» »

najcenejse mleko ima Mercator, najdrazje Tuš

najcenejse mleko ima Mercator, najdrazje Tuš

«
1
2

trnvpeti ::

mercator 0.72, spar 0.77, tuš 0.81
razlika 10% med najdražjim in najcenejšim
tuš cilja na patriotizem, ima pa najdrazje

je kdo kje videl primerjavo jogurtov, mesa,...

misso ::

Katero mleko, katerega proizvajalca?

Nemoreš primerjati špar, mertator, tuš mleko, ker je to njihova blagovna znamka....

Primerjaš pa lahko recimo alpsko mleko, ki nespadajo pod njihovo blagovno znamko.

LP misso.

Ted ::

Mercator mleko - Ljubljanjske mlekarne, Spar - pomurske, za Tuš pa ne vem od kod majo mleko...
Mah...

trnvpeti ::

primerjava za pomursko mleko
ja , sej bo težko primerjat

Horsechoker ::

Ni skebi. Pomursko se itaq ne pije :)
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

TESKAn ::

Tle mamo kilo kruha v merkatorju 2€99, v lokalni pekarni je 2€. Go figure...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pujcek ::

k bojo ljubljanske mlekarne spet srale da majo izgubo nej grejo do merkatorja k jih pritiska s cenami (sami pa poberejo par 10% provizije) ne pa pol kmetom jokat da jim ne morjo dvignt odkupne cene... ma kr neki...
:)

Vikking ::

eni damo pa v Hoferju 1€ za kruh pa 0,55€ za mleko... pa še ostane

OldSkul ::

ljubljanske mlekarne naj raje kakšen nov proizvod uvedejo, ne pa da že leta životarijo z istim sranjem. Recimo na sladolednem področju pa bi se lahko učili od Leda.

kunigunda ::

Treba je vedeti da je Mercator kot "monopolist" zelo aroganten in zna zelo priviti dobavitelje. Ni cudno da dobi toliko ceneje zato ...

mtosev ::

Kaj pa Lidl?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zcetrt ::

Lidl in Hofer prodajata le eno vrsto mleka. Spar , Mercator in Tuš pa več blagovnih znamk, med drugim tudi lastno.

Kolikor mi je znano, se tudi v Sparu dobi neko češko mleko za 55 centov oz. tam nekje. Razen če se je ta teden podražilo.

Tako ali tako pa je glavni problem v izdelkih, ki se zavržejo. In v prevelikih nakupovalnih površinah (preveč trgovin).
4.

Mr.B ::

Ajde najdite mi Milko 300g ki ni v akciji za 1.9 €
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c3p0 ::

Eurospin 0.59 za 1.5% alpsko mleko.

jype ::

OldSkul> ljubljanske mlekarne naj raje kakšen nov proizvod uvedejo, ne pa da že leta životarijo z istim sranjem. Recimo na sladolednem področju pa bi se lahko učili od Leda.

Neumnost!

Naj nazaj uvedejo odlične stare proizvode! Ledenko so zmanjšali in podražili!

ales85 ::

Še pa šeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... to so bili jogurti :)

BigWhale ::

Ja, jaz bi imel Lucko in Jezka.

OrkAA ::

Saj jih imaš?

dukenukem ::

tabol je bil jogurt bego, namest ego v tv doberdan :D

Timmah ::

Eurospin 0.59 za 1.5% alpsko mleko.

to ni mlek toj ofarbana voda
donde esta francesca

OChack ::

dobr da ga mam zaston doma.......
sam je pa anjbol izjava enga ministra k prjavi vsi mamo enak denarja sam drugje (al drugačno) kupujemo :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Spajky ::

ne, je kar v redu neko avstrijsko mleko v EuroSpin-u 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Mr.B ::

Evo rekorder.
MaxiMarket 3.05€ Milka 300g
Miler 1.99€
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c3p0 ::

Za nekatere je mleko s pod 3.2% maščobe "farbana voda". Ti verjetno niti šnicla ne pojejo brez vsaj 3mm debele kite vmes in 1cm špeha na vrhu, pečenega na zaseki. Zraven pa obvezno krompir z ocvirki.

Timmah ::

mmmm zj si mi pa luste naredu :D
donde esta francesca

BigWhale ::

No, meni je mleko z manj kot 3.2 mascobe farbana voda.

Snicle jem pa samo puranje.

jype ::

BigWhale> No, meni je mleko z manj kot 3.2 mascobe farbana voda.

Hočeš rečt, da tvoj jedilnik ne vsebuje jupola? Kako pa sploh preživiš brez tako pomembnih hranilnih snovi?

BigWhale ::

Jest sem bolj Spectra fan ;)

dukenukem ::

če daš un tašvoh mleko v kavo, je isto kot bi dolil vodo ;)

SodVina ::

Meni je vse nad 1.6 premastno. Nova ideja za anketo maybe? :D

ahac ::

SodVina: Mislm, da se v tvojem primeru splača kupovat 3.2 in ga 50/50 mešat z vodo. Pride dost cenejš kot če 1.6 kupuješ. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

gkovac ::

Še ena cenovna primerjava: Gre se za tuno Rio Mare v olivnem olju (navadno olivno olje), pakiranje 2 krat po 180 g.

- Mercator: 6,2 €
- Spar: 3,99 €
- Leclerc: zaenkrat neznano
- Tuš: zaenkrat neznano
- La Familla v Italiji (takoj čez Škofije) 2,7 €

če kdo ve ceno Leclerca in Tuša nej prosim pove.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Ted ::

Noname tuno (180g) maš po pol evra v Sparu tudi.
Mah...

Gwanaroth ::

Noname ni Rio Mare.. je treba gledat tudi na kvaliteto.
Lights often keep secret hypnosis..

imagodei ::

Pol Rio Mare tunine nima znaka za Dolphin safe...

Jebeš tako kvaliteto...
- Hoc est qui sumus -

Azrael ::

Primerjava različnih mlekov je približno tako smiselna, kot reci PC v trgovini A stane 500€, v trgovin B pa 2000€, to da gre enkrat za low end pisarniški model in drugič za high end grafično postajo, pa spravim pod računalnik je računalnik. Jasno, da boste hitro rekli, da primerjam hruške in ananas.

Tako meni mleko od pomurskih mlekarn ni všeč, tisto češko ali slovaško pa mi je naravnost ogabno, ima okus po karamelah, verjetno je dodatno sladkano.

Se pa pridružuje tistim, ki pravijo, da je pod 3.2 ni mleko, ampak na belo pobarvana voda.

Pa še ena cena ki je šla hudo gor:

Maslo je bilo v Mercatorju ob uvedbi €, 0.99€, sedaj 10 mesecev kasneje je 1.39€, torej 40% gor.

Cene v SLO na splošno precej rastejo in bo kmalu spet tako kot leta 1990, ko se je splačalo praktično vse kupiti čez mejo. Danes je zaradi EU, to bolj enostavno. Ni več carinikov tipa Šta imate za prijavit?™
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

dolenska ::

ok pol bom jutr kupu mleko v najbolšem sosedu in sicer 3.2 ljubljanske mlekarne

Mr.B ::

Merkator, je zame formula :
Albanska izdelava, namenjena za Bolgarijo, pakirana v znani preobleki. Nabavna cena artikla, je polovico tistega, ki je narejen severno od Slovenije, prodaja pa se po evropskih cenah.
Kvaliteta pa je temu primerna...

Če radi pijete Madžarsko mleko v preobleki Aplskega Mleka, potem kar navalite….
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krho ::

Še eden, ki se pridružuje menju: "Kar je pod 3.2 ni mleko, ampak na belo pobarvana voda." Za jogurte mi je vseeno. Mleko je pa res bljak. Še posebej tisto s raznimi dodatki.. kar tako sladko je, kot bi nekdo saharin noter nasul.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ZLOky ::

LJ Mlekarne imajo eno najbolj sofisticiranih proizvodenj mleka daleč naokrog.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

jype ::

krho> Še posebej tisto s raznimi dodatki.. kar tako sladko je, kot bi nekdo saharin noter nasul.

To niti ni čudno - saj ga je!

ZLOky> LJ Mlekarne imajo eno najbolj sofisticiranih proizvodenj mleka daleč naokrog.

In to se pozna tudi na kvaliteti (pri nas sicer mleko konzumiramo v obliki sladoleda) ki je približno enaka kot pri najboljših sladoledih na našem trgu, a za bistveno nižjo ceno (razen nekaterih "modelov", ki so verjetno ostali nespremenjeni skozi zgodovino in jih še vedno izdeluje ista mašina kot 40 let nazaj).

Mercier ::

Redna dostava domačega mleka, skuta in smetana s trga. Priceless.

gkovac ::

Noname tuno (180g) maš po pol evra v Sparu tudi.

Ted se ti mogoče zdi, da sem primerjal noname tuno? mislim... kakšna ignoranca.. preberi kaj sem napisal preden blekneš še kakšno bedarijo.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

whatever ::

Še eden, ki se pridružuje menju: "Kar je pod 3.2 ni mleko, ampak na belo pobarvana voda."

+1:)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Mr.B ::

Manjk kot 3.2 manjšim od 2 leti ne priporočajo dajati
, tako še 1+.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

nekateri imamo prebavne težave, če pijemo mleko s 3.2 % mlečne maščobe. Z manj mastnim mlekom teh težav ni...tako da ni treba posploševat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dexterboy ::

Tudi moja malenkost se pridružuje izjavi, da mleko pod 3,2 ni mleko :D
Zame je pravo mleko tisto domače, iz kmečke štale pomolzeno :P
Je pa res, da imajo nekateri težave, če pijejo takšnega, ki ima 3,2 oz. 3,5 maščobe, da o domačem sploh ne govorim... pa ne mislim na to, da niso navajeni... preprosto jim ga želodec težko prebavi.
Ko pa smo že pri mleku; ali kdo ve (pa ne v stilu bral sem v lady aka jana aka slovenske novice), koliko lj. mlekarne sploh izdelujejo kwalitetno robo???
Ravno za mleko (vir: Finance) so govorili, da poteka po naslednjem redu; naši kmetje ga izvažajo v Italijo in Avstrijo (višje odkupne cene), mlekarne pa češkega in slovaškega vlivajo v škatle z napisom Alpsko Mleko... :)) V službi mi je sodelavec rekel, da je ravno alpsko od mlekaren največji strup... ampak, kako naj mu verjamem. Pa res je tudi to; kje so dobri stari izdelki, ki jih sedaj ni več. Še pa še mi je vsakič prav pasalo, da bi ga še pa še malo še spil, ta še pa še... 8-)

Sej mi je konec koncev vseeno, kaj piše na škatli pa odkod izvira. Rad bi le bil prepričan, da je zdravo, ne pa da škoduje zdravju. Ker če se bo tako nadaljevalo, da bo liter piva CENEJŠI od litra mleka... raje se včlanim v AlKaido.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Gandalfar ::

o govorili, da poteka po naslednjem redu; naši kmetje ga izvažajo v Italijo in Avstrijo (višje odkupne cene), mlekarne pa češkega in slovaškega vlivajo v škatle z napisom Alpsko Mleko...


Saj je lahko res, ker prevec posplosujes.

Nekemu kmetu iz okolice Italije ali Avstrije se morda splaca prodajat sosednjim drzavam, ce mu ponudijo vec ali pa je njegova kvaliteta prenizka oz. iz kaksnih drugih razlogov noce sodelovali z Ljubljanskimi mlekarnami. Lj mlekarna pa si morajo zagotoviti konstanten vir mleka, zato imajo seveda pogodbe s tujino, da ga lahko dobijo.

Vso mleko gre pa vsekakor skozi isti postopek preverjanja, tako da ne vidim kje problem? Prav tako mi ni jasno od kje ideja , da je nase mleko tako zelo zelo zelo boljse, od tujega?

whatever ::

če se bo tako nadaljevalo, da bo liter piva CENEJŠI od litra mleka... .

Ja, cene marsikaterih izdelkov so totalno nelogicne, glede na to, koliko je bilo dejanskega financnega vlozka za produciranje tega izdelka. Recimo, dobesedno vse brezalkoholne gazirane osvezilne pijace so v gostilni drazje kot vino ali pivo, pa produkcija slednjega zahteva veliko vec dela, casa in stroskov. S tem se samo spodbuja ljudi k pijancevanju in dolgorocno dela skodo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

ahac ::

nekateri imamo prebavne težave, če pijemo mleko s 3.2 % mlečne maščobe. Z manj mastnim mlekom teh težav ni...tako da ni treba posploševat.


No, vidiš... z mlekom imaš težave, z pofarbano vodo pa ne. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater mlek kupujete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20425598 (12200) ales85
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911851 (10114) mulc007
»

"Alpsko mleko" predvsem iz Madžarske? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28947761 (39206) globalna80
»

Alpsko mleko ob kuhanju eksplodira? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522288 (18943) echo
»

katero mleko pijete ?

Oddelek: Loža
322352 (1981) OZZY

Več podobnih tem