» »

100% obremenitev procesorja

100% obremenitev procesorja

zveki ::

lp!
pri predvajanju divx filmov iz diska mi program s katerim hočem predvajat, obremeni procesor 100%( že na samem začetku-sploh ne odpre filma)in ni druge rešitve kot da zaprem program (bsplayer, wmplayer)
problem se je začel pojavljat ko sem staro grafično 9200se radeon zamenjal z geforce 6600 le.
vse kodeke sem ponovno inštaliral(all in one)in prav tako nobene razlike.
AMD ATHLON XP 2600+ BOXED 333 MhzSOCKET A
MB ASROCK K7S8X AGP 8X
DDR 512MB PC3200 400MHZ
DISK AT 120GB 7200RPM MAXTOR UDMA 133
NAPAJALNIK 550 W

Burek14 ::

Po mojih izkušnjah največ škode naredijo ravno "all in one codec packi". Dobro, z nekaterimi se še da, medtem ko drugi naložijo nepotrebno šaro, nastavitve se tepejo med sabo.... Če se ravno ne ukvarjaš z urejanjem video posnetkov v virtualdub-u (ali katerem koli drugem programu), večino stvari sploh ne rabiš.

Najprej odinštaliraj ta codec pack in vse codece ki so še naloženi ali bodo še ostali na disku! Nato si instaliraj ffdshow - http://www.free-codecs.com/download/FFD... (med instalacijo ustrezno označi za katere codece naj poskrbi) in potem poglej, če se dogaja podobno (mogoče pa imaš kakšne viruse ali spyware, ki ti bremzajo sistem). Tudi ffdshow ni idealen, a je za povprečnega uporabnika dovolj. Ostale kodeke pa instaliraj po potrebi, ko jih boš rabil - torej za rezanje filmov itd, ali pa npr. Quicktime (Alternative) in Real (Alternative).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Burek14 ()

zveki ::

lp! Problem rešen
rešitev problema je bila v tem da sem znižal strojno pospeševanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zveki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159195 (14343) BaRtMaN
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412552 (10407) Jst
»

Windows Media Player 11 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6510889 (7859) waLkeR^!
»

kodeki

Oddelek: Zvok in slika
51979 (1913) grex
»

Ultimativni Codec Pack?

Oddelek: Zvok in slika
262296 (1753) gkovac

Več podobnih tem