» »

Win32 napaka, virus | Generic Host Process for Win32

Win32 napaka, virus | Generic Host Process for Win32

Alirio ::

Generic Host Process for Win32 service has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconveniance.

To se odpre v oknu kje ti javi napako windowsa. Mi kdo zna povedati kaj naj bi to bilo? Prijatelj je dobil isto napako in do pritisneš "dont send" ali pa "send error report" ti disconecta internetno povezavo.

Upam da kdo ve kaj je to in kako odpraviti to napako. Že v naprej se zahvaljujem.

Lp. Alirio

[Malo spremenil naslov teme za lažje iskanje -Omy]
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

BladE_ ::

LOOOL zdele norim zarad tega 8-O !!! Mam isti problem sam zgleda da sm ga nekak odpravu zdele mi dela rac ze 15min brez da bi kej moril!
Akcija - Reakcija

Lery ::

Še en s tako napako.;(( A je že kdo ugotovu ,kaj je to.;((

Lp

Thanatos ::

norton anti virus je nasel trojanca na mojem racunalniku. bom napisal ce je to to.

imam jasno enake problem pa sem instaliral tudi msjev hot fix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

Alirio ::

meni je dobilo približno 15 trojancev vendar to ni to. Ker po odstranitvi le teh iz računalnika se napaka še vedno pojavlja.
Uglavnem trentuno mi dela brez te napake že približno kako urco vendar pa pričakujem da se bo to pojavilo prej ali slej.
Poskusil sem z windows rollbackom (system recovery) vendar brez uspeha. Vse skupaj sem nastavil za 2 tedna nazaj ampak je isto kot da tega nebi naredil. Še vedno win32 shit...
Po mojem bo prej ali slej microsoft izdal kak popravek ker kolikor vem se je ta napaka razširila že med zelo veliko ljudi.

BTW. Formatiranje diska ni rešitev. Ko boste sformatirali se bo napaka pojavila nazaj tako da nima smisla izgubljati podatko s formatiranjem. Pustim so presenetiti kdaj bo microsoft izdal kakšen popravek. Če pa kdo prej ugotovi kaj bi morda to bilo bi ga rade volje prosil naj to napiše v to temo.

hvala.
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Thanatos ::

trenutno mi ze cca 3-4 uri dela brez te napake. instaliral in imam vklopljen najnovejsi trial norton anti virus.

OldSkul ::

Moja sestrična ma isto probleme s tem in sicer od danes zjutraj. LOL, upam, da ne bom še jst dobil tega sranja.

baker ::

pr men se je tud danes zjutri pojavl
nod32 mi je našu trojanca in ga prestavu v karanteno to je pa tud use
ad aware ni našu nč

Firebat ::

Isto se dogaja na treh domacih racunalnikih, vsi majo nalozen WinXP sp2.
Brat je s formatiranjem skusal resiti zadevo,vendar brez uspeha.
Tud 2 razlicna antivirusna programa in adware ne pomagata, pravtako msfix...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Firebat ()

BladE_ ::

Men je adaware najdu trojanca odstranu ga pa je NOD32! Zdej mi dela use ql za 1x!
Akcija - Reakcija

Alirio ::

Poskusu sem z AVAGuard, Norton, AdAware ampak brez uspeha... stvari se ne morem in ne morem rešit obenem pa postaja iz minute u minuto bol nadležna... Res bi prosil za vse nasvete kar mi jih lahko daste... Na računalniku mi je dobilo kup trojancev ki sem jih zbrisal ampak še vedno nič.

zelo lepo prosim za pomoč.

Hvala
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Thanatos ::

7 ur ze brez problema :) kot kaze ga je norton (vsaj meni) spucal. me pa vedno ko se povezem online iz dveh razlicnih ipjev scanajo porte :| nimam pojma kdo ne kaj.

Sale_One0 ::

Ja nekaj se plete, nekdo je spet en security hole v svchost.exe nasel in ga pridno izkorisca. Sem danes tudi sam naletel na ta problem, po cca. 15 minutah in ob ogledih Event Viewerja, par rebootih poskusanj
da bi reproduciral napako oz. nasel cause, sem ugotovil da zacuda svchost ni vec crashal ce(in ko) sem odstranil nod32, zakaj nimam pojma vem samo da quitanje nod-a ni pomagalo ker se je se vedno izvajal v kernelu in se ga ni dalo drugace znebit kot z popolno deinstalacijo le tega.

Bom pa verjetno jutri(oz. danes :P ) poizkusal z daljsim debuganjem in testiranjem ce nod zares povzroca ta crash ali ne.
Si vis pacem, para bellum.

baker ::

Pri meni se sesuje 5-15min po tem ko grem na internet. Če nisem na internetu dela ql.

Alirio ::

same. 5-15min ne morem ga odstranit...
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

baker ::

Zbirsal sem NOD32, zbrisal TrojanRemover (neki mi je sumljiv-a ga ma kdo od vs), in inštaliral popravek klik pa nč ne pomaga. ;((

baker ::

Najbollj čudno je, da smo dobil vsi isti dan.
Windowsi se mi ne posodabljajo sami.

Sale_One0 ::

Po daljsem testiranju sem ugotovil da NOD ni krivec, ceprav ko sem ga dal dol je vse delalo normalno priblizno 4 ure, vendar je potem spet crashal, poizkusam se z tem Update-om za windows.

Situacija je pa taka, Windows Update imam sklopljen ker ga ne prenesem, tako da patche in hotfixe pobiram sproti.

Event viewer javi tole, ko se svchost usuje;

Event Type: Error
Event Source: Application Error
Event Category: (100)
Event ID: 1000
Date: 14.8.2006
Time: 0:29:18
User: N/A
Computer: *****
Description:
Faulting application , version 0.0.0.0, faulting module unknown, version 0.0.0.0, fault address 0x00000000.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...
Data:
0000: 41 70 70 6c 69 63 61 74 Applicat
0008: 69 6f 6e 20 46 61 69 6c ion Fail
0010: 75 72 65 20 20 20 30 2e ure 0.
0018: 30 2e 30 2e 30 20 69 6e 0.0.0 in
0020: 20 75 6e 6b 6e 6f 77 6e unknown
0028: 20 30 2e 30 2e 30 2e 30 0.0.0.0
0030: 20 61 74 20 6f 66 66 73 at offs
0038: 65 74 20 30 30 30 30 30 et 00000
0040: 30 30 30 000



Problem je ker kot faulting application ni nic, isto verzija, modul in njegova verzija, pa se address vse so 00000000
Si vis pacem, para bellum.

bsslo ::

Ok, tudi meni se je pojavil isti problem kot pri vseh.
Storil sem naslednje, na ''Mirkosoftovih'' straneh sem ročno posrkal VSE security update z letnico 2006, nakar sem se odjavil z neta in jih zacel nalagati. Ko je zahteval restart se to storil (ziher je ziher). Ko sem vse to nalozil in izvedel se en reboot se je zadeva postavila na noge.
Popravkov je kar veliko tako da vam zna vzeti veliko casa da jih najdete in nalozite, ce pa vam povezava crkne predno zacnete lahko sploh iskat.....pol ste pa v riti oz. prosite kolega ki mu net dela da vam posrka popravke.
Upam da vam bo to kaj pomagalo; meni je :)

LP

Firebat ::

problem sem resil:
-reinstalleral driverje za mrezno
-vklopil M$ firewall
-nalozil zadne security updete od M$

Pc dela ze 4h+ brez intervencij :).

SRV ::

Zadeva zgleda tkole.

Upam da bo samo update winsov pomagal.

Alirio ::

Ime virusa je W32/Jeefo.

Okuži vsak .exe file ki ga odprete po tem ko imate virus na računalniku. Potrebovali boste veliko časa da se ga rešite. Trenutno se z odstranjanjem virusa trudim že 2 uri pa še vedno je na compu. Problem je da je okužil tudi win file... sepravi bo malo problem s odstranjevanjem.

Drugače pa vsi ki še imate probleme naložite si Avira AntiVir (antivirus) in ga updejtajte, scenirajte comp in to naj bi blo to. Pa aja MS firewall + last security update.

Upam da vam uspe. Meni še ni :)
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

obranc ::

Edini logičen postopek, ki sledi, je format c:
brisanje, kopiranje, premikanje je đabe.

BladE_ ::

Kot sm ze rkeu men ga je dobu AdAware in prec k ga je najdu se je tut NOD32 oglasu in ga fuknu u karanteno! Zdej mi dela vse ok, problem s mresu v eni urci :D !

Probite restartat komp in se ne povezat na net potme preskenerite vse in ga odstrante, ker mam obcutek, da se vsakic k se na nat povezes se 1x nalozi !

LP
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

mb85 ::

isto je meni naredlo kot pri BladE_-u. Adware ga je našel (Istbar-trojanec), se takoj oglaso NOD32 in ga dal v karanteno. Zdaj pa bomo vidli kaj bo.
nek se vidi,nek se zna

baker ::

zdejle sem updejtu windowse in dela ql že 1uro (prej je < 15min)

jernejc ::

Jaz sem tudi lihkar iz "http://www.microsoft.com/technet/securi... potegnil Microsoft Windows XP Service Pack 1 and Microsoft Windows XP Service Pack 2 — Download the update in mi zaenkrat dela OK.

Brutal Corpse ::

Zdele sm se ravnal po navodilih, ki je je kle en zapisu. Winsock fix mi je neki popravlu v win32. Zdele še preizkušam če dela cool. Drugače pa probajte vse navedene stvari.
link

Sale_One0 ::

Ja zadevo se resi ce se pobere tele update/hotfixe z M$-ja: KB918899, KB894391, KB917422, KB920683, KB921883, KB922616

poiscite si tele update v Micro$haftovi bazi in si zdownloadajte tiste kateri so primerni za vas sistem, jaz sem pobral za x86 in SP1 XP-je ker je to kar pac trenutno uporabljam.


Zadeva resena :D
Si vis pacem, para bellum.

mb85 ::

Kot sem že napisal mi je ad-aware našel virus, ob katerem se mi NOD takoj javi ga da v karanteno in očisti. Vendar se mi ob vsakem novem zagonu spet pojavi in ga nikakor ne morem zbrisat. Probal sem z veliko programi pa ni šlo-eni ga celo ne najdejo. Verjetno je ta virus kriv, da mi po določenem času frizne start vrstica. Gre za istbar malware- ysbactivex.dll ki je znan po nalaganju toolbar vrstic, spreminjanju domače strani..itd.. vendar meni to ne dela, ampak mi frizne start vrstico. Mislite da lahko to povzroči? Prosil bi za kakršnkoli pomoč, ki bi mi pomagala odstranit to nadležno stvar. hvala
Še prilep slike ob javljanju NOD-a: klik
nek se vidi,nek se zna

Cartmaniks ::

A format pa pol na nov install sistema pomaga?

ERGY ::

Zakaj si pa niste blokirali vhode/izhode na dolocenih portih ? recimo irc porti kr range od 6000-7000, pa se kake obcutljive npr. 139 445 135 itd .... ????

LP

Cartmaniks ::

Naredil isto kot Firebat in mi zaenkrat dela bp že eno uro - prej cca. 15 min. :)

baker ::

Meni je pomagal update windowsov.
Vključil sem automatic updates in virus je izginil.

kosir ::

men je ratalo odstranit to z winshockom in windows (ročnim) updatom
mojmu frendu tega ni uspelo

jest bom enga tepu grrr :@

StricGeZza ::

ti si sam tiste update potegni in ti bi moglo delat (vsaj meni je )

Jackal ::

Ja zadevo se resi ce se pobere tele update/hotfixe z M$-ja: KB918899, KB894391, KB917422, KB920683, KB921883, KB922616


Tole je delovalo pri meni.

Lery ::

Spet!;(( Generic Host Process for Win32 service has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconveniance.
A ma se kdo probleme s tem.

Lp

StricGeZza ::

ti si namesti tiste update in ti bo delal

YuGo ::

Torej kakšna je zdaj konkretna rešitev problema?

Meni ni jasno kako prideš do posameznih updejtov za Windows. Prav tako me sprašuje o neki avtentičnosti.
YuGo

Hux ::

meni kr iz neznanega razloga zacne lagirat ta svchost na 90% do 100% pa se nic ne zgodi. Potem ga izklopim z task menegerjem pa je spet mir za nekaj casa. Samo lagira nic pa ne naredi. Pickomaterno popizdo bom ze 2x restoro z ghostom pa vedno isto.

AlesC ::

če si malo višje prebral, si posnami hotfixe od Microsofta. updejtaj si winse pa bo. Veliko ljudi je imelo podobne probleme.

ozanic ::

No, dajmo mački. Dejte mi povedat tapravi recept za odstranitev te nadloge - Generic Host Process! Iman NOD 32, Ad-aware in zadnje update, redno osvežene, pa se mi nadloga še vedno javlja. Doma ob vsakem zagonu, toda za spremembo od pred kakšnim mesecem se mi sedaj računalnik ne resetira. V službi pa se mi nadloga javi vsake dva dni enkrat in mi resetira pc.

joza20 ::

Potegni si dol popravek ki ustreza tvojemu operacijskemu sistemu.
http://www.microsoft.com/technet/securi...
lp

Caniggia ::

Si rešil težavo!!!

joza20 ::

da

Caniggia ::

No, meni pa vedno, ko priletijo novi popravki, začne javljat to Generic Host sranje, In dokler ne naložim novih popravkov na način, da se prijavim kot drug uporabnik v računalnik in prek WindowsUpdate strani ne naložim popravke, pod mojim uporabniškim računom to opozorilo oz. ta napaka Generic Host 32 ne izgine.

Z drugimi besedami, če ne posamem ročno popravkov, računalnik javi napako in z njim ne gre delat (zamrzne).

Pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621674 (20412) mat xxl
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
323990 (2916) grofsi
»

Pocasen internet - vzrok svchost.exe??

Oddelek: Omrežja in internet
294311 (3342) residual
»

[fork]Antivirus okus meseca

Oddelek: Programska oprema
271972 (1972) Highlag
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339656 (14638) brainiac20

Več podobnih tem