» »

PS3 vs. XBOX 360

PS3 vs. XBOX 360

««
6 / 23
»»

Gr0unD Zer0 ::

Ma ja...ku d so konzole TUUUK bulše od PC jev. Zdej ko pridejo naslednjegeneracijske kartice(DX 10) , bo to drugač. Ne boš rabu tuk hardwara nadgrejevat, 1x boš kupu in bo mir za neki cajta. Igre se bodo prilagajale računalnikom in ne obratno, kot sedaj. DX10 cist vse spremeni na compu. hitrost, stabilnost....


ah, ta otroška naivnost...
:D

edini ki tu nekaj povzdiguje si ti...
HVALA VAM. Prepričali ste me......ostal bom na PC-ju fuj to...konzole...fuj


ne kritizirat nečesa, kar nisi sprobal

p.s. hitrost? stabilnost? ni DX samo grafična knjižnica?

Senitel ::

DirectX 10 bo tu kar nekaj časa... ;) Potem pride DirectX 10.1 ampak to je še zmer semi zdi da ene 3 leta stran. :)

opeter ::

ja Senitel, ampak koliko novih GPU-jev bo v tem času predstavila nVidia oziroma AMD (ATI)? Ker takšno bedarijo, kot jo je napisal kotnik3d že lep čas nisem bral:

Zdej ko pridejo naslednjegeneracijske kartice(DX 10) , bo to drugač. Ne boš rabu tuk hardwara nadgrejevat, 1x boš kupu in bo mir za neki cajta. Igre se bodo prilagajale računalnikom in ne obratno, kot sedaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gr0unD Zer0 ::

naj sanja dalje:P
informacijska tehnologija se razvija nenormalno hitro...
ampak se on še tega ne zaveda

Senitel ::

opeter: V bistvu ne prav veliko... Če pozabimo na kartice srednjega in nižjega razreda in morebitnega napihovanja s frekvencami v high end. ;)

LuGi ::

X360 \o/

http://www.gamespot.com/features/616274...

Sucky PS3 se ni pokazu svoje..bo mogoce kdaj ?

Kato ::

Kakšen konektor za disk ima XBOX , a bi se dalo priključit gor recimo en normalen 3.5 disk (ata ali sata)?

kiFni ::

Odpri pa poglej drugič, al pa mal poglej po poforumu. ATA.

Kato ::

Nimam ga zato ne morem odpret, hvala za odgovor.

Pesimist ::

Ja in kopirani interirori pridejo od kot? Sevedno jih graficna izrisuje nub.

Gr0unD Zer0 ::

omfg...
če pa ti pravim, da ko se opravi senčenje ter podobna krama, se rezultat shrani v RAM(v najinem primeru recimo 5 interierjev), da potem ni potrebno določenih zadev ponovno računat, ker se pač izriše zadeva, ki je ni treba obdelovat ter se prihrani par ciklov procesorja.
p.s. ne mi zdaj tu nub itd, ker očitno maš še manj pojma kot jaz

Pesimist ::

kaj bos te sencenje shranjeval v ramah kaj mislis d aje staticna senca al kaj. Vsi moderni spili ze majo kompletno dinamicno.
Eh whatever...

Gr0unD Zer0 ::

beri post v temi alan wake

Senitel ::

Gr0unD Zer0: Ma ne moreš ti kar tko notranjosti avtov okrog kopirat... :\ Kako pa misliš da bi zgledal, če bi kopiral identične 2D slikce notranjosti avtomobilov... Avtomobili pa gledajo vsak v svojo smer?

Gr0unD Zer0 ::

na ravnini bi menda šlo skozi...
v ovinkih pa itaq vidiš max 3-5 avtov naenkrat, ali pa je kamera tak oddaljena, da sploh ne vidiš tistih par pixlov.
hočem enostavno povedati, da nikjer ni potrebe po izrisovanju niti 10ih notranjosti naenkrat, ampak me je malo zaneslo

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

In zakaj je potem treba 10 avtov renderirat? >:D Razmišljaj malo... Avto zavije v levo, šoferjeva čelada pa še zmer buli vate? >:D Tudi Rome Total War dejansko renderira vse enote, prejšnje verzije Total War so pa uporabljale razne trike.

Gr0unD Zer0 ::

če jih ni na sliki...
kolko se mi zdi je ta del debate itak offtopic
another time, another place pa mogoče

no ja, vedno je treba nekaj najt na špilu, kar ti ni všeč...
še posebej če ga drugi igrajo ti pa ne...
zato se pa je treba upikniti v dejstvo da se na enem screenu pač ne vidi notranjost avta

kotnikd3 ::

Vsak ma svoje mnenje. men so konzole za nič, pa pika

@LOL ::

Vsak ma svoje mnenje. men so konzole za nič, pa pika

Ja ok in če so ti zanič, zakaj potem tako debilno spamanje v tovrstnih temah o konzolah. Če te ne zanima potem pač prezri temo pa je:\
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

opeter ::

Eno enostavno vprašanje: a se zdaj v tem trenutku splača kupiti kako zmodano konzolo - v mislih imam predvsem XBox in Playstaion 2?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

@LOL ::

Da, kupi PS2 ker ima več kakovostnih naslovov in več ekskluziv.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Tr0n ::

kotnikd3 ::

Hvala TrOn. Točno to sm tut hotu vidt. Dj če bom še kj najdu, dj please link.
Kwa se vam zdi? Kera konzola ma lepšo grafiko?

Pesimist ::

Kaj te vem nekak podobno se mi zdi. Ce so zaj to PS3 slike brez kakega editiranja bi reko da ma Xbox vecjo kvaliteto textur oz ostrino. Lepo se vidi v oni sceni z NFL ko ma texturirano majico drugi pa bol blurasto. Pa tudi texture so bol ostre na Xboxu vecinoma. mozno da je to kaki drugi svetlobni glow efekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

btw oni dve sliki malo visje z avtami so editirane malo. Tisti blure odzadaj. Drugace pa zgledajo kot oni mod za nascar 2003 razen da v kabino nevidis :D

ales85 ::

Meni se pa zdi, da ima PS3 lepše slike ...

Gr0unD Zer0 ::

beauty lies in the eye ef the be(er)holder

ampak slike so mi res majčkeno premalo ostre napram 360...
edino pri tigeru woodsu mi se bolj dopade ps3 slika

očitno bo treba še pilit na izkoristku hardvera...
me zanima kaj bodo spacali 1st party developerji

Pesimist ::

Heh se malo pa bom lih Xbox 360 naroco. :D Samo fak tukaj 165k bol boli kot za racunalnik.
Pol se pa tisti LCD ekran za gor pa mam prenosno stvar namesto laptopa ki bol bogo dela kaj novega. :D
Filme pa tudi igra ce prav razumem. Divxe tudi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Gr0unD Zer0 ::

z mod chipom da
(da ne omenjam da milijonkrat lepše zgleda film na veliki televiziji, kot na patetičnem ekrančku. 21 colov pač ni 30+, ter računalniški stol ni postelja:D)
sicer pa kdo ti brani da naročiš...
jaz komaj čakam stanje 220 jurjev na računu, pa takoj (pred)naročim ps3

@LOL ::

jaz komaj čakam stanje 220 jurjev na računu, pa takoj (pred)naročim ps3

ME too.:)) (sicer bom počakal še par mesecev od izida da se nabere bera dobrih iger, prav tako bi počakal tudi če bi kupoval Wii ker sedaj je izbira bolj kot ne nikakva)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Pesimist ::

mah nevem je ki kaki mario shop al kak so bli vcasih toti shopi ko so igre posojali pa se konzole obcasno.

@LOL ::

mah nevem je ki kaki mario shop al kak so bli vcasih toti shopi ko so igre posojali pa se konzole obcasno.

O da obstaja>:D
klik
Vem da so včasih imeli Xbox360 na izposojo, za več informacij pa poglej malo po strani
Torej naredi nekaterim nam konzolašem uslugo ter si izposodi za kak teden Xbox360 + GoW da en boš govoril prazne slame. Boš videl kaj je to the game.:)) Ali pa PS2 + God of War ter kakšen Tekken
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Pesimist ::

bom pocako da se bojo spomnili dati kako konzolo v laptop like ohisje.
I piss myself every time i see this picture.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

opeter ::

Ja, ampak to je bil "samo" en projekt nekega posameznika, ki je v ozadju imel še neke sponzorje. Dvomim, da bomo v naslednjih letih videli konzolo z vgrajenim LCD zaslonom (ali podobnim ekranom). Da o tipkovnici niti ne govorim...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gr0unD Zer0 ::

sicer bom počakal še par mesecev od izida da se nabere bera dobrih iger, prav tako bi počakal tudi če bi kupoval Wii ker sedaj je izbira bolj kot ne nikakva


saj dmc4 bo launch title
vision GT
mgs4
tekken 5 je sicer TBA 2007 ampak me ne bi presenetilo da bi prišel v prvi polovici leta

konzole pa ni problem vgradit v ohišje od laptopa, če maš dovolj denarja
če je kdo gledal filmcke, ki jih odkleneš pri THPS3, ma en skejter ps2 menda tako predelan

@LOL ::

U za DMC ni sem vedel, se pa nekaj šušlja da naj bi GT5 prišel ven šele konec leta 2008 ali celo leta 2009:|
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Gr0unD Zer0 ::

glavno da ne bo neko sranje prišlo ven...
naj si vzamejo čas, da bo spet tisti filing kot pri vseh gran turismih...
enostavno je nekaj čarobnega, ko z minolto zategneš 370 po ravnini midfield racewaya

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Sej nebi rabo tipkavnice in laptop ohisja. No mislim dovol bi ze mi blo ce bi se dobil v taki izvedbi
ampak Xbox nima niti dobre oblike za taki monitor ;(

Majo pa tolko teh Xboxov da niti nevem kaj nej iscem. Neki globe360 to mi je sicer jasno kaj je potem neke z extreme firmwarov ne cist jasno. Menda je globe najbolsi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Ah crap Xbox je izpado. Lih zvedo da nima resne divx podpore. Neko hekanje spet. Te pa pac upam da bo PS3 mel. :\
Kaj Xbox fura Windows Media Center edition?

Gr0unD Zer0 ::

saj nobena konzola po defaultu ne podpira divxov.
rabiš mod čip
(mogoče gre tudi z softmodom ampak nevem)

no ja, razen menda ps3, ker tam bo baje lahko linux laufal >:D

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

na neki strani je pisalo da je officalno da bo PS3 podpiral Divxe. Sej se da za silo na Xbox samo jaz rabim nekaj kaj se da na brzino naret in ne z nekim dekodiranjem skozi media player in podobno. Nekje je tudi pislao da bi nej MS podpr divx kot PS3 ampak nevem ce je kaj blo ali bo. Sploh pa pri tej velikih kolicinah divxa ki ga mam mora delovat na simple copy paste nacin :D

matjash ::

če bi rabu divx bi yamado nabavu za 10k tako da sawyre ne se pametnega delat pa ribe v pekarni naročat a z 8800gtx tud tom cruisa dobiš?
... bolje pozno kot nikoli.

Pesimist ::

JA na divx playeru pa lahko spile spilas ne pametnjakovic. Te se je laptop 10x bolsi.

Vedno bol studiram ce bi si PSP z 1.5 nabavo zaenrkat. V bigbangu sem ga predvcerajsnem sprobo neki avti so bli gor pa moram rect da me je graficno kr navduso. Sploh ce racunas da je to PS2 moc na manjsi resoluciji kar grafiko spet boosta malo. Nazadnje kaj sem gledo se je na mini... dalo dobiti polno ze PSP ready movijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Gr0unD Zer0 ::

 ce racunas da je to PS2 moc na manjsi resoluciji kar grafiko spet boosta malo.

ce racunas da je to PS2 moc na manjsi resoluciji kar grafiko spet boosta malo.


to se mi pa zdi malce protislovja...

ne glede na to da ma psp največji ekran med prenosnimi konzolami, je še vedno patetično majhen za gledanje filmov... za špile ter muziko ja, za filme pa si jaz ravno ne bi tega omislil

Pesimist ::

Jah kompromis je pac to. Hocem met oboje. Kaj bi bila pa alternativa da kupim recimo neki prenosni DVDplayer za 250-300Evrov pa se vedno nimam nic za spile torej se PSP. Ekran bi pa bil koliko vecji mogoce colo? :D. Aja pa pogoj pri tem je da je malo in ne veliko kot 17 colski laptop recimo. Ceprav bi tudi z PS3 ali Xbox spet naredo kompromis pac zaradi bolse grafike in igralnosti sicer tak ma brezicne kontrolere da ni problem. Samo brezicni monitor bi se rabo hehe.

Gr0unD Zer0 ::

je na prenosnem dvd playeru dosti večja slika kot na psp. še vedno mini, a relativno zelo večja

@LOL ::

Ja pa ljubi bog, kaj moraš Sawyer še v postelji gledat Divx al kva?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

matjash ::

Še nerazveseljujoča novica za PCjaše, Crysis bo zamujal.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Pesimist ::

Ah zdaj sem pogedal da 1giga kartica kolko bi ni dovol niti za 2 igri po vecinona kajsele vec filmov. 4 Giga pa pride mali miljon tak da zdaj PSP odpade. :D

matjash ::

Malce upanja se odpira da bi zagledali Metal Gear Solid 4 tudi na xboxu360...
V decembrski reviji EGM je tudi članek "Metal Gear Solid 4 on Xbox360?"... v glavnem noter naj bi pisalo:
they posted in EGM that Konami was forcing the dev to port it for the 360 for launch, which means as of now they havent sai PS3 only, and the developer and Konami NEVER put out anything to say that that statement was incorrect which means its probably going to happen as when the games supposed to launch they estimate only having 5.5 million 9MAX) PS3 on the market and even if EVERY PS3 owner did buy it thats still only 5.5 million copies s, and realistically about half ps3 owners or less will buy it really... and this game is about 20 million at least to make
(to ni direkten citat iz revije)

Pa še en namig iz drugega foruma...

Če bi še MGS4 prišla na xškatlo bi prihranil dosti denarja saj bi PS3 verjetno samo zaradi te igre nabavil... ko bi cena padla
-------------------------------------
A pa še ena zanimivost kako se obnese Xbox proti Ps3 v načinu 1080p v igri First Round, to dodajam ker ste nekateri govorili da škatla ni zmožna poganjati iger pri tej resoluciji in zato kao ni nextgen konzola - Click ME
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()
««
6 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514383 (10902) PARTyZAN
»

kaj menite o novem playstationu 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
838535 (4740) blaz87
»

Nakup konzole (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
504937 (3451) marcel282
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428555 (3326) RuskiSnajper
»

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

Oddelek: Konzole
456255 (5423) Berserker

Več podobnih tem