» »

Kateri CRT televizot?

Kateri CRT televizot?

billy ::

Pred časom sem začel razmišljati o nakupu novega televizorja. Predvideno sem imel v mislih LCD televizor, a so mi kolegi svetovali, da so LCD televizorji še vedno "slabši" od CRT (predvsem trinitronov). Slika bi naj še vedno dosti boljša in lepša na CRTjih.

Če je to res, potem se bom definitivno odločil za CRT. Ampak mi sedaj sploh ni jasno kaj naj gledam pri nakpuru in kako je s tem "trinitron" zaslonov, če imajo to sploh vsi, ali ne..in ali kakšni proizvajalci drugače poimenujejo isto zadevo.

Oz na kratko, kateri CRT TV, diagonale 82cm, je trenutno "najboljši" na trgu in kje se ga da kupiti, oz videti?

mtosev ::

Kolk vem trenutn0 majo najboljšo katodno cev Philipsi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

billy ::

To je njihova "Digital Crystal Clear" tehnologija?

billy ::

Aja..pa zanima me še kako je z podporo HD pri CRT televizorjih, sploh obstaja, ali ni tehnično mogoča?

AndrewSmith ::

Meni je ta Samsung super.... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

StajercSSS ::

AndrewSmith,nauč se kaj pomeni LCD in CRT :\
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

TOP ::

Tebi že je super ampak prej preberi, kaj pravijo tisti ki ga majo.To ni to.Trenutno je res Philips najbolši ter ga mam tud sam.Slika je zakon.

TOP ::

Ej Štajerc pa kaj ti misliš da je tista na linku LCD potem ti preberi še enkrat.

AndrewSmith ::

StajercSSS

Ti se pa nauci brat:D
To je tanjsi CRT TV.

V TV se pac ne razumem kaj dosti
tako da ne vem kako se obnese.
Prvic sem ga vidu v BB KP in mi
je bil vsec tako design kot slika.
Kje da preberem kaj pravijo tisti ki
ga imajo?
Rabim lih en TV za novo stanovanje,
pa sem se ze skoraj za tega odlocu,vendar
72",saj vec ne rabim.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

billy ::

Kaj pa TALE naj bi bil tudi HD ready, pa relativno poceni je glede na samsunga...verjetno pa "samsung" malo nabije ceno, glede na to da so njihovi TV malce "tanjši"

TOP ::

Tisto ki ti billy kaže,je trenutno najbolši nakup vsaj tako drugi pišejo

billy ::

Pa TV bi še naj bil HD ready.

A ve kdo, če se ga da kje videt v SLO ali Avstriji?

tris ::

-"Trinitron" ekrane ima SONY...ostali imajo podobne zadeve le pod drugimi imeni.
-Samsung "slim" varianta je dejansko CRT s krajšo katodno cevjo.....pridobimo pri prostoru, vendar na račun kvalitete slike(ne vem kaj ga točno muči, ampak dejstvo je, da slika ni tako dobra kot pri "normalnih" CRT)
-Kaj kupiti.....pomoje bistvenih razlik ni.....tam okoli 150K SIT je bolj ali manj isto(Philips, SOny,....)

Yossarian ::

Fantje, tukaj že obstaja enaka tema. Kot boste lahko prebrali, Slim fita skoraj nihče ne priporoča.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

vasquez ::

Odvisno za kaj ga boš potreboval. Če misliš v glavnem gledati TV programe, potem je CRT z razmerjem 4:3 najboljša izbira. Če boš gledal DVD-je, potem pride v poštev plazma, za igranje iger pa priporočajo LCD.

Jaz sem bil pred časom pred podobno dilemo in sem se potem odločil za Philips 29PT9521 (72 cm, 4:3, HDMI). V glavnem v dnevni gledam samo TV programe, bil sem omejen s prostorom, pa še tistih 110.000 SIT kolikor je stal, bom v letu ali dveh prihranil proti kakšni malo boljši plazmi ali pa LCD-ju.

billy ::

Večinoma mislim gledat serije in filme, kar se tiče kvalitete slike.

Ciljam pa tudi na prihod HDTV, vsaj iz strani T2 bi že naj bili nekateri testni programi podprti z HDTV.

Zgleda bo kar tale Philips padel, razen če me kdo prepriča da imajo LCD (tisti poceni za 200, 300) bolj kvalitetno sliko kot tale TV?

vasquez, si že kaj probal HD na tem televizoju..."je za kaj" ?

StajercSSS ::

Muahahahahaha... :D :D :D Jaz sem takoj ko sem sliko videl,stisno x...Sploh nisem nič bral...Tak da...Muahahhahahahaha...:D :D :D Sam če je to CRT,je pol itak boljš kupit LCD za isto ceno,pa še HD bo podpirala...:D :D :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

frikec() ::

Sam imam Philipsa (32pw9551) in se odlično obnese. Slika TV programa je odlična; podpira pixel plus, 100hz digital scan (slednja opcija mi najbolj ustreza) in double lines. Na njem gledam tudi divx-e prek dvi-hdmi kabla (v 720p; sicer podpira tudi 1080i in manj). Edina prednost, ki sem jo videl pri LCD-ju je ta da je desktop bolj berljiv in igre bolje zgledajo. TV program je pa na tem philipsu precej boljši. Divx-i so videt več ali manj enako. Je pa precej velik in ga je težko prenest od avta do stanovanja ;) Dobil sem ga pa pri Rolanu. Dobavitelj je precej težaven in sem nanj čakal 16 dni.

mtosev ::

StajercSSS :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MEDENA ::

pa ne morete dat 170k no za CRT TV 8-O

powerrr ::

Jaz imam malo cenejšega Samsunga slimfit in sem zelo zadovoljen. Slika je zelo dobra, dizajn odličen, zvok tudi. Nimam HD ready, ker to pri nas še en čas ne bo aktualno.
Če bo hotel približno tako sliko imeti na LCD-ju, bi moral plačati okoli 350K, kar je absolutno preveč. Rajši sem dal 150K za CRT in imam super sliko. Ko bo HD TV realnost pa bom kupil lCD-ja, ki bo takrat tudi cenejši.

billy ::

HD že prakticira T2, pa tudi drugi bodo začeli slej ko prej (volja, amis), tako da bo HD pri nas dokaj hitro.

Se pa TV kupuje za več let, ne samo za eno leto, zaradi tega me zanima podpora za HD.

Medena, prodajna tega philipsa je 139 na mimovrste....brez davka potem to znese nekje blizu 100 jurijov, kar je pa že ok slika.

Tudi poceni LCD niso to kar bi naj bili, isto je pri monitorjih za računalnike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gnoj Nvidia

Oddelek: Pomoč in nasveti
172490 (1896) StajercSSS
»

Nakup novega TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
223291 (2708) veliki_bos
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637362 (19805) mrheker
»

Katodni televizorji v izumiranju

Oddelek: Novice / Ostale najave
476431 (4674) javaman
»

Kateri LCD TV 66cm do 250 000 SIT?

Oddelek: Kaj kupiti
52155 (2025) mitjaje

Več podobnih tem