» »

AMD AthlonX2 4200+DualCore AM2 in M2N-E NForce 570Ultra

AMD AthlonX2 4200+DualCore AM2 in M2N-E NForce 570Ultra

«
1
2

Puzo ::

Pozdravljeni!

Zanima me še, kako bi navila tale procesor in tole plato. Vem da je vse lockano, ampak ali je res? Zanima me, s čem bi to šlo najboljše navijat, pa seveda do kake mere?

Lp, Hvala
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

asus ::

prvo si naloži bios 402

Puzo ::

Kje pa dobim tole?

Hvala!
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

asus ::

tukaj link

asus ::

no a si si flashal bios

Puzo ::

Ne, trenutno me nekaj zajebava. Oni fajl si dol potegnem M2NE304.zip. Notri je pa samo .bin fajl. Je to pravi fajl oz. zip datoteka? Ker tam na tem linku je je kr enih par.
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

asus ::

pa kdo ti je reku 304 reku sm 402. potegn tazgornjega 0402.zip

Puzo ::

Upss... to sem se pa res zmoto.. Em s katerim programom pa je to najboljše flashat? imam namreč doli "winflash151" program
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

asus ::

to boš moral dat na floopy pa pol v biosu v ez-flash-u flashat

asus ::

čist preprosta zadeva

Puzo ::

Toti .bin fajl si dam na disketo, je lahko kaj drugega, ker sploh nimam disketnega prikloplenega? Potem pa grem v BIOS pa preko ez-flasha? Samo kje pa najdem potem ez-flash v biosu? to delam namreč prvič...
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

asus ::

lahko na usb ključ

Puzo ::

Se pravi si dam na USB ključ. Potem grem v BIOS, grem pod EZ-Flash, me vpraša če želim vstopit v ez-flash, pritisnem da in potem sem noter. kako pa potem naprej?

Hvala
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

asus ::

a maš msn

Puzo ::

kajinmario@hotmail.com // evo moj msn..
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

TEDY ::

Jest sem mojo flashal iz Windowsew z AsusUpdate, ker nimam disketnika (nisem pa ;) našel boot CD)

Husqvarna ::

Ne vem kaj komplicirate, če lahko simpl iz winsev bios posodobiš. Asus update iz asusove strani in pa bios file pa je. Pa se ni treba z disketami matrat pa v biosu zajebavat, sploh če niste vešči tega.

Puzo ::

Zanima me, koliko so konstantne nekje temperature plate, procesorja in grafe? Imam ClockGen in s tistim lahko nastavlam FSB, CPU,... v bistvu se da v tem programu dosti navit?

Lp in hvala
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

dfi ::

Raje navijaj v biosu!

asus ::

ta asus plata naj bi mela tm cca 35stopinj čeprav moja ima 26 stopinj iz dobro prezračno kišto,proc ko navijaš naj nebi šel čez 50stopinj na full load,grafo imaš pa ati kokr vidm in te se kr dobr grejejo bom reku tm 80stopinj na full load

Puzo ::

No, moja plata ima cca slabih 30°C, grafika okoli 45°C, procesorja okoli 33°C z običnim box hladilnikom (pomagam si s hišnim ventilatorjem, kateri je usmerjen v odprti del računalnika - stranice nimam gori) :D
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Puzo ::

Em ko flasham matično (M2N-E NForce 570 Ultra - AM2) iz winsov, mi vedno napiše pri zagonu "NTLDR is missing". Odpret morem z F8 boot menu in bootat pač disk.. kaj je to narobe?
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Husqvarna ::

to veš da ni priporočljivo, da je sistem navit, ko flashaš?

Puzo ::

Pa če sploh nimam mašine navite.. vse je na default..
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

strumf666 ::

Kako imaš pa v biosu boot sequence naštiman? Tam se to ponavadi nastavlja; nisem prebral cele teme ampak glede na napako (in če ti normalno boota z uporabo F8) verjetno nimaš nastavljeno, da ti naj boota iz trdega diska.

Navija se ponavadi v biosu do kolikor gre; če pa hočeš še več, potem pride na vrsto clockgen in podobni programi. Ni to sicer pravilo je pa precej ustaljena praksa, pri večini navitih računalnikih. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Puzo ::

Aha..Mam nastavljeno da mi prvo boota iz hard diska... no sej to me nena moti tak :) Čakam še samo en pametn hladilnik za proc in bom se lahko začel igrati s procom :P
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

strumf666 ::

Kdaj se ti je pa to z bootom začelo dogajat?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Puzo ::

Takoj ko sem flashal plato iz 203 na 402 verzijo...
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

strumf666 ::

Si resetiral bios z jumperjem ali baterijo, po flashu?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Puzo ::

Ne, niti z baterijo niti z jumperjem.. ali morem?
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

strumf666 ::

Zaželjeno je - taka je procedura, da po fash-u biosa narediš bios clear ali z jumperjem ali baterijo in potem vse nazaj nastaviš. Mogoče ti bo kaj pomagalo pri problemu z boot-om. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Puzo ::

Ok.. sem probal to in ni nič kaj boljše.. sej me ne moti. Kako pa zdaj začnem navijat mojo zadevico?
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

strumf666 ::

Tole preberi, probaj, pa povej če ti kaj ne bo šlo. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Puzo ::

Na tem linku je že prej nekaj navijal al kolko sem zasledil... mene samo na kratko in jedrnato zanima kak ga navijem... samo v biosu višam cpu frekvenco in to je to?
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

strumf666 ::

Čisto tako enostavno pa tudi ni: če boš samo dvigoval FSB se bo navijanje ustavilo:
- ko ram ne bo več sposoben delat na taki frekvenci in latencah - takrat uporabiš delilnik (torej znižaš frekvenco ramu) in nadaljuješ z dvigovanjem FSB;
- ko se procesor pri stock napetosti ne bo več stabilen, takrat moraš dvignit napetost, če hočeš it više.

Kaj se bo prej zgodilo je odvisno od tega, kako dober procesor imaš in katere rame. Zopet moraš pazit na temperaturo in napetost, če jo boš dvigoval. Pri ramih se da tudi dvigovat napetost ampak jih je potem potrebno hladit.

Za rame se ponavadi testira z memtestom, do koliko grejo, pa splača se igrat z latencami. Če preveč zgrešiš je ponavadi edina rešitev BIOS clear (jumper ali baterija), če pri procesorju preveč zgrešiš, pa ugasneš in prižgeš pa (ponavadi) plošča spusti frekvenco nazaj na privzeto, drugače pa spet bios clear.
Za procesor testirat pa v windows-ih poženeš npr. Prime95 ali kaj podobnega in pustiš nekaj časa in potem ti (če ni stabilen) javi napako. Koliko časa je to potrebno delat/čakat ti bo pa vsak drugače povedal; jes recimo priporočam nekje 10 minut dokler "nahitro" testiraš, drugače pa vsaj 1/2 ure ali par ur da smatram zadevo, da je stabilna in potem še par ur igranja iger. Lahko se tudi zgodi, da bo procesor v testnih programih stabilen, ko boš pa igral igre, pa ne bo - pač spustiš frekvenco, da se ti to ne dogaja več.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Puzo ::

Prvo se ti morem zahvalit za razlago :)
drugo pa imam vprašanje... Grem v BIOS in tam ko piše CPU frekvenca (default je na 200) samo zvišujem? Ali je potrebno vedeti po kolko, ali samo dapridem do nekega stabilnega vrha? Kje pa potem nastavlam voltažo cpuja? Pa še točno nevem, kje se nastavla frekvenca ramov?

Najlepše hvala
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

strumf666 ::

Na žalost ti ne morem točno povedat, ker imam drugo ploščo. Če imaš tako, kot jes, potem poglej pod jumperles settings (ali nekaj takega). Posebej boš moral ugotovit, do koliko ti gresta procesor in ram; verjetno ti bo najbolj enostavno, da dviguješ FSB, kot si rekel, do nekega stabilenga vrha, hkrati pa uporabljaš delilnik (torej nastavljaš frekvenco ramu - imaš nekaj možnosti, ki bi se mogle avtomatsko spreminjat, ko boš spreminjal FSB. Privzete so 800, 667, 533, 400 in mogoče še kakšna), da ti bo ram deloval čim bližje privzeti frekvenci. Tako boš ugotovil do koliko gre CPU, potem se pa spraviš na RAM: začneš recimo na privzetem FSB-ju, frekvenco RAM-a nastaviš na privzeto in višaš, dokler ti memtest ne javlja napak (tukaj se da z "relaksacijo" latenc precej pridobiti). Ko ugotoviš do kolko rami še normalno delajo, pa spet nastaviš FSB na tolko, kot je procesor še stabilen in ponovno nastaviš frekvenco ramu na čim bližje maximalni, s tem, da je bolj pomembno, da imaš procesor čimbolj navit. LP

P.S. Ko boš dvigoval voltažo, pazi, da ne bo kaj crknilo, zaradi temperature ali previsoke voltaže. Imaš na procesorju box cooler ali kaj boljšega? Aja, pa da te še opozorim, če boš preveč zgrešil pri nastavitvah (ponavadi rama) in boš poskusil prit v Windows-e se lahko "pokvarijo": javil ti bo neko napako in ne boš mogel prit vanje. Zadevo se da nekako popravt z uporabo CD-ja od Windowsov, samo ne vem točno kako.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Puzo ::

Imam trenutno box cooler.. dobim pa v zelo kratkem času boljšega! Se pravi bom dvigoval počasi FSB. Sem opaz v BIOSu ko je nekaj zvezi z rami pa imam na izbiro kot si reko (800, 677, 533, 400).. sedaj kotp rivzeto je nastavljeno na Auto.. Bom jutri, ko bom testiral in po sej verjetnosti dobil cooler poročal dalje!

Hvala!
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

kiros ::

ko sm js flashal windowse z asus update so se gonilniki za ploščo še enkrat naložili ampak mi nečesa ne zazna? pa ne vem kaj je to
kiros

TEDY ::

Ti mogoče ne zazna tega: ATK0110 ACPI UTILITY?

kiros ::

nevem česa mi ne zazna...ko dam device manager mam en vprašaj in piše unknown device
prej pa tega ni bilo
kiros

Puzo ::

jaz imam eno "težavo" @kiros
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

kiros ::

adecco,....nevem kaj si hotu povedat
kiros

Puzo ::

da imam tudi jaz pod device manager en vprašaj pri uknown device.. katerega pred flashanjem ni bilo.
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

kiros ::

kako si pa pol po flashanju navil procesor? v biosih? kaj si spreminjal?
kiros

Puzo ::

Trenutno še nisem nič naivjal, ker čakam pravi cooler.. Bo pa to najverjetneje že jutri.. ti si kaj navijal?
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

kiros ::

ne...nism niti js navijal
ker niti ne vem če se splača navijat z navadnim BOX hladilnikom
kiros

Puzo ::

Z BOX hladilnikom se res ne splača, ker glih tolko hladi kolko je default frekvenca...

jaz še vedno razmišljam med tem Zalmanom CNPS9500 (AM2) ali Thermaltakovimi hladilnimi rebri.. Kaj priporočate?
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

asus ::

klik tukaj tega vzam

kiros ::

a ma sploh smisel dat 13k za hlajenje proca???
raje bi pred tem dal 13k več za procesor
kiros
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje za telebane

Oddelek: Navijanje
403529 (2807) 69charger
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321156 (12306) DJ MartiNi
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555702 (4519) >>><<<
»

Navijanje E6600 NUJNO

Oddelek: Navijanje
392827 (1584) M-XXXX
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411278 (7821) asus

Več podobnih tem