» »

i3 vood 142(T-2 oprema)

i3 vood 142(T-2 oprema)

DGajse ::

Pozdravljeni!

sam nov na tem forumu in tudi v uporabi routerjev in switchev. Vem osnove, kako priti v router, da bi naštelal porte, kr ga matra in to res matra. gor sta vezana 2 računalnika in vse skup je bol kot ne katastrofa.
če dam ipconfig dobim ven default gateway 84.255.192.1- če se lotim to odpirat, ne bo šlo.
kako dobiti ip številko tega neumnega routerja, a mate kak nasvet, program, idejo.

Res se vam iz srca zahvaljujem za pomoč!

LP

damjan
Življenje ni potica!!!

SasoS ::

84.255.192.1 je router na t-2ju ne vood switch. IP switcha dobiš če ga izklopiš iz elektrike in vklopiš nazaj, hkrati pa s programom snifaš promet po omrežju (tcpdump, ethereal). Videl boš dhcp request in reply, switch pa bo dobil nek 10.x.x.x IP. Sam imam namen se enkrat temu malo bolj posvetit (zaenkrat še ni blo časa), verjetno pa v konfiguracijo ne boš prišel kar tako ker je pod geslom.

Kaj točno tebi ne dela?

DGajse ::

no tak je...z bitcometom vlečem dol, intrenet takrat ne dela(explorer, opera, firefox)
drugače za kodo, če je niso spremenili vem, sam poiskat bi s5 mogu, kr sm našu univerzalno kodo za i3 naprave...
to je vse od problema. najraje bi tak šel kupit kr switch pa brez tega i3ja dal vse skup ampak je pa drugi problem-vzel smo tut IP telefon.
če boš mel čas, če se boš poglobil v zadevo, prosim napiši kako ti je šlo, če zdle ne bo meni uspelo.

hvala za nasvete!

LP

damjan
Življenje ni potica!!!

SasoS ::

Kodo vsekakor napiši, če jo veš :D

Drugače pa sam ta switch ne bi smel nič blokirat (ker je le malo pametnejši switch, še vedno ni router). Kakšen IP sploh dobiš od T-2? Nekdo je že imel težave ker je zaradi napačne konfiguracije dobil lokalen (10.x) IP...

DGajse ::

ip je ok.84.255.199.211
to je ok.

a so v windowsih še kake nastavitve glede portov?ne ne?pa res...sm čisti začetnik v tem tak da če že obupaš, dej z srcem:))
Življenje ni potica!!!

DGajse ::

aja...če ti ni odveč...ethereal ni glih za dojenčke...kaj naj kliknem:))
Življenje ni potica!!!

SKull ::

vood se oglaša na IP rangeu 10.108.x.x zdej z glave se ne spomnem bi moral doma pogledat točen IP. Z etherealom ga dobiš takoj.

Sergio ::

Kaj sploh hoces dosezt s tem?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DGajse ::

a mi daš najhen nasvet kako to storit, sm že neki izumljal, pa ne kaže prevč dobro:))
Življenje ni potica!!!

DGajse ::

no...dobu sm IP 10.104.0.1
je to verodostojno?
zdj pa ne morm nikjer odpret tega, tak da sm s5 na začetku
Življenje ni potica!!!

podbevna ::

Če hočeš omejiti bandwith za P2P bi bilo mogoče lažje s clientom. Ne vem sicer za BitCommet, a navadno se to da.

SasoS ::

Odprl kar tako ne boš ker ni routinga. Svojemu računalu daj nek 10.x.x.x ip z masko 255.0.0.0, brez gatewaya in se nato probaj priklopit.

SasoS ::

daj povej password :D :P

DGajse ::

če bo kj pomagal:http://www.solidyne.com/download/i3_322...
upam da!

vidim da je teb uspel, kar meni ni...zakaj mi ni??????:))
Življenje ni potica!!!

SasoS ::

ne dela ;(

preveri če si dobil taprav ip...malo mi je sumljivo ker je .1 na koncu. Poglej za katero MAC adreso gre in primerjaj z listom ki ti je dal t-2 (gor so vse MAC adrese spisane :D)

Sergio ::

A mi lahko kdo razlozi zakaj za vraga hocete hekat v opremo?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DGajse ::

1. ko downloadam z bitcometom internet ne dela, morm pogledat, kaj so zakuhali v nastavitvah:)
2. zj je to postalo že osebno in ne odneham dokler ne pridem not:)
Življenje ni potica!!!

SasoS ::

Jaz bi rad da mi TV dela na vseh portih :D

Sergio ::

Oba opozarjam, da je to vdiranje v opremo, ki ni vasa. Delajta pa zarad mene kar hoceta.

PS: Mislim da bi se dalo z lepo naslovljeno prosnjo na tehnicno sluzbo dosezt vec.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Muzo ::

Jah SasoS mi je reku, da so njemu rekl k je prasu na tehnicno sluzbo, ce bi lahko dobu listo kanalov za VLC, da nej se kr mal pomatra.

Zdj dela pa isto,sam za mal drugačen namen :)

Peterbald ::

Pustite CPE na miru, prvič nimate pravice vdirati notri, drugič bodo vdor tehniki opazili ko boste kaj narobe naštimali (in potem klicarili zakaj vam ne dela), tako da prste stran od stvari, ki se vas ne tičejo.

DGajse ::

no..zame ne skrbet, sj ne znam niti notr pridet;)

drgač je pa mal neumno vse skup, če misli na takle način delat...:|
Življenje ni potica!!!

DGajse ::

No...jz sm problem rešil...
sicer ne tak da sm prišel v opremo ampak tak, da sm dejansko vklopil XPjev firewall in tam nastavil porte. zadeva dela ko šus. ne vem kaj je to blo ampak zdj, ko je konc te oslarije sm lahko samo srečen, da je konec
Življenje ni potica!!!

mitjasen ::

Kak pa nastaviš za druge računalnike da jim dela net?
Meni na mojem dela,na drugem pa grejo podatki samo noter ven pa ne....:(
Nimam pojma kaj naj nardim,gor pa je Win 2000.

omarich ::

Še eno vprašanje v zvezi s T-2 opremo. Morda kdo ve, kakšno je up. ime in geslo za administratorski dostop do ip telefona na:

http://10.10x.xxx.xxx

V mojih navodilih sta oba podatka počrnjena, geslo in up. ime, ki jih lahko najdeš v originalni brošuru na
http://www.dsc.si/?TLC=OpenFile.GetFile...
(admin:dbl#admin) pa ne delujeta.

Morda klo lahko pomaga, lp. o.

Sergio ::

Spet se poraja vprasanje zakaj bi ti vdiral v opremo, ki ni tvoja last.

Ce kej rabis, poklici na t2, pa ti bodo na remote zrihtali stvar.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

omarich ::

Nisem imel nobenih zlih namenov. Imam strahovito dolg telefinski imenik, ki ga res ne bi rad vnašal prek telefonske tipkovnice. Prek http vmesnika bi šlo menda enostavneja, mar ne?
Naj tudi za to prosim tehnično podporo an T-2? Fantje mi v par dneh še niso uspeli naštimat Vooda tako, da bi mi delal star PSTN telefon, še vedno nimam billinga pa se mi zdi, da mi bodo hvaležni. če jih ne bom klical še za to, mar ne?
o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik router & static IP

Oddelek: Omrežja in internet
91643 (1242) b3D_950
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483121621 (45821) Looooooka
»

T-2 in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
143488 (2698) roscha
»

Web&Mail Server + Firewall&Router / Install&Config

Oddelek: Operacijski sistemi
81059 (906) d0rK
»

VDSL in Debian - problem

Oddelek: Omrežja in internet
131506 (1253) HAM

Več podobnih tem