» »

T-2 nastavitev mreže

T-2 nastavitev mreže

mitja01 ::

Živijo!

Če je slušajno že opisano kar sprašujem, me prosim usmerte.

No problem mam z nastavitvijo mreže odkar sem dobil T-2(4 Mbps / 512 Kbps). Prej sem ADSL-u nastavil sheranje internetne povezave ter kreiral home or small office network in je zadeva delala. Mam namreč switch še od Siola. Imam pa statičen IP. Na T-2-ju so mi dejali, da ga vnesem kot IP od PC-ja, zraven so mi dal še IP za prehod. Zadeva dela na eni mašini. Ko pa poskušam priklopit še prenosnik se pa ta ne poveže niti se ne vidita PC-ja v omrežni soseščini.
Fizična povezava gre tkole: iz modema v vood, iz vood-a v switch, iz switcha v PC1 in PC2.

A ma kdo kako idejo kako nastavim internet povezavo za vse PC-je, ki jih priklopim na switch ter interno mrežo?

Hvala za odgovore.

Lp, Mitja

roscha ::

Pri statičnem IPju imaš možno samo 1 povezavo na internet naenkrat. Router oziroma ICS + drugačna vezava kablovja..

Mitch ::

Kaj nima vood že vgrajen router notri?

mitja01 ::

Kaj pa če ti T-2 vnese pri njih mac adreso od druzga PC-ja? Ker na voodu so trije porti namenjeni za PC-je.

Mitch ::

Zakaj bi ti T-2 vnesel MAC adreso od drugega PCja? To ponavadi počnejo samo kabelski operaterji, pa še ti ne nujno. Pa tudi če bi jo, maš routerje, ki imajo funkcijo Clone MAC address. Če imaš Vood 200 (kar mislim, da imaš), potem ne boš mogel z njim povezat več kot enega računalnika v internet. Jaz bi ti v tvojem primeru svetoval, da kupiš kakšen poceni broadband router (okrog 10 tisočakov) ali pa wireless router (ki ima poleg štirih ali več ethernet priključkov tudi dostopno točko AP) in si tako povrh še pripravljen na prihodnost. Cena teh se giblje od 15 tisočakov naprej. Nova povezava bi v tvojem primeru zgledala takole: modem - broadband router - vood in/ali switch, če potrebuješ več kot štiri ethernet porte. Lahko pa kupiš tudi usmerjevalnik z osmimi porti ali več, so pa cene ustrezno višje...

LP,
Mitch

mitja01 ::

Hvala za odgovor.

Sem zrihtu zadevo.
Vstavu sm v mašino še eno mrežno kartico in zvezal vood, PC1 MREŽ. kartica 1, mrež. kartica 2, switch, PC2. V PC1 sem naredu small home office network/shared connection, na PC2 pa samodejno najdi nastavitve mreže.
Zadva dluje.

Drugač bom pa sigurno kasnej nabavu tud router.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122614 (46814) Looooooka
»

t-2/ 3- portni vood

Oddelek: Omrežja in internet
61447 (1328) ;-)
»

Asus WL-500gP OpenWRT konfiguracija

Oddelek: Omrežja in internet
263761 (2679) Bakunin
»

T-2 : Nekdo mi vdira v mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
216240 (2907) AtaStrudl
»

i3 vood 142(T-2 oprema)

Oddelek: Omrežja in internet
262792 (2082) omarich

Več podobnih tem