» »

Prodaja in nakup spletnih strani???

Prodaja in nakup spletnih strani???

dobaluka ::

Pozdravljeni. Zanima me ali kdo pozna kakšno stran, ki posreduje pri prodaji spletnih strani. Da ima gor dražbo strani in domen ali pa vsaj da vsebuje analitske članke o prodajah in nakupih spletnih strani (ali pa karkoli na to temo).

Hvala
status quo
  • spremenil: dobaluka ()

Tody ::

Prvič: spletne strani ne moreš kupit na dražbi, kot že prej narejenega izdelka ali kupiš predlogo in potem sam notri namečeš vsebino ali pa kupiš človeka oz plačaš nekomu da ti nekdo nekaj naredi.

Drugič: ko se boš bolj zjasnil kaj rabiš dobiš več pomoči

kopriva ::

Seveda lahko kupiš spletno stran na dražbi, zakaj je ne bi mogel? Npr. domenca je kupla stran GlasujZame. Je kupla stran in nobene predloge strani.

V tujini pa je lahko več takšnih strani, ki so naprodaj in zakaj ne bi naredili dražbe?

Tody ::

Zelo dvomim da jo je kupila na dražbi. Upravljalci strani so pač dobili ponudbo oz naredili povezave da se je to zgodilo. Če se pa motim pa prosim link do takih dražb...

kopriva ::

Seveda ne, domenca je ni kupila na dražbi ...

Morda si spregledal, da sem pred dražbo omenil tujino? :)

Če pa tega še ni, pol pa smo dobli dobro idejo. hehe :D

neres ::

SitePoint je ena taka stran z dražbami...

#000000 ::

Da bi kupil na dražbi neko stran ne vidim haska, če je tolk hude oblike, bi pač kupil template ali ga naredil sam (seveda če hočeš točno tako obliko moraš kontaktirat tistega ki ima copyright pravice zanjo) in ni nujno da je to lastnik domene kjer stran stoji.

Dražba je smiselna samo za domene, pa še to je bolj tko tko, kermu je neka domena zanimiva, tega ne bo obešal na velik zvon, ampak jo bo poskušal dobiti direkt od lastnika, če jo ta proda jo proda če ne pač ne, lahko bi sicer naredil dražbo, samo tud to nima smisla, sej je recimo domena sony.eu zanimiva samo družbi sony in ne naprimer kolinski in obratno. S tako dražbo pomojem nebi zaslužil niti za sol, ker take domene (s katero bi lahko karkoli iztržil po tej poti, so večinoma vnaprej oddane in je tud registrirat ne morš, oz. ne prideš niti na kilometer možnosti da bi lahko registriral kako znano ime na zanimivo končnico. Lahko pa da obstaja kaj tazga samo nisem še zasledil. LP

Tody ::

ja ja sam je razlika med tem da hočeš ti kupit človeka ali kar celotno idejo, kar pravi da je domenca naredila z glasuj zame... Samo nekako ne verjamem ker sta dolgo nazaj kao 2 fanta spraševala po slo-techu kako se nam zdi ta stran in kako odpravit neke pomanjkljivosti

Edit: očitno pa da to v tujini laufa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

dobaluka ::

Heh pač mislim da kupit celotno idejo z domeno in vsem vred. Velik je portalov, ki bi jih ustvarjalci radi prodali in šli na nove projekte.

Tudi podnapisi.net so se prodali in me pač zanima za kakšne cene gre pri takih prodajah (kot prodaja glasujzame in podobnih).

No sitepoint je kar zanimiva stran ja.
status quo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dobaluka ()

Tody ::

hitro prideš do miljona ali več...

MasterS ::

hitro prideš do miljona ali več...


Nevem, če je ravno tako. Odvisna pa za kako stran gre. Če je to neka navadna stran z navadno domeno pol nimam veze. Velikokrat pa samo za domeno plačaš 1,2,3,10k dolarjev. Se pravi moraš veliko vložit preden prideš do miljona ali več kot si ti rekel.

Tody ::

Ja to seveda... no jest iz poslovnega smisla gledano ne vidim fore kupit kr eno stran, ki nima vsebine in ideje, potem isti kurac če jo jest naredim. Strani z dobro vsebino zdravim osebjem, pa mogoče še z dobro domeno pa hitr prideš... Ni lahek biznis sploh ne !

dobaluka ::

Ma ja jaz mam tako kot Tody v mislih malo bolj obiskano stran z unikatno idejo, problem pa je ker ne vem kolko naj ponudim zanjo oz. kolko naj ponudim da jo bom tudi dobil. Fino bi blo poznat še kako tako stran kot Sitepoint...

hvala usem
status quo

kopriva ::

Kreator GlasujZame mi je osebni prijatelj in če se ne motim, je GZ prodal za dosti več kot milijon tolarjev ...

Poleg tega pa še vedno dela na projektu, nekako honorarno sodeluje z Domenco. Poleg tega je tu še kup administratorjev, vendar ti so tu menda bolj zaradi hobija kot dobička.

zinko ::

dnforum.com
sitepoint.com/forums/
namepros.com

mas tega ko sodra, drugace pa vecinoma za domene se imas sedo.com in afternic.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zinko ()

acheron ::

mislim da ni nikjer nobene spletne dražbe za strani, pač to še ni prišlo k nam in pa trg je premajhen..
drugje pa je to kr pogosto, sam sem že prodal kar nekaj strani po ~$500 vsako. strani ki pa se običajo prodajajo morajo imete konstanten obisk in profit-adsense!

lp
http://www.ashy11.net

Brilko ::

acheron, vidim da si edini, ki ma kej pojma o teh zadevah. ;)

(poleg mene seveda) >:D

Tody ::

Brilko to ni lepo :) Ta tema je bila odprta z namenom da se izve take stvari.

Sej ni treba svoje poslovne skrivnosti izdajat, ampak lahko povesta kako sistem deluje.

Kakšna stran je vredna 500 $ a je to samo oblika, ideja, data kak primer prodane strani... Če pa sta dobre duše pa še kje zadevo prodata...

kopriva ::

Brilko, kakšen page pa si ti prodal? Kot page, kot celoto? :D

Moj-ip.com? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopriva ()

Looooooka ::

a zato je GZ zdej tko grda zadeva...
zakaj folk ne pusti stvari,ki delajo pri miru :D

Brilko ::

Verjetno še nevete kaj lahka delajo anti-marketing designi na pravem področju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

gregy ::

razsvetli nas ... :D
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Tody ::

Brilko vsi samo čakamo na tvoje modre besede !

Brilko ::

Je SLO-tech lep? grd ko svina... je GZ lep, grd, je /. lep, (popravek, zdej je kr vredu, ne spremlam več velik, sem pa novico glih vidu prej na prvi strani) (včas ko svina, ampak s tem dizajnom je prišu nekam), je myspace grd, je :D, je plenty of fish lep, grd... Na teoriji si pa sami poglejte zakaj včasih grdota premaga lepoto.

Aja, še to, tisti ki mislte monetizirati zadeve s PPC zadevami, plain dizajn, high CTR, fensy in šmeksi dizajn, low CTR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

gregy ::

ugg .. tele besede so preveč za tale deževni dan .. mi zaupas po tvoje en lep sajt?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

baker ::

To sm tud jest slišu, da na grdih straneh ljudje dost več klikajo oglase.
Sam slo-tech je pa čist lep.

Brilko ::

Pa nevem če to velja za "grde" strani, CTR je višji na easy, plain sajtih... čim manj odvečnih elementov.

BluPhenix ::

Ok, lahko zdej prosim stvari razlagaš tako, da jih bo tudi kdo drugi razen tebe (in še kakšnega posameznika razumel)?

Sej ni panike, če nočeš, pač ni treba. Samo ne se z enim kupom kratic in buzzwordov delati kot da si nad vsemi. Prosim lepo, hvala.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Gandalfar ::

Ma kratice so jasne vsakemu, ki si je prebral osnovni tutorial v spletni marketing.. kot da bi v oddelku navijanje moral vsako malenkost razlagat

kopriva ::

hm ... Js ne bi temu rekel, da je stran grda, ampak ... pač preprosto oblikovana.

Portali so po navadi preprostih oblik. Njihova funkcija je v prvi vrsti uporabnika navdušit z neko ponudbo informacij, ne pa z designom kot predstavitvijo. Itaq pa je največ reklam na takšnih straneh, kjer se folk vrača. Saj drugje skoraj ni smisla, razen na kakšnih zelo tematskih straneh.

Anyway, kar hočem rečt je: portali so "grdi", reklame so na portalih, torej so reklame na "grdih" straneh.

LP

root987 ::

O grdih dobrih straneh je bilo že precej napisanega na internetu - antimarketing fenomen

Vseeno, osebno ne bi vse stavil na tako "špartanski" izgled. Prav tako pa tudi ne na nek dizajn, ki stran nedostopno vsem brez flash plug-ina.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

dobaluka ::

Dobro čisto smo zašli iz moje teme o nakupu in prodaji spletnih strani.

Dejstvo kar se tiče oblikovanja spletnih strani pa je, da lepša ko je stran na prvi pogled prej se jo uporabniki naveličajo. Zato če ma ne vem kake slikce grafike itd., je to dobro menjat če ne zastari. Medtem ko pri takih oblikah kot je slo-tech je res nekako minimalistično oblikovana, kar je prijetno za mnogokratno uporabo, saj ni enih in istih motečih grafik.... Poleg tega za kakšne množično obiskovane strani je bolje da je malo preprostejša zaradi prenosa podatkov, ker porabi manj BWja.

Skratka hvala vsem k ste me napotil do koristnih strani....
status quo

baker ::

Za prodajo in nakup domen in strani je super Namepros forum.
pa ne zbrisat referrala :P

(zakaj pa ne? Sploh pa je debata o prodaji strani kot celot, ne samo domen, zato je tvoj referreal še bolj napačen, žal. - BluPhenix)

Zgodovina sprememb…

baker ::

Namepros.com je za prodajo domen in celih strani.

jaz111 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaz111 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
274262663 (7598) nejcskorne
»

Kje prodati domeno seks.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6917113 (11176) MH0
»

Dražba varščina

Oddelek: Loža
195840 (4262) fosil
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822232 (17902) Soprano
»

Myfreehost.com ???!?

Oddelek: Izdelava spletišč
71445 (1321) R0K

Več podobnih tem