» »

Evo pa se je spet spremenila ura..

Evo pa se je spet spremenila ura..

««
10 / 14
»»

Invictus ::

A nihče ni znal med zahteve dati datuma v UTC ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bciciban ::

Invictus je izjavil:

A nihče ni znal med zahteve dati datuma v UTC ?


Ker se nikoli ne zgodi da ti zunanji diktirajo kako in kaj?
Tle imaš podatke, vzemi ali pusti. Pa vesel bodi da so sploh v elektronski obliki.

nejc_nejc ::

Mislm sj na izgubi nisem jaz, na izgubi so firme/ekonomija zaradi tega. In tega drgac kot z ukinitvijo prestopnega dne ne bos resil.

O kaksni vrednosti se pogovarjamo pri vas in koliko je letni promet...računaj, da so IT jevci itak za tam....

Invictus ::

bciciban je izjavil:

Invictus je izjavil:

A nihče ni znal med zahteve dati datuma v UTC ?


Ker se nikoli ne zgodi da ti zunanji diktirajo kako in kaj?
Tle imaš podatke, vzemi ali pusti. Pa vesel bodi da so sploh v elektronski obliki.

Ne, nikoli zunanji ne diktirajo.

Saj ti njih plačaš, ne oni tebe...

A te res v ITju take pičkice in toliko nesposobni, da se pustite komandirat zunanjim?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

https://finance.yahoo.com/news/real-cos...

Tukaj so številke za US. Pri nas gre najbrž za podobno proporcionalno vsoto.

MrStein ::

Invictus je izjavil:

bciciban je izjavil:

Invictus je izjavil:

A nihče ni znal med zahteve dati datuma v UTC ?


Ker se nikoli ne zgodi da ti zunanji diktirajo kako in kaj?
Tle imaš podatke, vzemi ali pusti. Pa vesel bodi da so sploh v elektronski obliki.

Ne, nikoli zunanji ne diktirajo.

Saj ti njih plačaš, ne oni tebe...

A te res v ITju take pičkice in toliko nesposobni, da se pustite komandirat zunanjim?

Lej ga lej, forumskega vseveda.
Za Ukrajino in Gazo imaš tudi rešitev?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Kaj ima Gaza in Ukrajina veze z eno jebeno zunanjo firmo, ki ti hoče diktirati svoja pravila?

Jih pač odjebeš in malo zamakneš projekt.

In ja, za Ukrajino in Gazo imam tudi rešitev. Ne se več streljat... Sam to še nobenemu svetovnemu voditelju ni prišlo na pamet.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

HitraSperma je izjavil:

Normalno da poletna ura, zimska je bila dobra kakih 100 let nazaj za kmetovalce.


Tole si mal pomesal. Poletna ura je bila namenjena kmetovalcem in tovarnam. :)

Lonsarg ::

Invictus je izjavil:

A nihče ni znal med zahteve dati datuma v UTC ?
Ne da se mi v detajle, ampak te "zunanje firme" so v našem primeru razna državna monopolna podjetja po EU in pa močna privat podjetja (ki so tudi napol monopolna, enostavno ne gre brez njih ali pa si zmanjšaš trg) in oboji imajo zelo radi local timestampe, csvje in excele. Kar se pa tega enega lastnega sistema tiče ki je tudi local vse do baze (in poleg tega nasploh tehnično slab) pa kot IT nisemo imeli besede (no so vprašali pa potem ignorirali naše mnenje, je sicer res da smo ves nabor skritizirali in hoteli sami razvit).

Tak je krasni svet ITja kar se tiče UTCja. No najbrž je drugače če nimaš veliko komunikacije z IT sistemi izven firme ali pa če imaš same tehnično normalne partnerje, potem morda gre celo brez hecanja s prestavljanjem ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bemfa ::

Če podatek iz zunanjega vira ni v UTC, pač ponucaš default string to timestamp mehanizem in shraniš pri sebi kot UTC, potem pa obdeluješ naprej.

toro69 ::

starfotr je izjavil:

...., ker bodo spoznali svojo zmoto.


Razsvetli nas, prosim.

Beernarrd ::

Vsi na UTC, ukinit časovne pasove, pa bo mir. Vsaka vas bo itak zase vedela, kdaj je sonce najvišje. Pri nas ob 11h05. V koledarju pa si vsak napiše, kdaj se mu delovni dan začne, da ne bodo ponoči klicali, ko ni treba.

MrStein ::

Invictus je izjavil:

Kaj ima Gaza in Ukrajina veze z eno jebeno zunanjo firmo, ki ti hoče diktirati svoja pravila?

Jih pač odjebeš in malo zamakneš projekt.

In ja, za Ukrajino in Gazo imam tudi rešitev. Ne se več streljat... Sam to še nobenemu svetovnemu voditelju ni prišlo na pamet.

Nisi razočaral.

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Beernarrd je izjavil:

Vsi na UTC, ukinit časovne pasove, pa bo mir. Vsaka vas bo itak zase vedela, kdaj je sonce najvišje. Pri nas ob 11h05. V koledarju pa si vsak napiše, kdaj se mu delovni dan začne, da ne bodo ponoči klicali, ko ni treba.


Seveda, ja. Pametno. In vsi, ki bomo imeli UTC, bomo vsi hkrati začeli delat ob 7.00 zjutri, ne glede na lego na Zemlji.

Ob precej enostavni rešitvi - ukinitvi premikanja, kot ga poznamo 40 let pri nas, bi sedaj odkrivali toplo vodo s hkratnim premikom časovnega pasu na UTC+2. Neverjetno.

Če premikanja ne bi bilo, bi pač imeli zadnjih 40 let UTC+1 in nihče se ne bi pritoževal nad nobeno dolžino dneva.

Lonsarg ::

Jaz osebno se strinjam z UTC, najbrz se sicer ne bi cel svet.

Vseeno pa je samo premikanje še dosti bolj motece kot sami casovni pasovi in ce ze to ukinemo bo vsaj nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Ne razumem kje sploh imate tezave s premikanjem iskreno

Jaz ne obcutim nic razen da sem se v nedeljo zbudil ob 5.30 namesto 6.30 kot se obicajno in je bil dopoldan relativno dolg
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nokken ::

Mato989 je izjavil:

Ne razumem kje sploh imate tezave s premikanjem iskreno

Jaz ne obcutim nic razen da sem se v nedeljo zbudil ob 5.30 namesto 6.30 kot se obicajno in je bil dopoldan relativno dolg

Saj vecina jih nima, redka izjema, kot ponavadi, je Starfotr, ki misli, da mora biti sonce v zenitu v nekem izmisljenem trenutku, ki je po njegovem edini pravi, ceprav tudi ta ni pravi, ker sonce v nasih koncih ni v zenitu niti ob 12:00 po UTC+1. Sicer nimam pojma zakaj bi bil problem ce je sonce v zenitu ob 11, 12, 13 ali pa ob 47 ce bi bil dan razdeljen na druge enote kot na 24h, ampak ga kot kaze to nenormalno moti ce ni po njegovo.

toro69 ::

nokken je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne razumem kje sploh imate tezave s premikanjem iskreno

Jaz ne obcutim nic razen da sem se v nedeljo zbudil ob 5.30 namesto 6.30 kot se obicajno in je bil dopoldan relativno dolg

Saj vecina jih nima, redka izjema, kot ponavadi, je Starfotr, ki misli, da mora biti sonce v zenitu v nekem izmisljenem trenutku, ki je po njegovem edini pravi, ceprav tudi ta ni pravi, ker sonce v nasih koncih ni v zenitu niti ob 12:00 po UTC+1. Sicer nimam pojma zakaj bi bil problem ce je sonce v zenitu ob 11, 12, 13 ali pa ob 47 ce bi bil dan razdeljen na druge enote kot na 24h, ampak ga kot kaze to nenormalno moti ce ni po njegovo.


Ker potem živalo ne vedo, kdaj je kosilo in kdaj je čas za spat. V njegovem svetu je zelo pomembno, da se dan začne točno enkrat sredi noči, ker takrat se biološka ura zresetira.

Zaradi mene naj ostane "notmalen" čas. Samo naj potem šole odprejo že ob 7h in šihte zaključimo ob 15h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toro69 ()

WhiteAngel ::

Mato989 je izjavil:

Ne razumem kje sploh imate tezave s premikanjem iskreno

Jaz ne obcutim nic razen da sem se v nedeljo zbudil ob 5.30 namesto 6.30 kot se obicajno in je bil dopoldan relativno dolg


Meni se je nedeljski večer vlekel.. Pogledam na uro, pa šele osem... Naj enkrat že ukinejo premikanje. Vseeno, kater časoven pas obvelja, sam da se ne premika več.

DamijanD ::

Mene osebno ne moti toliko - so pa problem vse živali, ki so navajene na svoj ritem in so ene presenetljivo točne (nažalost); tako da traja kakšen teden, da se vse umiri...

starfotr ::

Ne razumem zakaj bi kmet sploh spremenil uro hranjenja.

GupeM ::

Mogoče zato, ker nekateri kmetje hodijo tudi v službo.

starfotr ::

Ja, in? Če je na primer 2x na dan hranil po CEST, lahko to ohrani še naprej iste ure, da ne povzroči stresa živali.

Mato989 ::

WhiteAngel je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne razumem kje sploh imate tezave s premikanjem iskreno

Jaz ne obcutim nic razen da sem se v nedeljo zbudil ob 5.30 namesto 6.30 kot se obicajno in je bil dopoldan relativno dolg


Meni se je nedeljski večer vlekel.. Pogledam na uro, pa šele osem... Naj enkrat že ukinejo premikanje. Vseeno, kater časoven pas obvelja, sam da se ne premika več.


Samo če bo ostala zimska se ti bodo spet nedeljski večeri vlekli, en samo pozimi, še poleti malo...

Bo pa poleti zjutraj lepo ob 4:00 svetlo... ne vem sicer kaj boš počel takrat, večina namreč spi z roletami dol... vem pa kaj marsikdo počne ob 20:45 poleti... ali 21:10...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kajtimara ::

...Bo pa poleti zjutraj lepo ob 4:00 svetlo... ne vem sicer kaj boš počel takrat, večina namreč spi z roletami dol... vem pa kaj marsikdo počne ob 20:45 poleti... ali 21:10...
Pri UTC bi bilo to nekje ob 1:00.
Bioritem, bioritem!

HitraSperma ::

Stari hillbilly-i navijajo za zimski čas. Mi napredni pa vemo da je ura izum človeka in da nam v modernih časih najbolj paše poletni premik ure
8-)
fgdsfjk

Invictus ::

Poletni čas pozimi, da je daljše popoldne. Sam bi celo za 2 uri prestavil :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Ne vem zakaj omejitev na UTC+2? Morda bi kar cela EU lahko posvojila UTC+3. Tako bomo imeli isti čas kot Moskva. Win win. Še amere bomo lahko zajebavali.

Da ne omenjam resničnega podaljšanja dneva. Za vse!

Invictus ::

Super, bo vsaj dan pozimi do sedmih.

Dovolj da zmatram sebe in mulca, da bova bolje spala :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Ja, in? Če je na primer 2x na dan hranil po CEST, lahko to ohrani še naprej iste ure, da ne povzroči stresa živali.

Ne, ker mora bit ob 6:00 v službi. Naj pozimi da jest ob 4:00 zjutraj, gre za eno uro nazaj spat, nato pa na šiht? Ali je bolje, da poleti eno uro zamuja na šiht?

forplan ::

Kaj zdaj hipohondri že v nizkem štartu?
da se strinjam

DamijanD ::

Jaz se že veselim, jutri bom mogoče uspel spati do 6ih :)

val46 ::

Jst se pa veselim, ker mi bo danes nočna izmena eno uro krajša ;)

s1m0n ::

Jaz pa premikanja kazalcev na urah...

KTr1sk ::

Ker se države članice niso poenotile, ure še vedno premikamo in jih še vsaj dve leti bomo. Evropska komisija je v uradnem listu EU leta 2021 namreč objavila časovni razpored poletnega časa do leta 2026. Načrte o ukinitvi premikanja ure so sicer poleg razhajanj članic glede tega, kateri čas uveljaviti, prekrižale tudi covidna ter nato energetska kriza in draginja.

Premiki ure do leta 2026:
- 27. oktober 2024 na zimski čas,
- 30. marec 2025 na poletni čas,
- 26. oktober 2025 na zimski čas,
- 29. marec 2026 na poletni čas,
- 25. oktober 2026 na zimski čas.

Vir https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Horas ::

forplan je izjavil:

Kaj zdaj hipohondri že v nizkem štartu?


haha dobra!!!

resno, tako jokanje od folka da jih bo matru bioritem za 1h???

jaz delam večinoma nočne, ravno v petek zjutri končal nočno, v torek zvečer spet nočna. torej kaj 3izmenci nič ne jokajo? v proizvodnjah? zdeavstvu?

da ne omenimo še športnike v zda, nba, nhl, nfl, kjer igrajo po 4-5 tekem na tden, v več časovnih pasovih.

bogi reveži enkrat je treba prestavit uro pa bojo bogi. ko se ga pa napijejo nek, pa spijo naslednji dan celo dopoldne je pa vse v redu??
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MrStein ::

Daj mi (vsak) 100 EUR.
Saj to ni tako huda vsota.


Odlična argumentacija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Saj so narejene raziskave o tem, da nočno delo in pogosto menjavanje spalnega ritma (ruski delovnik) vpliva na zdravje in posledično krajše življenje.

Ampak v redu. Bomo raje verjeli tebi, ker si strokovnjak za to.

Nagi Bator ::

Juhu, pet mescev sem cakal ta dan, koncno spet svetli veceri - samo se par minut! 8-)

Ales ::

Večer je in bo še vedno točno toliko svetel / temen, kot bi bil, če ure ne bi premikali. V našem sistemu eno z drugim nima veze.

Predlagam, da gremo nazaj na starorimski pristop:

dan, torej "svetlo" obdobje od zore do mraka, je vedno razdeljeno na 12 enako dolgih ur. Ko je dan daljši, so tudi te ure proporcionalno daljše, ko je krajši, pa pač krajše.

Prav tako je noč, torej "temno" obdobje od mraka do zore, vedno razdeljena na 12 ur. Ko je noč daljša so tudi te ure proporcionalno daljše, in obratno.

Problem rešen.

Pa boste vedno šli v službo ko bo isto svetlo in krave bodo vedno nahranjene ko bo sonce podobno visoko na nebu. Amen.

delavec44 ::

Sedaj pa pojdi to sprogramirat in vključit v ves SW :D

Ales ::

Bi bilo zabavno (vsaj za kako uro >:D ). In sem skoraj zih, da v principu že obstajajo knjižnice, ki bi se jih dalo uporabiti.

Ampak namesto programiranja vsega tega sem bolj za promoviranje gibanja vrnitve k naravi: sončne ure na vsak trg, peščene in vodne pa za ponoči in deževne dneve, pa je.

Čisto preveč smo že obsedeni z nadzorom vsega. Kot da je važno, ali je ura sosedove Joži usklajena za atomsko uro ali ne. In ali bo prišla v službo ob 7h po sončni uri v Spodnjem Dupleku ali po tisti v Zgornji Radgoni. Da o nadmorski višini ne govorimo. Bog ne daj, da dela na Kredarici.

Kdo se bo pa ukvarjal z UTC, UT1, TAI in mednarodnimi časovnimi zarotami, pa z opazovanjem ali bo ura končno enkrat šla iz 23:59 na 23:60 ali bo spet tista 23:59 prestopna "sekunda" dvakrat daljša... bog ne daj, da bo redno morala biti krajša, to bo apokalipsa.

Heh, kot kaže tudi vse hitrejše topljenje ledenih mas na polih vpliva na hitrost vrtenja Zemlje, kar seveda spet vpliva na čas, odlično.

Ne ne, sončne ure, dokler ne bo prepozno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

DamijanD ::

Ales je izjavil:


Predlagam, da gremo nazaj na starorimski pristop:
dan, torej "svetlo" obdobje od zore do mraka, je vedno razdeljeno na 12 enako dolgih ur. Ko je dan daljši, so tudi te ure proporcionalno daljše, ko je krajši, pa pač krajše.
Prav tako je noč, torej "temno" obdobje od mraka do zore, vedno razdeljena na 12 ur. Ko je noč daljša so tudi te ure proporcionalno daljše, in obratno.

Hehe in pol bi se lahko pozimi hvalil koliko ur sem športal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

c23po ::

Aleš: torej, ko me zanima koliko je ura, hop na trg, pa je?
Kaj pa dejstvo, da sončne ure "lažejo" celo za približno +/- pol ure?
Računalniki nimajo spominov.

mtosev ::

Evo pa imamo eno uro manj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

s1m0n ::

Ja smo končno pristali na ta pravem času... Zdaj pa še samo rabimo, da se čez par let fiksno odločimu tu tudi ostati.

val46 ::

Sej meni tudi bolj odgovarja poletni čas, ampak kot vem, je tisti pravi čas, zimski. Tako da če se uvede to, da se ne bo več spreminjalo časa, bo pri nas najbrž obveljal zimski čas.

KTr1sk ::

s1m0n je izjavil:

Ja smo končno pristali na ta pravem času... Zdaj pa še samo rabimo, da se čez par let fiksno odločimu tu tudi ostati.

Upajmo, da bo res tako, jaz bi rekel, da se ne bodo čez 2leti nič dogovorili, ker to že govorijo skoraj 20let.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

fiksna ::

Predlagam Unix Timestamp za vse.

c23po ::

Ni pravega časa.
Krog je enostavno razdeliti na 6 delov. Vsak del na pol, pa še enkrat na pol in dobiš 24 ur. Od tod naprej je vse stvar dogovora.
Jaz sem tudi za poletnega.
Računalniki nimajo spominov.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Američanom se obeta stalni poletni čas (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24224683 (14462) DostMam

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115626 (7155) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636771 (30100) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844606 (31369) nsa_ag3nt

Več podobnih tem