» »

Kako dobit kabel ven iz stene

Kako dobit kabel ven iz stene

SeTAr ::

Situacija je taka:
Pred leti, ko je bil še isdn hiperkul zadeva smo preurejali bajto, in seveda takrat v steno postavili noter plastično cev in vanjo 4 žilni ploščat isdn kabel.

Sedaj bi jaz hotel skozi to cev potegnit vsaj en mrežni kabel, ampak tastari noče jit ven :(

Fora je, da ima cev en par ovinkov, kabel pa je ploščat in malo elastičen, tako da se ga ne da preprosto zvleč ven... kako smo ga dali noter se pa prav ne spomnem.

Kako bi se lotil nečesa takega, po možnosti brez razbijanja stene in da mi ne ostane kakšen kos kabla v cevi?

LPT

gumby ::

zvezi nov kabel na en konec in potegni... pametnejsi popusca:D

en naj pocasi vlece, drug pa poriva, kolk se da... to zna pomagat.
v najslabsem primeru bos moral nekje vmes malo zastemat in prevleci kabel enkrat do tja, nato pa se preostali del.
na to mesto lahko tudi prehodno dozo vstavis, da bo druga menjava lazja
my brain hurts

BladE_ ::

Probi na slio povlect kabl na eni strani in ce bo soeu sreco se bo utrgu, pol pa usazga na svoji strani vn das!
Akcija - Reakcija

bbf ::

lohk probaš še z vpihavanjem zraka s kontra strani, kot vlečeš. bolj ko bo pihal, bolš bo. kak kompresor na 7-8 barov.

sash ::

Probaj "foršpan" skoz potisnit, če veš kaj je to - nevem slovenbskega prevoda, vendar je to električarski pripomoček s katerim električarji polagajo kable v kanale.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

vladika ::

moje mnenje
najprej porini skoz žico električarji že vejo kero potem pa še tvoj kabel če ne na gre še malo suči v levo in desno če še vedno ne gre pa vzami od vsakega posta nekaj in to je to
pa lep pozdrav

boych ::

En čist domač nasvet!8-)
Nasipaj smukec na eni strani v cev, na drugi pa daj zraven sesalec, da bo smukec potegnilo skozi cev! Sicer pa si pomislil kako boš dobil mrežni kabel v cev, če že telefonski ne gre ven?? Verjetno je cev kje stisnjena skupaj!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

tomaz- ::

jp, smukec , pa foršpan ( tud jaz ne vem pravega SLO imena ) je tud men pomagal !

Lepo poskusi mal bolj na silo potegn vn kabel, da se naredi prostor, pol pa foršpan, pa mal smukca, pa veselo na delo...

Jonny boy! ::

Našpricaj not z Silionskim sprejem, po moznosti daj gor nastavek od WD40 in podaljšaj cevko z "slamicami, cevko..." , da bos prisel cim dlje najbolje do prvega vogala. potem pa vleci z ene in druge da se kabel podmaze pa bo slo.
"Coniunctis viribus"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zataknjen kabel v zidni cevi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71240 (958) SaXsIm
»

Strgan UTP kabel v steni!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162935 (2133) Tomson
»

Kako spraviti kable v kanal v steni?

Oddelek: Omrežja in internet
138506 (6991) SeMiNeSanja
»

UTP in El. kabel

Oddelek: Omrežja in internet
91218 (927) Vice
»

Električna napeljava (homemade ali strokovnjak?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7443240 (37371) smile-

Več podobnih tem