» »

Disk 40GB

Disk 40GB

Mr.B ::

Ker disk se splača kupiti do 40 GB. Predvsem je tu važna performanca ne kapavitete.
Seveda IDE , SCSI je za moje potrebe predrag.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigFoot ::

jest bi ti priporočam IBMovga IC35 40GB. ga mam sam in seka
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

LojzePek ::

Jest ti ga tudi priporočam. Mam ga kak mesec in ga dosti nosim okoli. Zaenkrtat se mi je samo ena nogica za IDE odlotala(če velik preklapljaš se nogice hitro zvijajo), drugače pa dela super.

Mr.B ::

Malo preveč sem slišal da crkujejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BustA ::

Kupi IC35 40 GB, ker je razlika med 20 in 40 največ 5 jurjev. Sam imam IC35 in sem zelo zadovoljen z njim. Kar se pa tiče crkavanja diskov pa je jasno, da če ma velik folka IBM diske bo tudi dosti postov, da IBM diski crkujejo, vendar če gledaš v % je to malo.
Devide Et Impera

Prjatu ::

Jst bi tle še dodal da kvarila se je prejšnja serija diskov, novejša - IC35 pa naj nebi imela takih problemov, sam ga imam in dela OK.
Something else is controlling me!

Sulc' ::

fantje, a se kateremu od vas icl35 pregreva? jaz mam pač ene čudne probleme z njim...

MadMax ::

Meni?
Nikoli.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tha_man ::

IBM: bolj serverske zadeve kjer potrebuješ majhen dostopni čas, če si pripravljen malo riskirat

Seagate Barracuda IV: za obdelavo videa in podobne posle (konstanten visok prenos), tudi za tiho delovanje je to prava izbira

Maxtor: za čim hladnejše in tišje delovanje ob vseeno kar dobrih performancah

Wester Digital: za zelo dobre performance na vseh področjih, ampak za ceno malo glasnejšega delovanja
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

totimato ::

če bi bil jaz: Maxtor

lp

totimato

BigFoot ::

ja no moj IC35 je popolnoma neslisen, tko da zarad tega se ne morem pritozevat
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Baja ::

mam ic35 40 gb, pa če se mašina slučajno ne zbudi, grem gledat, če mi ni kdo diska ukradu.:D torej, hiter in neslišen

Boky ::

Sam sem pravkar zamenjal WD 30Gb@5400 z Maxtor-jem 40Gb@5400. Po par testih(z stoparco v roki) sem ugotovil da je Maxtor precej pocasnejsi od WD-ja.
Z ghost-om sem naredil kopijo sistema z WD-ja na Maxtora, oba sistema optimiziral notonom, pol pa malce primerjal. Recimo windowsi se nalagajo enih 15 sekund dlje na Maxtorju. (dostopni cas sux).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

tha_man ::

WD-ji na 5400 so noro hitri, vidim pri svojemu 10G. Sm precej glasen je (čeprav bistveno tišji od starega 1.7G IBM-a).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Han ::

Khm, IBM IC ima precej glasen servo motorček. Tisti, ki ga ne slišite, imate ali noro glasen napajalnik ali procesorski ventilator. :(

sinko999 ::

Boky , praviš da so dostopni časi slabi pol si z maxtorjeve strani potegni dol en program ki ti bo izklopil acustic manegment ; potem bodo dostopni časi boljši performance bo enak , samo pa bo malo glasnejši . Program se pa mora zalaufati v čistem DOSU.

LP
Ni? ni ve?no !

Boky ::

sinko999 brez skrbi, to je prvo karsem naredil. Dostopni casi (merjeno z HDtach-om) so bili na zacetku 21ms. Po isklopljenem acustic manegment-u se je dostopni cas spustil na 16.7ms, karje se vedno vec kot ima pri WD-ju(15.4). Malceme me cudi, da se taka, na videz mala razlika v praksi precej pozna. Mogoce je vzrok v kontrolerju. WD je priklopljen na kontroler na plati, Maxtor pa na externi Zoltrix kontroler. Bom oba priklopu na zoltrixa in pol porocal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

CaqKa ::

the man: seageta baracuda IV to je scsi? ker jaz bi rabo nekaj za video obdelavo

matevzm ::

ZAdnje generacije so mislim da WDji hitrejsi. Lahko gres na storagereview in si naberes nekaj diskov in ti narise tabele in grafe hitrosti (IOmeter je nekoliko bolj server orientiran test).
Barracude so IDE, ze III so bile bojda ravno za video obdelave kar dobre. Sicer vroce, ropotale kot strojnica... IV so pa tihe. Poglej malce teste.

tha_man ::

CaqKa, tako kot je matevzm napisal. Obstajajo pa tudi barracude na scsi vodilu, ampak ne vem pod katero generacijo spadajo (III ali IV), pravzaprav je tisto verjetno čist svoja zadeva.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

BendeR ::

Kolk te kaj stanejo Barracude IV?

tha_man ::

Cena naj bi bla enaka kot pri modelih iz generacije III (poglej malo po cenikih za njih).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

tedybear ::

KAJ MENITE?
Sedaj imam IBM IC35 40GB 7200 Da zamenjam za
MAXTOR 60GB 5400 ? Doplačal bi samo nekaj tisočakov?
KABEL RULA!!!

Mr.B ::

Če se ti gre za kapaciteto ja , ča pa za hitrost pa ne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BendeR ::

tha_man:
Vse lepo in prav toda ne najdem niti enega cenika,na katerem bi bil seagate barracuda 3 ali 4.Bi mi lahko pomago z kakim linkom do cenika na katerem je.

tha_man ::

Denis, poglej na po cenikih kjer piše Seagate na 7200 obratov. *Mislim* da je to Barracuda III, prepričan pa tud jaz nisem. No, kakorkoli že, cena naj bi bla nekje v rangu ostalih 7200 diskov, torej okrog 35 jurjev za 40G, kakšen tisočak gor ali dol (raje gor verjetno :\).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Mr.B ::

Sinko999 a znaš oz. veš kje se vklopi za ams-om switch performance.
namreč ko sem dam amset /chech je bil switch na performance nastavlejn ???
Ko sem dal na off sem dobil za malenkost boljši dostopni čas za maximalno 0.5ms , toda rezultati testov so bili slabši.
Disk je Maxtor 740x
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

djlongy ::

IBM IC35 je super in vse, zal pa se jih precej pokvari.

Smo jih ze precej vgradili, pa jih je res prevec prislo nazaj. Glavna napaka: bad sectorji, kmalu pa crkne do konca.

Longy

azeed ::

IC35 se niti ne kvarijo veliko. Več težav je bilo s prejšnjo DTLA serijo.
You gotta say YES to another excess!!!

tha_man ::

Denis, včeraj sem nabavil Barracudo IV 40G, stal je približno 36500 SIT.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

para-site ::

imam že dva diska o IBM in delasta brez problemov...
enga 10Gb in zdej ta novga ic35 40Gb...

GaPe ::

Priporočam IBM IC35 40GB ;).
Don't steal! The government hates competition.

the_unborn ::

Lastim si Maxtor 40gb, 7200rpm in se mi zdi zelo v redu. Pa tih je k miska:D. Nekako so mi maxtorji najbolj pri srcu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tih disk. maxtor, seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
191288 (972) tigrr
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310956 (6584) ChiefThunder
»

Kateri disk? IBM ali MAXTOR (40GB)

Oddelek: Kaj kupiti
7857 (713) JohnyB
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax

Več podobnih tem