» »

Reklame... brez povezave :S

Reklame... brez povezave :S

povso ::

Pozdravljeni

Imam en ZELO VELIK problem. Pred nekaj dnevi se mi je na računalnik nasnel brez kakršnega koli klika. Ker se mi je antivirus zdel sumljiv, sem ga zbrisal iz trdega diska kar ročno z tipko delite (v nadzorni plošči pod opcijo: dodaj ali odstrani programe ga ni bilo). In od takrat ko se mi je prvič nasnel, se mi odpirajo tudi razne reklame (npr. poker, online games,...). Imam seveda Noram Ad Aware in Norman Ad Watch, ko pregledam računalnik mi nikoli ne najde nobenih črvičkov ali kaj podobnega. Če jih najde jih seveda izbrišem, toda moje težave se ponavljajo iz dneva v dan. Smešno je, da se kljub NEVZPOSTAVLJENI POVEZAVI reklame pokažejo, kar pomeni da morajo biti reklame naložene na mojem računalniku. Ko odprem Internet Explorer mi namesto da bi mi odprlo domačo stran (google) odpre tole: http://www.uptodateprotection.net/

Iskal sem usega boga po windowsovih iskalnikih, a ni našlo NIČ! Poleg Normana mam tudi AVG FREE - ta me obvesti vsakih 5 min za nov verus, katerega seveda takoj zbrišem, vendar se isti verus pokaže čez 5 min ponovno.

V orodni vrstici me moti tudi, ko mi kaže rumen znak in v njem klicaj in mi piše da imam trojanca, kar mi do zdaj ni nikoli pisalo.

Zanima me kako bi to odstranil? Ali poznate kakšen antivirus ki bi mi lahko pomagal. Vem da s formateranjem nebi rešili nič, ker bi se verusi ohranili na radeku.

Hvala še enkrat.

ripmork ::

hm, kar se antivirusov tiče ti močno svetujem da sprobaš kakega drugega, sam imam z AVG-jem dost slabe izkušnje.

Kaspersky, Nod32, Panda, Antivir,...
kar nekaj jih je, močno priporočam Kasperskya
(30 dni free trial ti bo ziher rešil težave, četudi ga ne boš kupil)

in pa seveda takoj prenehaj uporabljat INTERNET EXPLORER ker dobiš v enem dnevu leglo sranja, kakršnega ne dobiš z Firefoxom v celem mesecu (preverjeno)
torej, Firefox(ali Mozzila),Opera,...karkoli samo pozabi na IE.

pa popucaj history od explorerja, še bolje pa bi bilo (glede na tvoje opisano stanje sistema)
uporabit kak program kot je Tune-up utilities (tudi free trial).
če uporabiš slednjo kombinacijo (Kaspersky,Tuneup,Firefox,Adaware) potem ti lhko iz lastnih izkušenj povem da bo pc laufal kot urca...;)

seveda nič ni 100% da ti bo rešilo problem, le sam sem imel super izkušnje v podobnih situacijah s to konfiguracijo.

ant ::

Men je pa NOD32 dost boljši kot Kaspersky predvsem ker porabi dost manj rama. če maš dost rama bo tud kaspersky v redu

detroit ::

si slucajn probu ugasnt recovery it v safe mode pa iz safe moda cleanat? (sicer mislim da avg tega ne more poisc druzga, ceprou nimam nc proti avg nasprotno najdu mi je velik vec kot npr nod...sm to ne dokazuje nc)
Skero

StajercSSS ::

Ko sem jaz mel podoben problem z opozorilnim klicajem in reklamami,mi ni pomagal noben program,antivirus,varni zagon ...Tralalalalalalalalalalalalalalalal...Sam format.. ;(( ;(
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

gregy ::

se opravičujem za offtopic, ampak me malo skrbi slovenščina našega Matjaža. V izogib, da se v prihodnje ne bi znal več pogovarjati z mamo ali sorodniki, ti svetujem, da probaš uporabljati slovenščino.

delite --> delete
verus --> virus
formateranje --> formatiranje

.. lahko pa, da je samo narečje ..
.. lahko tudi izbrišete moj post .. sem le smatral kot majhen prispevek k ohranitvi slovenščine, pri naših nadebudnih računalničarjih 8-)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621799 (20537) mat xxl
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359629 (45429) d4vid
»

trojanski kojn

Oddelek: Pomoč in nasveti
202180 (1825) ferguson
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619384 (8180) fitipaldi
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648984 (7236) fruti

Več podobnih tem