» »

Prisluškovanje pogovorom prek GSM omrežja

Prisluškovanje pogovorom prek GSM omrežja

Osprey ::

Verjetno je o tem že bilo kaj napisanega, ampak vseeno. Iz firbca me zanima, ali je možno prisluškovati GSM omrežju? Kaj se za to rabi? Ve kdo kaj o tem?

P.S.: Jasno mi je, da je to nezakonito. Pišem izključno zato, ker me zanima, kakšna je zasebnost naših pogovorov prek GSM omrežja.

P.P.S: In ne mi pisat o kakšnih nalogih. Vem, da državni organi lahko prisluškujejo, če dobijo nalog.
  • spremenilo: Osprey ()

Opkow ::

O tem se je ze pisalo na forumu. Uporabi iskanje.

Osprey ::

Ma ja, vem da obstaja tema, ki pa se je bolj osredotočala na policijsko prisluškovanje. Zanima me, ali obstaja kak način, da to izvedejo "navadni smrtniki."
Oziroma, da postavim vprašanje še malo drugače. Vsi vemo, da GSM omrežje v bistvu pretvarja govor v podatke-digitalno obliko, saj je digitalno. Kako so ti podatki zaščiteni (kodirani), da je onemogočeno prisluškovanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

OChack ::

seveda se da, rabš dobr računalnik, sa v omrežju oziroma celici vs epogovore oziroma promet shrnaš na disk potem pa probaš razbit vse ključe.
če ti pa rata ključe dobit enkak bi šla pa zadeva tud v realnm času.
s kakšnimi zadevami se pa to dela s emi pa sanja ne, samo navadn GSM bi blo pomoje treba zlo predelat da bi blo to možno
Int€l inside, IDIOT Outside

Loki ::

gsm zascita je dokaj sibka... vecji problem je dobiti pravi pogovor med mnozico.
http://www.gsm-security.net/faq/gsm-a5-...
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Apollo8 ::

Če že relativiziraš zaščito, potem lahko tudi ostale stvari. Množico lahko poslušaš če zajemaš mikro link med bazno postajo in baznim kontrolerjem. Seveda potrebuješ primerno opremo in lokacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Varnost slovenskih GSM omrežij IV (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9925377 (20418) antonija
»

Prisluškovanje mobitelov

Oddelek: Mobilne tehnologije
2921775 (11078) globalna80
»

Šifrirni algoritem A5/1, ki se uporablja za šifriranje GSM pogovorov, je padel

Oddelek: Novice / Zasebnost
276930 (4844) poweroff
»

Nadzor novinarjev: afera Kos - Ranc (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
607854 (7853) poweroff
»

Kaj je res, da ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
424627 (4027) BBB

Več podobnih tem