» »

Carinska pošta zahteva račun

Carinska pošta zahteva račun

pirx ::

Pozdrav!

16.09. sem naročil okvir iz FramesDirect.com, ker tistega, ki sem si ga želel, v SLO ni možno nabaviti (ni dobavitelja).

02.10. je zadeva prispela v SLO in danes sem dobil pošto od Carinske pošte, ki zahteva račun od mene. Kot prvo, "originalnega " računa nimam. Imam samo elektronsko potrdilo, ki vsebuje naziv naročenega produkta in seštevek stroškov.

Poleg zahtevka po računu je pripet tudi "Customs Declaration Dispatch Note" od EMS United States Postal Service. Pri "Value" piše, da je vrednost $55, čeprav je produkt vreden $124. Postage and Fees pa znaša $27.40, čeprav je bilo ob nakupu zaračunanih $30.65 - ampak OK, to ni glih nek problem.

Zanima me, kaj naj zdaj naredim? Carinske pošte še nisem klical, ker so že bili zaprti. Naj jim natisnem prejet email? Naj pustim originalen znesek, ali pa ga naj spremenim na $55? Zakaj sem pa v bistvu to sploh dobil? Dozdaj sem imel že nekaj naročil (predvsem iz Amazona), vendar še nikoli ni bilo potrebe po pošiljanju računov k carinski pošti.

Pomoč bo zelo dobrodošla jaz bom pa hvaležen :)

bastadu ::

Po emailu jim pošlji oni računček za $55 in upaj do bo šlo skozi;) Aja pa poštnino štejejo zraven v osnovo za izračun carine in nato še DDVja...

pirx ::

Torej "račun" malo prilagodim :) Upam, da jim bo to dovolj, da ne bodo težili s "pravim" računom in podobnim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8719525 (2953) ElNuncio
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519911 (9313) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499523 (54384) Mare2
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538443 (11701) jero_no1

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094043 (70908) Tilen

Več podobnih tem