» »

Katere H7 žarnice?

Katere H7 žarnice?

Martin Krpan ::

Na mojem R Clio mi je pregorela H7 žarnica ,ki sem jo zamenjal z originalno rezervno ,sedaj pa me zanima katero (proizvajalec in tip) žarnico bi bilo najboljše kupiti? V knjižici od avta piše da mora biti z UV filtrom. Ali nimajo vse novejše žarnice UV filtra. Mogoče kdo ve kje bi se dobile LED pozicijske in LED smerniki in če so te LED "žarnice" sploh dovoljene oz.po predpisih?

balocom ::

LED poziciske pa žmigovci da bi jih kr tko dau not niso dovoljeni:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

stromar ::

Vzemi žarnico od osrama

Big_Al ::

Ko sn zamenjal default na OSRAM SILVERSTAR je bila ful razlika - na bolje da nebo dileme. Sicer mam filing, da malo hitreje crknejo, ampak jbg. Aja, nevem če so H7 imam H1.

robert512 ::

a ni skoda metat kesa na enga cliota ? pac uzames najcenejso lucko na petrolovi pumpi in to je to ... ce bi mel slk-ja bi bla pa druga pesem :D

aljazh ::

@robert512:

Dobra vidljivost je pomembna v obeh, ali meniš, da v Cliu ni potrebe po tako dobri vidljivosti kot v Mercedesu najvišjega razreda (ki ima btw xenon žaromete). :\

stromar ::

Če ima kdo še avto s starimi 40/45W okroglimi žarnicami, naj jih zamenja za halogenke H4 55/60W. V trgoavtu se dobi plastičen obroček, ki se ga vtakne v parabolo namesto stare žarnice, nanj pa lepo sede H4 žarnica. Razlika je zelo velika. 2 obročka + 2 žarnici osram H4 sta me stali okrog 2200SIT, ni treba delat nobenih posegov na elektro instalaciji

Lp

Martin Krpan ::

Hvala Big_Al ,bom vzel te Silverstar. Še vedno pa ne vem v čem je fora z tem UV filtrom !

Vikking ::

Osram, Philips to dvoje.

Sicer pa lahko življensko dobo žarnice zmanjšaš tako da ko jo vstavljaš, jo lepo primeš za steklo in pustiš maščobo in ostale svinjarije na njej.

Če ima kdo še avto s starimi 40/45W okroglimi žarnicami, naj jih zamenja za halogenke H4 55/60W.

Kar se tega tiče je potrebno biti previden, če releji to prenesejo. Posledica, je lahko da bo potrebno menjati celotno volansko stikalo, kar pa ni majhen strošek.

Azrael ::

Samo toliko za ifo. Tisti plastični adapterji, za zamenjavo okroblih bi-lux žarnic za H4 obstajata 2 varianti.

Katrca (R4) in nekateri stari Peugeoti rabijo drugačen adapter, ki je zelo redek, v nasprotju s tistim, ki so ga nekdaj celo prilagali H4 žarnicam in ustreza večini EU proizvajalcem avtomobilov.

Glede relejev in predvsem stikal je pomislek na mestu. Če že z bi-lux žarnicami žarometi svetijo rdeče, bo s H4 še slabše in je potrebno poleg žarnic vgraditi novo inštalacijo za napajanje žarometov s konkretnimi kabli in releji, ki namesto prešibkega stikala vklapljajo žarnice.
Nekoč je bil Slo-tech.

robert512 ::

@aljazh: H4 zarnice so sprejet standard in dajejo dobro rezultate za vsa vozila ! sej danes imas itak vse zarnice po tej specifikaciji, razlicni so samo proizvajalci ... v servisni knjizici je pa itak napisano katero zarnico (tip in moc) priporoca proizvajalec.

s mercedesom sem dal samo primerjavo, ker eni pacienti na 15 let starga kliota dajejo neke imitacije xenona in led diod kar na koncu izpade jako idiotsko, vse skupi je pa tudi vprasljivo s stalisca vidljivosti.

te imitacije v vecini primerov samo obarvajo malo v modro vso zadevo in to je to.

zato sem predlagal cisto navadno H4 zarnico moci, ki jo doloca proizvajalec.

ce pa hocte met neke bixenone in podoben luxuz bo pa treba it na slk-ja :)

int47 ::

Pri Cliotu so sprednje luči občutljive na UV svetlobo, zato se priporoča žarnica z UV filtrom.
Če na embalaži ne piše nič v zvezi z UV filtrom, potem ta žarnica najverjetneje nima UV filtra.

klemen22 ::

Dobra vidljivost je pomembna v obeh, ali meniš, da v Cliu ni potrebe po tako dobri vidljivosti kot v Mercedesu najvišjega razreda (ki ima btw xenon žaromete).

No ni praktično Mercedesa kjer so Xenon žarometi serijsko. Ponavadi je doplačila kakšnih 1000 eur kar je pač ogabna cena za tisto par procentualno boljšo svetilnost. Pač kaj so naredili: neko "fajn" tehnologijo + lepo slišno ime (xenon) + draga doplačila == srečen lastnik Mečke ali ostalih znamk
:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

_pobesneli_ ::

Pozicijske lučke se da dat LED brez kakih posebnih dovoljen.le bele led morajo bit..druge barve niso ravno dovoljene :)
Gregor

coti ::

Hvala Big_Al ,bom vzel te Silverstar. Še vedno pa ne vem v čem je fora z tem UV filtrom !


Clio ima PVC "stekla" na lučeh, UV svetloba pa pripomore k hitrejšemu staranju in razpadu plastike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coti ()

stromar ::

Če ima kdo še avto s starimi 40/45W okroglimi žarnicami, naj jih zamenja za halogenke H4 55/60W.


Kar se tega tiče je potrebno biti previden, če releji to prenesejo. Posledica, je lahko da bo potrebno menjati celotno volansko stikalo, kar pa ni majhen strošek.


Jaz imam še verzijo s stikali, je pa volansko stikalo že itak napol pokvarjeno (ne dela špricanje šip), tako, da se ne sekiram preveč, če bo treba zamenjat. Imam srečo, da je takih avtov na italijanskih odpadih kot listja in trave. Kakšnih znakov pregrevanja žic in stikala ni, luči pa svetijo dosti bolje, tako, da mi ni niti malo žal tistih dveh jurjev.

Pogledal sem še v navodila za uporabo avtomobila in ugotovil, da imajo nekatere verzije žaromete za 40/45W žarnice, nekatere pa 55/60W. Upam, da sta stikalo in napeljava enaka pri obeh verzijah.

Phoebus ::

Klemen22: ne vem za meco, ampak večina "velikih" avtov ima tako da če imaš pa nad XY kubikov pa je xenon serijski ;)

In kupovam 5 metrov pleha z 2.0 mašino je smešno, tako da v končni fazi dobiš xenon serijsko. In razlika _JE_ velika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378114075 (50047) polkar
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713342 (10500) dxx
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928879 (27181) Engineer_
»

LED vs varčne vs navadne žarnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8035212 (25313) Malajlo
»

Help Wanted: Avtomobilske luči & močnejše žarnice

Oddelek: Na cesti
154752 (4300) AngelOfDeath

Več podobnih tem