» »

2.oktober 2006

2.oktober 2006

Neon87 ::

Pa se začne,.. študentsko življenje namreč. V pondelk bom postal bruc tako kot tudi veliko kdo med vami.
Na vpisu sem se počutil nekak starega, mimo je srednja šola, mimo je obdobje ko nismo oz. vsaj js ne za šolo delali skor nič.
Zdaj pa me zanima, če je res tako velika sprememba kot eni pravijo? Ali si res samo številka, da je profesorjem vseeno, da nimajo razumevanja za študentove "težave"? Da je toliko treba sam delati? Statistike že kažejo tako, ogromno jih ne uspe. Sam bom tudi stanoval v Mariboru in me bodo precej financirali in podprli starši, da mi bodo omogočili "normalen" študij. Vem, da delam in se učim za sebe, vendar če ne izdelam mi bo ful težko, da je bilo veliko denarja za nič.

Zanima pa me tudi kako zgledajo ti sprejemi, ponavadi prvo uro za bruce, kaj lahko pričakujemo od prvega študijskega dne?
In seveda kaj lahko pričakujemo od naslednjih let? Kakšno je študentsko življenje? Je res toliko čage kot eni pravijo?
Pred študijem sem si postavil cilj, da diplomiram do 2012, da hodim redno na predavanja in vaje pa da se mam poleg tega tudi fajn in da morda zaslužim kaj denarja na kakšinh manjših delih študentskih servisov.
Drugače pa bom postal študent računalništva in informatike UNI v Maribou. Sigurno se najde še kakšen bodoči bruc FERIja na tem forumu. 0:)
Po eni strani se že kr mal veselim študentskega življenja, po več kot treh mesecih brez šole pa si že "želim naučiti kaj novega" >:D
Na drug način pa se že počutim nekak "starega" saj so srednješolska leta že mimo.

Se vidimo na faksu :)

|SNap| ::

Jst sm bodoči bruc računalništva in informatike, ampak na FRI.

d0rK ::

Bruc na PF v Ljubljani.

LapD ::

Ko boš na faksu vidu vse starejše od tebe se boš spet počutu mladega :D

OldSkul ::

Bruc na EF v Lj.

Zdej nevem kdaj se nam začne, saj v ponedeljek nimamo nič na urniku oz. smo prosti.

Tody ::

Prvi predemet, ki ga imaš :)

drugače pa več info za ef http://miha.ef.uni-lj.si/studenti/forum/

Satelit ::

Bruc na FRI v Ljubljani :))
Lep pozdrav

igor0203 ::

Bruc na FE v LJ, VSŠ program.

Tear_DR0P ::

če boš samo cifra, si ga nekaj polomil

v predavalnici polni študentov (400+) je predavatelj vprašal zakaj me ni, pač se mi enkrat ni dalo na faks :)
ko sem prišel po vpis ocene in rekel da sem pisal samo 6, je rekel da to ni dost, da jst pa morm pisat vsaj 9, če želim da mi vpiše - potem pa sem razložil da nisem politolog in je le vpisal

ko sem čakal v vrsti za vpis, je prišla mimo predavateljica za angleščino, ki si je tko vse zapomnla po imenu, ampak je od 2001/2002 ko me je nazadnje mela mal dolgo časa. po dveh korakih se je ustavla, obrna in prišla vprašat če sem res jaz - pol jo je pa še zanimal, če sem kdaj dobil službo za bejbisiterja (sem namreč na njenih predavanih trdil, da smo moški ogrožena vrsta, ker ne mormo bit bejbisiterji :D )

pa še mam takšnih primerov iz študija - samo eden izmed predavateljev ki me je učil nima pojma kdo sem - oziroma je asistent, za tiste ki ste (bli) na FDVju boste veld kdo je Ilič - ta pa res vsakega pozna po imenu in priimku, mene je pa na predavanju ogovoril z 1x gospodična in 1x duša :8) pri njemu mi je v čast, da ne ve kdo sem
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

_marko ::

->da hodim redno na predavanja in vaje

To je včasih težje kot narediti izpit :)
Ne sekiraj se... boš že videl kako je.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mavec ::

Ma, boš sam videl kako in kaj. Spet odvisno kako in kaj glede predavanj. Vaje so skorajda obvezne in če te ni moraš nadomeščati. Vsaj na večini faxov je tako. Glede predavanj pa, so profesorji, ki redno zahtevajo da se podpišeš vsako uro predavanj in preverjajo prisotnost, v večini pa tega ni. Spet drugje ti koristi da hodiš na predavanja.
V glavnem, ni tako hudo no. Poleg tega imaš bone za prehrano s katerimi veliko prihraniš pri prehrani itd...

Ch4N93 ::

Glede predavanj pa, so profesorji, ki redno zahtevajo da se podpišeš vsako uro predavanj in preverjajo prisotnost, v večini pa tega ni.

Ponavadi na FERI ta list tako ali tako ne upoštevajo, pogledajo ga samo, če imaš težave na izpitu.
Če te ni bilo na predavanjih, potem pa imaš probleme z izpitom, se ponavadi ne ukvarjajo več s tabo.
Če pa si bil na predavanjih, in imaš probleme, pa se lahko zgodi, da ti kdo celo pomaga ;).

Glede tega, ali si številka ali ne, pa je odvisno: če vas je veliko v letniku, si samo številka 8ponavadi prvi letniki), kasneje, ko je študentov vedno manj (hja, selekcija), pa te že poznajo. Imaš tudi primere, ko te kdo vidi enkrat, dvakrat, pa te potem vedno pozdravi. Imaš tudi primere, ko si vsak teden pri nekomu, pa mu moraš vedno znova razlagati kdo si, ter po kaj si prišel.

Sicer pa vsem brucom želim uspešen študij.
Ni nam lahko...

roba87 ::

Mater, jas pa se grem zaj komaj vpisat, ker še mam dodatni rok(oktoberski) iz pok.mature hehe... Nvm zakaj bi bilo to nekaj novega kot serdnja sola, ker tako ali tako večina sošolcev in sosošolcev se vpiše v tisto smer za katero se že učijo iz srednjih šol(govorim za tehnike). Mene bolj skrbi da bo dovolj punc vpisanih...>:D

_marko ::

Tehniška srednja šola pa tehniški fax se precej razlikujeta.
Gimnazijci imajo večinoma precejšno prednost na teh tehniških faxih! No, sej kje je pa nimajo...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

SkIDiver ::

Ena beseda. Učte se! Jaz sem srednjo šolo naredil za hec. Da ne govorim o poklicni maturi. Ko sem mislil, da bo isto na faxu sem prišel do spoznanja, da tu ne gredo zadeve tako kot v sredji šoli. Brez študija ni rezultatov.
No sedaj vem kaj pomeni učenje. Na žalost sem ugotovil prepozno in bom letos financiral FRI za vsako polaganje izpita z 9 tisočaki. Če ne bom priden pa mi pripada za vsako 4 in nadaljno polaganje (do 6, ki je seveda zadnje-za bruce, ki ne vedo:) ) 27 tisočakov. Mislim, da bom naredil lepo število izpitov:D

Pa velik študijskega uspeha;) Če pa koga kj zanima za FRI VSŠ pa lahko praša;)

PS: Čage je mnogo. Vendar je ne priporočam, ker te lahko pokoplje. Vsega more bit pravo mero. Sicer pa bolje 1 kvaliteten žur na 14 dni kot 3-je na teden;)

whatever ::

Hmmm... na mariborski univerzi je tako, da lahko greš vsak izpit delat največ 10-krat in ne samo 6-krat. Poleg tega so prvi trije poskusi zastonj tudi za pavzerje, 4. in vsako naslednje pa je mislim da ene 6 čukov. Tak da ne vem kak oderuško mate to na FRIju...8-O
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

SkIDiver ::

So "odiral" že lani pa so moral vračat. Letos pa kot kaže želijo pokrit lansko izgubo:\ Menda pa je tak cenik tudi ne EF in ne samo na FRI. Izpit pa lahko opravljaš 6x. Pri določenih predmetih ti vrnejo 6 prijavnico pod določenimi pogoji, da lahko še sedmič polagaš izpit.

Tear_DR0P ::

cenik je postavla kr UNI LJ in je neumen - jst bi limit 6x odpravil in napisal da vsako opravljanje izpota po 6 izptu pomeni 2x ceno petega poskusa al pa 4x al pa večkrat, sam nej mi pustijo možnost, da zaključim faks
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tr0n ::

Basically, you are all FUCKED!

;)

Tody ::

hehe, na ef majo izredni 12 možnosti na LETO(šolsko) sicer z malce zajebavanja ampak... V resnici moreš pa pogledat faksu v oči. 6 poskusov (hmm pri 3 izpitnih rokih na leto) in ti ne uspe ? Na EF se števec vsako leto "resetira" vsaj take so moje izkušnje. Drugače je pa za redne 4+ izpiti 9000 sit izpit... Pavziranje 60.000 oz če se 2 leti pavzer 60.000 na izpit

M@73Y ::

Evo. eni so začeli s faksom eni ga pa počasi končujemo. namreč danes se mi je začela 6 mesečna praksa. nato pa samo še diploma in...
drugače pa na FE VSŠ LJ se mi zdijo profesorji kr vredu, le eni so mau zmedeni, eni so totalno brezveze, eni so totalno kul. vsega mau. faksa se ni treba bat. je pa dobr da kokr tok hodiš na predavanja in poiskušaj čim več predmetov opraviti preko kolokvijev. se ti res splača. Lep pozdrav in veselo študiranje. Matej
..jump into psytrance tunnel..

Roadkill ::

Enim nam je pa dane szačel teči "status pavzerja".
Tko da me od danes naprej pride vsak izpit 9k, mi država pobere 22,5% plače, katero imam omejeno na 900ksit/letno.

Jebat ga.

Sej bo nasledn let spet status nazaj, če bo vse po sreči.
Ü

LapD ::

Kok je možnosti, da bodo tud letos vrnili denar za plačane izpite? Verjetno nična ampak vprašat ni greh :D

Roadkill ::

Letos ne bo nihče ničesar vračal.
Prvi trije roki so 9k sit, četrti pa 28k sit. Pa seveda še diploma 125k sit.
Pol pride še zavarovanje okrog 60ksit.

Tkole opaziš, da je blo lepo bit redni študent. :)
Ü

LapD ::

dobiš vsaj pri delu davek nazaj, če ne greš čez mejo?

Izak ::

Enim nam je pa dane szačel teči "status pavzerja". Tko da me od danes naprej pride vsak izpit 9k, mi država pobere 22,5% plače, katero imam omejeno na 900ksit/letno. Jebat ga. Sej bo nasledn let spet status nazaj, če bo vse po sreči.


Evo jst tudi od danes pavzer, zarad enga pogojiča. Ja ni kej... Pa še izpite so mi na matičnem faksu drastično podražali. 1,2,3 zastonj; 4 - 5000sit VSAK NADALJNI + 50000sit. Sepravi je šesto orpavljanje izpita 105000sit.... 8-O

Je pa res da hitrostno brskam po netu in VSŠ programih in iščem kako možnost za vpis v tretjem roku na kakšno xyz fakulteto. Neki sm že najdu v gorici, vpisnina 50.000 vendar se mi še vedno bolj splača kot pavzirat (samo zdravstveno zavarovanje je 58.000 sit + 25% odtegljaj od dela,...). Upam da mi odobrijo vpis samo za to leto...

BTW, obvezno zdravstveno zavarovanje plača občina? Kaj pa če bi se kot študent vpisal na socialno za socialno pomoč? Koliko dinarjem dobiš, če sploh... Tnx za morebitne odogovore...

Pa sry za offtopic, pač študentko življenje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izak ()

Roadkill ::

LapD: Samo v primeru, če v tem letu pavziranja opraviš pogoje za vpis v višji letnik.
Tko da je to neka vrsta stimulacije, bomo videli, če bo učinkovita. :)
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Izak ::

LapD: Samo v primeru, če v tem letu pavziranja opraviš pogoje za vpis v višji letnik. Tko da je to neka vrsta stimulacije, bomo videli, če bo učinkovita. :)


Ti to resno? Kar jst vem se v času pavziranja (prvo leto) avtomatično odvaja akontacijo dohodnine in potem pri oddaji dohodnine pač nimaš študentkse olajšave kot jo imaš kot študent. Ej tevi zakoni so za popizdit, vsak leto neki novga. Prej sm klical na moj študentki servis in pravjo da je v pripravi zakon kateri pavzerjem (prvo leto pavziranja) ne bo dovolil več delt. Buh ti vedi.

Roadkill ::

Je pa res da hitrostno brskam po netu in VSŠ programih in iščem kako možnost za vpis v tretjem roku na kakšno xyz fakulteto. Neki sm že najdu v gorici, vpisnina 50.000 vendar se mi še vedno bolj splača kot pavzirat (samo zdravstveno zavarovanje je 58.000 sit + 25% odtegljaj od dela,...). Upam da mi odobrijo vpis samo za to leto...

Hehe... pozabi na to. Kolkor jaz vem ni NIČ več frej.
Sem tudi jaz letos probal tole varianto in sem tako bil 15 do 7ih v postojni, kjer so se šli "kdor prej pride prej melje" princip. Prostih mest je bilo 20 ljudi pa 100.
Če bi želel priti na vrsto bi moral tam stati prej kot ob 6ih zjutraj. Vpis je bil pa od 8ih.
Od parih ljudi sem izvedel, da so določeni čakali že od nedelje ob 22ih. :))

Pri novi gorici se bo menda gledalo na omejitev in tako na točke pri maturi, ampak pomojem je vseeno že prepozno.

Za tole zadevo bi se blo potrebno pozanimat kak mesec nazaj, ko so bili še drugi vpisi.

edit:

Ti to resno?
Tistle mi je povedal prijatelj (ki je na istem kot jaz), ki je informacijo preveril na treh ločenih študentskih servisih.
Letos je veliko novosti na temle področju... veliko novih načinov, na katere nas država kaznuje, ker malo vlečemo študijska leta.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

LapD ::

roadkill pol si bil tud ti v Postojni pravš...No za pole position je bil dovolj prihod ob 4 zjutraj, vse od 6 dalje je bila nepotrebna poraba kisika v Ljudski Univerzi.

Ja lepo bi blo, da dobim teh dobrih 20% nazaj ker recimo pri 900k je to skor 200k :).

Je pa naval na vsš letos neverjetne. Zakon to omogoča od leta 2004 in takrat je bila redkost če je to kdo naredu, lani je blo dokaj normalno, letos je pa to že nacionalni šport.

Roadkill ::

Naslednje leto pa tega pomojem že ne bo več, ker je to preveč očitna luknja v sistemu. :)
Ü

Izak ::

Hmm nevem, na TŠC-ju v novi gorici so sprejemali sam elektronske prijave klik. Jst sm jo oddal okoli 8.30. Vpisnina je pa 50.000 sit, koliko je blo drugje? Ko sm se pozanimal o prijavi, je bilo prvo vprašanje referata "rabiš status, ne?". Baje so veliki problemi s tem.

Ej sam nisem vedel da je taki naval v Postojni na tretjih rokih. 8-O 8-O 8-O Sm mislu da je zadeva vseeno malo bolj izi.

Presenečen!

LapD ::

hehe, v celju me je ženska vprašala če se norca delam :)). Jst tud še čakam da me iz gorice pokličejo na vpis, ampak sm vzoporedno tudi loto vplačal ker mislim da mam tam več šans.

Izak ::

Pole vidim da se mi slabo piše. ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198004 (36821) Filip8
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134320 (29402) bluefish
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535441 (12473) Blinder
»

Ponavljanje letnika brezplačno - zakaj že? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1117836 (6065) amd64bit
»

Srednja šola >>> FAX

Oddelek: Šola
474469 (3596) DavidJ

Več podobnih tem