» »

T-2 s TV sporedi

T-2 s TV sporedi

T-2 - Uporabniki IP televizije T-2 lahko od včeraj naprej spremljate nadgrajeni vmesnik. Z vmesnikom lahko sedaj ob vsakem preklopu programa vidite, kaj je na sporedu. Obenem lahko s pritiskom na eno tipko vidite naslednji dve oddaji, ki sledita, v meniju pa lahko spremljate spored za sedem dni nazaj ter naprej in na časovni osi primerjate sporede petih programov.

Trenutno je na voljo 29 programov, za katere lahko gledate spored, na nekaterih drugih forumih se pa šušlja tudi to, da naj bi v prihodnosti ponujali spored za še večje število programov.

Slike novega vmesnika si lahko ogledate v PDF dokumentu z navodili.

Definitivno korak v pravo smer! Čakamo na odgovor pionirja IPTV v Sloveniji, SiOL, ki svojega vmesnika za IPTV sprejemnike ni nadgradil že dve leti. Od vsakega koraka v pravo smer profitiramo mi, uporabniki.

31 komentarjev

bozjak ::

uff koncno!

Pred kratkim sem dobil siol TV in sem bil kar sokiran ker tega ni, saj sem navajen na britanski sistem kjer je spored za vsak program in pa payperview nekaj popolnoma samovmevnega...

Upam da bo siol to naredil cimprej... Lp

simnov ::

men je pa to bedno ker se ne moreš zadržat in vse za naprej gledaš potem pa jutri ni nič zanimivega

BluPhenix ::

x800xt, si prebral sploh novico o čemu je govora? Ne o TV on demand, ampak to, da T2 nudi napredne sporede v svoji TV mreži.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

KoMar- ::

Hehe, tako, ja. Malce reklame za neuradni T-2 forum :D

Click: http://t-2.shrani.si/

hruska ::

Ful dober vmesnik je. Nice, simple, stajliš - jst bi tudi to imel.

Misak ::

Zakon!

Fantje na T-2 vedo, kaj pomeni dobra komunikacija za uporabnike. Odlično!
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

radiator ::

Welcome to EPG.

Lastniki DVB-S naprav že dolgo vemo kako lahko stvari delajo. EPG in MultiEPG z kratkimi opisi je zakon. In časovni prikaz kje oddaja trenutno je. Kak naj rečem jaz navadne televizeje več sploh ne vem šatavat. Pri dreambox-u klikneš na pilota in vidiš kje kaj laufa in kje bo kaj laufalo in klikneš in gledaš. IP televizaj mora to vse omogočat in če to ne dela potem jih je naj sram. Tak da faj da vam zdaj dela samo ne vem pa zakaj ni od prvega trenutka delalo :)
Kaj je jutri že bilo?

mango ::

A se da to tud preko VLC videt? :\

pivmik ::

mango: ne, te funkcije so v firmwareu Aminota(STBja).

Mislim, da je firmware sam razvijal T-2, tako da vsa čast T-2ju, veselo čakamo na funkcije snemanja in real-time previjanja nazaj in neprej tekočega programa.
LP, Gregor GRE^

Konlov ::

Ja, samo da EPG omogoča tudi preview okno oddaj, ki so in bodo na sporedu in nastavitve za snemanje na DVD zapisovalnik z klikom na oddajo (pri IPTV se snemanje brez dveh aminotov nope in še kaj. (sistem v VB, mislim da za kabelsko)

Je pa tole iz strani T" pozdravno in Siol še kar naprej spi na lovoriki števila naročnikov.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Filo ::

to bi blo noro če bi siol naredu, ker mi gre na kurac k nikol ne vem kva je najprej na sporedu, če je pač kej zanimivega.

pivmik ::

Glede na to da je T2 sam razvil ta vmesnik se mi zdi ekratno še posebej ker gre za tako majhen slovenski monopoliziran trg. Počasi bodo morda na voljo tudi predogledi, verjetno pa mora biti tukaj podpora tudi na strani TV programov/kanalov, da omogočijo enostavno/avtomatizirano ustvarjanje predogledov in ne da mora T-2 ročno čakat na novo napoved in jo ročno izrezati. (erjetno pa spodobni tuji programi to že omogčajo)
BTW vmesnik iz tega screenshota je prav grd, T-2jev je lepši :)

Za snemanje pa itak bo treba hadver nadgraditi, ne samo software (stb z diskom, ni treba imeti dva stbja za snemat dva programa hkrati in še hrati gledat tekoči program - dobolj je en STB, samo dovolj močan)
LP, Gregor GRE^

sleby ::

zelo lepa poteza od t-2, vseeno pa me ena stvar se vedno moti. ta pretirano pocasna odzivnost:\

TeraSonic++ ::

Se je t2 že postavil na noge ali mu telekom še vedno nagaja?

Drugače pa definitivno prava smer:d
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

Sade ::

lepo, da vam tut t-2 ponuja to , vsekakor pa niso prvi, saj kablasi, ki ponujajo digitalne programe (DVB-C), to ze nekaj casa ponujajo( seveda ne za vse programe). Imajo tudi ze STB-je z harddiskom za snemanje, ki pa imajo zaenkrat se zasoljeno ceno!

BTW: oni so bili tudi prvi, ki so ponudl programe v digitalni tehniki v Sloveniji, se pred Siolom....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

bradek ::

Sade imas kaksen link za prilepit? Zanimajo me predvsem cene in pa dostopnost.

opeter ::

Kot vedno, je storitev na voljo samo ljubljančanom. :\ Pozneje bo mogoče na voljo tudi v nekaterih drugih mestih, v majhnih mestih in vasicah pa nič. Mogoče v drugem stoletju.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

taurennn ::

u madona... t2 je odkril nekaj, kar imamo na digitalni tv ze vsaj tri leta...po vsej sloveniji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: taurennn ()

pivmik ::

Jaz sem že silšal za kar nekaj digitalnih kabelskih sistemov, samo vse je nedostopno. Tako fizično kot cenovno(nabite nerazumne cene).
Tudi Triera sem videl, da ima digitalno TV, samo nima jajc , da bi se razširila po vsej Sloveniji (raje služijo brez tveganj).

Kaj ti pomaga, če so kablaši prvi z digitalno TV, če je totalno nedstopna.

Do raznih vasic bo pa po moje prišel le kakšen WiMax (multicast).
LP, Gregor GRE^

Olajuwon ::

opeter: Exactly:\

Pravi napredek je le takrat, kadar nova tehnologija je razpložljiva za vse.

Henry Ford


Mi gre že pošteno na živce dejstvo, da samo centri večjih mest imajo več možnosti za izbiro širokopasovnega interneta in tv. Jaz osebno živim v eni vasi (vendar ne v nekih rovtah v kakšnih vukojebini), nekaj km od kopra in edina šansa ki imam je Siol. Sicer moram se še zahvalit bogu, da imam vsaj to, ker nekatere druge sosednje vasi niti tega nimajo. Telekomunikacije so zelo odtipljiv primer skrajne neučinkovitosti gospodarskega razvoja za časa tranzicije.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

pivmik ::

taurennn: na obali ni nobenega digitalnega kabelskega sistema, morda edino plačljiv HBO paket pri teleachu (samo HBO je digitalen). In če je morda kakšna eksotika je po moje draga in po možnosti slabo izvedena(nekakovostna).

In bi trdil tudi za večino Slovenije je tako recimo (telesat na Gorenjskem, če se ne motim ipd.).
LP, Gregor GRE^

Sade ::

Zdej , tocn kje vse ne bi vedu , ponuja pa pa to druzba telius, ki so jo ustanovil Ljubljanski kabel, elektro Turnšek( Celje), in pa krs tabor in rotovz(triera), tko , da po celi stajerski ziher, pa del ljubljane in tam kjer ma pac omrezja ljubljanski kabel, zdej v zadnjem casu pa zgleda, tut kks pobrezje in pa del programov tut tam kjer ma omrezje sudio proteus..., pa mogoce se kir sistem zram

http://www.lj-kabel.si/digitalni_operat...


http://www.triera.si/tv.php?index=digi




http://www.kks-pobrezje.si/?nav=televiz...

http://www.studioproteus.si/dtv.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

M.B. ::

Torej sedaj ima T-2 nekaj takega kot tole:

Celotna slika

Tvtime z XMLTV feedom.

In tole

Celotna slika

XMLTV feed v Maxemum TV Guide.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

steev ::

Samo da se dodajo nekaj radijski programov, pa bodo zmagal.
:|

Sergio ::

Mal leps no ;-)

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Sergio ()

bradek ::

Sade, sam tam pri kablasih nikjer ni omenjen kak sprejemnik, ki bi znal snemat na disk, niti ki bi podpiral EPG. Imas kak screenshot kje na voljo mogoce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Sade ::

ja poklic kablase pa jih vprasi sam... pa ti bojo povedal, cist vsi STB-ji dvb-c , ki jih majo pa podpirajo EPG, zdej majo sicer Kaon-e... in tut EPG je na tistih programih ko ga majo sami v originalnem jeziku sicer ze od vsega zacetkja od leta 2002 , sam zdej ga pa se za kr neki programov oni vpisujejo v slovenscini, sicer pa dost o kablasih , to je tema o t-2, sam omenu sem pac da t-2 ni prvi.

Drgac pa ce je se isto sprejemnik je cca 9.000 ce podpises za 1 let za kirkol paket ce se ne motim, un z hard diskom je pa tam nekje 90.000 Sit( ni nujno, da ga majo povsod), brez aneksa sicer, sam se mi zdi to kr prevec... tam nekje do 200€ bi se dal , vec ne....

Back to T-2.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

s53zo ::

Se mogoče da dobiti ta spored kje v XML obliki. Za PVR bi mi tak vir prišel kot naročen...

lp
S

GBX ::

Za slovenske programe (+HTV 1 in 2) si poglej
http://vidmar.net/weblog/archive/2005/06/10/1587.aspx

Konlov ::

Jest imam pa EPG DVD zapisovalnik (z freewiev) in telesmeh v Lj tega ne podpira......
Ali pa ne znam naštimat......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

s53zo ::

GBX, hvala.

Mislim sem, na EPG ki ga uporablja T2. Mogoče bi oni lahko ponujali eno XML datoteko, ker imajo zbranih kar nekaj programov.

lp
S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL TV - kvaliteta?

Oddelek: Omrežja in internet
203677 (2872) flier
»

T-2 lansiral video na zahtevo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5010742 (7484) Sixty9
»

povezava lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
121511 (1329) butcher
»

T-2 in Alarm

Oddelek: Omrežja in internet
61601 (1113) driver_x
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961661 (43033) OmegaBlue

Več podobnih tem