Slo-Tech - Microsoft je obljubil, da bo uporabniška izkušnja z Vistinim vmesnikom Aero, veliko boljša. S tem so bila mišljena transparenta okna, 3D efekti, skratka nekaj, kar lahko uporabniki drugih operacijskih sistemov že občudujejo…
Vendar bo to mogoče le, če bomo imeli dovolj zmogljivo strojno opremo, specifično, grafično kartico, ki mora podpirati DX9 in SM 2.0. Z drugimi besedami, grafična kartica bo morala zasopsti tudi med običajnim delom na namizju, ne pa šele z zagonom posebnih aplikacij ali iger.
Prav, koliko pa se obremenitev grafične kartice zaradi novega grafičnega vmesnika pozna pri porabi električne energije? Na Techreport so poizkušali najti odgovor ravno na to vprašanje. Sistem z GeF 7900 GT je ob mirovanju z “klasičnim” vmesnikom porabil okoli 105W, z Aerom pa 106W. Več o tem tukaj.
MS kot kaže vsaj za večji račun za elektriko ne bo kriv.
Ni čist tko, moraš več prebrati in vedeti, kako se GPUji obnašajo pod obremenitvijo. Pejt recimo v farcry v eno sobo in glej v tla. Nič se ne računa, pa je kljub temu GPU obremenjen.
This system was plugged into a Watts Up watt meter that measures system power consumption, sans monitor and speakers, at the wall outlet.
In pol po wat razlike. Kdo tle koga nateguje? Nej se s centimetrskim merilom zmerjo ce se mogoce lulek za milimetr podaljsa ob instaliranju Viste. A res ni kej bl pametnga za najdt?
Naj zalaufajo kišto, pa se prijavijo v BIOS. Se mi zdi, da bi to lahko bil najbolj IDLE stanje računalnika. Potem pa naj zaženejo Visto in primerjajo porabe na vtičnici.
Vista bo kurila štrom, a čisto drugače kot je opisano v testu.
Ko se bodo poslovni in malo manj poslovni uporabniki odločili, da je klofanje brezveznih dokumentov veliko boljše in "učinkovitejše" (karkoli) s pospešenimi 3D efekti ipd., bo sledila nabava in priklop strojev s še bolj termično-prizadetimi GPU kot zdaj.
k se bo ta watt začel sesštevat pa pol množit z miljoni bo toliko električne enregije po nepotrebnem porabljene. In to samo zarad nesposobnežev k ne znajo optimizirat kodo. Upam da bo Vista polom. *bo :)
Ne, v biosu ne dosežeš minimalne porabe procesorja. Vsaj za CPU to velja. Varčevanje s tokom zahteva aktivno podporo operacijskega sistema. Pravzaprav sem celo pri Pentiumu III enkrat izmeril, da je poraba v biosu večja kot v oknih.