» »

Cena sistema

Cena sistema

«
1
2

radiator ::

Prosim za cenitev:

P4 3.0GHz 1MB HT (Prescott) S478
MSI 865PE Neo2-LS
2x256MB Twister CL2
2x256MB Ceon CL2.5
PowerColor 9800SE 128MB 256bit @ pro + VGA silencer 3.

SAMSUNG 80GB 7200rpm 8MB SATAII (nov)
SAMSUNG DVD-RW TS-H542A (nov)
FOXONN TLA-560 (nov)

Cena novih komponent je 30ksit.
Kaj je jutri že bilo?
  • zaklenil: Zheegec ()

Fizikalko ::

90-95k.

jurre ::

se bom se jaz mal urinil v to temo...zanima me za sistem:
ecs Elite P4S5ADX+
celeron 2ghz
2x 512 ram ddr (333mhz)
diska WD 120gb, 8mb + WD 8gb
sapphire radeon 9800pro
nec dvdrw 3500, liteon cd rw 52x/32x/52x
napajlnik enermax 350w

in pa recmo se monitor (skupaj ali pa posebej) samsung lcd 710T, star 1 leto, se 2 leti v garanciji.

mtosev ::

74k

Za monitor niam pojma. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fizikalko ::

Mašina največ 70k, monitor 37k recimo.

radiator ::

No zdaj sem pomirejn.
Ker sem kolegu dal vse skupaj za manj kot 90k in nočem da bi kdo rekel da sem ga na***nil. Pa še poinstaliral sem mu vse ;)
Kaj je jutri že bilo?

opeter ::

Pa še poinstaliral sem mu vse ;)


Jaz se s tem ne bi bahal :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

radiator ::

He??
Bahal?
Kaj je jutri že bilo?

Fizikalko ::

Če si mu dal zraven monitor, je zelo ugodno dobil. Če pa ne, si ga pa mal nategnil.

Mr_Globus ::

Še mojega prosim:

A64 3000+ 754
Gigabyte GA-K8NS
2x256MB RAM
2x160GB HD
Radeon 9800SE
WInfast TV 2000 Expert
LC Power 550W
DVD-RW (Nec 3100)

Mam idejo nekje 85k. Ciljam previsko?

schwabspenk ::

Evo tole mi ocenite:

Intel Pentium 4 3400Mhz ( 1MB, Prescott, S478 ) + Zalman ( ne vem kera serija, močn vent, čisti baker + arctic silver 5 )
Asus P4C800-Deluxe
4x512MB DDR, 450MHz
2x250GB SATA Maxtor&Hitachi, 16MB Cashe-ja
Nec 4571, 16X, Label Flash
Nec 3520A, 16X
LG 52, 32, 52X, CD-RW
Ohišje SCORPIO, 3 barvni venti + neonka + 1 navadn vent - OH SCORPIO ALU 668 ČRNO z oknom
Grafika MSI RX800PRO, 256GDDR3, AGP 8X
Zvočna Creative Audigy 1
NapajalnikP-4 550W LC Power LC6550G -140mm
Ekran LG L1940PQ
Miška Razer Diamondback - rdeča
Tipkovnica BTC, ( dal sn 6k zanjo )
Zvočniki Logitech 140W Sinus, ( novejša serija, nevem točno keri - dal sn 26k zanje pred kratkim )
Scaner HP Scanjet 3400C
Printer HP Deskjet 5650 :D

schwabspenk ::

Pa prosim realno. Večino stvari ( ekran, diska, printer, zvočniki, miš, plata, napajalc, ohišje ), je novih..:)

GrimReaper ::

Kaj rečeš na 250k, premalo? To sem res na hitro preletel tak da me ne drži za besedo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

schwabspenk ::

Mislim, da bi moralo več bit... Glede na to da sem samo za monitor dal 75k teden nazaj. Mašina pa je močna. Zdaj jaz nisem preveč na tekočem s cenami, vsekakor ga oceni kot intel sistem, amd-ji majo tako nizko ceno, da mi je slabo poleg. Če bi za to ceno ( razen X2, opteronov ), še kaj spravili iz sebe. :)

schwabspenk ::

Pa ne razumet tega, kot da šimfam amd-je. Morda malo že, ampak to so samo moje izkušnje. :))

jest10 ::

Čudne izkušnje...
Pa ne spreglej da so tudi P4 zelo poceni. 250jurjeu je še preveč za ta sistem.

dejansan ::

se strinjam s prejšnjim
dejansan

GrimReaper ::

Za 250k dobiš res že sistem s Core 2 Duo, kdo bo kupoval rabljeno zadevo za tak denar.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

schwabspenk ::

Dual core dobiš za ta gnar? Z novim dobrim LCD-jem, FOTO printerjem, solidnim scanerjem, močnim 5.1 Dolby souround sistemom zvočnikov, Razer Diamondbackom in še čem ? Pa vi ste malo oz. fejst čudni. Če mi kdo ponudi boljši sistem z vsem sledečim za 320 jurjev, mu takoj plačam pivo.

LP

Hux ::

Heh danes doben verjetno nebi kupo vec navadnega P4. PA ce das monitor zram al ne. :D

schwabspenk ::

Samo ostale stvari, ki se ne tičejo samega računalnika ( kište ), so vredne:

Lg 1940PQ = 70k
Razer diamondback = 8k
Tipk = 5k
Zvočniki = 20k
Zvočna = 5k
Printer = 20k
Scaner = 5k

Ajd, če znate računat, prvo seštejte to, pol pa glej kolko ostane za samo gajbo. Torej te stvari so povečini nove, in so skupaj neodvisno od compa vredne cca. 130k. Torej je moja gajba vredna 120k. To se mi zdi pa popoln absurd, glede na to, kolko si vi vrednotite gajbe. Gremo v Sisoft Sandro pa bomo vidli ker sistem za 130k nov mi šije mojo gajbo.

schwabspenk ::

Pa novi pentiumi na 775 ( ne core duo ), niso nič močnejši, kot stari dobri S478. Idi gledat v primerjalne teste, najboljše da kr v sisoft sandro. Sem včeraj cel dan primerjal, in je ta pentium tolko močen kot 3.6 na 775, dvojedrni. Tako da se nimamo o zmogljivosti kaj pogovarjat.

schwabspenk ::

Res pa je da ljudje raje kupujejo novejše zadeve, ki ni nujno da so boljše ko stare ( 1 leto ). Za primerjavo vzami da si en kupi raje novo Renault Laguno za 8 mio ( polna oprema ), kot pa za 8 mio Porsche-ja. Pa bi rad vedel, kdo bol potegne. :D

Hux ::

Eh kaj mas ene komplekse mogoce? Torej si ti kupo ta racunalnik pred kratkim in zdaj te zanima ce so te nategnili ce pravis da je dvocore istosvoh ko tvoj komp :D. Moj 3500+ pelje tvojga fcat kdaj ces pa vseeno gledam ze po core 2jih >:D

dejansan ::

kaj smo užaljeni

pa probaj prodati praktično nov lcd, printer pa skener,..., pa boš videl koliko je kaj vredno

drugače je monitor nov 70000, tako da se te mogoče kdo usmili za 60k itd....

je pa res da bi bil tale tvoj proc glede na to da se bliža zima vsaj za nekaj dobr, čeprav po drugi strani bi pa račun za elektriko bil toliko večji:D
dejansan

jest10 ::

Gremo v Sisoft Sandro pa bomo vidli ker sistem za 130k nov mi šije mojo gajbo
Moj ti absolutno. Za 110k kupljen X2 3800+, napajalc, 1GB rama, 250GB disk in Asrock DS2. Grafika, ohišje in tistih nekaj ostalih pritiklin iz starega sistema je vrednih ravno okoli 20jurjev. Potem pa še malo navijem... in je tvoj sistem še dlje zadaj.

muzičar ::

Hmm nabije nabije nabije |O v čem pa? V multi tasking-u (eno jedro) pade AMD na kolena pred P4.

@jest10 odgovor imaš zgoraj

@dejansan s478 se ne greje kaj veliko -> moj P4 2.8 HT ima 33°C.

@schwabspenk moj proc ni presegel cene 10k, plata je ista in jo ljudje sploh niso povohali pa je bila cena sprva 20k nato 15k (prva cena je bila relativno visoka).

bond007 ::

Intel Pentium 4 3400Mhz ( 1MB, Prescott, S478 ) + Zalman ( ne vem kera serija, močn vent, čisti baker + arctic silver 5 ) - 22k
Asus P4C800-Deluxe - 18k
4x512MB DDR, 450MHz - 30k
2x250GB SATA Maxtor&Hitachi, 16MB Cashe-ja 38k
Nec 4571, 16X, Label Flash 8k
Nec 3520A, 16X 7k
LG 52, 32, 52X, CD-RW 2k
Ohišje SCORPIO, 3 barvni venti + neonka + 1 navadn vent - OH SCORPIO ALU 668 ČRNO z oknom 15k
Grafika MSI RX800PRO, 256GDDR3, AGP 8X 35k ?
Zvočna Creative Audigy 1 - 8k
NapajalnikP-4 550W LC Power LC6550G -140mm 5k
Ekran LG L1940PQ 45k
Miška Razer Diamondback - rdeča 10k
Tipkovnica BTC, ( dal sn 6k zanjo ) 2k
Zvočniki Logitech 140W Sinus, ( novejša serija, nevem točno keri - dal sn 26k zanje pred kratkim ) 15k
Scaner HP Scanjet 3400C 10k
Printer HP Deskjet 5650 :D 10k

Tko na hitr. Okol 280k. Čeprav se mi zdi bistveno prevečo za danes že komaj nadpovprečen računalnik. PAč nanese veliko periferije. JE pa res ,da bi zelo težko takle računalnik prodal, sploh če vzamesš v obzir dual core athlone in conroe.

dejansan ::

muzičar, ja ne grejejo se northwoodi, medtem ko pa tele preshoti ups prescotti pa,.., dober pa to nima niti veze, kot so že drugi povedali gre za "staro zadevo", ki je še vedno uporabna samo cena takega sistema je pa temu primerna
dejansan

schwabspenk ::

Muzičar in Bond sta enina, ki sta pri pameti na tem forumu! Svaka vama čast deda! Northwood 3.4 POVOZI vsakeka AMD-ja, razen mogoče tistih nad 4000+ X2. Pa dam za to roko v ogenj. Tisti, ki ma AMD-ja 3500+, vedi, da je tvoj amd eno jajce, sem mel sam podobnega, in ga napoka navadna 2800+ HT P4, na s478. Idi v Sisoft sandro, bilokaj merit, pa boš videl. Moj comp pa ni mlad oz. pred kratkim kuplen, je star približno leto, seveda so ekrat pa še ene stvari nove. Težko bi ga blo prodat, to verjamem, vendar se tukaj pogovarjamo o dejanski ceni kompleta, in ne o tem, kolko so AMD-ji konkurenčni vredni. Seveda nimajo cene, če so pa jajca. To je osnovna logika. MALO GNARJA, MALO MUZIKE! >:D

schwabspenk ::

Dejansan, ti pa če trdiš, da je tvoj amd močnejši, pa dajma gajbe skup, in testirajma kje hočeš. Dam roko v ogenj, da boš s sklonjeno glavo domov šel. Pridi k pameti, pa idi na Intela, te boš videl kaj je to prava moč računanja. Nem čist zašimfo amd-je, ker za nekaj pa so res dobri. Za igre, pa mogoče pozimi če ti olja sfali, za v centralno :)

LuGi ::

Hmm še mene zanima cena.. Realna in MAX, ki se da dobiti >:D

Matična Plošč: EPOX 9NP+ NF4 ULTRA
Napajalnik: POWER LC6550 550W
Procesor: AMD ATHLON 64 3200 939
Ram: DDR GEIL 1GB(2x512)
Grafična Kartica: GIGABYTE GF 6600GT 128Mb
Disk: MAXTOR 300GB SATA 7200 RPM
DVD-ROM: NEC-2510A
Ohišje: CHIEFTEC CS2001 BIG TOWER

Približno vsaj..

Tx

dejansan ::

lugi, po komponentah tam okrog 95000

schwa....,
- prvo nikjer nisem nič trdil, sploh pa ne, da je moj amd boljši,....
- drugo, če si z raznimi sis sandrami, superpiji,... in drugimi programi zvišuješ svoj ego prav, meni ni do tega
- tretje, moj bogi amd z ostalimi komponentami je zame trenutno zadosti
- četrtič, od intla se splača novi core 2 duo, o starih preshotih a la s478 nočem slišati
- petič, načeloma noben pri zdravi pameti ne bi šel kupovati tvoje škatle kot celoto, po komponentah bi pa brez problema prodal
-,........, ne da se mi več
dejansan

schwabspenk ::

Haha, prav Dejansan. Najpomembnejše je, da si ti zadovoln s tvojo kripo. Če si, potem sem tud jaz. Pač sem dal ocenit gajbo ( niti sanja se mi ne , da bi jo prodajal, sem preveč vložil vanjo in kot vidim, se je ne splača prodat ). Zdela se mi je edino nekam nizka cena ( vem, da noben nebi dejansko dal tolko zanjo). Nekdo jo je oceno 280k, z vsem vred, kar se mi zdi kr poštena cena. Pa glede gretja tega prescota, mam dobro poskrbljeno, ker mi ne pride preko 50 ( morda samo 1-2 stopinji ) ob max obremenitvi, drugače je na 42 stopinj. Zanima me edino, kolko bi se dalo dobit samo za gajbo ( proc, plata, rami, disk, ohišje, zvočna, cdromi, napajalc, grafa ). Zanima me če bi prodal, kaj bi dobil za ta gnar. :D Pa oprosti za moje pretekle besede, ker včasih se ne znam brzdat in očrnim vse kar je drugačno od tega kaj mam jaz. Še 1x opravičilo :)

schwabspenk ::

Nova gajba od Lugija v trgovinah stane tud po 150k in več. Jaz bi jo oceno na 110k vsaj. :D

schwabspenk ::

Pa bond 007, nekaj pripomb pa vseeno mam na tvoje ocenjevanje. Ta ekran, ki si ga lastim je čist nov, in vredn 60k vsaj, ( dal sn 75 tedn nazaj ). 1 x dvd-rw si pozabo ocenit, proc je premalo ocenjen zagotovo, prav tako grafa. Ohišje bi dal 10k samo, ostale stvari so kr, razen printera, in scanerja.

LP :)

schwabspenk ::

Pa tisti scaner je vredn mogoče 5k ne 10, če sem pošten :))

gfighter ::

Če že vse veš, kaj potem sploh sprašuješ? Stvari so vredne točno toliko, kolikor ti je kdo pripravljen dati zanje in niti cekina več...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zheegec ::

Muzičar in Bond sta enina, ki sta pri pameti na tem forumu! Svaka vama čast deda! Northwood 3.4 POVOZI vsakeka AMD-ja, razen mogoče tistih nad 4000+ X2. Pa dam za to roko v ogenj. Tisti, ki ma AMD-ja 3500+, vedi, da je tvoj amd eno jajce, sem mel sam podobnega, in ga napoka navadna 2800+ HT P4, na s478.

Si se pa kar pošteno opekel - ne biti PREVEČ pameten, Northwood 3.4GHz je v večini testov slabši od A64 3500+ s939, tudi večjo porabo energije ima, pa še dual-core ne gre v tvojo matično.

Pa bond 007, nekaj pripomb pa vseeno mam na tvoje ocenjevanje. Ta ekran, ki si ga lastim je čist nov, in vredn 60k vsaj, ( dal sn 75 tedn nazaj ).

Če si dal 1 teden nazaj 75K je to sedaj vredno cca 50k, oziroma dobiš že za pod 70k NOV monitor z enakimi karakteristikami kot so tvoje, pa nihče pri zdravi pameti ne bo nabavil rabljenega monitorja za tako majhno razliko v ceni do novega. Grafična je vredna tam okoli 35k, zvočna cca 4k (za 10K dobiš že novo Audigy4)... to je če se gremo REALNO cenitev sistema, itaq folk na Bolhi prodaja stvari za zelo sumljive cene.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bond007 ::

No nahitro je bilo - mogoče sem kje premalo štel, ampak zagotovo tudi kje preveč. Tko da to je nekak cena +-par procentov...

schwabspenk ::

ALIEn3001 - AMD A64 3500+ nikdar pa nikoli ne prehiti Pentiuma 3.4, pa dam za to roko v ogenj. Mel sem to serijo AMD-jev, pa zakaj misliš, da ne grem nikdar več na njih ? - ker niso vredni počenega groša. O cenitvi ekrana, pa se nebomo pogovarjali, ker v 1 tednu ne pade cena monitorja za 30%. Kvečemu morda na 60k, in tud tolko dobim brezskrbi zanj. Grafična je vredna zagotovo več kot 35k, dobim zanjo bp 50k. Morda se ti zdi hecno, ampak ta grafika na Agp-ju, je še vedno ena izmed najboljših, ki so jih na tem vodilu nardili. Ti raje napiši kako gajbo maš ti, da ti jo " na tvoj način" ocenim. Verjamem, da cena nebo prišla na kaj več kot 100 tisočakov. :))

jest10 ::

Tvojo grafično nabije 7600GT, ki je na AGP okoli 50 jurjev. Tako da nikar ne sanjaj da boš za svojo rabljeno dobil 50:\
Tvoj P4 je od 3500+ boljši edino v večopravilnosti, drugje popuši

Moonman ::

Ojej ojej, ze spet smo tu ...


Zheegec ::

Kar daj roko v ogenj, želel sem te le postaviti na realna tla. Ne samo boljši, še cenejši je 3500+ :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

luli ::

schwabspenk : A te lahko prosim, da od slej ti preprodavaš komponente zame? Sicer se bolj ukvarjam z AMD proc. ampak se takoj preusmerim na intel če ga tak dobro prodajaš!

Hux ::

heh moj AMD 3500+ nabuta tvojga P4 3.4 :D

bidybolder ::

Pa povejte še zame, kolk bi dobil za ta sistem, razmišljam da bi prešaltal na prenosnik, sam verjetno se mi ne splača:

DFI SLI-D z Zalman NB47j hladilnikom na nb
Opteron 144 z Zalman 9500 LED
Mushkin Redline XP4000 1GB hladita dva Zalmana F1
Sapphire X800gto2 @ X850XT z Zalman VF900-Cu
Maxtor DiamondMax10 250GB 16Mb cache ata
NEC4571A črn, črn disketnik nec
Tagan 420w i-Xeye
Gigabyte Aurora black ohišje z Schyte Kama Bay black
Hyundai B71A 17'' LCD

Hvala!
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310

gfighter ::

Dajte no mir s sranjem okoli tega, kaj je boljše. Sploh schwabspenk, ti bi lahko že nehal. Saj razumem, da si nov tule gor ampak vseno. Sem ti že v neki drugi temi malo lepše povedal kako je s tem, ampak ti še kar goniš svoje. Ne potrebujemo deset tem v katerih hvališ svoj ultazmogljiv kavni mlinček (ki bi kavo lahko zraven mirno še skuhal). Če vidim še en tvoj podoben post v temah, ki jih jaz moderiram, ti ga takoj brišem, razen če ne boš zelo zelo ontopic. Ker tule pač nisi...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

schwabspenk ::

Nov sem tule gor. Dragi fantje, na slo-techu sem že 3 leta :D

gfighter ::

Lepo zate, ampak v tem času bi pa res lahko videl, da flamewarov ne potrebujemo, jih je že tako preveč.

[edit] popravljena napaka.

P.S. Naj en moderator prosim zbriše offtopic poste, vključno z mojimi.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj kupiti pentium ali AMD??

Oddelek: Kaj kupiti
482850 (1727) Volta
»

Ocenite ta sistem

Oddelek: Kaj kupiti
261475 (956) gfighter
»

Overclocking?? ASUS A8N-E, AMD64 3800+(2.4), Gigabyte GF7800gt, GAIL 2x512MBddr..

Oddelek: Navijanje
191274 (1110) schwabspenk
»

Katerega Pentiuma in katero plato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
543643 (2898) igor0203
»

PCI Express

Oddelek: Strojna oprema
181481 (1258) Tr0n

Več podobnih tem