» »

Overclocking?? ASUS A8N-E, AMD64 3800+(2.4), Gigabyte GF7800gt, GAIL 2x512MBddr..

Overclocking?? ASUS A8N-E, AMD64 3800+(2.4), Gigabyte GF7800gt, GAIL 2x512MBddr..

j3rn3jkr3 ::

Lep pozdrav,

mene pa zanima koliko si se dalo iztisnit iz mojega sistema (ASUS A8N-E, AMD64 3800+(2.4), Gigabyte GF7800gt, GAIL 2x512MBddr..).
Posebej iz procesorja.. Upam da ima kdo pozitivne izkušnje..
Tnx:D

SpIcA ::

OMFG že nevem koliko tem je bilo na to odprto!;((
Drugače je pa treba poskušat koliko je max OC saj je od sistema do sistema drugače!
P4 RULZZZ!

j3rn3jkr3 ::

Jah oprosti no ker sem nov na slo-tech !!

igor0203 ::

Zato se pa najprej iskanje uporabi, preden odpreš novo temo. ;)

Noben ti ne more povedat koliko se da iztisnit iz njega, to boš moral sam ugotovit.

schwabspenk ::

Raje ne poskušaj preveč, ker mam zelo slabe izkušnje z AMD-ji. Najbolje se je še izvlekel AMD 64 3,2GHz pred letom dni, ko sem ga celo celega in neskurjenega naprej prodal. ( pa v bistvu še en Barton prej ). Vsi ostali so šli že prej na servis, al pa v koš. Kupi raje Intela magari 3.0Ghz, pa sem prepričan da ti bo delal bolje ko ta amd >:D

LP:8)

igor0203 ::

Ne govori neumnosti. Nismo krivi, če ne znaš navijat. :\

Type-R ::

schwabspenk: tako ti je igor0203 reko, nismo ti mi, niti procesor krivi da neznaš navijat oz. da spravljaš procesorje v bolnico.

schwabspenk ::

Ja lepo si o meni mislite. Edino kar sem vam hotel s tem povedat je, da nimam sreče z AMD-ji in da se pri normalnem navitju FSB-ja, brez zviševanja voltaže, ( morda FSB 220 ), pokvarijo domala vsi AMD-ji. Sploh pa nisem zadovoljen z njimi zarad tega, ker ko odpreš več programov ti
mrknejo kot kaki Celeron. Morda X2 niso takšni, vse ostale serije sem mel doma, na Asusovih ploščah višjega ranka. Nazadnje sem mel A64 3200+ pred letom in A8N plato, in mi je komplet povzročal precejšnje težave. Verjamem in upam, da si tega sami niste izkusili! . Zdaj sem ponosen lastnik intela 3,4Ghz, pa P4C800- Deluxe plate, in sem zadovoljen! ( Prescott socket 478 ).

Fantje, kaj pa je najbolj glavno pri računalnikih je pa: Da ti deluje dobro in najpomembnejše, da si zadovoln z njim ( eno brez drugega ne gre ). ;)

Še enkrat opravičilo, za morebitne žaljitve AMD-jevih uporabnikov! :))

AndrewSmith ::

Sploh pa nisem zadovoljen z njimi zarad tega, ker ko odpreš več programov ti
mrknejo kot kaki Celeron

Od kje ti to:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

papameneger ::

alo

jah ma prav crknejo ko vcasih odpes kak zahteven program ker imajo malo predpomnilnika samo 512 kb inteli vsi vsaj 2 mega




lp

schwabspenk ::

Ljudje! Že od svojega 7 leta sem za računalniki in verjetno sem se v teh 12 letih do zdaj nekaj že naučil. Imel sem sledeče konfiguracije z AMD Athloni in vsak, ponavljam vsak izmed njih je začel štekat ( ni odvisno od predpomnilnika, če ga je več ali 512kb ), ko sem odprl recimo nerota in sem se spravo pečt, in hodel še recimo glasbo zadaj narest, pa še nekaj sem se spravo pisat. Pomnilnika sem imel zmeraj dovolj, glaven vzrok je seveda Procesor. V moji lasti so se znašli : ( 1: Amd Barton 2600+, 512k cashe, fsb 400. 2: Amd Athlon XP 3000+ . 3. Amd Athlon 3200+ Barton, 512k, 400 FSB in nenazadnje A64 3200+, Socket 754 - zarad AGP reže, 512k cashe-ja.:|

Potem sem na srečo kupil tega pentiuma, ki si ga lastim, ter Asusovo ploščo, ter seveda komplet gajbo po delih. Od takrat naprej : NOBENEGA ŠTEKANJA, pa naj mam odprtih 5 močnih programov, dokler ne zasedejo več kot 2GB rama, ki ga mam v compu. Če ma še kdo pomisleke, naj mi pripelje prosim njegov AMD sistem ( NE X2, ali podobnih, ker jih ne poznam in nimam izkušenj z njimi - morebiti so postali močnejši, kot predhodniki ), pa lahko preverim, koliko je procesor ( seveda zame, ki ne toleriram kakšnega zatikanja ) resnično močan.

Vem, da pač vsakdo podpira svojo firmo procesorja, v tem času pa sem spoznal tudi, zakaj so AMD-ji toliko cenejši in zakaj še vedno nekateri prisegajo na podjetje Intel, kljub dražji ceni. Slepo sem verjel, kako je moj AMD močan prav toliko kot Intel z istim taktom, dokler mi dober prijatelj ni odprl oči ( tedaj je bil skoz na Intelu in ko je prišel k meni ni mogo verjet kako počasna je gajba proti njegovi, čeprav sem mel večino komponent isto ali močnejšo, glavna razlika je bil procesor ). :P

Jah fantje resnica je kruta, v resnici pa se ma vsakdo pravico odločit za "svoj prav" in pri tem mu ne bom solil pameti, ker tudi nimam pravice. Edino, kar vam lahko zaupam so moje izkušnje, ki pa so morda samo odraz trenutne nesreče ali drugih dejavnikov.;)

jest10 ::


jah ma prav crknejo ko vcasih odpes kak zahteven program ker imajo malo predpomnilnika samo 512 kb inteli vsi vsaj 2 mega

Ti nimaš ravno dosti pojma ane?:D

schwabspenk ::

To se tudi jaz absulutno strinjam, da količina pomnilnika ne igra skoraj nobene vloge v delovanju ( seveda če ga je le 512k je preko zadosti ). Zakaj pa so potem na Socketu 478 še vedno hitrejši Northwoodi in ne Prescotti ? Pa imajo Northwoodi le 512k cashe-ja, Press - hoti pa 1MB 0:)

LP

gfighter ::

schwabspenk: AMD, Intel, Nvidia, ATI, VIA, SiS, Uli, nobene veze nima kaj piše na logotipu. Ljudje smo pa taki: vsak svojo firmo hvali, eden kupuje AMD od DX4 naprej, drugi prisega na Intel odkar je prvič slišal Pentium. Vsak ima subjektiven pogled na to, kaj je zanj najboljše. Mene pa so moje izkušnje naučile le to, da svojih preferenc do določenih podjetij pri taki robi, kot so računalniški čipi, ne upoštevam. Ko kupujem, pogledam teste, preberem mnenja po revijah ter cene, potem pa kupim tisto, kar naj bi bilo po testih tisti hip najboljše zame in za moj žep. To je edini pristop, ki me še ni razočaral. Če ima določeno komponento dovolj ljudi in jo tisti, ki imajo podoben namen uporabe kot jaz hvalijo, potem je ponavadi to to. Glede tvojega A64 pa lahko rečem le to, da očitno res nisi imel sreče. Lahko da si imel nesrečo pri plošči (Asuske za AMD niso ravno popularne), mogoče nisi znal prav nastaviti sitema ali kaj tretjega, ampak nad procesorsko močjo pri A64 se pa res ne moreš pritoževati. Platforma je in po testih in v RL zmogljivejša, se manj greje in manj porabi od Pentiumov 4. Razlika ni velika, toda vseeno...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

igor0203 ::

Tebe je verjetno plata je*ala in ne procesor. Ker Asuske za s939 so ble, po domače povedano, drek!

asus ::

Schwabspenk jest sm pa ponosn lastnik amd-ja sm mel athlon 1800+ 4 leta navitga 1, 75 ghz brez problemov, athlon 2800+(barton)@2, 4ghz brez problemov 2 leti zdj pa mam athlon 3500+ am2 trenutno na 2, 82 ghz kake 3 mesce brez problemov tk da verjetn nisi mel sreče je pa res da nism probu še nobenga intela

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Ajde, jamrajte drugje (v drugi temi), nazaj na temo.

schwabspenk ::

No skratka, samo tole bi dodal, za nasvet temu možakarju, ki je temo odprl. Navijaj, ampak po pameti! ;) Testi so eno, dejansko stanje je drugo. Že takoj ko sem dobo AMD-ja, sem pač spoznal kruto resnico, da me pač ne marajo :D Shit happens :D

LP in varno navijanje !

schwabspenk ::

Na A64 je blo stanje sledeče, morm kr po pravici povedet. Najprej ko sem sestavo, je komplet deloval res super, sploh nič ne rečem. Za par dni me je pa začel dobesedno j****, da ne omenim kako je grdo plata piskala, z nadležnim ultra-visokim zvokom. Ne da bi blo s čim kaj narobe. Kr tak grd zvok je oddajala. Potem je šlo vse le še na slabše. Aquamark 3 je začel padat, še v windowsih brez kakšnega posebnega razloga, se je comp včasih resetno ( napajalnik zagotovo ni bil kriv ). Sej pravim. Že nekajkrat sem šel proc menjat, potem so mi seveda, ko so odkrili na servisu, da je proc šel, morali zamenjat tudi plato, ker je vedno tako prišlo, da so glih nehali prodajat te tipe procesorjev, pa sem seveda zahteval, da mi to nekak zrihtajo. Na ta način sem pol od 3200+ bartona prešel na 754 Socker pa na A64. :)

LP8-)

schwabspenk ::

Edino, ampak res edino kar manjka AMD-ju ( seveda enojedrnim ), je HT. Pa da nebo ker mislo da sem butl ko pravim da tega AMD-ji nimajo. Imajo Hyper Transport, prav bi jim pa prišel HT - Hyper Threading. Če imam vkloplen HT na tem procesorju mi deluje komplet dobro, brž ko ga izklopim pridem na isto stanje ko pri AMD-jih =) pri več aplikacijah, brez HT-ja enostavno vsega ne prebavi tako učinkovito. :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923296 (15076) 54j0

Cena sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573602 (2810) Zheegec
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745436 (23305) RC14
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826174 (4907) Zheegec
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317014 (4537) Jeronimo

Več podobnih tem