» »

Evo pa se je spet spremenila ura..

Evo pa se je spet spremenila ura..

««
9 / 14
»»

Jarno ::

Tudi na spremembe se človek navadi. Mene premikanje ure ne moti, pa tudi svoje razloge ima.
#65W!

Lonsarg ::

Pri nas so redno pred prestavitvijo ure konkretni testi sistemov v katerih sodeluje kar nekaj uporabnikov, nato pa še dodatna dežurstva na dan prestavitve itd. Tak da definitivno so kar stroški, že če zanemariš vso dodatno delo in buge za podporo 25 in 23 urnih poslovnih dnevov v vseh glavnih sistemih in stotinah parserjev ki morajo to preživeti, velikokrat z ugibanjem programerja kaj bo dejanski zunanji sistem poslal ko bo 23 ali 25 urni dan! Včasih se emaile pošilja in zahteva testne payloade za prestopne dni, pa se potem čaka da pošljejo, pa se simulira v programih datume v prihodnosti itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

NuMaN ::

Tiste avstroogrske uradnike, ki so si izmislili tole premikanje ure, bi bilo treba oživeti in javno prebičati!

Tiste, ki pri "nepremičnem" ali "zimskem času" nimajo nič od dneva, pa poslati na kak osvežitveni osnovnošolski tečaj.

Utk ::

Jaz sem tak. Kaj bi me tam naučili?

NuMaN ::

Ne gre za to, da bi se kaj naučil. To bi bila taka vzgojna "kazen".

Če bi bil diktator, bi ukinitev premikanja ure bil moj prvi ukrep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Utk ::

Moj tudi. Samo da jaz bi ostal na poletnem času.

starfotr ::

Prestavitev ure letos pri nas praznuje 40 let. Tiste avstro ogrske ne bomo šteli.

Observed DST in 1916-1918 when it was part of Austria-Hungary, in 1941-1945 and since 1983 when it was part of Yugoslavia or independent.

NuMaN ::

Utk je izjavil:

Moj tudi. Samo da jaz bi ostal na poletnem času.


Ne vem zakaj bi bil potreben poletni čas.
Pač se spremenijo urniki, ne pa da se premika ura.

Drugo je pri Grkih zaradi turizma ...

Utk ::

Lažje je pustit uro kot pa v vsaki firmi in trgovini posebej debatirat od kdaj do kdaj se bo delalo.

starfotr ::

V bistvu ni lažje. Ampak tvoje mnenje je tu nepomembno.

Utk ::

Še manj je pomembno kdaj je sonce na vrhu neba.
Firmam je v interesu, da imaš ti manj od dneva, ker če itak nimaš nič, je vseeno če si tam še uro ali dve več. Tu bi jim direkt v roke dali da še bolj zjebejo urnike. Že od 8h do 16h je slabo, pa nekateri baje skoraj forsirajo od 9h do 5h. V taki firmi ne bi delal nikoli.

starfotr ::

A si odkril zaroto delodajalcev? :))

bciciban ::

Glasujem za poletni čas.

Zdej je safr k je ob 5ih tema.
Zjutraj pa itak spim, potem pa delam.

Skratka nič nimam od tega.

NuMaN je izjavil:

Utk je izjavil:

Moj tudi. Samo da jaz bi ostal na poletnem času.


Ne vem zakaj bi bil potreben poletni čas.
Pač se spremenijo urniki, ne pa da se premika ura.

Drugo je pri Grkih zaradi turizma ...


Laže je pustit uro na poletnem času, kot spreminjat vse urnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

NuMaN ::

Urniki bi se spremenili enkrat. Ker se potem več ne bi premikala ura, ki bi ostala na zimskem času.

Če bi prevladal razum, ki ga je vedno manj, razen redkih somišljenikov, kar mi je v majhno uteho.

dreta ::

UTC+1 za vedno.

IL_DIAVOLO ::

Glasujem za zimski cas, ker mi pasejo dolgi zimski veceri 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

HitraSperma ::

Normalno da poletna ura, zimska je bila dobra kakih 100 let nazaj za kmetovalce.
fgdsfjk

bciciban ::

NuMaN je izjavil:

Urniki bi se spremenili enkrat. Ker se potem več ne bi premikala ura, ki bi ostala na zimskem času.

Če bi prevladal razum, ki ga je vedno manj, razen redkih somišljenikov, kar mi je v majhno uteho.


Enkrat, da.
Ampak urniki vsega.

Uro pa samo nehaš premikat nazaj na zimski čas pa je.
Recimo da danes ponoči ne bi vrnili ure na zimski čas.
Nobene komplikacije ne bi bilo, nobenega spreminjanja urnika.

Zimski čas je debilen, dan ob 4ih zjutraj ko se življenje začenja večinoma po 7mi.

nejc_nejc ::

subjektivne ocene, brezveze

NuMaN ::

Glej, to je zgolj stvar urnikov.
Tako da je s tega stališča čisto vseeno, ali je čas zimski ali poletni.

Kot da bi bila večina folka hipnotizirana s tem poletnim časom ...

Če pa je zimski čas za kmete in podobne nebuloze, zakaj potem ne gre celi svet na UTC in rešena stvar?

(replika bcicibanu)

bciciban ::

Jaz sem za poletni čas. Ti pa lahko ostaneš tumpast in spreminjaš urnike od vseh in vsakogar.
Kakor hočeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Utk ::

Če pa je zimski čas za kmete in podobne nebuloze, zakaj potem ne gre celi svet na UTC in rešena stvar?

To bi morali odgovorit vi, ki pravite, da je vse samo stvar urnikov.
Zakaj ni vsaka država v svojem pasu, bi pač Italijani delali od 7h do 15h, mi pa od 7:15 do 15:15 po UTC. Res ne vidim problema...

/S

Realnost je taka, da se urniki ne bodo spremenili. Sploh pa ne med zimo in poletjem. Čas pustit na poletnem ne škodi nobenmu niti nobenmu ne povzroča dodatnega dela.

NuMaN ::

Potem naj ostane poletni, bolje kot premikanje.

Še vedno ne vidim razlike med poletnim in zimskim, "poletni" me niste prepričali.

Sicer brezveze, vsako leto ista debata ... Če pred 40. leti ne bi uvedli to neumnost, na poletni čas niti pomislili ne bi.

Utk ::

Pred 40 leti se je delalo od 6h do 2h. Če to firme uvedejo nazaj, smo lahk tudi na zimskem času.

NuMaN ::

No vidiš da gre ...

Utk ::

Ne, ne gre.

GupeM ::

Že predebatirano. Neštetokrat.

Nima veze, ali je čas zimski ali poletni, urniki se bojo prilagodili večini. Žal je večina ljudi lenih, zato bi v primeru poletnega časa pozimi prej ali slej začeli delati ob 9ih ali 10ih, namesto tako kot sedaj ob 8ih ali 9ih. Zjutraj bo enostavno mraz in tema do kosila, pa se nobenemu ne bo ljubilo vstat do časa.

Saj se spomnite kako je nek minister za šolstvo govoril, da začetek pouka pred 7:30 ni človeški. Pa so vse predure s 7:10 morali prestaviti na 7:30, pa vse prve ure z 8:00 prestaviti na 8:20. Ker je za lenuhe pač prezgodaj.

Če pa se bo urnik prej ali slej premaknil, je pa itak vseeno, če že v štartu ostanemo na zimskem času, prilagodimo urnike in imamo vsaj to, da je sonce v zenitu okrog 12:00.

starfotr ::

Ampak ob 6.00 začnejo z delom samo kmetje.

Za forumske udeležence je to preveč moteče, preveč kmečko. Oni bi radi tak čas, kot je 6.00, samo da se imenuje drugače, npr. 7.00 ali pa celo 8.00.

Lonsarg ::

Urniki se spreminjajo v roku več desetletij, to da se bodo "mimogrede" spremenili kar ad-hoc je zelo iluzorno pričakovati.

Ja sčasoma najbrž bi se, ampak bi si naredili desetletje ali dva sufranja da se urniki prilagodijo. In vse kar je treba naredit za izognit se temu problemu je, da se gre na poletnega ob prenehanju premikanja.

nejc_nejc ::

pa dajmo drugače:
zakaj je večina evrope v enem času, čeprav ni.

starfotr ::

GupeM je izjavil:

Že predebatirano. Neštetokrat.

Nima veze, ali je čas zimski ali poletni, urniki se bojo prilagodili večini. Žal je večina ljudi lenih, zato bi v primeru poletnega časa pozimi prej ali slej začeli delati ob 9ih ali 10ih, namesto tako kot sedaj ob 8ih ali 9ih. Zjutraj bo enostavno mraz in tema do kosila, pa se nobenemu ne bo ljubilo vstat do časa.

Saj se spomnite kako je nek minister za šolstvo govoril, da začetek pouka pred 7:30 ni človeški. Pa so vse predure s 7:10 morali prestaviti na 7:30, pa vse prve ure z 8:00 prestaviti na 8:20. Ker je za lenuhe pač prezgodaj.

Če pa se bo urnik prej ali slej premaknil, je pa itak vseeno, če že v štartu ostanemo na zimskem času, prilagodimo urnike in imamo vsaj to, da je sonce v zenitu okrog 12:00.


Ni res, kar govoriš za otroke. Otroci imajo drugačen ritem. To ti lahko pove vsak kronobiolog in nevrolog. Zato je zamik pouka zelo dobrodošla zadeva za vse udeležene: otroke in tudi družino.

GupeM ::

Lonsarg je izjavil:

Urniki se spreminjajo v roku več desetletij, to da se bodo "mimogrede" spremenili kar ad-hoc je zelo iluzorno pričakovati.

Ja sčasoma najbrž bi se, ampak bi si naredili desetletje ali dva sufranja da se urniki prilagodijo. In vse kar je treba naredit za izognit se temu problemu je, da se gre na poletnega ob prenehanju premikanja.


Rusi so v treh letih šli nazaj na zimskega. Nobenih desetletji ni bilo potrebnih.

Nenazadnje pošta Slovenije in naše banke lahko urnike spreminja skoraj hitreje, kot jaz menjam gate. Vsak teden je za kakšno uro manj časa odprta. Ali pa je vmes za kakšno uro zaprta. Tako da kakšnih hudih težav pri spremembah urnikov ni pričakovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Lonsarg ::

Rusi so menjali pas ne urnike...

Urniki so del kulture ljudi, to kaj se počne ob kateri uri je v glavah ljudi in to da bo par državnih ustanov urnik spremenilo bo sam začetek, da bo to propagiralo v vse firme in vse pore življenja pa desetletja. Bo tudi dnevnik za prestavit itd...

Je pa res da bolj kot to kaj Sloveniji paše je prav da se EU čimbolj poenoti na čimmanj pasov, ker boležina menjavanja urnikov je še vedno manjša bolečina kot da ob prehodu meje menjaš časovni pas med državami kjer so pogosti premiki. In kot nalašč je UTC+2 čisto primerem kompromis, ki bi lahko pokril vse od Španije do Romunije (Romuni in ostale vzhodne države bi v tem primeru morale narediti "kompromis" da gredo glede na trenutno stanje na svojega zimskega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Utk ::

Zato je zamik pouka zelo dobrodošla zadeva za vse udeležene: otroke in tudi družino.


Neumnost. Če se ne moreš pred 8. nekam spravit, je to tvoj problem. Na žalost nam lenuhi vladajo, kdo pa drug rine v šolstvo, pa ne samo to, še v šolsko politiko...

NuMaN ::

bciciban ::

NuMaN je izjavil:

No vidiš da gre ...


Ne gre, kr bi moral vse urnike popravit nazaj na tiste.

Uro pa samo pustiš na poletnem času in je.

Lonsarg je izjavil:

Urniki se spreminjajo v roku več desetletij, to da se bodo "mimogrede" spremenili kar ad-hoc je zelo iluzorno pričakovati.

Ja sčasoma najbrž bi se, ampak bi si naredili desetletje ali dva sufranja da se urniki prilagodijo. In vse kar je treba naredit za izognit se temu problemu je, da se gre na poletnega ob prenehanju premikanja.


Točno to.

nejc_nejc je izjavil:

pa dajmo drugače:
zakaj je večina evrope v enem času, čeprav ni.


Ker med sabo poslovno sodeluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

starfotr ::

Lonsarg je izjavil:

Rusi so menjali pas ne urnike...

Urniki so del kulture ljudi, to kaj se počne ob kateri uri je v glavah ljudi in to da bo par državnih ustanov urnik spremenilo bo sam začetek, da bo to propagiralo v vse firme in vse pore življenja pa desetletja. Bo tudi dnevnik za prestavit itd...

Je pa res da bolj kot to kaj Sloveniji paše je prav da se EU čimbolj poenoti na čimmanj pasov, ker boležina menjavanja urnikov je še vedno manjša bolečina kot da ob prehodu meje menjaš časovni pas med državami kjer so pogosti premiki. In kot nalašč je UTC+2 čisto primerem kompromis, ki bi lahko pokril vse od Španije do Romunije (Romuni in ostale vzhodne države bi v tem primeru morale narediti "kompromis" da gredo glede na trenutno stanje na svojega zimskega).


Japajade. A ti bi imel China time?

Premalo menjav časovnih pasov imamo v EU. Del zahodne in južne Evrope so izbrali napačen pas.

route ::

starfotr je izjavil:


Definicija kilograma je na srečo sedaj definirana kot konstante v naravi. Avogadrovo število velja v celem vesolju.


Če imaš večino, lahko pač z dvigom rok sprejmeš modernejšo definicijo.

Avogadrovo število? Ga imaš pri roki mogoče, katero je?

fur80 ::

Lonsarg je izjavil:

Pri nas so redno pred prestavitvijo ure konkretni testi sistemov v katerih sodeluje kar nekaj uporabnikov, nato pa še dodatna dežurstva na dan prestavitve itd. Tak da definitivno so kar stroški, že če zanemariš vso dodatno delo in buge za podporo 25 in 23 urnih poslovnih dnevov v vseh glavnih sistemih in stotinah parserjev ki morajo to preživeti, velikokrat z ugibanjem programerja kaj bo dejanski zunanji sistem poslal ko bo 23 ali 25 urni dan! Včasih se emaile pošilja in zahteva testne payloade za prestopne dni, pa se potem čaka da pošljejo, pa se simulira v programih datume v prihodnosti itd.


Saj pa te plačajo? :D če je nekaj strošek, nekdo dobi plačo, ali jaz narobe razumem kapitalizem? :D

Komunalcem, gradbincem, monterjem... je najbrž zoperno zjutraj v temi začeti siht ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

IL_DIAVOLO ::

starfotr je izjavil:

Ampak ob 6.00 začnejo z delom samo kmetje.

Za forumske udeležence je to preveč moteče, preveč kmečko. Oni bi radi tak čas, kot je 6.00, samo da se imenuje drugače, npr. 7.00 ali pa celo 8.00.


Vsa delavska raja na minimalcu zacne ob 6:00. To se Golob ve lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Oni, ki bi res imeli razlog se ne pritožujejo. Pritožujejo se pisarnarji.

In pritožujejo se ljudje v Sloveniji. Kako bi se slovencelj šele pritoževal nad mrakom in temo, če bi živel npr. na severu Evrope.

IL_DIAVOLO ::

Koga briga za fikuse, ki ob 12:00 ugotovijo da se dela dan.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

fur80 ::

Mi smo delali na terenu na dan včasih tudi 12 ur in več v Nemčiji začneš ob 7:00 ali 6:00 v trdi temi in delaš do 18:00. Če začneš ob 9:00 bo svaba hotel da delaš do polnoči.in ja smo čakali, da se prestavi ura. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

nejc_nejc ::

bciciban je izjavil:

NuMaN je izjavil:

No vidiš da gre ...



nejc_nejc je izjavil:

pa dajmo drugače:
zakaj je večina evrope v enem času, čeprav ni.


Ker med sabo poslovno sodeluje.

ne ga lomt
ali si ti kdaj čital časopis ob 22.30 na obali kanala zunaj na verandi brez luči?
vsako nadaljevanje je brezpremetno.

starfotr ::

Kako pa posluje UK in EU? Pa Portugalska in Španija?

In ostali, ki so v drugem pasu, kot UTC+1?

bemfa ::

Lonsarg je izjavil:

Pri nas so redno pred prestavitvijo ure konkretni testi sistemov v katerih sodeluje kar nekaj uporabnikov, nato pa še dodatna dežurstva na dan prestavitve itd. Tak da definitivno so kar stroški, že če zanemariš vso dodatno delo in buge za podporo 25 in 23 urnih poslovnih dnevov v vseh glavnih sistemih in stotinah parserjev ki morajo to preživeti, velikokrat z ugibanjem programerja kaj bo dejanski zunanji sistem poslal ko bo 23 ali 25 urni dan! Včasih se emaile pošilja in zahteva testne payloade za prestopne dni, pa se potem čaka da pošljejo, pa se simulira v programih datume v prihodnosti itd.

Kaj to ste javna uprava, da ne vete kaj je UTC timestamp al kaj?

MrStein ::

Uradno se dan začne ob 00.
Utc nič ne pomaga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Netrunner ::

NuMaN je izjavil:

Tiste avstroogrske uradnike, ki so si izmislili tole premikanje ure, bi bilo treba oživeti in javno prebičati!


Malo si preberi kdaj je bilo to uvedeno in predvsem zakaj. Takrat je bilo smiselno, danes ni več toliko.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

MrStein je izjavil:

Uradno se dan začne ob 00.
Utc nič ne pomaga.


Saj zato imamo izraze, kot je polnoč, poldne, poldan, popoldne itd. In te besede niso prišle od nikoder. Pač pa je bil nek razlog za to.

Lonsarg ::

bemfa je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pri nas so redno pred prestavitvijo ure konkretni testi sistemov v katerih sodeluje kar nekaj uporabnikov, nato pa še dodatna dežurstva na dan prestavitve itd. Tak da definitivno so kar stroški, že če zanemariš vso dodatno delo in buge za podporo 25 in 23 urnih poslovnih dnevov v vseh glavnih sistemih in stotinah parserjev ki morajo to preživeti, velikokrat z ugibanjem programerja kaj bo dejanski zunanji sistem poslal ko bo 23 ali 25 urni dan! Včasih se emaile pošilja in zahteva testne payloade za prestopne dni, pa se potem čaka da pošljejo, pa se simulira v programih datume v prihodnosti itd.

Kaj to ste javna uprava, da ne vete kaj je UTC timestamp al kaj?
Interni sistemi so jasno UTC. En glup sistem ki so ga direktorji kupil in ga moramk vzdrzevat ima sicer lokalno v bazi lol (25 stolpcev v bazi da pokrijejo prestopni da, in to sistem ki stane miljone hehe). Drgac pa masovno je vse lokalno kar se pogodb tice in ima dejansko dan dobave 25 ur ali 23 ur in to mormo mi iz raznoraznih virov ki so local sparsat. Pozabi ti na API ki bi lepih 25 UTC ur poslal, so to razni exceli ali csvji ali html web parsing in to ni v nasi kontroli. Ja ti zunanji parterji/viri so res vecinoma v drzavni lasti tak da ja :) Ampak dalec od tega da ce je privat da delajo v UTC kar vsi, pozabi :)

Tak da ja, ce imas 100% interno kodo das lepo vse UTC, kakor pa si odvisen od zunanjih virov pa je cel party.

Mislm sj na izgubi nisem jaz, na izgubi so firme/ekonomija zaradi tega. In tega drgac kot z ukinitvijo prestopnega dne ne bos resil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
9 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Američanom se obeta stalni poletni čas (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24224681 (14460) DostMam

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115626 (7155) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636769 (30098) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844599 (31362) nsa_ag3nt

Več podobnih tem