» »

DEBIAN problem

DEBIAN problem

S@mmy_AdWar3 ::

L.P.
Se opravičujem če je slučajno že bila kakšna taka tema...če je bila bi prosu link, ker na iskalniku nisem dobil ničesar kar bi mi pomagalo...
Problem pa je...ko inštaliram DEBIAN na svoj rač. prek NETINST. gre vse lepo in prav problem se pojavi ko naj bi bil DEBIAN že inštaliran in mi napiše Server Login: ...tam napišem pač to kar je potrebno in potem še geslo toda na nobeden način ne morem priti do "namizja" saj mi med inštalacijo tega sploh ni ponujalo...prosim če kdo ve kako priti do namizja al je potrebno še kakšno nadgradnjo inštalirat...če torej kdo ve naj mi plis razloži ker sm v tevi zadevi še začetnik...:\

P.S.
Debian-a potrebujem za en privatni server

HellRaiseR ::

Debian ti ob inštalaciji namesti le osnovne pakete, ki so potrebni za delovanje, ostale pakete pa moraš namestiti sam. Sicer mislim, da že med inštalacijo vpraša za namestitev paketov, toda če jih nisi izbral tam nič hudega. Debian ima zelo dober sistem za uporavljanje s paketi imenovan apt-get. Več o tem ti nebi razlagal, saj je vse o tem lepo napisano tukaj.
Vseeno pa razmisli ali se ti splača inštalirat grafično okolje na računalnik, ki bo služil le kot server. V linuxu se da vse zadeve naestaviti kar preko konzole, tako, da grafično okolje ni potrebno in je le potrata resourcov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117385 (33059) RedDrake
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718554 (6304) jackorsen88
»

Debian in iptables

Oddelek: Operacijski sistemi
171573 (1295) karafeka
»

Izbira pravega linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
81812 (1674) gpg
»

slo-tech GNU/Linux distribucija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
25315409 (10805) Gandalfar

Več podobnih tem