» »

kolk spijete na dan?

kolk spijete na dan?

tx-z ::

Mleka... ;)

Js zadne čase opazam da zlooo velik...povprečno tko med pou litra pa do 1ga litra na dan..(s kakovom).. :) Zjutri lepo 2 deci skodelco..pa še 1x tok učas... pa zvečer isto..pa včas pol še čez dan..Učasih zjutri še kornflakes..pa je takoj 1litr na dan:))
tx-z

Nejc Pintar ::

mleka zase ne vem, samo pa vem da ga v štiričlanski družini skurimo 3-4l na dan.

hamax ::

skor nč...žal.
edin če se šteje jogurt pa sir :D

Koca ::

jst ga sam min. 1l na dan:D

smilyxx ::

Ja če me "prime" tut litr skorej u šusu. Drgač pa odvisn kolkrat se mi da sprehodt do hladilnika...
Save water.
drink beer.

Liker ::

V povprecju nekje blizu enega litra na dan, bi rekel :)

Pijmo mleko!

;-) ::

4 članska družina 1 liter na par dni:) Če štejemo sam pitje-tist kar gre u puding al pa kaj je u hrani ne štejem. Nismo ljubitelji mleka:\ . Zarad mene pa mleko sploh nebi rablo obstajat(kot pijača)-nebi nič pogrešal.

Sandoval ::

hmmm
pol litra ali več na dan
pa tudi sicer ga veliko porabimo za kavo z mlekom
drugače nismo veliki ućivalci mleka
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

BladE_ ::

Obvezno 1l na dan za vecerjo :D
Akcija - Reakcija

Pouh ::

vsako jutro obvezno belo kavo (3dcl) drugace pa nc.

jRk0 ::

samo tisto kar dam v kavo zjutraj.

spijem pa se 35g proteinov v ene 3dcl vode vsak vecer pred spanjem =) (okol 27g beljakovin) =)
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

Od pol litra do enega litra, lahko tudi litra in pol na dan. Odvisno od dneva.

lapajne ::

js na en tedn kksne 51 litrov, oopa 15.:D

Camalotz ::

3dl do 0,5l. V kavi. Samega skoraj ne pijem.
Vi ste pa eni psihiči, vidm. Vsi po liter ali več. 8-O
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

thedaydriver ::

jst ene liter na mesec. prekomirno pitje mleka povzroča odpoved ledvic, ker mleko veže razne strupe nase in vse lepo in prav sm ledvica pa najebejo.:D
vsekakor je to moje mnenje

billgates ::

2 deci na dan ce pijem kakav.(sam ga ne pijem vsak dan)

aljazh ::

Pitje večjih količin mleka tudi ni priporočljivo za tiste, ki imajo težave s pomanjkanjem železa v krvi.

Doman ::

Pri naši tričlanski družini spijemo 1L mleka/teden:8)

Pesjan ::

1kg/2 tedna...





...Kindermilkschnitte

poweroff ::

Nič, ker ga slabo prenašam.
sudo poweroff

DominusSLO ::

Mleka ne pijem, ker mi je gnusno. Niti v kavi.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

marnit ::

Ene dva deci ga je v kapučinu, ki ga spijem skoraj vsaj dan, v teh časih pa konzumiram tudi veliko mleka preko sladoleda.

#000000 ::

Dve žlički pri vsaki kavi to je cca 4 žličke na mesec.

Drugač pa s cvičkom not prnesem izgubo :D

Tr0n ::

Kaj nea vete da mleko ni zdravo?

Pouh ::

;-) ::

Baje da res ni zdravo. Samo...vseeno Tr0n povej par argumentov...mogoče kaki link da si preberemo itd.

kixs ::

Kravjega mleka sploh ne pijem ze pol leta. Zdaj pijem samo rizev ali ovsen napitek in se to zelo malo. Navadno za Muslije (2L na teden).

Tule je pa malo razlozeno zakaj ne:

http://www.vegsource.com/articles/kradjian_milk.htm

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

tx-z ::

Aja sm še pozabu vprašat kakšno mleko to:P js alpsko z 1.6 maščobe:P

Matr sam pa velik pijemo mlek :)) Sm pa mislu da ga js tok velik popijm:P
tx-z

Koca ::

lol. se tut se ksni najdemo. drgac pa jst 3,5. pumoje je najbols. pa se pucen, k smo mau skrti>:D.

celada ::

Ma skor nc, 1l na 2 mesca.

ivanuscha ::

Jah jst sem ga včas ful popil, zdej pa manj (tud zato ker je poletje, pozimi ga več spijem 8-) ). V naši družini vedno kupujemo alpsko mleko od ljubljanskih mlekarn. Sem pa pred ca. 2 mesecema dubu mail, ki ga je pošilju naokol moj kolega. Gre za raziskavo o homogeniziranem mleku - kar definitivno alpsko mleko je. Skratka homogenizacija je postopek, kjer mlečno maščobo tako prefiltrirajo, da postanejo maščobne celice izjemno majhne. Zato se pri kuhanju alp. mleka na vrhu ne nabere skoraj nič maščobe. Problem je pa v tem, da naše telo tako razbite maščobe ne zna dobro prebaviti, zato se povečini nalaga na stene žil. ;(( Tako da je alpsko mleko zdravju škodljivo, vse prej kot koristno! Vbistvu sploh ne gre več za mleko v pravem pomenu besede. Jst vbistvu od kar sem to prebral, če se le da tako mleko bojkotiram. Pa tudi ta fora z 1,6 maščobe je čisti crap. Najbol zdravo mleko, ki se ga dobi v štacunah je v plastičnih 1l flašah(z širokim okroglim zamaškom) različnih proizvajalcev, ter je vedno polnomastno(3,5). Gor vedno posebej piše nehomogenizirano mleko. Okus ma pa men super, pač zelo naraven, ne pa alpsko mleko, ko sploh ne veš kaj piješ. :D Največji problem je edino ta, da zdrži v povprečju tam samo do 3 dni(v hladilniku). Tako da jst zadne cajt rajš ne pijem mleka, če nimamo doma nehomogeniziranega. 0:)

P.S.: Upam, da sem komu kaj pomagal.

Zgodovina sprememb…

patron ::

spijem tut do 3 litre na dan... vode namreč :) ampak sam takrat ko sm na šihtu. drgač pa precej mn pa vem da to ni zdrav...

soka ne pijem, alkohola tut ne k sm skor skos za volanom, k pa še ostane? :) aja mlek ma to pa tko obcasno pr vecerji al pa za frustk, tok mal ga spijem da se mi ne zdi omembe vredn...rajs mam jogrt ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: patron ()

Kami ::

Mleko pijal okoli 1x na 2 mesca

Jakka ::

Pri nas pa imamo 12L mleka (ena šteka) ravno za... ene 3 mesece, če ne še več. >:D

Bolj gredo v promet jogurti. Namesto mleka pa raje vodo pijem.

Nejc Pintar ::

Ena šteka je 10l;)

Drugače pa tistega s 3,5% m.m.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater mlek kupujete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20425060 (11662) ales85
»

Homogenizirani mlecni izdelki telesu vzamejo več kalcija, kot ga vsebujejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666563 (5036) vostok_1
»

Mleko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16319265 (10490) BigWhale
»

Mleko iz mlekomata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6516188 (13683) janhar
»

najcenejse mleko ima Mercator, najdrazje Tuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5210572 (8698) Mr.B

Več podobnih tem