» »

Telefon brez omejitev za SMSe

Telefon brez omejitev za SMSe

Matek ::

Kljub temu, da imajo zadnje čase tudi najbednejši telefoni po par megabajtov spomina in zmožnost shranjevanja večjega števila fotografij, melodij in podobnih zadev, je podpora za shranjevanje SMSov še vedno mizerna. V večini primerov lahko shranimo zgolj 20 smsov na sim kartico in še par deset na spomin telefona, pa čeprav bi en SMS svojimi 160 znaki naj zasedel zgolj 160 bajtov. No, pa recimo, da imamo tu omejitve datotečnega sistema, razširjeno kodno tabelo in še sporočila, ki obsegajo več kot 160 znakov, tako bi recimo en SMS zasedel kilobajt prostora. Zakaj jih potem ne moremo shraniti vsaj kakih tisoč v megabajt spomina, medtem ko lahko posnamemo za 5 megabajtov fotografij v minuti?

Kakorkoli že, odločil sem se, da bo moj naslednji telefon imel sposobnost shranjevanja večjega števila SMSov, zaenkrat vem, da so tega zmožni telefoni, opremljeni s Symbianom, o zmožnostih drugih modelov pa nisem obveščen, iskanje po internetu ni obrodilo preveč sadov, ker so ponavadi navedene zgolj podpore za različne tipe sporočil, podpora T9 ali podobnih sistemov, nikjer pa ni številk. Zato bi želel, da mi pomagate in navedete kak aparat, ki bi mi ustrezal. Hvala že vnaprej ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • spremenil: Matek ()

BigWhale ::

nokia 6630, ki jo imam omogoca, da sporocila hranis na MMC kartici... Tam jih imas lahko kolikor ti srce pozeli... No, vsaj dosti blizu verjetno. Jaz imam trenutno zadnje sporocilo se od lani decembra. :)

SaXsIm ::

sam imam k700i. Sam telefon shrani okoli 50smsov, drugače pa imaš možnost da software preko kabla spatchas na neomejeno število smsov.
SaXsIm

jest10 ::

Za enkrat imam na novem K510i 97 sporočil in še nič ne teži, da bi bil pomnilnik poven.
Za razliko od čudnega K500i, ki je zatežil pri okoli 55 sporočilih-če si pa sproti brisal prejete ali poslane SMSe, je pa zmogel okoli 100 sporočil:\

tripi ::

Imam sony ericsson p900. Trenutno 650 sms sporocil, pa dela kar v redu (formateru pred pol leta). Tam nekje pri 800 se zacne pocasno odpiranje in iskanje po smsih. Pri nokijah je isto, samo da je cifra malo manjsa :D Drugace pa tud men ni jasn kje je problem narest da bi telefon podpiru vsaj par tisoc smsov oz. stevilk v imeniku..glede na to da ima vecina telefonov vsaj par mb spomina. Ocitno jim je tezje narest to kot pa podporo za video al pa mp3:\

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

||_^_|| ::

Na nokii 6630 mam 1100 sporočil pa vse dela gut. Shranjujejo se pa na MMC kartico.

ABX ::

Ker imaš Symbian.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

krho ::

Hm. Jaz imam 6310i, pa sem imel gor okoli 100-120 sporočil, preden je začel težit, da ni placa...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jest10 ::

No na K510i mi je šlo 134 sporočil.

dolenska ::

Imam N70 in stanje sporočil (SMS in MMS) je naslednje:
prejeta sporočila: 951 sporočil
poslana sporočila: 150 sporočil
moje mape v kateri imam shranjna sporočila po osebah: 140 sporočil

poslana sporočila so omejena na 150sporočil, za prejeta sporočila pa ne vem, mogoče je meja 1000 sporočil...

ABX ::

Moja 6630 ima omejtiv shrenjenih poslanih SMS-ov na 999. Nikjer pa ni opcije za prejete SMS-e.

Drugače jo imam dve leti in notri so vsi prejeti in poslani SMS-i od prvega dne do danes.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Doman ::

@SaXsIm
Kje in za kakšno ceno pa lahko pacham moj softver na k700i ?

matvoz ::

moja nokia 7650 mi je pustila nad 350 sms-ov, preden sem jih sel brisati zaradi pocasnejsega delovanja

billgates ::

moja nekdanja nokia mi je pustila 5 SMS-jev. Zdaj, k jih lahk shranm okol 40, pa nobeden ne pise vec.

desperados ::

js mam siemensa cx65 pa sem mel tut prbližno za 1 mb (vsega placa je nekaj čez 10Mb) smsev v arhivu pa sem enkrat rabil plac pa sem brisal torej to pomeni da je skoraj neomejeno smsov (v arhivu to)

drugače pa 25 na kartici 100 pa v telefonu (pa jih pol premakneš v arhiv ko jih napolniš...)

20sdfj093f ::

@SaXslm: gre za flashanje telefona ali kakšen manjši softwareski poseg?

Verjetno odpade preko data kabla in potrebujem kabel z malo drugačnim pinoutom na telefonovi strani, imam prav?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sms ni prišel do naslovnika?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4013231 (11757) kunigunda
»

SMS Poštar v3.0 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
45071002 (27597) DJ Beat
»

branje sms drugi osebi

Oddelek: Mobilne tehnologije
168192 (7544) jype
»

Nujno rabim pomoč - pošiljanje smsov

Oddelek: Mobilne tehnologije
214636 (4078) adrian007
»

Čudno sms vprašanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
143210 (2935) aljazh

Več podobnih tem