahko tudi jaz ok! :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CaqKa ::

lol :)
em imam moznost da si tale linux dol cufnem... kaj se mi bolj splaca za zacetnika.. suse 73 al RH72?

TinkaPinka ::

PaJo, tsk tsk tsk... Pa saj veš, da je to prepovedano. ;)
I am easy to please as long as I get my way.

sinko999 ::

Naj se širi linux , ja kaj pa bo človek brez manuala , pa si sicer mora z nečim pomagati . Pa če bi rekel keremu drugemu človeku bi mu z veseljem zapekel vseh 7 CD-jev in ne samo 5 . Legalnost gor ali dol .

LP
Ni? ni ve?no !

CCD ::

Točno, naj se širi Linux! Predno začnete napadat pa tsk tsk tsk delat si preberte o čem se gre. Zarad enga skopiranga manuala se pa tud ne bo svet podrl.

Elemen_T ::

ABX: Admini si lastijo stran in lahko nanjo napišejo kar jih je volja.
Ampak seveda...kulturno bi bilo, Sergio >:D
Če bi šlo za kakšne cracke, ali presnemavanje plačljivih licenc že. Ampak Linux?
Po moje nihče nebi zbrisal topica, če bi kdo povpraševal, za nakup ene distribucije Linux...

lp

PaJo ::

Halo?????

Kdaj smo pa se birasil teme o sirjenje linuxa??? DAjte no saj pa je glih namenjeno temu da ga ima cimvec folka in ni pod nobeno licienco, vsaj jaz nevem za kaj takega;(

Tak da nevem no v cem je blem, jaz mislim da s tem nebom naredil nix nezakonitega, ker hitak se da vse to potegnit dol iz suse-jevega sita, ce si dovolj vstrajen:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

whatson ::

Da bi že enkrat nehali komplicirat glede piratstva... Damn ... :\ .. gre se za NAMEN ne za piratstvo...

Btw kupi kdo kero drugo distribucijo? ;)leningrad@email.si :)(razen SUSE... da nebom delal konkurence:)=)

(Pajo btw.. suse-ja ne moreš download... (če pa lehko kje, pa mi daj link ;)) ) lahko samo verzijo ki je na enem cdju in je lame;) ... Ono ki je pa na sedmih cdjih pa moraš kupit...)

Zakaj je SuSe tako drag?

Primerjaj ka z M$jem... In kaj vse dobiš zraven pri M$ju in kaj pri SuSeju... pa še nekaj... veš kaki užitek je inštalirat linux iz DVDja? ;)

Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

simon ::

Kolikor vem si lahko vse pakete potegnes z susetovega ftp-ja, ampak le vsakega posebej, i386 iso-tov za zadnjo verzijo ni. Vseakakor ga je uzitek instalirati z DVD-ja, pa medtem malo listati dokumentacijo...

TinkaPinka ::

Jao... Še hecat se ne smem več ali kaj... :\
I am easy to please as long as I get my way.

PaJo ::

Ja Suseja res ni v iso obliki so pa vsi paktei na njihovem ftp-ju, le dol jih je treba pretocit in uredit, kar pa vzame dosti dosti dela;(

Kako pa izgleda instal iz DVD-ja pa nevem, ker se nisem imel sanse probat:\

Tinka: Hehe, saj tudi jaz nisem tako hudo misliv, samo pac moram se komu drugemu povedat da linux je zankrat se zmeraj free:D

Kar se pa tice ovih manualov, pa se jih povsod na netu da dobit na tone, tako da nevm ce so glih ti na teh cd-jih avtorsko zasciteni:D

No v glavnem ce se kdo zeli SuSeja naj pise na mail:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

Cygnus ::

tko sam mal bi dodal tlele zraun na komentar cene pa M$ pa oh in sploh...
V katerem M$ OSu dobiš zravn Mail server(je), Web server(je), FTP server(je), Domain kontroler/file sharing, personal firewall, packet filtering firewall, proxy firewall, proxy server, dns server......oooh need i go on? da ne začnem govorit o aplikacijah (hell beats out of explorer.exe pa paint.exe >:D)
ajt 1/2
lp,
Mare
------
I see London, I see France, I see stinky underpants!

sasox ::

Cygnus:Web server(je), FTP server(je), Domain kontroler/file sharing, personal firewall, packet filtering firewall, proxy firewall, proxy server, dns server...... Amn si sure da tega ni zraven???? Firewalla res ne dobiš zraven, ostalo pa.......Zraven MS serverskih verzij dobiš prav vse in še kaj......

Cygnus ::

ups sory...pozabu dodat "ZA TAKO CENO" :D
hehe se opravičujem
aja pa pozabu
na katerih M$ OSih lahko dela več uporabnikov NAENKRAT?
SIMULTANEOUS is not in M$ vocabulary ;((
ajt 1/2
lp,
Mare
------
I see London, I see France, I see stinky underpants!

sasox ::

Na terminal serverju lahko (win2k server) ;)

Cygnus ::

aha pa si ti kdaj že delu s kašnim linuxom alpa bohnedaj unixom? recimo da odpreš prtisneš ALT+F1 -F6 in se delaš kot kirkol user na mašini...alpa da napišeš v promptu "SU %username%" 8-O. waaaa čudo svetsko; što se ljudi ne smisle majkemi. Če hočeš bit drug uporabnik se pač odlogiraj, sej eetaq ti nič pametnega ne sme laufat... če ti pa že, ga pa maš eetaq pod service in sej ne da če hočeš dat kej v service notr se morš razčehnit halo... da bi sam linke naredu po runlevelih pa da bi tko laufal service?? blaa... am kaj so že runlevels? cannot spell textmode on M$ oz. textmode not supported any longer -> DOS?? ok flame off... sam full sem pissed of windowse k jih morm še zmeri uporablat demet. 5 linux serverjev mam sam morm pa bit na win2k, demet!
;((
lp,
Mare
------
I see London, I see France, I see stinky underpants!

sasox ::

LOL.....mau zajebancije ne škod ;) Drgač mi pa ni treba razlagat o *nix :) Poznam tud to ;)

Cygnus ::

hehe ma treba si je mal dušo spraznt...pa naj bo to za ostale nerazsvetljence :D...
lp,
Mare
------
I see London, I see France, I see stinky underpants!

sasox ::

:D

Neo32 ::

Jah garant, da je tale zenska, ki dela reklamo za Linux velik lepsa kukr Bill Gates ki dela reklamo za Winse.:D

CaqKa ::

pravzaprav bi naj winxp server verzija ponujala multiuser podporo naenkrat! sicer je na linuxu kolkor sem jaz gledal multi user podpora na konzolo in na xu.. samo kdo uporablja xe od vas "linuxasev"? kakor hitro dobim winxp server verzijo ti garantiram da bo multi user support za windows stajl koriscen kolko se da... Ko boš probal winxp RDC potem se oglasi zaenkrat pa: kolikokrat kot sem ze slisal da je linux vredi sem sedaj z winxp tako zadovoljen kot se nikoli ne... magari je linux zastonj... prej ko slej se bodo pojavili ultra racunalniki na katere se bomo s vojimi šibkimi masincami priklopli na remote... takrat se bote pa lahko dalje sli linux vs windows, hepani nima smisla vsakemu je svoje boljse... linux in winsi rulajo vsak po svoje. poleg tega za tricetrt tukaj ki se imate za linux freake ne verjamem da ste taki struckoti v linux...
ajt
CaqKa
edit: cygnus
su %username% (ze slisal kdaj za runas?
alt+f1-f6 (winkey+l)
aja pa razlozi mi kaj je narobe z CMDjem/dosom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

R0K ::



zakladnica tega....klik!!

Cygnus ::

to Caqka:
>su %username% (ze slisal kdaj za runas?
opa tega pa nisem se vido... svakog dana u svakom pogledu sve vise napredujem

>alt+f1-f6 (winkey+l)
am nope... to je lock workstation; tisti se pa sprehajas med konzolami na lokalcu...6 al 7 konzol mas lahka na linuxu in na vsaki svoje laufas kot kirkol user in glih to mi je narbl carsko

>aja pa razlozi mi kaj je narobe z CMDjem/dosom?
am k ti ntji ne pustijo nix drugego kot graficn nacin... kok hitrej bi vse delal ce bi bil mozn text only mode za NT (2000 server)
ajt 1/2
lp,
Mare
------
I see London, I see France, I see stinky underpants!

CaqKa ::

hotel sem nastet le priblizke komandam iz linuxa... pri tem se runas najbolj ustreza suju med tem ko winkey+l na xpjih pomeni da kao userja menjaš... drugace pa imas vse polno virtual desktopov na netu sam jih sicer ne rabim... no hočem ti tole povedat... na xpjih ima recimo narete ene tri userje .. recimo... no na enem pečeš cd na drugem imaš oodprt word in na tretjem recimo solitare:) med njimi preklapljaš z winkey+l stvar je zelo podobno le da ni text mode ampak graphic... sicer si lahko glih tak na namizje odpreš 10 cmd.exe pa imas 10 konzol in v vsaki delas svoje, newem sicer kdo bo imel take zelje razen mogoce koga ki uporablja bitchx za win32... in cdrecord za win32 (jaz:)) pa xpji imajo tudi built in softwer za peko cdjev... pa bos spet reko da ni zastonj.. hej ampak za to se ne rabim jebat z nastavitvami kot bi recimo par dni za to porabil v linux.
aja če hočeš cmd brez grafičnega uporabljat daj winxp cd noter bootaj iz njega, in zazeni recovery console (joke). stvar je v tem da bo textovni nacin slej ko prej uporabljen še samo za remote administracijo in mogoče za reševanje porušenega sistema. me zanima kak boš obdeloval grafiko in zvok v tekstovnem načinu?
pri vsem opisanem izhajam iz winxp pro verzije
lp caqka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

kdo mi lahko presname tistih 7cdjov suse linuxa 7.3?... pa je po moznosti iz mb ali okolice... sam sem dol vleko celi direktorij iz ftp.suse.com pa si nevem kaj s tistim počet

Brane2 ::

Jaz ti jih posnamem, če jih prideš iskat v LJ. Ne da se mi tega zastonj še pošiljat v MB, mi pa srce ne da, da bi za te stvari računu folku.
prej poklič, da prpravim in zapečem stvari, pa prnes prazne CDje...

To je, če ne najdeš nč bližjega...

Brane2

CaqKa ::

ok.. ce se res nebo noben drug javil... :)
mogoce se bo sasox javil... :)

R0K ::

CaqKa : poglej mejl ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215442 (10524) Eru
»

postavitev linux serverja (hardcore :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141608 (1379) BigWhale
»

SUSE 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
472119 (1688) shock
»

Linux SuSe 7.3 .. HELP

Oddelek: Operacijski sistemi
8952 (818) Santa
»

SERVER za FULL DENARJA

Oddelek: Kaj kupiti
482174 (1508) Brane2

Več podobnih tem