» »

[fork]Antivirus okus meseca

[fork]Antivirus okus meseca

OmegaBlue ::

Da ne bomo zasmetili novice.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Azrael ::

Tudi NOD in Ad-aware sta podn. Prvi za viruse in spyware in drugi samo za spyware. Vrži te smeti dol in namesti nekaj kar dela. Tole dvoje je enako kot, če nimaš nič.

Prenosnik pa je kateri?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Bi želel podkrepiti tole trditev glede NOD32 s kakšnimi dejstvi?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Azrael> Vrži te smeti dol in namesti nekaj kar dela.

Linux? OS X? :)

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

@OmegaBlue:

Nekaj tem 1, 2, 3 (jih je še mnogo, le iskati se mi jih ne ljubi). Skupna lastnost teh tem: uporabnik NOD32 in težave zaradi trojancev, ad in spy ware-a.

NOD32 je baje hiter in neopazen, detekcija in njegova baza pa ni bohve kaj. Za viruse še nekako je, za ostale smeti, ki pa so sedaj mogo bolj razširjene, je nula.

Proč vržen denar. Stvar je malenkost boljša, kot par let nazaj zelo opevan in hvaljen Norton AV, ki je za feature mlinček upočasnil do neuporabnosti in je bil s svojo neučinkovitostjo pravi prijatelj zle kode™.

Ad-aware ne premore niti real-time scan. Kaj boš potem z njim? Govorim za standard različico. Pro pa tudi ni več to kar je bil, obstajajo mnogo boljše brezplačne alternative.
Comodo BoClean, Spyware Terminator npr. Spy-Bot S&D je žal postal podoben kot Ad-aware in ni več priporočljiv.

Zaključek, tisti mlinček je za trojance, spyware in trojance prava milina.

@jype:

Ti kar, očitno imaš še dobre živce. Verjetno boš Linux že nekako ukrotil, kako pa boš uporabnike, ki jim nič ne dela™?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Azrael:
Ad-aware ne premore niti real-time scan.

Torej zadnje verzije ne poznaš ? ;-)

Priznam pa, da je malware zelo dobrošel izgovor. (teorija zarote: MS pušča malwaru živet, da ga ima za izgovor pri BSOD-jih ipd. ;) )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

@MrStein:

Ad-aware ne premore niti real-time scan. Kaj boš potem z njim? Govorim za standard različico.

Šele Plus varianta za $26.95 omogoča real time scan. Osnovna različca tega nima, klik.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Aja, sorry, maš prav.
Verzija 2007 skoz laufa, pa sem mislil da je real time, ampak resnici ti samo žere RAM in upočasnjuje PC. (to smo čakali !!! not)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

kronik ::

Uporabljaj Firefox + NoScript + AbBlock plus, pa nebo nobene potrebe po kaki anti spyware programih. Niti AV ni potreben.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Fantje če bote linx al pa kak dos program uporabljal vam tud ne bo treba uporabljat antivirusnega program res ne !! :O :\

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Azrael, in katerega potem priporočaš ki je toliko boljši kot nod32. Do sedaj je nod32 našel največ stvari, kar sem jih spustil čez teste. Nikoli pa mi ni dal občutka da je postal le še en norton.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

NOD32 je sele tretji antivirusno program. Najboljsi je Bitdefender, drugi je Kaspersky.
Je pa NOD32 men povzrocal zelo velike preglavice (BSOD, zmrzovanje, brisanje nenevarnih datotek...). Ko sem ga odstranil, so vse tezave (cudezno) izginile.

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

eeeek. Malo smo offtopic zavili, bi prosil če gremo drugam se naprej kregat ;)

Drugače toptenreviews je kredibilen toliko kot sosedov maček.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Kaj ko če bi ti to podprl s čim?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

verjetno bolj, kot ksn zdnet ali cnet, kjer ima norton najvisje ocene.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Če nimate nič proti nas bom forkal v novo temo, tole bi resno rad nadaljeval.

Drugače pa, iščem teste v takšni obliki, ki točno pove kje so slabosti in dobre strani izdelka.

In če pokukamo na povezavo ki jo je podal Dr_M,
ESET's Nod32 has an excellent virus detection rate earning the VB100% in all eight of its most recent Windows test. This software has a number of practical features to help you monitor your computer's security including outbreak notices and history/report logging. This antivirus software wins our "TopTenREVIEWS Bronze Award"and would have placed higher if it were a bit more novice friendly.


Torej "tretji" (nevem zakaj bi to bilo slabo). Da ne omenjamo deployment v večjem poslovnem okolju in centralno administracijo ki je nima noben drug antivirus.

Potem preidemo na bitdefenderja,
The best line of defense against computer viruses, spyware, hackers and spam


Torej stvar je antivirus, firewall in spam filter (kar verjamem mu prinese več "točk" na testu) - a kaj če jaz imam drug firewall torej ne rabim tega vgrajenega in spam filter ki ga enako nočem.

Kasperski je ok in se ne bom posebej vanj poglabljal.

Torej najbolj me zanima od kje azraelu da je to vseeno če nimaš nič.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Jaz pa uporabljam tole. Zadeva deluje odlično, hitro in mi je našlo takšne zadeve, kar sem mislil, da sploh nimam. Kaspersky mi ni našel našel, Bitdefender pa mi obremeni sistem tako, da je skoraj neuporaben.

En čas sem razmišljal da bi kupil kar njihov Internet Security paket, vendar sem na njihovi strani našel, da ponujajo brezplačen požarni zid (spodaj), tako da sem se le odločil za zgonji izdelek.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Backup22 ::

Sam za viruse uporabljam NOD32 in dela super. Žre zelo malo pomnilnika, dela tiho/hitro in meni učinkovito. Res pa je, da sem za routerjem, ki ima dober firewall. Tu pa tam zaženem tudi S&D, ki včasih kaj najde, ampak zelo malo (3 do 5), pa še to takrat, ko ga ne posodobim kakšen teden. Za maintaince uporabljam TuneUp07 (sploh 1-click maintaince), ki mi je pravtako všeč. Meni osebno je NOD32 všeč, ker ni požrešen in laufa neopazno. Virusa že leta videl nisem.. Nevem kaj delajo/delate uporabniki, da imate takšne probleme:\. Kako so pa kaj online virus scannerji? Meni nič ne najde, ampak me vseeno zanima, če so učinkoviti.

Probleme imajo samo kolegi, ki imajo nelegalne Windowse (ki seveda niso posodobljeni), (Bogu hvala za MSDNAA;)) poleg tega pa so povezani direktno in jih loči samo Win "firewall" ali mogoče kakšen nelegalen ZoneAlarm ali kaj podobnega...
//

jan01 ::

adaware in spyboot je za v smeti! Priporočam avg anti-spyware(nekdanji ewido). Izkaže se z odlično detekcijo spywara, trojancev. Po preteku triala še vedno dela manual scan...
Nod32 je za zmogljivost predrag. Detekcija nevirusne nadloge zaostaja. V veliko testih piše, da nima nič fpjev, a imam na enemu računalniku kakih 10 programov v exception za katere vem da so neškodljivi. Na drugem računalniku je kaspersky na laptopu pa avira premium securtity.
Ne vem kako imate nekateri take probleme s virusi, spywarom,... Na kak virus že dolgo nisem sploh naletel. Bolj popularni so trojanci, a že leta ni bilo prave okužbe(dobro je poznati windowse tudi brez wizardov-spoznaj register, da lahko askoraj za vsak key v pomembnih delil registry veš od koga je). Le pamet v roke, svetujem uporabo firefoxa z adblock plus, noscript, cookisafe, safehistory, safecatch,... Crackov in patchov se razen iz dobrih virov, na 100km izogibajte. Sumljive fajle lahko poskenirate na http://www.virustotal.com-skenira z veliko različnimi
Obvezen je še kak firewall. Sam bi priporočal outpost, saj se zelo enostavno dela pravila(pri vsakem vprašanju lahko enostavno narediš dobra pravila, ne pa kot pri nekaterih, kjer vsako svar hoče ANY to, ANY tisto... Comodo je tudi zelo dober, a za delanje bolj kompleksnih pravil za programe je zelo neroden.

Azrael ::

Na mlinčku, ki ne gre nikamor in je bila nameščena preizkusna (trial) vezija, ki še ni potekla, NOD32 (baje pravilno delujoča), ta AV ni našel nič. Ko po prestavitvi diska v drug mlinček brezplačni AVG najde malo morje smeti, je mojega zaupanja v tak AV, kot je NOD32, definitivno konec.

Zakaj? Najdene smeti niso bile najdene v definicijah NOD32 ali njegovi karanteni, ki sta edini dve mesti, kjer bi take stvari smele biti, če AV deluje. Da AV dopušča okužene datoteke pod Program Files, je zame isto, kot da AV sploh ni nameščen.

Dokler je šlo za podobne primere, kjer je bila piratska verzija NOD32, sem to pripisoval temu, da cracki pričakovano uničijo AV. Ampak kaže, da tudi legalna verzija ni dosti boljša.

Izgovor, da je NOD32 AV in temu primerno išče samo viruse, je zame piškav. Klasični rač. virusi so danes zelo redki, je pa zato toliko več drugega smetja. Varnostni SW se mora temu prilagoditi in ne ostajati nekaj let za časom.

Če so snovalci NOD32 tako ozkogledni, delajo s tem škodo najprej uporabnikom, ki jim dajejo občutek lažne varnosti (je ziher boljši, kot nekaj brezplačnega), ampak enkrat se jim bo to vrnilo. Symantec se je.
Nekoč je bil Slo-tech.

OmegaBlue ::

Trial verzija noda ni ekvivalentna kupljeni, nevem zakaj in tako ne bi smelo biti a tako je nažalost. Tudi update definicije niso enake.

Kar se tiče "crackov", uradno različico spremenijo v trial (spremenijo update serverje) in stvar je popolnoma neuporabna.

-----

Prav tako še nikjer nisem videl da bi NOD pustil okuženo stvar izven karantene kje (in stvar vidim laufati na 70+ mašinah), oz zgrešil karkoli kar so drugi zaznali. nikoli.

Izgovor, da je NOD32 AV in temu primerno išče samo viruse, je zame piškav. Klasični rač. virusi so danes zelo redki, je pa zato toliko več drugega smetja. Varnostni SW se mora temu prilagoditi in ne ostajati nekaj let za časom.


S tem resno nevem na kaj ciljaš? Če misliš to da nima firewalla, anti-super-whatever nekaj zaščito imaš zdaj na voljo 3.0 različico, ki ima vse to (če vzameš Smart Security različico).

Resno mi tvoji posti izgledajo kot en navaden "pissy fanboy rant", kar je malo nenavadno zate, tudi tisti review ki ga malo postrani gledam ga ni slabo ocenil - tretje mesto je dobil zato ker ni newbie friendly.

Bi prosim utemeljil malo bolje te stvari in mogoče malo bolj umirjeno in koherentno komentiral kaj ti je tako hudega naredil in katero alternativo si izbral in kaj so njene prednosti.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Azrael ::

Tega nisem vedel, da je trial okrnjena verzija. To razloži zelo veliko. Tega mi niti v štacuni, kjer so mi ponujali trial za 3 mesece niso omenili.

>Kar se tiče "crackov", uradno različico spremenijo v trial (spremenijo update serverje) in stvar je popolnoma neuporabna.

Hmm, sem mislil, da cracki samo prestavijo time limit trial verzije, tole je pa še hujše, če engine "dela" z napačnimi definicijami. Zakaj nimajo preverjanja?

Kolega, ki je pred leti (2004 ali 2005) fural piratski TrendMicro AV (ko je potekla enoletna licenca kupljena skupaj z matično ploščo), je lepo dobival obvestila, da je AV crackan in ne deluje in se tudi ni hotel posodabljati, ne ročno, ne avtomatsko. Obvestila in blokada so prišle preko posodobitev. Tudi najnovejši crack mu ni dolgo zdržal. Kmalu je obupal in šel na brezplačni AV.

Čudna politika ima Eset. Zelo nespretno narejeno do domačih uporabnikov. Trial, ki ne pokaže vseh zmožnosti polne verzije in namesto, da bi izdelek težil, če posodobitev zazna crack ali kakšno drugo nepravilnost v kodi, tiho (ne)dela dalje. MS je naredil WGA in tako dobili še nekaj dodatnih cekinov, tile pa nič. Se jim žvižga za domače uporabnike?

In potem pride hladen tuš.

Jaz osebno NOD nisem uporabljal nikoli, sem samo reševal zafurane mlinčke na katerih je bil slabo ali nedelujoč NOD32. Sedaj ali je folk čaral s cracki ali mogoče uspel raztegniti trial, nisem ugotavljal. Me ne zanima. Narobe je bilo to, da jim je NOD dajal občutek lažne varnosti, ko je sporočal, da je vse OK. Pismo, za take stvari bi moral program težiti na tri šihte. In to je tudi moja največja zamera temu produktu.

Ker program ne teži, je tako vsak mulo pameten in gor da NOD (če ni ukradeno, ni OK), ga pokreka in je frajer - dokler ne zagusti.

Takim uporabnikom sem povedal, da morajo ali odšteti določen kupček denarja za ta AV ali uporabiti AV, ki je uradno brezplačen, npr AVG, ne pa se igrati s cracki, saj to pri varnosti ne dela.

So se lahko lepo prepričali, ko se je uporabilo kakšen on-line AV scaner. Nekatere je srečala pamet, druge ne.

Druga zamera izhaja iz trial verzije, ki je kaže ozko orentirana na viruse. Drugega ne morem skklepati, ko potem AVG najde trojance, dialerje in podobno nesnago, NOD pa nič.

Hvala za info.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mavrik ::

Azrael: daj prosim... ne govorit na pamet. Eset prav nič ne molči pri crackih. Sami cracki ti nastavijo napačne update serverje, ker zahtevajo uradni update serverji upor. ime in geslo, kerega maš seveda samo v primeru, če maš delujočo licenco.
The truth is rarely pure and never simple.

reeves ::

nod je še vseen več kot dober av. Od kar ga mam (cca 3 leta) ne poznam več virusov. Od časa do časa mal pregledam comp tud z online av pa še nikol niso nč najdl. Za malware pa prsegam na Prevx CSI.

#000000 ::

NOD je men OK. res pa je da glede spy ipd sranj bol šepa, ampak to se bo-je spremenil, kokr sem vidu imajo neko novo all in one rešitev sprobal pa je še nisem ker mi še velja licenca, pa tud dost frišen je še, bom mal počaku da vidim kaj bod povedal na testnih straneh. LP

Azrael ::

@Mavrik:

Hočeš reci, da tega ne morejo onemogočiti? Ne me hecat. Že v samem AV lahko in bi tudi MORALI onemogočiti, da bi požrl neregularen update. Čemu drugače sploh kompliciranje z definicijami za trial in polno verzijo? Take stvari se dela ravno s tem namenom, če si resen.

Hash celotne kode zapakirati v sam exe in se tako zavarovati proti poseganju v kodo, je tudi že znano iz AV za DOS. Kaj je tu sploh problem, razen ležernosti razvijalcev ali njihovih šefov?

Lovljenje čimvečjega tržnega deleža na crack varianti ali še kaj bolj norega?
Nekoč je bil Slo-tech.

Mavrik ::

Ne, nekaj precej bolj pametnega: omogočanje enterprise uporabnikom, da si updejtajo antiviruse z enega lokalnega strežnika, namesto da obremenjujejo zunanjo linijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Highlag ::

Nod 32 uporabljam 3+ leta in zaenkrat v tem času nisem staknil še ničesar. Zato tudi vzdržujem licenco vsako leto....
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617841 (16579) mat xxl
»

Težave s internetno zalego

Oddelek: Informacijska varnost
201838 (1559) imagodei
»

Podoben av kot...

Oddelek: Informacijska varnost
91603 (1375) StratOS
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711218 (8581) frikihamster
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648925 (7177) fruti

Več podobnih tem