» »

PS3 vs. XBOX 360

PS3 vs. XBOX 360

««
22 / 23
»»

matonson ::

To je edina prednost PS3ja, da ni treba plačat za igranje. Drugje sta si pa tako enakovredna, da ni smisla razpravljati.

Berserker ::

Ta zastojn PSN ima svoje slabosti, podpora je precej slabša, marsikdaj se sploh ne morem vpisat v psn.

matonson ::

Meni se to še ni zgodilo.

Mentalist ::

Kaj pa konzolo se mi splača kupit v www.goblin.si?
Lool.

matonson ::

Kupi jo tam, kjer lahko podaljšaš garancijo.

St235 ::

Kljub temu, da se slim (tako ps3 ni xbox) modeli ne kvarijo tako pogosto je, podaljšana garancija zlata vredna. Sploh laserji in kontrolerji znajo ob 10 urnem špilanju dnevno spustit dušo.

Aja prednost ps3 je tudi podpora 3d, v kolikor seveda imaš usterzen tv in špegle oziroma o tem razmišljaš. Vsebine, ki bila 3d pa je zaenkrat bolj malo (ne samo na ps3)

Mentalist ::

Saj do junija še je dosti časa in bom do takrat malo razmislil in oživel temo.
Lool.

kmetek ::

PARTyZAN je izjavil:

Evo, poceni nove igre.

http://www.zavvi.com/ za pošiljke ene ali dveh iger (poštnina 1 funt na igro)
http://www.gameplay.co.uk/ za paket treh ali več (enotna poštnina 3funte za paket)


imajo glupe načine plačila, Visa jao...nimajo ne Paypal, samo 1 ima AMEX.

St235 ::

Glupi načini plačila? mojga MCja še nikol niso zavrnili. Big bang omogoča plačilo tudi z gotovino, smao kdo pri zdravi pameti da 60EUR za igro.

PARTyZAN ::

Obe strani podpirata PayPal. Visa in MasterCard sta pa standard pri internetnih plačilih, nevem kaj bluziš.

Lloyd Banks ::

ko smo že pri načinih plačevanja...ali obstaja kakšna predplačniška kartica(kot paysafe, ki jo sprejemajo na večjih spletnih trgovinah (ebay,amazon...)??

Berserker ::

Tale BB bi morali preprosto bojkotirat zaradi nenormalnih cen.

techfreak :) ::

Lloyd Banks je izjavil:

ko smo že pri načinih plačevanja...ali obstaja kakšna predplačniška kartica(kot paysafe, ki jo sprejemajo na večjih spletnih trgovinah (ebay,amazon...)??

Wirecard verjetno sprejmejo, nisem pa prepričan.

RockyS ::

Zanimam se za nakup rabljenega Xbox 360 z vsaj 20GB diskom in dvema kontrolerjema. Zanima me na katere letnice oz. mesece izdelave morem bit pozoren zaradi težav z RROD in ostalimi težavami.

P.S.
odklenjen more bit, da poganja zadnje varnostne kopije ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

St235 ::

Jesper 2 ali pa novi slim, sam pri slednjem je precej problemov z odlepanjem.

M-XXXX ::

St235 je izjavil:

Jesper 2 ali pa novi slim, sam pri slednjem je precej problemov z odlepanjem.

Za tanovega slima še ni za odklep, razen če sem kaj spregledal?

KK44444444 ::

jaz pa mam ps3 in bi rad šel na xbox 360 ... bojim se samo da bo prej al slej xbox propadel zaradi zastarele tehnologije v njemu ? ... a se motim ?

Berserker ::

KK44444444 je izjavil:

jaz pa mam ps3 in bi rad šel na xbox 360 ... bojim se samo da bo prej al slej xbox propadel zaradi zastarele tehnologije v njemu ? ... a se motim ?


Eh ko se bo to zgodilo bo tudi ps3 zastarel oz. konzoli sta trenutno že zastareli( hardwersko) ampak še vedno aktualni.

KK44444444 ::

Berserker je izjavil:

KK44444444 je izjavil:

jaz pa mam ps3 in bi rad šel na xbox 360 ... bojim se samo da bo prej al slej xbox propadel zaradi zastarele tehnologije v njemu ? ... a se motim ?


Eh ko se bo to zgodilo bo tudi ps3 zastarel oz. konzoli sta trenutno že zastareli( hardwersko) ampak še vedno aktualni.


ps3 zastarel ?
mislim da se motiš... celični proc je močnejši od vsakega drugega proca za pc zuni tak da...
sam killzone 3 si poglej..

Zheegec ::

Cell je za igre ena najslabših pogruntavščin zadnjih 10 let...
Prej bi rekel, da bo Xbox še čedalje močnejši zaradi Kinecta, potem pa bosta obe konzoli počasi zastareli.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

St235 ::

PS3 zaradi cell tehnologije ne bo bistveno dlje zdržal od xboxa. Obe konzoli kot se je pokazalo že v zgodovini se bosta menjali nekje skupaj. Zna pa se zgodit, da bo PS3 z določenimi eksluzivami prišel malce dlje od xboxa, če se bo komu od programerjev dalo izkoristit potencial cell.

Kinect in move bistveno ne bosta spremenila razmerja na trgu. Xbox je imel blesteč štart, vendar ga je ps3 dohitel in gledano čisto iz igralskega stališča so ekskluzive na ps3 boljše. Če zraven upoštevamo, da ima večina poleg konzole tudi PC je to še bolj očitno.

1309976 ::

Razmišljam da bi za v dnevno sobo namesto blue-ray playerja nabavil ps3, ki je uporaben tudi za potencialne obiske otrok :). Kako se kaj obnese kot predvajalnik filmov?

Kako je pa kaj z nakupom rabljenih konzol (konkretno ps3), a so s čim vezane na prvega uporabnika (recimo na networku) ali je možno povsem normalno kupiti recimo 6 mesecev staro konzolo? A je pri starejših konzolah (vendar ne več kot 12 mesecev) potrebno biti posebej pozoren na kakšno stvar?

Kako se obnese move pri ps3?

Hvala za vsak dober nasvet.

Lp

p.s.
A je s tehničnega vidika gledano bolje nabaviti slim varianto ps3 ali je popolnoma vseeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

St235 ::

Po vrsti:

Kot Bluray player se obnese OK, edina "pomanjkljivost" je da nima klasičnega dalinca (se da dokupit) ampak nastavljaš stvari z gamepadom. Seveda predvaja tudi DVDje, divX itd, ter straema preko mreže praktično karkoli.

Nakup rabljene konzole ni v problematičen, PS3 na noben način ni vezan na kupca. Vse stare psn račune da zbrisat, lahko ustvariš novega itd.

ČE kupuješ PS3 v garanciji praktično ni problema. Če boš kupoval leto dni in mlajše potem razen Slima niti nimaš izbire. Je pa tako, da so slimi kar se okvar tiče boljši. Fat sploh 60gb različice so imele več težav. Tako, da če boš kupoval kaj tako starega bodi pozoren je nevarnost da ti podturijo kake nedelujočega, ki so ga za silo popravili (ponavai potem dela od tedna pa tja do dveh mesecev.

Move za PS3 se obnese super, če veš za kaj ga kupuješ. Nabor špilov je precej omejen, tako da gre za cc 100€ dodatnega stroška in če ne veš za kaj si ga kupil se bo na njemu nabiral prah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

XsenO ::

Več ali manj to kar je že napisal lakotnik. Edino bi kot je on poudaril se izogibaj fat različici in kupi novo/rabljeno slim (tišje, manj porabijo in manj kvarljive)
1 + 1 = 1

puginho ::

Težko da boš dobo slim varianto pod 200 EUR, kar v primerjavi z novo ceno 250 EUR sploh ni vredno razmisleka.

bojsi ::

Malce off-topic, ampak evo ena dobra gamerska reklama za PS3 :)

kmetek ::

Kje dobiti najceneje PS3? In pa seveda kako skrekati novo SLIM verzijo?

XsenO ::

kmetek je izjavil:

Kje dobiti najceneje PS3? In pa seveda kako skrekati novo SLIM verzijo?


Razen če je pod kakšno akcijo bi morale biti cene povsod enake, drugače najceneje verjetno kakšno rabljeno.
Kako skrekati pa tukaj
1 + 1 = 1

kmetek ::

Glede krekanja itd....lahko itaq na ZS, ni treba pravil metat vnaprej.

Berserker ::

Heh, eni morajo igrati policaje.

SG_101 ::

odločam se za nakup ps3, pa me zanima kje ga je najbolje(najbolj cenovno ugodno) kupiti, v slo ali tujini (GB, DE...)? če ga kupiš v tujini, je mogoče garancijo tudi uveljavljati pri nas?

XsenO ::

Cene bi morale biti povsod več ali manj enake +/- 10 EUR, razen seveda če imajo kakšne posebne akcije.
Dvomim, da boš lahko tukaj uveljavljav garancijo, toda morda bi se splačalo poslati mail na slovenskega sony predstavnika in ga povprašat o tem.
1 + 1 = 1

puginho ::

Na tujih internetnih straneh so cene okrog 230 EUR, pa če še prišteješ poštnino si pol 10 EUR prišparal, pa še čakaš dva tedna. Garancija bi tu morala veljati. Samega PS3 se ti ne splača zunaj kupit, splača se pa igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

manniac ::

pocakite na xbox 720

LuGi ::

Ja počakajte še 1,5-2 leti :|

St235 ::

al pa še kakšno več, glede na to da o naslednji generaciji konzol ni še čisto nič uradnega.

dolenc ::

Je generacija konzol, trenutna ps3, xbox360 wii itd.. In za to generacijo obstaja nek nabor iger.

Isto velja za prejšno in isto bo veljalo za nasledno.

In to je to, PC varjanta, čakanja še en mesec da pride bolša komponenta vn tle ravno ne gre, zamudiš vse špile, ki so bili takrat aktualni, imaš pa druge. Al si kej na bolšem.... Nisi, tko kot so se včasih cedile sline na quake2/3 ... Se sedaj na Uncharted, za nazaj pa ne moreš nikol nadoknadet, dvomim da bo kdo sedaj prvič sprobal quake 2 in bo dol padel nad kvaliteto slike, arhitekture in igralnosti.

urbancek22 ::

mene pa zanima kaka je razlika med ixtreme in jtag in katero se bol splača kupit?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

jklč ::

urbancek22 je izjavil:

mene pa zanima kaka je razlika med ixtreme in jtag in katero se bol splača kupit?


Mislim da je jtag bolje od iextrema, ker igro direkt iz PC-ja preneseš na xbox, pri iextremu pa najprej rabiš DL DVD pekač, pa še DL medije kupovat in za vsako novo zaščito moraš dat xbox nadgradit z novim odklepom, tako da je najelegantnejša, predvsem pa najcenejša zadeva JTAG

c3p0 ::

Pri JTAG pa moraš dashboard nadgradit pri nekom, ki to zna, se pa da brez odpiranja konzole.

jklč ::

imam 2 vprašanji - kupil sem nov ps3 320 gb uncharted 3 bundle (za 239 evrov, ampak to ni važno).

1.Zanima me kako naložiš igro na disk, da direkt z diska pol igraš - a samo vstaviš dvd in igraš ali lahko igro naložiš na disk...se sploh da igro naložit na disk? v mojem primeru ko sem vstavil igro v ps3 nisem opazil nobene opcije, da lahko naložim igro, ampak sm samo igro zagnal (verjetno direkt iz dvd-ja). Pri xboxu vem da se najprej naloži igro na disk in potem iz diska poganjaš - sprašujem kako je s tem pr ps3?

2. kakšna je razlika v grafiki med scart/komponentnim kablom in hdmi kablom? igram uncharted 3 z navadnim scart kablom (ki je bil original priložen) na full hd tv-ju in je grafika obupna (sem še na ps2 in crt tv imel boljšo grafiko)...tv pa ni problem-mam samsunga led full hd...tak da upam da bo z hdmi kablom dosti bolje.verjetno sm tud nastavitve napačno nastavil...

hvala za odgovore

dolenc ::

1. Če igra potrebuje vsebino z diska, uc3 koker vem jo, te na začetku vpraša, da more naložit in ti skopira, po potrditvi. Da bi ti na roke celotno igro prekopiral na disk pa ne gre, samo tisto kar sama igra predvidi, plošček boš v vsakem primeru moral imeti notri.

2. Vtakni hdmi pa boš videl, ne znam ti povedat ker komponentnega še nisem sprobal na lcdju :). Grafika pri uncharted seriji je načeloma za prste oblizat. Ti pa priporočam da začneš s prvim delom, ker so v vsakem delu nekaj malega izbolšali in potem te stvari pogrešaš ko greš nazaj.

D3m ::

Razmišljam da bi za v dnevno sobo namesto blue-ray playerja nabavil ps3, ki je uporaben tudi za potencialne obiske otrok . Kako se kaj obnese kot predvajalnik filmov?


|HP EliteBook|R5 6650U|

jklč ::

dolenc je izjavil:

1. Če igra potrebuje vsebino z diska, uc3 koker vem jo, te na začetku vpraša, da more naložit in ti skopira, po potrditvi. Da bi ti na roke celotno igro prekopiral na disk pa ne gre, samo tisto kar sama igra predvidi, plošček boš v vsakem primeru moral imeti notri.

2. Vtakni hdmi pa boš videl, ne znam ti povedat ker komponentnega še nisem sprobal na lcdju :). Grafika pri uncharted seriji je načeloma za prste oblizat. Ti pa priporočam da začneš s prvim delom, ker so v vsakem delu nekaj malega izbolšali in potem te stvari pogrešaš ko greš nazaj.


ja res mi je preden sem pognal igro neke stvari downloadalo...se pravi da igre ne moreš naložit na disk...pri xboxu koliko vem igro najprej naložiš gor in z diska igraš (da ne preobremenjuješ dvd pogona in laserja in ta sranja)...

ok, potem vsako igro v ps3 samo vstaviš in špilaš?

jklč ::

brez da bi kaj posebej igro nalagal iz ploščka na disk, razen ko sistem od tebe zahteva določene downloade...to je to?

SG_101 ::

tako

St235 ::

jklč je izjavil:

brez da bi kaj posebej igro nalagal iz ploščka na disk, razen ko sistem od tebe zahteva določene downloade...to je to?


Tako je, ko bodo novi upati ti bo sam snel kar bo rabil. Do kakšne mere se igra namesti na disk je pa odvisno od igre same.

Nujno pa kupi HDMI kabel, ker to kar delaš sedaj bi moralo bit najmanj kaznivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

puginho ::

Pod nujno leti po HDMI kabel.

jklč ::

hvala vsem za odgovore.
tud hdmi je že naročen. Sm mal za foro primerjal cene kablov in je razlika ogromna - najprej sm šel v Bigbang (tam imajo 3-metrskega za 18.90 evra :O ), v muellerju stane 7 evrov (nisem si zapomnil dolžine), naročil sem ga pa pri Playgamu 3-metrskega s 3D podporo za 5.90 evra. V ta BB res ni za hodit ;(

D3m ::

LOL. A je specifikacija ista?
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
22 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514383 (10902) PARTyZAN
»

kaj menite o novem playstationu 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
838535 (4740) blaz87
»

Nakup konzole (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
504937 (3451) marcel282
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428555 (3326) RuskiSnajper
»

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

Oddelek: Konzole
456255 (5423) Berserker

Več podobnih tem